NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

ponedeljek 29-jun
  • Raznolikost v prostovoljnem delu - Prostovoljska akademija 2026
  • Gal Golob trio

  • torek 30-jun
  • 27. otroški Folkart - Slovenija

  • sreda 01-jul
  • 67. Jazz festival Ljubljana: Pat Metheny: Side-Eye III+

  • petek 03-jul
  • Swing plesni večeri na Aleji Sky

  • sobota 04-jul
  • ARTish Prodajno razstavni umetniški festival

  • nedelja 05-jul
  • XXIX. Mednarodna likovna kolonija

  • torek 07-jul
  • Livija Pandur: Brezmadežna

  • sreda 08-jul
  • Opera Balet SNG Maribor: Evita

  • petek 10-jul
  • Volleyball on water - Powered by Big Bang

  • sobota 11-jul
  • The Damned: Final Damnation 50

  • nedelja 12-jul
  • Godba veteranov Štajerske Ervina Hartmana

  • sreda 15-jul
  • Gioachino Rossini: Seviljski brivec

  • četrtek 16-jul
  • Poletje v Minoritih: Regi Kvak

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Ko odšla si s sanjami Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 3. november 2005 @ 00:01 CET
    Uporabnik: sončev_mrk

    Takrat, ko si odšla s svojimi sanjami k Njemu,
    sem videl, kako te je spremljala bela preproga,
    oblečena pa si bila v plašč svojega upanja,
    ki me je prizemljil in sem se odločil, da ostanem tu.

    Angeli so te na ramenih odnesli pred večni oltar,
    dobila si Njegove darove, katerih nisi mogla dobiti ob meni.
    Hvaležen sem Mu, da te je naredil srečnejšo v svojem objemu.
    Vem tudi, da se počutiš varnejšo kot sicer.

    Vsako noč poslušam, kako ti duša poje,
    kako srce igra na harfo in jo spremljajo angeli s trobento.
    Nikoli me ni strah, ker še vedno voham tvojo prisotnost,
    čeprav me je zlomila izguba do tebe.

    1 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 11.03.05 @ 19:17 z Nora Ša 
    | More

    Na koncu poti Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 2. november 2005 @ 11:05 CET
    Uporabnik: sončev_mrk

    Na koncu poti sem zagledal tebe
    gledal si me z mrkimi očmi kot da bi pripovedovale tragedijo
    nisem opazil njih pač pa njihovo hladnost ki je sijala iz tvojega srca
    tako je bilo hladno da sem odmaknil pogled v sonce ki mi je zasijalo resnico.

    Obraz tvoj je tonil v njegovem čudežnem namigu
    odšel si kot on ki se je zbudil na drugem koncu sveta
    zbrisal se z neba kot veter ki zbriše oblake
    jokal si kot dež ko zavedel si se da me ne vidiš več.

    Beri dalje (90 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Tvoj pogled Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    torek, 1. november 2005 @ 22:15 CET
    Uporabnik: sončev_mrk

    Kot bi gledal zadnji tvoj pogled tako si vse zapolnim
    ko ležeš obme se duša počuti varnejšo kot v nevihti solz
    rešil si me objema besa in uničujoče tišine v mojem srcu
    kot divji veter si me odnesel v svet sanj in ljubezni.

    Skozi dan vidim tvoj pogled ki mi ga pošiljaš skozi sonce
    ko name pade drobna kaplja pomislim na tvoj žalosten pogled
    misleč da si ga skril pred vsemi vsiljivci tvojih nevidnih pogledov
    se skriješ za ozadje tvoje vesele duše.

    Ko ponoči sanjam o tebi na svojem krhkem telesu
    mehko proti meni plava tvoj pogled
    z njim odpravim se iskat neizmerne zaklade novih sanj ki si jih podarjava
    tako jih skrbno skrijem na zadnjo stran srca.

    Beri dalje (35 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Gluhe solze Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    torek, 1. november 2005 @ 22:10 CET
    Uporabnik: sončev_mrk

    Gluhe solze polzijo po mojem bledem licu
    noč tako hitro je padla danes na zemljo
    čakam na nov dan
    vem da polno jih je, a jaz sem z njimi brez tebe sam.

    Odšel sem brez tebe
    s seboj odnesel sem s teboj spomine
    katere čuvam jih zdaj kot zlato
    katere nosijo najino ime.

    Ne govori mi laži
    to v srcu najbolj me boli
    če resnico bi govorila
    nebi se razdvojila.

    Beri dalje (23 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Pokopališke ciprese Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    torek, 1. november 2005 @ 06:30 CET
    Uporabnik: Tatjana Malec

    (Prebliski ob Dnevu mrtvih)

    Ali si opazil,
    da na pokopališčih
    rastejo visoka drevesa,
    sloki večno zeleni častilci neba.

    Ali si opazil,
    da ciprese tiščijo veje ob telesu,
    da njihove roke ne bi komu
    kaj žalega sotorile.

    Ali si opazil,
    kako so se pomladila
    človeška telesa,
    ko so vstopila v rastlinski svet
    in koliko svetlobe imajo v krošnjah.
    Z veliko več svetlobe se hranijo,
    kot so se hranili njihovi predniki,
    ki so načrtovali in preurejali svet.

    Beri dalje (153 besed) 3 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 11.10.05 @ 06:49 z Tatjana Malec 
    | More

    Poželenje spečega mulja Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 31. oktober 2005 @ 19:21 CET
    Uporabnik: Tatjana Malec

    Tišina me je poljubila
    s krili metulja
    in me naučila
    kako izreči ljubezen
    speči besedi,

    ki je zatisnila oči
    in se pogreznila v molk rože,
    ki je vstopila vame
    in se naselila v barve
    zakona lakote in žeje.

    Beri dalje (62 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Nasmeh Ljubezni Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 31. oktober 2005 @ 19:11 CET
    Uporabnik: Scout Girl

    Starejši gospod v lepi obleki s klobukom,
    z že počasnejšimi, a usklajenimi gibi
    in s čudovitim šopkom nežno pisanih barv v rokah...
    Na obrazu nosi skromen, zadovoljno žareč nasmeh.

    Štirje mladi gredo po pločniku, veseli, sproščeni, glasni,
    kot bi se jim nikamor ne mudilo,
    vsi prijatelji med seboj...
    Srečamo se in na njihovih obrazih spet žari smeh, poln žareče sreče.

    Ogledujem si police trgovine, ko slišim, da nekdo vstopi,
    in vrisk in čebljanje, otroško in lepo...
    Zagledam nasmejano mamico in malčka, ki je ravno dobro shodil,
    z nasmehom, ki mu je razgalil cela usteca.

    Beri dalje (33 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Reformacije dan, dan Slovencev Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 31. oktober 2005 @ 18:43 CET
    Uporabnik: KIA

    Ko mrak spusti se nizko
    in okrog vseh vogalov dol tišči.

    Ko okus v ustih vlecljivo težko
    in nemočno skorajda kriči.

    Ko že bezlja vse brezvoljno
    in nemalokrat nejeverno poči.

    Brezglavo deluje in neokretno
    si meče poslednji pesek v oči.

    Takrat stori se nežno in milo,
    kot še zadnji klic domačih zvonov.

    Prebudi se z vso domoljubno silo,
    Slovenec, Slovenka, brez okov...

    Klavdija KIA Zbičajnik

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Tvoja pot je moja pot Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 31. oktober 2005 @ 17:20 CET
    Uporabnik: Scout Girl

    Včasih,
    ko hodim
    po ulicah,
    po cesti,
    po ozki potki
    ali ko umirjeno
    sedim na klopci,
    mi misli
    odplavajo stran
    od mesta,
    kjer sem.

    Preprosto odidejo,
    brez kakršnega koli
    vprašanja,
    k tebi.
    In čeprav ne vem
    vedno točno,
    kje si,
    te moje misli
    vedno najdejo.

    Beri dalje (57 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Pot skozi sanje Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 31. oktober 2005 @ 11:02 CET
    Uporabnik: sončev_mrk

    Nocoj govorim z nebom
    prerojen z tisoči novih zvezd
    z nežnim sijem sije njihova mehka svetloba
    na Zemljo polne njene mesečine.

    Nihče ne govori
    s svojimi dlanmi
    pusti male otrokove sledi
    kot dete rosa na travi čepi
    mirno spijo Zemeljske oči
    sprehaja se komet po nebu naprej po poti.

    Zemlja razgrne nemirno svoje pročelje
    zvezde ugasnejo kot naše poslednje želje
    kot zrl bi v tvoje oči
    v njih biserna solza se z jutranjo roso na travi zbudi.

    Beri dalje (35 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Osamljen popotnik Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 31. oktober 2005 @ 10:58 CET
    Uporabnik: sončev_mrk

    Osamljen popotnik na cilju brezpotja želi najti izvir ljubezni
    ta kraj je spoznal, ko srečal je svojo senco.

    Gospodar neba je razsvetlil njegovo dušo
    ona pa je rasla v vsej njegovi svetlobi.

    Nemirno je hitel skozi tok časa
    kot reka skozi polno mesto spominov.

    Obračajoč se proti svojimi obrazi
    vsrkal vase vsak nehvaležen steklen pogled.

    Njegovo srce, spremljevalec, je edino kar ima
    razdal ga je, zato ostal praznih rok.

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Ukradene solze Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 31. oktober 2005 @ 10:54 CET
    Uporabnik: sončev_mrk

    Tam nekje v srcu sem jih imel
    zaradi njih je obraz zbledel
    ukradel mi solze je
    kako, kdaj nespolnim se.

    Odšel z skrivnostnim ključem
    do mojega zaklada ni več poti
    svetilnik nekje v daljavi še žari
    vseeno potonila je ladja na poti do oaze
    prišla je le do čeri
    ujela se v mrežo med poraze.

    Grem po poti, čeri, naprej
    vidim že sij zakriva južno stran neba
    samo jaz in ti v oblakih narisana midva
    bled tvoj obraz, zakaj, saj ni te več
    samo še odmev odzvaja v prah v pest zmletih tvojih praznih obljub.

    Beri dalje (29 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Mladostna ljubezen Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 31. oktober 2005 @ 00:30 CET
    Uporabnik: Tatjana Malec



    Avtor: Dušan
    Prevod: Tatjana Malec

    Ljubljana miruje v snu,
    breze naznanjajo dan
    izpod svojih krošenj,
    tihotno teče reka mojih ulic,
    vonj ženske na vzglavniku
    se meša z uzdi puščavskih vetrov,
    tonem v objem vsemirja
    in nosim njeno telo na oltar večnosti.

    1 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 11.02.05 @ 07:43 z Tatjana Malec 
    | More

    Še se bom borila Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 31. oktober 2005 @ 00:25 CET
    Uporabnik: navihana

    Že spet mi beži,
    kar vedno je bežalo.
    Moje srce se spet uči,
    ni še našlo kar je iskalo.

    Vse v meni kriči,
    ko se pogledam v ogledalo.
    "Lepa si!" mi govori,
    "nič ne bo te osvinjalo!"

    Moje roke tu so..
    tako čiste, kakor nebi bile iz mesa in krvi.
    In moje oči,
    tako svetlikajoče in vlažne so.

    Razkrinkajo moje razpoloženje,
    kakor detektiv ki morilca išče.
    V ušesih slišim grozno šumenje,
    pravi " ne boš me, ti si pišče."

    Beri dalje (26 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Oda Svetemu Duhu Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 31. oktober 2005 @ 00:01 CET
    Uporabnik: Tatjana Malec

    Avtor: Dušan
    Prevod: Tatjana Malec

    Ti, ki me ljubiš,
    bolj kot ljubi mati svoje dete
    Ti, ki me hrabriš,
    ko mi klecajo moje noge
    Ti mi me dvigneš ko padem
    in mi nežno rečeš:
    Dobro je, nadaljuj naprej!
    Ti, ki mi pošiljaš pozdrave,
    ko ni nikogar, ki bi mi jih poslal
    Ti, ki me zdraviš, ko ležim v postelji
    bolan in betežen
    Ti, ki takoj prideš,
    ko sem osamljen in sam
    Ti, ki mi šepečeš nežne besede,
    ko ni nikogar, ki bi me ljubil

    Beri dalje (65 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Dlan v dlani! Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 31. oktober 2005 @ 00:00 CET
    Uporabnik: vid



    Bil je dan od vse mogočnega poslan.
    Dan, ko srečali sta se dlani.
    Topla, mehka, okorna in hrapava

    Moja mala dlan, čuti, joče in se smeje.
    Desna dlan daje, leva sprejema.
    Topla, mehka, okorna in hrapava.

    Dve dlani združili sta se v celoto.
    Dve različni polovici čutili sta enako.
    Topla, mehka, okorna in hrapava.

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Driade Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    nedelja, 30. oktober 2005 @ 23:59 CET
    Uporabnik: KIA

    Driade v mahu se igrajo,

    skozi krošnje mesec sije.

    Smola teče v njihove dlani,

    listje v vetru riše telesa.

    Nimfe, male, skrite in plesoče.

    Vile dreves, kraljice noči.

    Samotne jase so jih polne,

    daleč od ljudi, daleč od skrbi.

    Klavdija KIA Zbičajnik

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Kdo drži vse nitke usode? Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    nedelja, 30. oktober 2005 @ 23:57 CET
    Uporabnik: KIA

    * Poezija, pesmi in verzi Vera svet drži, premika, suče.

    Vera v ljudi, stvari in misli. Božje.

    Kdo pa vero verovati verje?

    Klavdija KIA Zbičajnik

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Ni mi mar! Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    nedelja, 30. oktober 2005 @ 22:58 CET
    Uporabnik: vid

    Ni mar!

    Ni mi mar, kaj si misliš in govoriš.
    Ni mi mar, kaj delas in kje si.

    Sem le duša, ki v temi išče sonček.
    Sem le majhen delček celote.

    Ni mi mar, če čutim drugače.
    Ni mi mar, če sem samosvoj.

    Sem enkraten in neponovljiv.
    Sem kar sem in grem le za soncem.

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Pot do srca Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    nedelja, 30. oktober 2005 @ 11:58 CET
    Uporabnik: KIA

    Srž problema ni problem sam.

    Tisoč majhnih nepomembnih oči, ušes, dotikov, poljubov.

    Mnogo iskalcev ne najde jedra.

    Klavdija KIA Zbičajnik

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Stara dedova hruška Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    nedelja, 30. oktober 2005 @ 05:56 CET
    Uporabnik: Tatjana Malec

    Zasadil sadiko je stari Breščak
    v Dobravljah – hruško, ki še vedno rodi –
    visoko, mogočno in kleno stoletno drevo,
    sredi »Ograde«, na sredi vetrovne vasi.

    Iz kraja krivic pred vaščani je moj ded vstal
    se vrasel v mogočno deblo rasti,
    da bi po šegah prednikov iz Kozjepare
    svoji družini krivico s pravico zravnal
    - kar Bog je združil
    v mizerjo in bedo, brez milosti,
    ki jo je v grlo potisnila slina pelina
    po brazgotinah deda, kmeta trpina.

    Beri dalje (199 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Čutenje Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sobota, 29. oktober 2005 @ 11:12 CEST
    Uporabnik: metulcica

    Rada bi s teboj delila veselje, žalost, smeh, solze.
    S teboj bi šla na ples.
    Rada bi te začutila v vsej tvoji polnosti.
    Začutila bi rada tvoje veselje, ko si z menoj, vsak tvoj dih.
    Bodi moj vsak trenutek.
    Pobožaj me, nasloni se name, nežno me poljubi.
    Ni treba govoriti, ker bo namesto naju govorila tišina.
    Tišina=svoboda=ljubezen=nežnost=hrepenenje=neskončnost=brezskrbnost.
    Rada bi čutila, da sem na prvem mestu.
    Rada bi bila tvoja edina.
    Edina v tvojem srcu.
    Posesivnost=sebičnost.
    Vedno govorim kaj si jaz želim…Kakšne so pa tvoje želje?

    Beri dalje (83 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Samo ti veš! Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sobota, 29. oktober 2005 @ 10:52 CEST
    Uporabnik: vid

    Samo ti veš, kako ranjeno srce boli.
    Samo ti veš, kako duša joče in ihti.
    Samo ti veš, da le zlagane besede so bile.

    Duša in srce je ljubila.
    Duša in srce se je odprlo, dajalo.
    Duša in srce preveval je nemir.

    Le ti veš, da besed nebroj je bilo.
    Le ti veš, da podpiral sem ji glavo.
    Le ti veš, da rad sem jo imel

    Zakaj poznal si to iluzijo?
    Zakaj poznal si in molčal?
    Zakaj poznal si preizkušnjo?

    Beri dalje (50 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

      Hitro iskanje  
    Podrobnejše iskanje
     Aktualno  


     Prijava uporabnika ? 
    :

    :

    Nisi registriran uporabnik? Registrirajte se.
    Si izgubil svoje geslo?
     Pomoč  
    Klikni za pomoč pi registraciji.

     Zanimivo branje  



     Mesečni horoskop  

    Klikni sliko za vstop na mesečni horoskop .

    Klikni za ogled horoskopa

     SLIKA TEDNA  

    Klikni sliko za povečavo.

    Klikni sliko za povečavo.

     Druženje  

    Imaš vprašanje?
    Bi se rad pogovarjal?
    Delil znanje z drugimi?

    Vabimo vas, da obiščete različna področja na forumu svet pogovorov.

    Akutalno doma in globalno
    Osebna in duhovn rast

    Zdravje in prehrana
    Knjige & Filmi & Slike & Glasba
    Ekologija in gaja
    Dodaj svojo idejo za boljši svet
    Kje ti (si) lahko danes pomagamo?


     Na liniji so:  
    Gostje: 72

     Vreme  

    Klikni

    Več o vremenu

     Opisi in navodila  

    * Uredništvo

    Pomoč in navodila za obiskovalce Pozitivk
    * Če prijava ne deluje
    * Kje, kaj in kako na pozitivkah
     
    Predlogi, vprašanja, ideje:

    * Vprašanja za uredništvo
    * Ideje in predlogi za boljše pozitivke

    Navodila za članke in dogodke

    * Navodila za objavo člankov na pozitivkah
    * Navodila za objavo dogodkov na pozitivkah

    Opisi Pozitivk in Sončne pošte

    * O Sončevih pozitivkah
    * Namen in cilji pozitivk
    * Sodelujte pri ustvarjanju
    * O Sončni pošti

    Oglaševanje

    * Oglaševanje na pozitivkah
    * Objava dogodkov

    Pozitivke so ustvarjene v GeekLog 1.4.x!

    Sodelujte z nami pri ustvarjanju najboljšega časopisa v Sloveniji.

    Dobrodošli


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 4,60 seconds