Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah
lahko dobivaš tudi na dom.
petek, 31. januar 2014 @ 17:03 CET
Uporabnik: jože.k
Kaj malo mar mi za cvetlična polja prek meja,
saj tu pri nas najlepša so kar svet jih pozna,
krasijo jih reke, slapovi, tolmuni. gozdovi,
povsod naokoli v gorah so naši domovi.
Ko sončni žarki obiščejo planine in gore,
lesketajo se kot najlepši dragulji sveta.
Kar vabijo k sebi visoko na sneg,
nam vabljiv planinski svet.
petek, 31. januar 2014 @ 06:52 CET
Uporabnik: Polona61
Bila sva domenjena da ga počakam,
Bilo je ob trgovskem centru.
Telefon sem pozabila doma on enako.
Le ura in čas zmenka je bil točen.
njega pa od nikoder kot da je pozabil.
le kje hodi sem razmišljala ter robantila,
se jezila in opazovala ljudi okli sebe.
Nekatero obloženi z več vrečkami,
drugi skromni z vrečko iz katere je
štrlel samo kruh in nič drugega.
Počasi me je začelo zabavati kričanje
matere nad otrokom ki je tekal sem ter tja,
pa nad kosmatincem ki je lajal iz avtomobila.
Saj ni bilo hladno pa tudi prevroče ne.
Velikokrat sem si porekla že,
da prenehala bom pesniti.
Ker je to preveč adrenalinski šport.
Ker je včasih prav težko ostati sebi zvest.
Ker se včasih svet zdi strašno pust in mrk.
A že smejem tem pomislekom se v brk,
ko ponovno znajdem se na svoji trubadurski poti.
Pred menoj nenadoma pojavi se gospod Bonton.
Njegova obleka je dovolj, da vem, da to je on.
Vljudno seže mi v dlan in me pozdravi.
Jaz kar po domače mu odgovorim,
da je ves zgrožen.
Komaj zadržujem smeh,
ko skrivaj ga opazujem,
da od same jeze hipoma zardi
in se komaj obvladuje v svoji vljudnosti.
Pretvarjam se, da ne razumem,
kaj brez besed sporoča mi,
obenem pa se mi zasmili,
ker v moji družbi res trpi.
Da bi mu izkazala vsaj malo spoštovanja,
se mu opravičim in predlagam,
da bi rade volje se še kdaj sestala z njim.
Sveto mu obljubim, da bom do naslednjič
temeljito preučila ves bonton,
da bova tako imela vsaj eno skupno temo,
o kateri bova kar se da olikano razpravljala.
nedelja, 19. januar 2014 @ 17:22 CET
Uporabnik: Ankablanka
Starost, si res mirna in svetla,
obzirna, resnicoljubna,
potrpežljiva in zgledna,
vse osrečevati sposobna;
si res praznik življenja?
Če so petki in svetki življenja
prepolni zmot in prehitevanja,
minevajo tjavdan in brez vesti,
brez vrednih ciljev, prave smeri,
v trudu le za videz, ni modrosti.
sreda, 15. januar 2014 @ 03:46 CET
Uporabnik: jože.k
Pa kaj če zaželel sem da napišem pesem,
saj besede vrejo kar na plan iz nič v dan,
spremene besede v melodijo v zvok v tišino,
mi odpre notranjost in odžene vso sivino.
Saj pisal bi o ženski ki v duši je kot slepa,
brani očetu da videl vnuka minila so že leta,
je vest tista ne prizna takrat ravnala narobe,
zdaj oprijemlje laži se iz v njej rojene zlobe.