Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah
lahko dobivaš tudi na dom.
sobota, 29. januar 2011 @ 13:04 CET
Uporabnik: jože.k
Prikradel se je v moje sanje,
starec z gubami na licu,
po kateri so polzele solze.
V hladni noči je taval ob strmini.
Spodaj nižje ga je čakala zakrita ženska.
Hotel mi je podati roko...
Prestrašenega me je spreletel srhljiv strah.
Prebudil sem se, popil skodelico mleka,
ter ponovno legel k počitku.
Toda ponovno je prišel v sanje.
Le vrata bi rad videl, moja so...
Čuvaj jih kot njo, imej jo rad...
Odpri ji srce, jaz ga nisem znal.
petek, 17. december 2010 @ 15:46 CET
Uporabnik: Milena
Božič v svoji skrivnosti
ziblje v daljne dni
sanje
zanje v dolgi je noči
otroček prijokal na svet
to oznanilo življenja
revnim za lačna jim
usta
prinesel svoj košček
kruha
ob rojstvu že s sabo
na svet.
četrtek, 16. december 2010 @ 14:32 CET
Uporabnik: jože.k
Veš kmalu bi se mogla srečati,
si stisniti dlan, pogledati v oči,
preživeti prijetno druženje.
Žal me ne bo me,
sneg je tisti krivec,
ples snežink, zimska noč.
Oprosti prosim,
saj bom s teboj v mislih,
enako kot skozi vse leto.
Namesto hladnih snežink,
sprejmi prisrčen topel pozdrav,
da bi te objel občutek topline.
ponedeljek, 13. december 2010 @ 19:50 CET
Uporabnik: kanika59
Želim si samo malo več topline
v vsakodnevnem odnosu do mene…
ostalih navadnih smrtnikov, ki so z mano
na istem vozu,
drvečem v prepad…'maloro';
več prijaznih besed si želim,
vsaj malo več obzirnosti, če se že grejo,
čeprav vem, da je vse skupaj stoletja nateg,
mene in ostalih navadnih smrtnikov, vsepovprek;
nedelja, 12. december 2010 @ 11:44 CET
Uporabnik: Uredništvo Sonce
Vpletel sem vate svoj mali svet,
vpletel sem vate svet božjega stvarstva,
vpletel sem vate svoje neizpete pesmi,
svoje veselje in notranja spoznanja,
neizjokane bolečine in zavrnjene ljubezni.
Zdaj si pred menoj kakor oder
za ples hrepenenja in radovanja,
s štirimi plešočimi nevestami, čakajočimi na ženina,
s štirimi vetrovi, ki v krogu molijo Stvarnika.
Si kakor prva igrača nad zibelko
ali kot hleb kruha, ki diši po materini ljubezni.
Prepoznavam te kot razkuštrano glavo otroka,
polno sanj in domišljije za prihodnost,
primeren si za venček na nevestino glavo
ali pa za ženinov veliki prstan zvestobe.
Zdiš se kakor zemlja, razcefrana od groženj in bomb,
ali pa kot vesolje z nevidnimi prebivalci.
Si kot srce, ki črpa večnost v čas,
včasih kot oko, ki gleda v neskončnost,
in kot rožni venec, ki niza skrivnosti.
Rad bi bil iskren, kajti ljudje mi zaupajo;
rad bi bil pošten, ker so ljudje, ki me imajo radi;
rad bi bil močan, ker je veliko trpljenja;
rad bi bil pogumen, ker si moraš včasih drzniti.
Rad bi bil prijatelj vsem – sovražnikom in tistim,
ki nimajo prijateljev;
rad bi dajal in pozabil na darila;
rad bi bil ponižen, ker poznam svoje slabosti;
rad bi gledal navzgor – se smejal – ljubil –
in se dvignil.