Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah
lahko dobivaš tudi na dom.
sreda, 25. julij 2007 @ 19:34 CEST
Uporabnik: Tatjana Malec
Sebe sem stlačila v steklenico,
da se nimam tam zunaj tako zapleteno.
Narisala sem mejo med mano in steklom.
Z ozonskim plaščem sem obdala sebe
in sklenila, da morava biti vedno skupaj.
Kot poparjena lista mi visita ušesi,
da ne slišim zunanjih glasov in trušča.
Naučila sem se molčati in brzdati jezik.
Ozankala sem si oči z dolgimi trepalnicami,
da boljše spim in naredila iz rok veliko pentljo.
Ko potrebujem ljubezen me moj dragi
potegne po nekaj požirkov ven iz čutarice
in me zasuje s sladkim pecivom potešene ljubezni.
sreda, 25. julij 2007 @ 06:59 CEST
Uporabnik: Tatjana Malec
O človek mučenik, ki kupčuješ z ljubeznijo
in odpiraš nedostopne skrivnosti erotičnih sanj,
ki hlipajo budne in brbotajo nemoč.
O pijani škorec z metaforo v kljunu.
Absurd, ki oddaja iskre.
Ogenj duh!
Brez barve, brez okusa, brez mer.
Brez začetka in brez konca.
Brez časa in prostora.
Košček hrupa v zrnu prosa.
Glas brez bistva in brez svojstva.
Klic bolečine pod tkivom besed.
ponedeljek, 23. julij 2007 @ 07:33 CEST
Uporabnik: Tatjana Malec
Na podstrešju spijo duhovi angelov
z genetsko spremenjenimi krili,
ki so jadrali po nadzemlju
in delali veter iz tujih misli.
Medtem, ko je angel brez kril
zavezoval svoj baletni copatek,
plesal svoje sufije končne resnice
in se vrtel kot pirueta na obrobju sanj,
mu je Eros igral na saksofon in flavto.
Tla so se mu spodmikala.
Lebdel je in padal in padal
v mehko peno čudežnih sanj
in pristal v sladostrastju zgrbljenih pen.
Pod njim se je nabiralo hrepenenje
in poslavljale so se zlate naveze
z baletno predstavo nebeških razsežnosti.
nedelja, 22. julij 2007 @ 04:09 CEST
Uporabnik: Doroteja Jazbec
S teboj bi zletela na krilih ljubezni
In odkrivala nove svetove,
Z mehkobo posute cvetove,
Ki padali bi name kot tvoji poljubi,
Nežni in mili kot je vrtnica, ko ljubi
Jo sonce s toplimi žarki pomladi.
A ti si njen in vsi se imate radi,
Le jaz ostajam vedno sama,
Ker zaželiš si me le, ko nje ob tebi ni
Zaželiš si le bežne trenutke strasti.
Jaz pa še vedno sama
Čakam da izgine tvoje poželenje,
Da v duši zbudiš duše hrepenenje
nedelja, 22. julij 2007 @ 04:06 CEST
Uporabnik: Doroteja Jazbec
Lahko je tebi, metulj tih,
Ki prešerno razpreš krila,
Sedaš na rože in opijaš se njih,
Ne da bi se duša od te ločila.
Ni mi več mar za cvetje, za dan,
S soncem obsijan,
V meni temni se od črnih noči
In kadar navzgor strme oči,
Vem, da teči ne nehajo solze,
Dokler v meni je bridko gorje
nedelja, 22. julij 2007 @ 00:49 CEST
Uporabnik: Lucignolo
Kako si želim te spet videt,
Da s teboj preživim to večer,
Da te vprašam če si z drugim srečna,
Če pomisliš kdaj kje sem.
Kaj so ti prinesla, odnesla,
Vsa ta leta, brez mene,
Če so te mogoče osrečila,
Moje srce le vene odkar te ni.
To večer bi te rad še zadnjič videl,
Tudi če zadnjič bi zrl v tvoje črne oči,
Rad bi te vprašal, kako se ozdravi bolečino,
Samoto, ki jo nosim v srcu odkar te ni.
sobota, 21. julij 2007 @ 16:02 CEST
Uporabnik: Tatjana Malec
Skoraj celo življenje sem mislila nanjo.
Na dekle s košarico pšeničnih las.
Bili sva mladostni prijateljici.
V meni je pustila drobno sled,
ki se je zarasla na zenici pogleda,
se vtisnila v kožo, v vse telo.
Za zmeraj mi je zapustila obrise in snov
za razmišljanje, za stopnjevanje želja,
z vsemi podrobnostmi podobe,
ki so jih odsevale njene kretnje, njeni gibi
za zamreženimi okni internata Majde Vrhovnik.
sobota, 14. julij 2007 @ 16:02 CEST
Uporabnik: Lucignolo
Nočeš Maja na vrh gore,
Nočeš Maja burje, ki ti dih vzame,
Hočeš nežen veter v katerem ti srce vztrepeta,
Hočeš moškega, ki te nežno objame,
Ki nežno te vzame, v naročju varuje,
Kadar se počutiš osamljeno, da s teboj sočustvuje.
Hočeš moškega ki te bo pustil sanjati,
Ki ti bo z dlanmi zaprl oči,
kateri te bo vodil boso po peščini,
ti znal šepetati v mesečini.
sobota, 14. julij 2007 @ 12:49 CEST
Uporabnik: Tatjana Malec
Ko stiskate grozdje v vino,
opravite to delo z milino dežja
in toplino sonca,
da bo vino obogateno
tudi z vašo ljubeznijo in slastnejše.
Z vinom zaužijete tudi vonj trpeče zemlje,
premočene z vinogradnikovim znojem.
Nikoli ne poglejte pregloboko v kozarec,
kajti v njem je tudi žalost,
ki lahko postane večja od veselja.
sobota, 14. julij 2007 @ 06:47 CEST
Uporabnik: vinky
Zakaj iluzija zapravlja
čas z mano,
čemu črna prikazen
sklepa posel,
kaj hoče
bolezen od mene,
kdo je ta množica,
ki me nagovarja,
zakaj me gledaš,
nimam,
kaj hočejo,
ne dam,
kam grem,
koga ne maram,
zakaj,
kje bom kdo,
kdaj,
kaj mi je
zdaj.