Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah
lahko dobivaš tudi na dom.
sreda, 3. april 2013 @ 19:09 CEST
Uporabnik: jože.k
Le odhaja, slovo je dolgotrajno,
kakor da bi oklevala,
razmišljala kakšno bo slovo...
veselo, solznih oči, žalostno.
Toda napočil je ta trenutek.
Rad sem jo imel, jo občudoval,
zaživel z njo, vendar.
Naveličal sem se je,
njenih darov brez meja,
hladnega občutka,
vsega kar jo je krasilo,
snega, vsem brezplačno darilo
nedelja, 24. marec 2013 @ 20:08 CET
Uporabnik: Pozitivke
In prišel je Njegovv čas,
čas ko so ga izdali, križali,
tisti ki jim je zaupal, živel z njimi...
Zakaj, ker je bilo tako usojeno,
ker jim je zaupal,
živel s svojim naukom,
ga širil med ljudi,
kazal na človekove slabosti,
je pričakoval preveč,
bil zato kaznova s križanjem,
od koga že, kdo je opazoval vse?
nedelja, 24. marec 2013 @ 11:16 CET
Uporabnik: Pozitivke
Prosim, bodi milostljiv mi vselej in povsod
in do skrajnosti prizanesljiv, o moj Gospod:
ker vem, da tákrat le uspevam,
kadar se dotakne gorki žarek Tvoje me moči,
kadar pa zanašam se preveč le nase,
padam in pogrezam se v svoji nebogljenosti.
Ko si želim prodreti onkraj svojih danosti,
kadar kdaj preveč zagledam se v blišč priznanj,
ko v dokazovanju sebi, drugim, izčrpavam se,
kadar kdaj želim morda izsiliti mogočnejši sijaj,
kot moja ga svetilka more dati,
naj obenem se zavem, da sem sama zase le piščal,
ki ji Tvoj božanski je navdih posodil glas, da more peti.
Zato le Nate se zanašam, o Gospod,
v upanju, da vselej blagoslavljaš
delo mojega srca in rok...
nedelja, 24. marec 2013 @ 10:41 CET
Uporabnik: Pozitivke
Svežina pomladi,
igrivost poletja,
modrost jeseni,
utrujenost zime -
vsak letni čas
mi podari
kak svoj kras.
Tako sprehajam se
ponosno kot kraljica
po sobanah svojih dni
in kakor obsedena lovim
trenutke izjemnosti.
sreda, 6. marec 2013 @ 13:50 CET
Uporabnik: jože.k
Tam nekje v velikem mestu je bilo...
Mala Maja je držala mamico za roko,
v drugi pa je držala lep rdeč balon,
na pločniku vsem na očeh.
Pa je prišla mimo gruča mladcev...
Le počilo je, balona več ni bilo...
Krohotanje in smeh je zapolnil okolico.
Mladeniči kot krdelo psov s čiki v rokah...
Ljudje so opazovali, enako policista,
in pristopila k skupini mladeničev,
jih legitimirala ter zavohala dim...
mamilo ki jim je dalo krila objestnosti.
torek, 5. marec 2013 @ 19:35 CET
Uporabnik: jože.k
So sence dogodkov iz preteklosti,
o takšnih ki jih čas ne skrije,
rosa nikoli ne umije,
ne letni čas zakrije.
So ljudje ki jim v naravi netiti prepir,
v ljudi okoli sebe vnašati nemir,
potem pa spravljivo govorijo,
žal še s figo v žepu jih mirijo.
Ni čas zaveznik jezičnim tem herojem,
namerno črnijo delo tistim z znojem,
še kmet bi takim dal v roke vile,
gnoj sortirat v hleve kjer so svinje mile...
ponedeljek, 4. marec 2013 @ 16:43 CET
Uporabnik: jože.k
Rad bi ti poklonil rdeč cvet,
pa ti žal ne morem ker te ni več,
a v meni še vedno živiš draga mama,
še čutim tvojo toplo dlan, slišim tvoj glas.
Rad bi da bi vse ženske spremljal nasmeh,
v težkih trenutkih pa bi začutile ljubezen,
in imele nekoga ki jih bi imel resnično rad,
razumel, tolažil, brisal solze iz lic, občutil vaš bol...
Saj ni važno da ta praznik prihaja od drugod,
vaš je in kot tak ostaja prijeten v vašem srcu,
prijeten kot rdeč dišeč cvet skozi vse leto,
da bi ga nosile v srcu vsak dan.
četrtek, 21. februar 2013 @ 11:46 CET
Uporabnik: jože.k
Je nekoč prišel na obisk v vas pomemben mož,
vsi pripravljajo, tam je tepih, nasuli svežih bodo rož,
otrok kar ducat bo zapelo, godba že se pripravlja,
je vsega spoštovanja vreden, žal slabega že zdravja.
Napočil sončen dan je, ljudje iz oklice v vas hitijo,
še orožnike in stražo za vsak slučaj tam naročijo,
nikoli se ne ve, mogoče grdega kdo kuje načrtuje,
nadvse spoštovan vsekakor varnostnike potrebuje.
Kočijah prekrasnih, konjske vprege vse občuduje,
oproda izstopijo, vsak želi da z njimi se rokuje,
a gost ki vse ga čaka sedi tam nekaj omahuje,
alergičen na cvetni prah na rože, to je najhuje.
ponedeljek, 18. februar 2013 @ 14:14 CET
Uporabnik: Polona61
Razpotju želja, potreb, iskanju poti,
na trenutke jih ne vidim, jih res ni?
Iščem smisel odgovarjati ljudem,
ljudem, ki mislijo, da so bogovi,
a v boj gredo le z besednimi topovi.
Zakaj bi ne smela povedati kar hočem,
le hladen zimski veter biti si želim!
Mora živim, razmišljam nad oblaki,
kjer gradove imajo vile, škrati..
ali pa sem le stvarna, realna,
tako od rojstva naučena...
sobota, 9. februar 2013 @ 17:04 CET
Uporabnik: jože.k
Zborovanje v mestu na praznik se zgodilo,
njih govorcev za slabosti le levičarje krivilo,
govore kot da prava vsaka njihova beseda,
a v razumu jih premagala besedna zmeda.
Mar res v nekatere duh fašizma še živi,
je žalostno, beseda povšeči se jim zdi,
drugače misleče da z njo se obmetava,
kje če kdaj začela se bo prava sprava ?
četrtek, 7. februar 2013 @ 22:15 CET
Uporabnik: Uredništvo Sonce
Ob kavi po jutranji zarji,
morda bi nama bolj prijala,
pridružila bi se klepetu
ob sončnem popoldnevu pomladi,
ki prvo cvetje na jasi ga je okrasilo.
Pridružila bi se na sprehodu v gozd,
kjer narava se prebuja, prepevajo ptice,
kjer sončni žarki napolnijo notranjost,
da lahko zadihaš s polnimi pljuči,
petje ptic se spremeni v zvok harfe.
četrtek, 7. februar 2013 @ 12:41 CET
Uporabnik: Uredništvo Sonce
Pridružujem se ti, čeprav ne vem, kdo sploh si.
A družbe nikoli ni preveč , zato pridi k meni, ne boj se noči.
Nestrpno čakam nate v temi,
v belem snegu, kjer si pustil sledi.
In čeprav te nikjer videt ni,
slutim in čutim, da v bližini si.
Naj gredo zima in sneg in megla daleč proč,
čakam pomlad in sonce in tebe in krajšo noč.
Danes zvečer sprehajam mojega psa Flokija.
Nekoliko pred menoj fant sprehaja dekle..
Pred njima policisti sprehajajo voznika,
Ta večer sprehaja neprijetna megla
Maček je hotel sprehajati Flokija...
Pa takšno že čudno sprehajanje...
Zdaj sprehajam še neznance...
Mogoče mi bo kdo sledil !
Pa takšna beseda...