NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

ponedeljek 29-jun
  • Raznolikost v prostovoljnem delu - Prostovoljska akademija 2026
  • Gal Golob trio

  • torek 30-jun
  • 27. otroški Folkart - Slovenija

  • sreda 01-jul
  • 67. Jazz festival Ljubljana: Pat Metheny: Side-Eye III+

  • petek 03-jul
  • Swing plesni večeri na Aleji Sky

  • sobota 04-jul
  • ARTish Prodajno razstavni umetniški festival

  • nedelja 05-jul
  • XXIX. Mednarodna likovna kolonija

  • torek 07-jul
  • Livija Pandur: Brezmadežna

  • sreda 08-jul
  • Opera Balet SNG Maribor: Evita

  • petek 10-jul
  • Volleyball on water - Powered by Big Bang

  • sobota 11-jul
  • The Damned: Final Damnation 50

  • nedelja 12-jul
  • Godba veteranov Štajerske Ervina Hartmana

  • sreda 15-jul
  • Gioachino Rossini: Seviljski brivec

  • četrtek 16-jul
  • Poletje v Minoritih: Regi Kvak

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Srnica Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sobota, 18. september 2010 @ 14:39 CEST
    Uporabnik: Desiree



    Sredi gozda, na zeleni jasi,
    mlada srnica se pase;
    srnjak skrivaj izza drevesa opazuje,
    čaka, da obrne glavo proti njemu
    in pogleda ga s prekrasnimi očmi.

    1 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 09.25.10 @ 19:03 z Violeta 
    | More

    Ni več sledi... Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    petek, 17. september 2010 @ 18:04 CEST
    Uporabnik: kanika59

    Ni več sledi,
    jih cvetni
    prah je prekril,
    jesensko deževje,

    glasu ni
    več, se med črički
    je utopil….skril,
    ga veter upihnil;

    Beri dalje (38 besed) 2 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 09.25.10 @ 18:14 z kanika59 
    | More

    Obline so zakon! Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 13. september 2010 @ 16:37 CEST
    Uporabnik: Uredništvo Sonce


    Kdor pravi, da ima rad suhe
    Naj ga prosim brez veze ne serje…
    Dobre ženske imajo auspuhe,
    Odbijače in amortizerje!

    Bożena Łozińska

    26 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 09.18.10 @ 11:32 z Boris Kononenko 
    | More

    Me gledaš Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 6. september 2010 @ 23:56 CEST
    Uporabnik: navihana

    Na nebu oblaki,
    obzorje noči,
    dolgi koraki,
    kratke poti.
    V hiši soba,
    v sobi oči.

    Me gledaš
    v dišeči tišini ..
    me zbujaš
    v topli modrini..

    Beri dalje (29 besed) 2 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 09.07.10 @ 17:49 z Boris Kononenko 
    | More

    Kot smet Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    petek, 3. september 2010 @ 20:28 CEST
    Uporabnik: jože.k


    Ćutim, na trenutke sem kot smet...
    Veter me dviguje v višave.
    Zdi se, da me ljudje opazujejo.
    Molčijo, razmišljajo in se čudijo.

    3 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 09.06.10 @ 18:59 z jože.k 
    | More

    Oči Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 1. september 2010 @ 01:26 CEST
    Uporabnik: navihana

    Ure bi zrla vanje,
    ki nosijo tvoj pogled..
    povedo mi tvoje sanje,
    oblikujejo nasmeh.

    Naslikajo mi tvoj obraz,
    prebrisan, tih in vroč,..
    zvedav, vprašujoč..
    za vsako čustvo drug izraz.

    Beri dalje (30 besed) 3 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 09.09.10 @ 08:37 z Desiree 
    | More

    Evro, dva Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 26. avgust 2010 @ 09:29 CEST
    Uporabnik: jože.k

    Poklical bom, imam telefon,
    pomagal, evro dal jim bom,
    pomoč bo skromna, mala,
    iz src otroških tesnobo bo pregnala.

    Saj nisem sam, še več jih bo,
    ki čutijo, razmišljajo, napravijo tako,
    življenje kruto posamezniki nam krojijo,
    njim usojeno, pomanjkanja se ne bojijo.

    Beri dalje (42 besed) 5 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 09.03.10 @ 09:46 z Desiree 
    | More

    Lisica Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 26. avgust 2010 @ 09:22 CEST
    Uporabnik: jože.k

    Sklenila zvito,
    uboga, suhljata zdi se ji kokoš,
    če bo šlo tako naprej,
    morda bo šla pod nož,
    potrebna zvitorepkina pomoč.

    Odprla kokošnjak,
    naj kura pase se po travi,
    dobrot veliko je v naravi,
    uboga, suha, perje povsod frči,
    lisica z njo masti se že gosti.

    Beri dalje (25 besed) 1 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 09.01.10 @ 11:06 z jože.k 
    | More

    Rodna gruda Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 25. avgust 2010 @ 16:08 CEST
    Uporabnik: jože.k

    Spet sem s pogledom božal,
    občudoval ob žetvi pšenična polja,
    prisluhnil čarobnem šepetu Mure,
    poletnem vetru, nežni pesmi topolov.

    V sebi sem občutil utrip zemlje,
    čutno ob bukovniškem jezeru,
    srečal prijatelje, znance,
    ljudi, ki jih ne pozabljam.

    Beri dalje (43 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Upam, želim Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 25. avgust 2010 @ 15:35 CEST
    Uporabnik: jože.k

    Morda je nekje daleč kraj,
    kjer so ljudje človek človeku človek
    namesto čemernih obrazov,
    te pričakajo z nasmehom,
    ponudijo toplo dlan,
    sprejemajo s prijazno besedo.

    Toda zakaj tam daleč ?
    Pa saj jim sveti isto sonce,
    tudi tam potujejo temni oblaki,
    veje hladen veter, imajo zime,
    pomladi, poletja, jeseni,
    poznajo bolečine, solze.,

    Beri dalje (24 besed) 3 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 09.01.10 @ 19:47 z Desiree 
    | More

    Svet pisanih besed Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    petek, 20. avgust 2010 @ 12:49 CEST
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    Ne zgolj zaradi kratkočasja
    in želje po zabavi,
    tudi ne samo zaradi
    estetskega užitka,
    ki dasta ga pisanje, branje,
    kakor ne samo zaradi
    morebitnega trenutnega navdiha,
    ampak bolj z namenom samopreizkušanja,
    rešujem svoj stihe pred pozabo,
    da tako dokažem tudi jaz,
    kako presneto lep
    zna biti svet
    pisanih besed.

    Danijela Premzl

    1 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 08.26.10 @ 20:20 z Desiree 
    | More

    Posvečeno starejšim generacijam Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 18. avgust 2010 @ 13:40 CEST
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    Danes drugi so, drugačni časi…
    Vse nam je olajšano.
    Garaško delo zdaj za marsikoga
    le še sinonim je za preteklost,
    ki je več nazaj ne bo.
    Nove generacije se čudimo starejšim,
    le kako, da so vzdržali
    časa svojih mlajših dni pritisk,
    čudimo se svetu njihovemu,
    ki bil je malo da ne krut.

    Beri dalje (36 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Neizrazljivo Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sobota, 14. avgust 2010 @ 14:56 CEST
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    Odvisno od besed, ki jih dobivam,
    moje je razpoloženje mnogokrat.
    Toda v meni skrivajo se še veliko lepše,
    kakor te so, ki lahko naprej jih dam.
    Kar najlepšega, najboljšega imam,
    tega izraziti ne morem in ne znam.

    Danijela Premzl

    1 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 08.16.10 @ 17:01 z Violeta 
    | More

    Variacije Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sobota, 14. avgust 2010 @ 11:50 CEST
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    Tukaj bi lahko pustila svoj odtis.
    Tukaj bi lahko se sprehajala srečna.
    Tukaj bi lahko brez odra in kulis
    z melodijo morja se zlila v pesem večno.
    *
    Te primem za roko,
    in stisnem k srcu tvojo dlan.

    …le za hip mi zaupaš nedolžnost tvojega razgaljenega pogleda
    v katerem skrit tvoj svet, tvoje dihanje valovi in
    je kot ocean vse bolj in bolj nemirno…

    Beri dalje (74 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Slovo malo drugače ;) Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sobota, 14. avgust 2010 @ 11:47 CEST
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    - Kam odhajaš, moja draga?
    Kam odnesla boš krhke perutki?
    Reka življenja kam te zdaj nese?
    (Vse bolj daleč so sreče trenutki)

    - Nič ne pogledaš me za v slovo?
    Glavice svoje sploh ne obrneš?
    S čim sem prislužil kazen si to?
    (Tako, racman osamljen je jokal v slovo).
    Račka moja, nekoč se vrneš?

    Miha

    1 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 08.18.10 @ 07:46 z Desiree 
    | More

    Molk Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 12. avgust 2010 @ 12:07 CEST
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    Nežna lica, otroški obraz.
    Zakaj tako resen vsebine izraz?
    Zakaj iz oči globokih kot noč
    vame strmi neslutena moč?

    Ostal brez besed sem,
    pred pogledom otroka -
    nemi očitek
    glasnega vzroka.

    Miha

    Slikovni vir: eDnevnik, lepotica z biseri

    1 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 08.12.10 @ 13:16 z Boris Kononenko 
    | More

    Oče in Sin Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 12. avgust 2010 @ 12:03 CEST
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    Redkokdaj se tu oglasim, delček sreče ti pustim.
    Opazujem dekle milo, v rokah časopis držim.
    Daj, povej mi o mladosti. Dragi oče, rad bi znal
    Ali si že vse »norosti« skrbno skril v srca predal?

    Sine moj, bilo je vsega, bil je led, bila je strast.
    Včasih bila sta dva brega, izbrati mogel sem si čast.
    Vse poti, ki sem prehodil, vse ljudi, ki sem spoznal
    naučili so mene tisto, kar ti bom sedaj dejal:
    Ceni sine, vsak trenutek, ki z ljubeznijo prepojen,
    saj življenje le osnutek, zgodba - ko si ljubljen v njem.

    Miha &

    Slikovni vir: eDnevnik, lepoticazbisei

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Dobrodošel Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 11. avgust 2010 @ 12:22 CEST
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    Oblekla sem najboljše, kar imam,
    svoja lica pobarvala v zeleno,
    da pomlad začutiš, ki živi,
    ki živi v meni vsakodnevno.
    Rdeča ti pove, da srečna sem,
    in veselje mi vznemirja dušo,
    da sprejeti te, kot gosta smem.
    Zdaj poznaš me?
    Tiho pesem slutiš?

    Miha

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Ustavi se Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 11. avgust 2010 @ 12:20 CEST
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    Vse naokrog, v dnevu, v noči.
    Obrazi na steni, odsevi na steklu.
    Mi pa hitimo, a trenutek molče
    ve, da bo minil,
    ve, da bo minil.
    Mimo srca, mimo tvojih oči -
    življenje in smrt, srce in duša.
    Mi pa hitimo, a trenutek kriči:
    Veš, da bom minil?
    Veš, da bom minil?

    Miha

    1 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 08.13.10 @ 23:38 z Violeta 
    | More

    Iskrenost Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    torek, 10. avgust 2010 @ 14:22 CEST
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    Povej meni, tujec, kaj vidiš na meni?
    moj nasmeh? moj pogled? moj obraz?
    Sem le dekle na tej življenja sceni,
    s šopkom rjavih, skuštranih las.
    Hvala tujec, da si me uvidel,
    in mladost mojo v večnost ujel.
    Te iskrenosti dih nate vedno bo pazil .
    Hvala tujec, za srca objem.

    Miha

    Slikovni vir: eDnevnik, lepoticazbiseri

    2 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 11.14.10 @ 18:06 z miharozman 
    | More

    Pogum Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    torek, 10. avgust 2010 @ 10:10 CEST
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    Sivi oblaki objeli nebo,
    sonce se je skrilo,
    soncu je hladno.
    Bom vsaj del toplote
    vrnila nazaj -
    Dokler so oblaki
    bom grela jaz ta kraj.

    Maša

    Slikovni vir: eDnevnik, Matic Golob, Jaz sem: Sonce

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Odletiva? Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    torek, 10. avgust 2010 @ 10:05 CEST
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    - Vidiš ptico?
    - Ne, ne vidim, saj ne gledam v nebo.
    - Ptica ima bela krila.
    - V redu, lepo je belo,
    - Si želiš kdaj biti ptica
    odleteti daleč, tja,
    v deželo belokrilih
    kjer se poje in igra?

    Beri dalje (32 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Fotograf Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    torek, 10. avgust 2010 @ 10:00 CEST
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    - Hojla stric! Boš slikal naju?
    - Tiše ti, seveda bo, podariva mu smehljaja.
    - Prav, pa dajva, naj mu bo.
    - Rekel mi je, da sva lepa.
    - Kaj si misli, da ne vem?
    - Rekel še, da rad bi tudi brata, kot si ti imel… da bi ga, kot ti me, branil, ga objel, ko je hudo, podariva mu smehljaja?
    - Prav! Pa dajva, naj mu bo!

    Slikovni vir: eDnevnik, lepoticazbiseri

    Miha

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

      Hitro iskanje  
    Podrobnejše iskanje
     Aktualno  


     Prijava uporabnika ? 
    :

    :

    Nisi registriran uporabnik? Registrirajte se.
    Si izgubil svoje geslo?
     Pomoč  
    Klikni za pomoč pi registraciji.

     Zanimivo branje  



     Mesečni horoskop  

    Klikni sliko za vstop na mesečni horoskop .

    Klikni za ogled horoskopa

     SLIKA TEDNA  

    Klikni sliko za povečavo.

    Klikni sliko za povečavo.

     Druženje  

    Imaš vprašanje?
    Bi se rad pogovarjal?
    Delil znanje z drugimi?

    Vabimo vas, da obiščete različna področja na forumu svet pogovorov.

    Akutalno doma in globalno
    Osebna in duhovn rast

    Zdravje in prehrana
    Knjige & Filmi & Slike & Glasba
    Ekologija in gaja
    Dodaj svojo idejo za boljši svet
    Kje ti (si) lahko danes pomagamo?


     Na liniji so:  
    Gostje: 295

     Vreme  

    Klikni

    Več o vremenu

     Opisi in navodila  

    * Uredništvo

    Pomoč in navodila za obiskovalce Pozitivk
    * Če prijava ne deluje
    * Kje, kaj in kako na pozitivkah
     
    Predlogi, vprašanja, ideje:

    * Vprašanja za uredništvo
    * Ideje in predlogi za boljše pozitivke

    Navodila za članke in dogodke

    * Navodila za objavo člankov na pozitivkah
    * Navodila za objavo dogodkov na pozitivkah

    Opisi Pozitivk in Sončne pošte

    * O Sončevih pozitivkah
    * Namen in cilji pozitivk
    * Sodelujte pri ustvarjanju
    * O Sončni pošti

    Oglaševanje

    * Oglaševanje na pozitivkah
    * Objava dogodkov

    Pozitivke so ustvarjene v GeekLog 1.4.x!

    Sodelujte z nami pri ustvarjanju najboljšega časopisa v Sloveniji.

    Dobrodošli


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 2,55 seconds