Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah
lahko dobivaš tudi na dom.
četrtek, 22. marec 2007 @ 19:11 CET
Uporabnik: Žafran
Ljubezen vedno najde pot,
ljubezen teži k izpolnitvi,
Ljuba potrti Navihanki pravi.
Če na tvoje klice se ne javi,
če izgovore le išče vsepovsod,
če na maile ti ne odgovarja,
če tvoje eS-eM-eS-e briše,
kot da jih nikoli ni bilo,
alarm boleč se v srcu ustvarja,
ker po razhodu ta reč zaudarja.
četrtek, 22. marec 2007 @ 14:53 CET
Uporabnik: Weirdness
......................Tu
....................Nekje
..................Globoko
................In še globje
..............V meni ostanki
...........So vojne katastrof.
..........Ogromna je le sfera,
...........Ki v notranjosti leži.
........Nje zidovi masiva težka,
.........Nič prodre je, se zazdi.
.........Zapolnjena s trenutki,
.........Ki jim konca nikdar ni.
........S črnino svetlobne idile,
.........Katere strah se je drži.
sreda, 21. marec 2007 @ 09:48 CET
Uporabnik: Tatjana Malec
(Iz cikla pesmi Gorečka,
poglavje Zavezana domovini)
Vojne že dolgo ni več.
Za njo si je opomogla še zadnja hiša.
Strasti so v oseki.
Nastopil je mir, zadnjo dejanje
po veliki tragediji.
Mir nima barve in nima oblike.
Je kakor spanec,
ki tke tišino levi in desni dlani.
Mir bereš z obličja.
Je duhovno drevo naroda
s sadeži modrosti in blagostanja.
sreda, 21. marec 2007 @ 09:32 CET
Uporabnik: Tatjana Malec
Vidim jih. Brez števila so. Veliko jih je.
Vidim eno, poslednji njen lesk.
Ko se je utrnila, sem videla.
Nikogar nisem videla, da bi za njo žaloval.
Nihče ji ni dal imena.
Nihče ji ni postavil nagrobnega spomenika.
Koliko sekund je bilo potrebnih,
da se je razletela na kose?
Tipala me je z zasanjanimi prsti
še stoletja potem, ko je ni bilo več.
Jaz gnetem njeno snov
in jo gledam iz daljave. Njen spomin.
sreda, 21. marec 2007 @ 00:41 CET
Uporabnik: danaja...
Ljubezen je! Na polju belem, tam na sneženi trati ………
……………………………………………………………………………………………
in slutim dih pomladi…………………………………………………………
vonjam njeno toplo sapo…………………………………………………
………………………………………… pa začutim v srcu ptico nežno,
…………………………………………… pod perutmi glavico drži
……………………………………………… in čaka…… da prideš Ti;
……………………………………………… so v dolgi zimi ji premrla
…………………………………………… krila, pa ne vidi več luči,
………………………………………… Tebe čaka…… da prišel bi.
torek, 20. marec 2007 @ 15:23 CET
Uporabnik: Nuška Golobič
Za ta tvoj svet bom danes kar želiš!
Tvoj pogled me boža,
moj namen je danes to..
dviguje me v nebo..vse višje, vse tišje,
saj prihajam danes k tebi kot svetnica,
za ta tvoj svet, sem danes jaz devica.
Da sramežljivo te poljubim,
čutim a še ne zaznam..
da se skrivam v tvoj objem,
da zadrhti mi koža, ki jo tvoja roka boža,
in da upiram se stvarem, ki jih želiš početi,
da še bolj te zmamim..
torek, 20. marec 2007 @ 14:36 CET
Uporabnik: Žafran
Sonce sreče je že potemnelo,
zvezda ljubezni je že ugasnila,
lunin obraz vesolje je vzelo,
svetli oblaki dobili so krila,
ker moja draga me je zapustila.
Kdor mi jo vrne, nagrado dobi,
kdor pošlje mi jo, dragulj si zasluži,
ne enega - tisoč iz mojih oči,
hvaležen objem moj se jim pridruži,
in topel stisk roke objemu sledi.
torek, 20. marec 2007 @ 09:31 CET
Uporabnik: vinky
Nekje zadaj ždi
in čaka pripravljena,
da plane kadarkoli
v kri, v kosti,
v misli zamegljene,
groza črna.
Kri zavre,
možgane stiska,
skozi mrzle prste,
s kremplji kamnitimi,
cefra resničnost,
brez glasu kriči,
da rojstvo je
uvod pred smrtjo,
agonija trenutka,
nepomembni nič.
ponedeljek, 19. marec 2007 @ 09:02 CET
Uporabnik: Žafran
Sprašujem se,
kje si, najdražja, ljubljena,
sprašujem se,
kaj delaš, kaj misliš, kaj počneš?
Sprašujem se,
če misliš sploh še name kaj?
Sprašujem se,
če kdaj v polno luno se ozreš,
in spomniš najinih trenutkov se nazaj?
nedelja, 18. marec 2007 @ 13:11 CET
Uporabnik: Nuška Golobič
Rdeče blago sem v tvojih rokah,
s škarjami ostrimi režeš
nov videz, nov um, novo mišljenje
vse to ti krojiš
kot da sem nevredna..
ti ustvarjaš iz mene le to kar želiš.
Kako do popolnosti sem predana,
kako je želja po tebi brezmejna..
o bog.. kako me boli
ko vidim da me ne gledaš
upiraš le v svoje želje oči,
želiš le popolno obleko
zame mar ti ni.
nedelja, 18. marec 2007 @ 12:47 CET
Uporabnik: Nuška Golobič
Božansko je ko prepleteva dlani,
ko toplina tvoje roke se v mojo naseli
ko počasi zarežem z britvico
tvoj trzljaj in kri..
ki jo počasi pijem in gledam te v oči,
kako prelep je tvoj obraz..
odmik bolečine ko strast prevzema te..
vse kar obstaja poleg naju,
le megleno vidiš še.
Izsrkala te bom do biti
položila ranjeno ti roko bom na svoje prsi,
zaobjela se v tvoj temačen bom pogled
in ti v mojem svetlem zbudil se boš v svet.
Kot črno beli film, dobila bova eden drugega si v spomin
sobota, 17. marec 2007 @ 23:45 CET
Uporabnik: Nuška Golobič
Na belih raztrganinah neba- tema,
počasi jasnost trga sivino..
brez besed ti in jaz strmiva tja
tišina zavita v toplino najinih src
govori več kot tisoč besed,
trenutek je najin, ni več prikrivanja.
Le midva, brez nemirnega srca,
spojilo je najini duši,
spokojnost skozi naju je šla,
prišel je trenutek resnice
brez laži, brez ponosa
le ljubezen, ki jo v sebi nosiva.
sobota, 17. marec 2007 @ 23:31 CET
Uporabnik: Nuška Golobič
V zvonu je odbilo polnoč,
ogrnem črn plašč in proti skalam grem,
razburkano je morje črno, razjarjeno
jezno je kot jaz, da svet je preklet,
da v njemu ni več čar živet.
Veter razpre mi krila črna
zdaj vem da čas je, da grem
v nevidno, v spomine, v globine,
za zidove vidnega očem,
da prepustim se morju, se izgubim v njem