Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah
lahko dobivaš tudi na dom.
četrtek, 13. april 2006 @ 21:10 CEST
Uporabnik: valerci
Živim.
Rešila sem se bolezni sužnjev spon..
Diham in čutim vonj pomladnih trav
vidim regratove lučke,
in ko pihnem vanje »padalci »odlete
in seboj mojo bolezen odnese.
Vstajam.
Počasi,
in vsaka nova bolečina me opominja,
da znova vstanem,
se roke, ki mi je ponujena,
oklenem,
da objame me!
Ne branim se!
Ne morem in ne smem!
Na kolenih se priplazim, do rešitve,
moji omami odtujitve.
In znova klonem. In obupam....
A vendar moja mati ne klone in ne obupa,
Ona moli,
za vse,
tudi za tiste, ki rečejo »življenje- ne hvala«
Stojim!
Poslavljam se od prijatelja ,
preboden in pribit je na križ,
krvavi pot poti,
zate,
zame
za vse nas.
Pod težo vsakdanjih prevar, podtikanj in laži
vsakdo nosi svoj križ življenja!
Iz dneva v dan, iz leta v leto, dokler ne omaga.
Leto za letom, dokler ne klone in ne obupa.
četrtek, 13. april 2006 @ 19:39 CEST
Uporabnik: Tatjana Malec
Nabrekla voda,
figurice paglavcev,
v svoji sluzasti lupini
gnijoči škržatje,
izkrivinčeni črvi,
zgladeno blato,
zaspanost
in poveličanost,
odskok mrtvega komarja,
prepitega s krvjo
od štarta k cilju
v vsej njegovi cerimoniji
brenčanja.
Ves njegov spomin
na uživanje
ob prisesanju
na človeško kožo
odseva iz nabrekle vode
umirajočega blata.
Molijo peruti
mesarske muhe
iz mlakuže
in brenčijo
nad izleglimi jajčeci.
nedelja, 9. april 2006 @ 17:35 CEST
Uporabnik: Tatjana Malec
Zapeljuješ me čas,
skrit ljubimec v zeleno tihoto!
Z žarečim kolesjem svoje osi
mi poganjaš misli.
Z ognjeno toplokrvno kožo
te vonjam in se ne morem načuditi
curkom potešitve in presnovam
osvoboditve energij duha.
Si voda, ki se hoče ločiti od ognja
in ti me zibaš v njenih odtalitvah.
Kličem te od jutra do večera,
oblečena v glas rasti,
obložen s semenjem oblaka.
nedelja, 9. april 2006 @ 12:24 CEST
Uporabnik: vinky
Če bi verjel
bi vedel,
da ni vse zlato
kar iz daljave se blešči,
da prvi pogled laže
in ubija me,
kar boža mi oči
ideal ne vidi resnice,
le eno vidi,
nadene si plašnice,
ne sliši govorice,
da tvoje je telo letak,
ki pravi:
pridi, imel me je vsak,
ki storil prvi je korak.
nedelja, 9. april 2006 @ 12:18 CEST
Uporabnik: vinky
Ni dovolj
ni na kolena
bolj kot zadnjič
debelejša polena
ni novo
nisem kamen
morda mraz
ugaša plamen
ne gre
pravi čas
vsebina je umazana
ostal je okras
mrzli prsti na srcu
pred strahom, strah
nezaupanje - skrivalnice
vse prekrije prah,
ko spomin ugasne
greh postane dim
vse se vrne
brez plačila
( sem ) tebi kazen,
( ti si ) meni vse.
nedelja, 9. april 2006 @ 06:56 CEST
Uporabnik: Tatjana Malec
Odtekam v nove dni.
V prečiščena jutra življenja.
Z živobarvnimi metulji se družim.
S svatbo čebel se veselim
s pojočim snom prerojena.
Sem čas med letnimi časi.
Sem voda in apnenec,
ki hočeta živeti v meni.
Sem poslikana z znamenji duha
in zrem ljubezni v oči.
Skozme se pretakajo trenutek začetka,
čas in svetloba,
iz katerih sijejo moje želje
in raste hrepenenje.
Zaspano drevje me sanja.
Rože me gledajo z drugačnimi očmi.
Trave šumijo drugače.
Slačijo svetlobo z neba.
Travne bilke rastejo skozme
do višin vitkih angelov.
Bose noge otroštva
bredejo mojo tekočino.
petek, 7. april 2006 @ 20:33 CEST
Uporabnik: Pozitivke
Vidva, ki ju imam rada,
ki skupaj delimo občutke,
ko se pogovarjamo.
Ki mi prinašata
jutranjo zarjo
in sončne žarke
v vsakdan.
Ki potrpežljivo prenašata
mojo muhavost
in plahe korake
mojim sanjam naproti.
Vnašata mir
v moje razigrano
doživljanje in odnašata
del težav.
Odpirata mi
svet novih upov.
Hvala!
petek, 7. april 2006 @ 20:28 CEST
Uporabnik: Pozitivke
Nekje, nekoč, fantka sem spoznala,
ki mu dom bila je žalost mala.
Ni se oziral na ljudi,
počel veliko je stvari.
Da bi ohranil svojo vero,
prezrl marsikatero je zamero,
širil dobro voljo in veselje,
pri sebi ohranjal razpoloženje.
V srcu pa je želja tlela,
da bi ga neka roka objela.
Ni pomagal mu razum,
a je v sebi zbral pogum,
da bi ji razkril obraz,
razločno povedal ji na glas,
da življenja reka bregove dere
in ni milosti sveta,
da ga – fantka prepozna.
petek, 7. april 2006 @ 20:17 CEST
Uporabnik: Pozitivke
Pravkar pomlad je razcvetela.
Mene je vso razvnela
ob misli nate.
Prikupno zmedena postala,
razposajenost sejala,
se z okolico spojila
in ti vsa predana.
Ne veš, prijatelj, ne veš,
da drezaš mi v razsodnost,
ne veš, kako duša hrepeneča
po tvoji bližini
neprenehoma te kliče v dalj,
da dokler se ne nasiti,
polagoma umira.