NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

ponedeljek 29-jun
  • Raznolikost v prostovoljnem delu - Prostovoljska akademija 2026
  • Gal Golob trio

  • torek 30-jun
  • 27. otroški Folkart - Slovenija

  • sreda 01-jul
  • 67. Jazz festival Ljubljana: Pat Metheny: Side-Eye III+

  • petek 03-jul
  • Swing plesni večeri na Aleji Sky

  • sobota 04-jul
  • ARTish Prodajno razstavni umetniški festival

  • nedelja 05-jul
  • XXIX. Mednarodna likovna kolonija

  • torek 07-jul
  • Livija Pandur: Brezmadežna

  • sreda 08-jul
  • Opera Balet SNG Maribor: Evita

  • petek 10-jul
  • Volleyball on water - Powered by Big Bang

  • sobota 11-jul
  • The Damned: Final Damnation 50

  • nedelja 12-jul
  • Godba veteranov Štajerske Ervina Hartmana

  • sreda 15-jul
  • Gioachino Rossini: Seviljski brivec

  • četrtek 16-jul
  • Poletje v Minoritih: Regi Kvak

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Sreča Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 6. april 2006 @ 15:29 CEST
    Uporabnik: Sanja


    To je sreča,
    ki se pretaka med nama,
    je kot zvezda blesteča
    z neba poslana.

    To je ljubezen,
    že od nekdaj je z nama,
    je skrivnostna kot pesem
    tolikokrat prebrana.

    3 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 04.11.06 @ 16:12 z Sanja 
    | More

    Evropa in bikec Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 6. april 2006 @ 09:51 CEST
    Uporabnik: Pozitivke

    Evropejec pogledal naokrog,
    videl nekaj bo dobrot,
    novo upanje in razbremenitev,
    v sebi videl ohranitev.
    Sreča, če Slovenec se zaveda,
    da ohrani dostojanstvo,
    svoj pogum, omajani razum,
    saj iz Bruslja direktiva,
    za nas težje razumljiva,
    nam pokazala bo pravi čas,
    ki, verjetno, dober bo za nas.
    Slovenčki mali bomo potrdili,
    da za obstoj smo se borili,
    roge bikove pokazali skušnjavi,
    če bi nas Evropejci radi zapeljali…

    Maja David

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Dragi prijatelj Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 6. april 2006 @ 08:53 CEST
    Uporabnik: eta bela

    Kaj naj ti pišem, rečem,
    ko ne slišiš in ne vidiš več?
    Ali pa morda? Nihče ne ve!

    Nasmeh na ustnicah in v očeh,
    bil je tvoj pogled na svet.
    Na široko si objel življenje
    in ljubil ga kakršno pač je.

    V tvojem srcu je živela sreča tiha,
    družina tvoja, velika skrb,
    ko trepetalo za otroke srce je tvoje.
    Zato tvoj korak hitel je,
    ustavil se ob lepi pesmi za trenutek
    in spet hitel naprej od jutra do večera.
    Morda pozabil si
    ali utegnil nisi vprašati korak,
    če zmore?

    Beri dalje (62 besed) 2 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 04.07.06 @ 17:43 z eta bela 
    | More

    Oko Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 5. april 2006 @ 20:15 CEST
    Uporabnik: eta bela

    Oko, tolmun globok zeleni
    pogled neskončno drag
    prelepo, da res bilo bi
    v srcu toliko ljubezni.

    Besede vse odveč so,
    ko pogled spregovori
    ne more žalosti in sreče skriti
    kriči iz globočin v nebo.

    Ko to spozna, pogled se skrije
    v dan temne noči
    oko umijejo mu solze,
    da sladka bolečina v tebi se izlije.

    2 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 04.06.06 @ 12:56 z eta bela 
    | More

    Zlomljena krila Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 5. april 2006 @ 20:08 CEST
    Uporabnik: eta bela

    Od kod prišlo si čustvo,
    da utrujeno srce razvnema?

    Zakaj prišlo si čustvo,
    da krila zlomljena
    hrepene do neba?

    Čemu prišlo si čustvo,
    ko srce bilo je mirno
    in spokojno?

    Kriči sedaj v bolečini,
    v noči temni, tihi
    in samotni,
    ko krila zlomljena
    proti nebu neutrudno
    si razpira.

    Beri dalje (9 besed) 2 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 04.06.06 @ 13:09 z eta bela 
    | More

    Curriculum vitae Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 5. april 2006 @ 20:04 CEST
    Uporabnik: Tatjana Malec

    Za sabo vlečem dolgi šal,
    barve mladosti prestreljene.
    Plahutajočo zadeto perutnico vzleta.
    V loku je zalučan kamen
    s prgiščem črnega semena vame.
    V raztrgane štrene sivih odplak
    se zajeda hobotnica, gnus slasti,
    kvašenje krivic naj vam Bog odpusti.
    Bog naj vam odpusti kamenjanje!
    Vse opogumljeno kamenjanje,
    vsak zalučan vaš kamen posebej.

    Zameseno je testo s kamnasto rokó,
    kamnitast črn kruh, komis otroku.
    Pritlehen in volhek je zrak,
    ubogi upognjeni zrak,
    usihajoč v klicu kamna,
    kamnitega kamna spomina,
    ko met kamna v kri
    skoz črnilo v kamnu oživi.

    Beri dalje (43 besed) 2 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 04.07.06 @ 11:10 z Tatjana Malec 
    | More

    Sanje srca Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 5. april 2006 @ 20:02 CEST
    Uporabnik: eta bela


    Rad bi o ljubezni sanjal,
    pa še tega se bojiš.
    Rad bi v upanju dočakal
    objem, ki ga v naprej izgubiš.

    Minljivo vse je si spoznal.
    Vrnil se ne bo več dan,
    ko sladko si sanjal
    s srečo se igral vsak dan.

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Mesto mojih korenin Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 5. april 2006 @ 19:46 CEST
    Uporabnik: sonceživljenja

    V mračni, vlažni ulici
    osamljenega mesta,
    preveva me občutek -
    kot nekdaj rodna cesta.

    Kot da želi povedati
    zgodbo njenega življenja,
    radosti, veselja,
    skritega trpljenja.

    Zidovi, kot zidovi – zdi se
    da med njimi ni razlike,
    a ko stopim skoz ožine
    njih pestre so odlike.

    Beri dalje (24 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Primavera Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 5. april 2006 @ 19:18 CEST
    Uporabnik: navihana

    Zbedi se, ti ki ša spiš!
    Zbedi se, poledi ven,
    Kaku veje hladan piš..
    Vohaš pomlad kaku prihaja sen?

    Zbedi se, kur se je narava zbedila.
    Pridi ven, na travico zeleno..
    ki je zajdla, ko nas je zima zapestila.
    Pridi ven.. naj ti ne bo vseano.

    Vonjaš, kaku lepu diši primavera?
    Jo čuješ, kaku hodi les proti nan?
    Še tikaš jo lahko, ku je vjutro al ku je sera.
    Prava je kur jes ino ti, ni una siz sanj.

    Beri dalje (56 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Bori Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 5. april 2006 @ 18:25 CEST
    Uporabnik: eta bela


    Dvigujejo ponosno bori se v nebo
    iglice v soncu se bleščijo
    v rahlem vetru zadrhtijo
    odsev neba se zlije v morsko dno.

    Samo oko njih krošnje sem doseči,
    ko spoje se v neba modrino.
    Pogled prekrasen boža dušo mojo,
    kot da ljubezen pijem
    iz tvojih ljubečih oči.

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Samo ti Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 5. april 2006 @ 11:58 CEST
    Uporabnik: sonceživljenja

    Poglej,
    v plesu stvarstva
    noč drhti.

    Ne štej
    minut, ne ur,
    ko z mano si.

    S teboj
    stopim se nežno
    v tih šepet.

    Nocoj
    s teboj je večnost
    sna prelet.

    Beri dalje (6 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Saj razumeš Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 3. april 2006 @ 21:01 CEST
    Uporabnik: Pozitivke

    Nekako nisem znala
    pokazati teh občutenj
    najinega stika,
    pogledov in dotikov,
    tega pretakanja energij.

    Nisem znala,
    upam, vedno upam.
    Prišel bo trenutek.
    Prišel,
    ko bo v zraku nekaj,
    kar ne potrebuje besed.

    Maja David

    2 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 04.05.06 @ 15:05 z Miran Zupančič 
    | More

    Tebi Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 3. april 2006 @ 20:52 CEST
    Uporabnik: Pozitivke

    Val pomladi mrši lase,
    igra prepletanj me prebuja –
    stičišča so mehka.
    Tistih par trenutkov
    je večnost v vsemirju,
    tistih par trenutkov
    mi vedno pove,
    da si upam.
    Tistih par trenutkov
    zasije in poživi
    igro življenja.

    Maja David

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Metuljčki v trebuhu Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 3. april 2006 @ 14:27 CEST
    Uporabnik: valerci

    Halo, halo, kaj naj napišem?

    Nekaj lepega, pregrešnega, ali samo;
    hvala za vse!
    Ne to pa ne gre!

    Beseda hvala, je velika, lepa in privlačna beseda.
    In lahko jo poješ, in se je prenaješ!
    A obstajata še besedici: prosim in pusti me!

    In katero izbrati, da bo tista prava, ki bo povedala, kaj mi je storiti?
    Nekaj lepega - tisti srečni metuljčki,
    ki so prileteli skozi odprto okno ljubezni, se naselili v trebuhu
    in njihova krilca so žgečkljivo in drhteče napovedovala,
    da se bliža tista prelepa toplota,
    ki osvobaja, in te znova opominja,
    da si drhtenja v transu poželenja poželiš,
    zares dobiš,
    ga vdihneš in okamniš.

    Beri dalje (229 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Rada te imam Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 3. april 2006 @ 11:01 CEST
    Uporabnik: modro poletje

    Prevzel me je dan,
    ko me je iskala tvoja dlan,
    ko si do mene prišel čisto zaspan
    a si mi vseeno dejal,
    da si se zmotil,
    da se je pač tako zgodilo,
    da si me obiskal,
    čeprav me nisi iskal.
    Odgovorila sem ti,
    da te tudi jaz nisem
    nameravala srečati,
    ker se nama ni več potrebno iskati,
    saj sva za sabo pustila
    vse, kar sva imela
    in to je bilo nekaj najinih naključnih dni,
    ki so zapisani v večnosti.

    Beri dalje (87 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Življenje je težko, pravijo... Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 3. april 2006 @ 11:00 CEST
    Uporabnik: modro poletje

    Življenje je težko, pravijo
    tisti, ki imajo čas o tem razmišljati
    in jih vase ne potegne vrtinec dogajanja.
    Izpije te do zadnje kaplje,
    če se mu le prepustiš
    in če ti je do tega,
    da kaj iz sebe narediš.
    Ne stoj ob strani kot opazovalec,
    da ga ne zamudiš.
    Glej, da se iz vsega, kar prinaša,
    nekaj naučiš.
    Veliko več zdržiš,
    kot si pripravljen si priznati
    in ta tvoj vsakdanji križ ni tako težak,
    da bi ga nositi več ne zmogel.
    Sprejmi ga z ljubeznijo
    in boš pozabil, da je jarem.

    Beri dalje (43 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Grozen dan Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 3. april 2006 @ 09:58 CEST
    Uporabnik: navihana

    Spiš v neskončni megli,
    ko te iz sanj nekaj prebudi.
    Lenobno dvigneš glavo,
    reče ti: "tako ne bo več šlo"

    Ne razumeš stanja,
    omamljen zbudiš se iz spanja.
    "Vstani!" pravi glas..
    "Delat! Delat! Za Delat je čas!"

    Pozabiš da si ti..
    vstaneš, začneš "svoj" dan.
    Nisi več ti, kakor nekdo drug v tebi živi.
    zvečer nisi utrujen.. le nekoliko pijan.

    Beri dalje (67 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Ljubljeni moj Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 3. april 2006 @ 09:48 CEST
    Uporabnik: Pozitivke

    Kar pomlad nama je dala,
    je bila v začetku šala.
    Rada sva se srečevala,
    si drug drugemu sreče dala.

    Poletje hitro je minilo,
    obilo zabave porodilo,
    smeha, sreče in veselja,
    novih upov hrepenenja…

    Že jesen na vrata trka,
    vsa narava vse bolj mrka.
    Dan za dnem želja obilo,
    moje srce je rodilo

    Beri dalje (19 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Nedotaknjen cvet Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    nedelja, 2. april 2006 @ 20:13 CEST
    Uporabnik: Lucignolo


    Hotela si, da te ranim,
    Da prebodem ti srce,
    Brez trpljenja, si mi rekla,
    Kmalu izgine čustvo, z njim pa vse.

    Nisem mogel, ker te ljubim,
    Nisem te ranil, zakaj, ne vem,
    Če te ne bi ljubil,
    Ne bi izginil in odšel.

    9 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 05.08.06 @ 22:02 z Lucignolo 
    | More

    City Silentes Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    nedelja, 2. april 2006 @ 18:59 CEST
    Uporabnik: Tatjana Malec

    Rada bi živela v mestu
    prihodnjega spomina.
    Mestu, ki ga ni.
    Mestu, ki ga sanjam.
    Mestu, na obzorjih sanjskih vidljivosti.
    Mestu neraziskanega ozemlja.
    Morda se bo to mesto imenovalo City Silentes
    Morda mesto pravljičnih ljudi.
    Brez ljudi z matricami, šablonami
    in modricami na koži.
    Mesto brez politike, moči in vpliva.
    Mesto brez konvencij in koncesij za nadzorovanje
    in kaznovanje Orwellovega tipa.

    Beri dalje (315 besed) 2 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 04.04.06 @ 16:50 z Tatjana Malec 
    | More

    O ljubezni .. Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    nedelja, 2. april 2006 @ 18:16 CEST
    Uporabnik: ancha

    Opojen vonj,
    razum izginja,
    čas ne obstaja,
    oblak nate spominja.

    Toplota telesa
    pravi: življenje,
    pod tvojimi prsti
    je dih hrepenenje.

    Trenutek sreče,
    misli lebdijo,
    duše se ljubijo,
    telesa sledijo.

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Utrujena od svojega začetništva Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    nedelja, 2. april 2006 @ 11:04 CEST
    Uporabnik: modro poletje


    Utrujena od svojega začetništva
    ne najdem pravih več besed,
    je zdavnaj že zapisano,
    kar je mislil kdaj poet.
    Kar koli sem zapisala, vse je le eksperiment,
    kako v svoji koži preživet.
    Utapljam se v osladni kičavosti,
    tako se upiram hladni resničnosti.
    Vse v meni se bije, vije, lije, vre,
    nič nima več svoje prvotne mere.

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Tvoje meje zame ni Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    nedelja, 2. april 2006 @ 11:02 CEST
    Uporabnik: modro poletje

    Tisoče stvari
    ti šepeta
    mojo navzočnost
    nekje.
    Nikdar mi ne boš
    postavil meje,
    ki je ne bom
    prestopila.

    Moja navzočnost
    ti ni nikoli nič pomenila,
    prav tako tudi tvoje meje
    zame ni.

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

      Hitro iskanje  
    Podrobnejše iskanje
     Aktualno  


     Prijava uporabnika ? 
    :

    :

    Nisi registriran uporabnik? Registrirajte se.
    Si izgubil svoje geslo?
     Pomoč  
    Klikni za pomoč pi registraciji.

     Zanimivo branje  



     Mesečni horoskop  

    Klikni sliko za vstop na mesečni horoskop .

    Klikni za ogled horoskopa

     SLIKA TEDNA  

    Klikni sliko za povečavo.

    Klikni sliko za povečavo.

     Druženje  

    Imaš vprašanje?
    Bi se rad pogovarjal?
    Delil znanje z drugimi?

    Vabimo vas, da obiščete različna področja na forumu svet pogovorov.

    Akutalno doma in globalno
    Osebna in duhovn rast

    Zdravje in prehrana
    Knjige & Filmi & Slike & Glasba
    Ekologija in gaja
    Dodaj svojo idejo za boljši svet
    Kje ti (si) lahko danes pomagamo?


     Na liniji so:  
    Gostje: 291

     Vreme  

    Klikni

    Več o vremenu

     Opisi in navodila  

    * Uredništvo

    Pomoč in navodila za obiskovalce Pozitivk
    * Če prijava ne deluje
    * Kje, kaj in kako na pozitivkah
     
    Predlogi, vprašanja, ideje:

    * Vprašanja za uredništvo
    * Ideje in predlogi za boljše pozitivke

    Navodila za članke in dogodke

    * Navodila za objavo člankov na pozitivkah
    * Navodila za objavo dogodkov na pozitivkah

    Opisi Pozitivk in Sončne pošte

    * O Sončevih pozitivkah
    * Namen in cilji pozitivk
    * Sodelujte pri ustvarjanju
    * O Sončni pošti

    Oglaševanje

    * Oglaševanje na pozitivkah
    * Objava dogodkov

    Pozitivke so ustvarjene v GeekLog 1.4.x!

    Sodelujte z nami pri ustvarjanju najboljšega časopisa v Sloveniji.

    Dobrodošli


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 2,38 seconds