Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah
lahko dobivaš tudi na dom.
ponedeljek, 20. januar 2025 @ 05:02 CET
Uporabnik: Anonymous
Res zaživimo lahko šele, ko se znebimo strahu oziroma ga znamo uporabiti sebi v prid. Bojimo se življenja, stopicamo po njem in kličemo strah, ki se nam vtira v samo srčiko duše, namesto da bi zakorakali vanj. Čas je, da se odločimo za ozdravitev.
Prva tabletka, ki jo moramo pogoltniti je znanje!
Druga tabletka je lastna osrediščenost. Ko smo osredinjeni, imamo stik z notranjim glasom.
Tretja tabletka vsebuje zaupanje v življenje - spoznati moramo, da je vse dobro.
Četrta tabletka - in verjetno najpomembnejša - je lahkotnost, resničnost, preprostost in pristnost.
Sončeve izbruhe čutimo z vsem svojim bitjem
V prejšnjih Misterijih smo pisali o burnih Sončevih aktivnostih, ki bodo tudi letos aktualna tema. Ker smo elektromagnetna in svetlobna bitja, to seveda čutimo z vsem svojim bitjem. O tem smo se pogovarjali z Anamarijo Kovačič, diplomirano medicinsko sestro, ki nam je to čutenje osvetlila še s praktičnega vidika. Opisala nam je, kako ona čuti in vidi te spremembe in kaj nam priporoča.
Petindvajset let je delala v zdravstvu, zadnjih deset let kot patronažna sestra. Pred dvema letoma je zaradi pritiska zdravstvenega sistema ob epidemiji covida-19 stopila na svobodno pot. Svoje poslanstvo pomagati ljudem, prinašati jim radost in upanje, zdaj izpolnjuje kot duhovna učiteljica, avtorica ter voditeljica tečajev in delavnic o duhovnem razvoju in dvigu zavesti.
sreda, 1. januar 2025 @ 05:02 CET
Uporabnik: Pozitivke
Piše: Ivan Soče
Moški kuhajo bolje, ker ne kuhajo iste hrane, kot so jo njihove mame in mamine mame, ker kuhajo nekaj povsem drugega, kar kuhajo njihove žene, in ker so tekmovalni ter hočejo dokazati svojo superiornost. Je od tega kakšna korist?
Ne pišem o poklicnih kuharjih, ne pišem o intelektualnih ali drugih sposobnostih, ne o kakovosti pripravljene hrane. Na nekaj drugega želim opozoriti in je zato naslov le provokacija, da začnete brati ta članek, saj nočem, da bi spregledali pomembnega sporočila.
Razmislek o resnici in potrebi po spremembi: Kritika sodobnih iluzij in pot naprej
ponedeljek, 30. december 2024 @ 05:02 CET
Uporabnik: Kornelija
Razmislek o resnici in potrebi po spremembi: Kritika sodobnih iluzij in pot naprej Današnji svet se vse bolj pogreza v iluzije, ki nas neizbežno vodijo v propad. Namesto resničnega soočenja z izzivi človekove narave in njenimi zakonitostmi, nas prevladujoči pristopi še bolj oddaljujejo od resnice. Potrebujemo radikalen premik - ne samo kritiko tega, kar ne deluje, temveč tudi jasno in praktično alternativo, ki temelji na logiki, naravnih zakonih in odgovornosti. Tukaj vstopa Transformna osebnostna terapija (TOT), metoda, ki človeka popelje k sebi in k novemu razumevanju sveta.
Zakaj obstoječe metode ne delujejo?
Večina današnjih terapevtskih metod ne upošteva osnovnih zakonitosti človekove narave. Pogosto manipulirajo z emocijami ali racionalizacijo, kar vodi le do površinskih rezultatov, brez trajnih sprememb. Zadeve so pogosto prikazane kot enostavne rešitve, ki pa ne segajo do jedra problema. A dejstvo je: če si ne priznamo lastnih napak, „grešnosti“, se ne moremo premakniti naprej.
četrtek, 26. december 2024 @ 05:02 CET
Uporabnik: Pozitivke
Zakorakali smo v hladnejše obdobje leta in v naših klimatskih razmerah to pomeni tudi obdobje prehladov. Ne da se jim izogniti, to vemo iz lastnih izkušenj vsi. Vprašanje je le v kakšni imunski kondiciji smo, saj je temu primeren odziv našega telesa.
Aromaterapevti vemo, da so eterična olja zelo dober pomočnik v tem obdobju. Ker se v jesenskem času običajno pojavijo prodajne ‘akcije’ večjih trgovskih verig, ki ponujajo ugodne nakupe difuzorjev in ‘eteričnih olj’, je pravi trenutek, da si jih ogledamo nekoliko pobliže.
torek, 24. december 2024 @ 05:02 CET
Uporabnik: Pozitivke
Ljubezen ni bila vedno tako pomembna, kot je danes, čeprav jo sodobne družbene okoliščine postavljajo spet pred nove izzive. Pojmovanja in razumevanja ljubezni so namreč vedno vpeta v osebni in družbeni svet, vedno pa so tako tudi del kulturno-zgodovinskih okoliščin.
»Ljubezen ima toliko različnih obrazov in vsebin, da jo je težko spraviti v en predal. Za naše babice je bila ljubezen, da je mož ni tepel, da ni bila lačna in da je imela streho nad glavo. Za mojo mamo je bila ljubezen to, da ji je mož dal denar in da smo zgradili hišo. Bolj je bilo v ospredju to, kaj imeti. Sama sem se poročila pri 19. letih in z možem, s katerim sva skupaj preživljala srednješolski čas, je bila ljubezen velikokrat to, da je to oseba, ki me nasmeji in s katero sva oziroma imava skupne cilje.
sobota, 14. december 2024 @ 05:02 CET
Uporabnik: Pozitivke
Ne trpimo le ljudje zaradi porušenega ravnovesja črevesne flore, ampak tudi živali. Zatorej, ko boste naslednjič pri vašem mucu ali psu opazili diarejo, zaprtje, vetrove, izgubo apetita, slab zadah, pomislite na to, da ima lahko težave zaradi porušenega ravnovesja črevesne flore. Zakaj je le ta pomembna, kaj jo ruši in kaj lahko storimo, da ji povrnemo ravnovesje?
POMEMBEN STEBER ZDRAVJA
Tako kot pri ljudeh, tudi pri živalih (sesalcih) ravnovesje črevesne flore predstavlja pomemben steber zdravja. Zakaj?
Z vilinskimi simboli presežemo omejitve, ustvarjamo ravnovesje in živimo zavestneje
»Vilinski simboli niso zgolj lepe risbice, ampak sistem energijskih znakov, ki nas z ravno pravo mero vodijo in podprejo na naših poteh in dejanjih.
Pred dvema desetletjema so mi odprli nov pogled, kako lahko z energijskim pristopom obvladujemo sebe in kreiramo svoje življenje. Dajejo nam moč, da presežemo omejitve, ustvarjamo ravnovesje in živimo zavestne je,« vilinske simbole opisuje njihova ambasadorka Maya Peron Strel.
Spoznanja iz knjige, prepovedane in skrite 416 let
Knjiga Kraljestvo starih Slovenov priča, da smo potomci najbolj bojevitih ljudstev. Smo potomci najstarejšega Noetovega sina Jafeta. Povsem drugače, kot nas učijo v šolah, da smo narod kmetov brez pomembne lastne zgodovine. Ta pa je del duševnega zdravja naroda. A v šolah nas učijo napačne, ne pa naše prave lastne zgodovine. Je potem zgolj naključje, da smo po številu samomorov v svetovnem vrhu?« Tako modruje slovenski pisatelj, prevajalec, založnik in raziskovalec Peter Amalietti.
Nedavno je prevedel in izdal knjigo Kraljestvo starih Slovenov. Napisana je bila leta 1601. V njej je opis še najbolj nepotvorjene zgodovine Slovencev oziroma Slovenov. Tako so nas imenovali do pokristjanjenja.
ponedeljek, 25. november 2024 @ 12:21 CET
Uporabnik: LukaLenarcic
Tokrat se bom dotaknil kako nositi križ v življenju.
Križ je simbol krščanstva.
Kaj pomeni nositi križ?
Za starše, da skrbijo za otroke.
Za otroke, da hodijo v šolo.
Za policaje, da preganjajo kriminalce.
Za vojake, da zmagajo vojno.
Za študente, da končajo fakulteto.
Za narkomane, da pustijo drogo.
Za mehanika, da popravi avto.
Za smučarje, da smučajo.....
Križ nositi na prvi po pogled neprijetno.
Pogovor z Darijo Huzimec, ki lucidno sanja že več let
Lucidne sanje so sanje, v katerih vemo, da sanjamo. Lucidno sanjanje ni rezervirano za lebdeče jogije ali umetnike genije. Vsak se lahko z vajami izuri, da se prebudi v sanjah. V lucidnih sanjah lahko izboljšamo fizične sposobnosti, premagamo strahove, fobije, travme, doživimo vrhunsko spolno izkušnjo, objamemo preminule najbližje …
Lahko dihamo pod vodo, se spremenimo v mravljo, rodimo otroka. Dobimo navdih za ustvarjalnost ali se v njih zdravimo. Postavljamo vprašanja o naravi resničnosti, življenju, smrti in zavesti ter dobimo odgovore svojega nezavednega uma. Možnosti je skoraj neskončno. O tem smo se pogovarjali z Darijo Huzimec, ki lucidno sanja že več let.
četrtek, 14. november 2024 @ 05:02 CET
Uporabnik: Pozitivke
Uredite otroški kotiček. Poznalo se bo pri delu za šolo ...
Dobro veste, da je v razmetanem in zanemarjenem delovnem prostoru težko delati, v nepospravljeni kuhinji pa nemogoče kuhati.
Podobno je z našimi najmlajšimi in opravljanjem domačih nalog. Zato poskrbite, da bo njihov delovni kotiček pravilno opremljen, osvetljen in privlačen, da se bodo v njem dobro počutili in z veseljem delali.
Dr. Dominick Cannillo poveča moč rastlinskih učinkovin
Tudi rastline vsebujejo zlato, kot enega od mineralov. A ni vam treba brskati po zeliščarski knjigi, katere rastline ga imajo največ. Alkimist enaindvajsetega stoletja, Italijan dr. Dominick Cannillo, je po starodavnih spagiričnih oziroma alkimističnih postopkih pripravil pripravek DMG gold, ki vsebuje najboljše, kar lahko rastline dajo človeku. In med temi snovmi je tudi zlato.
To jamči s prestižnim farmacevtskim certifikatom GMP. Z njim zagotavlja ponovljivost, vsebnost in doslednost bioloških učinkovin v vsaki šarži. Zeliščni pripravek DMG gold je mešanica rastlinskega zlata in drugih dragocenih snovi, kot so dimetilglicin ali DMG, trimetilglicin, inozitol ali B8 ter drugi vitamini B skupine, ki olajšujejo in zmanjšujejo utrujenost in izčrpanost.
Kip naj bi se premikal tudi pred slovensko osamosvojitveno vojno
Z Marijino kapelico z Županjih njiv, vasi v občini Kamnik, je povezanih veliko nenavadnih in navdihujočih zgodb. K njej so se v osemdesetih letih prejšnjega stoletja zgrinjale množice ljudi, saj se je razširil glas o premikanju Marijinega kipa in čudežnih ozdravljenjih. V kronikah iz devetnajstega stoletja je zabeleženo, da se je kip premaknil malo pred velikim potresom v Ljubljani, pa pred izbruhoma obeh svetovnih vojn leta 1914 in pred letom 1941.
Marijin kip naj bi se premikal tudi pred slovensko osamosvojitveno vojno. Lani, ko so katastrofalne poplave razdejale vas, je ostala kapelica nedotaknjena. K njej še vedno romajo ljudje s prošnjami; da se mnogim tudi uresničijo, nam je na Marijin praznik 15. avgusta zaupala štiriinosemdesetletna Mara Mlakar, ki že več kot štirideset let skrbi za urejenost kapelice.
Kulturni center ob Metelkovi ulici
Le malo ljudi ve, da je na južnem trgu sredi nekdanje vojašnice ob Metelkovi ulici naravoversko svetišče. Srce obrednega prostora je lipa, ki so jo tam posadili leta 1997. Okrog nje je položenih dvanajst kamnov, ki simbolizirajo povezanost, saj so jih muzeju podarili kamnolomi iz različnih slovenskih pokrajin.
Ob obredni lipi smo se srečali z Markom Hrenom, za katerega je Metelkova nesporno največje kulturno središče v državi in predvsem največji infrastrukturni zalogaj na področju kulture v samostojni Sloveniji.
Magija, vraževerje, izreki in vedeževanje
Kako se naučimo napovedati prihodnje dogodke, kako napovedujejo dogodke sanje, kako pripravimo ljubezenski napoj, kako pridobimo denar, kako uporabljamo talismane, kakšna je moč bucik in še več kot sto drugih nasvetov in razlag je v knjigi, ki je izšla v Ameriki pred več kot sto leti, pred kratkim pa jo je v Sloveniji izdala ARA založba, pod naslovom Knjiga prepovedanega znanja.
Znanost se je za to področje človekovega početja začela zanimati šele v dvajsetem stoletju. Znanstvena raziskovanja so botrovala parapsihologiji, ki je sedaj priznana znanstvena disciplina, čeprav so mnogi kritično ali celo odklonilno nastrojeni do nje, imenujejo pa jo tudi psionika, psihotronika, metapsihologija … Iz knjige povzemamo nekaj zanimivih nasvetov in vedenj.
Strokovnjaki o tem, zakaj je kopalnica najslabši prostor za shranjevanje zdravil
ponedeljek, 21. oktober 2024 @ 05:02 CEST
Uporabnik: Pozitivke
Če jih ne shranjujete v spalnici ali v kuhinji, ker se vam to zdi neprimerno, je najbolj logična izbira kopalnica. Farmacevti opozarjajo, da je to še slabše.
Zdravila shranjujemo na zmerni sobni temperaturi, to pomeni med 15 in 25 stopinjami Celzija. Večina zdravil je občutljiva na visoke temperature, za nami so vroči dnevi, zato preverite, kje ste jih hranili.
Če jih ne shranjujete v spalnici ali v kuhinji, kjer je tam neprimerno, je najbolj logična izbira kopalnica, čeprav farmacevti pravijo, da je to verjetno najslabše mesto za domačo lekarno. "Zdravila so tam izpostavljena visoki vlažnosti, zaradi katere bodo verjetno izgubila učinkovitost," pravijo v združenju nemških farmacevtov BAH. To velja tudi, če škatlice še niste odprli.
ponedeljek, 14. oktober 2024 @ 05:02 CEST
Uporabnik: Blansh
Plejade so skupina približno petstotih zvezd, ki se nahajajo v ozvezdju Bika. Sedem zvezd je večjih od ostalih in se imenujejo Taygeta, Maya, Celaeno, Atlas, Merope, Electra, Alcyone. Z izrazom Plejadanci mislimo predvsem na humanoidna bitja, ki prihajajo iz zvezdnega sistema Taygeta. Plejadanski Zvezdni Mojstri so med tistimi, ki so človeštvu najbližje glede svojega videza in stopnje gostote.
So ena izmed najbolj razvitih ras v tej galaksiji. Že zelo dolgo so povezani z Zemljo in s človeštvom. Veliko stikov s Plejadanci so imeli Indijanci Severne Amerike, ki so jih imeli bolj za Bogove kot za nezemeljska bitja. Plejadanske skupnosti so visoko duhovno razvite in predstavljajo vizijo tega, kar lahko dosežemo na Zemlji.
sreda, 9. oktober 2024 @ 05:02 CEST
Uporabnik: Pozitivke
Kaj je meditacija? Meditacijo razumemo po eni strani kot izjemno bogat in neomejen nabor različnih tehnik, ki imajo tudi zelo različne cilje, ki pa vseeno na en ali drug način vodijo k spreminjanju zavestnega stanja, povišani koncentraciji, in uvidom v delovanje uma.
Po drugi strani obravnavamo meditacijo kot posebno stanje uma, ki nastopi kot posledica dolgotrajne vadbe meditativnih tehnik, lahko pa tudi čisto spontano kot posledica kakršnekoli aktivnosti, v katero se človek zatopi. V klasični jogijski tradiciji temu stanju pravijo dhyana in označuje stanje uma, ki se z neprekinjeno osredotočenostjo staplja z objektom zavesti. To je vmesno stanje med umom, ki se z naporom osredotoča na izbran objekt, ter z umom, ki je popolnoma stopljen z objektom zavesti.
četrtek, 26. september 2024 @ 05:02 CEST
Uporabnik: Pozitivke
Piše: Fani Okič
Pred kratkim je izšla najnovejša knjiga slovenske avtorice Fani Okič "Nepretrganost življenja". V njej pisateljica zaokrožuje svoj bogati opus raziskovanja starodavnih kultur in izročil ter razmišljanja o skrivnostih in lepotah življenja, človekovo poklicanostjo na Zemljo in medčloveških odnosih na širši ali višji način, ne zgolj kot opisovanje življenja, kot ga poznamo iz vsakdana, časnikov in interneta.
Nedavno, ne spominjam se več v katerem časopisu, reviji, sem prebrala, da je Stephen Hawking, svetovno znani britanski fizik in kozmolog objavil, da v začetku vesolje ni bilo nič večje od makovega zrna, iz katerega je po velikem poku – »big bangu« nastalo Vesolje. Le zakaj je moralo preteči nešteto časovnih intervalov med našimi pradavnimi Predniki in visoko spoštovanim Stephenom Hawkingom, da bi védenje Davnih dobilo vsaj delno potrditev eminentnega znanstvenika naše civilizacije?