NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

ponedeljek 29-jun
  • Raznolikost v prostovoljnem delu - Prostovoljska akademija 2026
  • Gal Golob trio

  • torek 30-jun
  • 27. otroški Folkart - Slovenija

  • sreda 01-jul
  • 67. Jazz festival Ljubljana: Pat Metheny: Side-Eye III+

  • petek 03-jul
  • Swing plesni večeri na Aleji Sky

  • sobota 04-jul
  • ARTish Prodajno razstavni umetniški festival

  • nedelja 05-jul
  • XXIX. Mednarodna likovna kolonija

  • torek 07-jul
  • Livija Pandur: Brezmadežna

  • sreda 08-jul
  • Opera Balet SNG Maribor: Evita

  • petek 10-jul
  • Volleyball on water - Powered by Big Bang

  • sobota 11-jul
  • The Damned: Final Damnation 50

  • nedelja 12-jul
  • Godba veteranov Štajerske Ervina Hartmana

  • sreda 15-jul
  • Gioachino Rossini: Seviljski brivec

  • četrtek 16-jul
  • Poletje v Minoritih: Regi Kvak

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Moje življenje Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sobota, 12. november 2005 @ 19:23 CET
    Uporabnik: irena0403

    moje življenje,
    eno samo hrepenenje...
    vedno nekaj iščem, pričakujem,
    vedno za nekom vzdihujem..

    ko ni sonca,
    žarkov si želim,
    ko pa vročina pripeka,
    dež bi rada, da me ohladi,
    da opere prepotene mi dlani..

    ko sem sama,
    si bližine zaželim,
    ko sem z množico obdana,
    v samoto pohitim...

    moje življenje,
    eno samo hrepenenje,
    večno iskanje,neprestano darovanje..
    moje življenje...rada te živim!

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Trimož Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sobota, 12. november 2005 @ 19:23 CET
    Uporabnik: KIA

    Prvo leto je sedela pod prvo lipo.

    Belin, ta dobri bog ji je delal družbo.

    Zemlja je bila vsa mehka in voljna.

    Cveteli so upi in skrivnostni sadeži.

    *

    Drugo leto je sedela pod drugo lipo.

    Čart, ta hudi bog ji je mešal štrene.

    Zemlja je bila že vsa zrahljana in porozna.

    Bohotili so se trnji in jo medeno pikali.

    Beri dalje (45 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Nocoj Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sobota, 12. november 2005 @ 19:21 CET
    Uporabnik: irena0403

    nocoj tvoja pisma
    že stokrat prebrana pred mano leže,
    obujam spomine,
    prebiram besede,
    a misli beže in beže...

    tam v daljavi veter v krošnjah šepeta,
    prisluhnem..in spomin
    na šepet tvojih ust manjša obup v noči brez sna.

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    On čaka in čaka .... Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    petek, 11. november 2005 @ 06:25 CET
    Uporabnik: sonceživljenja

    Mrak je. Poslavlja se hladen jesenski dan. Svoje korake usmerim proti makadamski cesti, ki se z vso svojo zmernostjo le počasi dviguje in leno, kot reka v ravnini, riše ovinke.

    Sprehajalcev ni več, svoje jeklene konjičke pa vsi rajši vozijo po bolj elegantnih cestah.

    Med nogami šumi listje, veter se v rahlih sunkih zaganja v veje, ki skoraj ne zmorejo več zapeti svojo pesem šumenja. Stojim na obronku gozda, ki je ravno prav dvignjen nad mestni vrvež, da ga ne čutiš več, le iz daljave lahko vidiš vrvenje.

    Kdo sem in kam grem?

    Beri dalje (97 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Živali Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 9. november 2005 @ 05:22 CET
    Uporabnik: thea

    Slep sem za tvojo barvo kože,
    gluh za tvojo drugačnost,
    vse, kar ti dajem je ljubezen, čista ljubezen.
    V zameno zahtevam le, da mi jo vračaš
    prav tako brezpogojno kot jo dajem tebi.

    Ne sodim kot ti, ki sodiš svojo vrsto,
    nisem ti nadrejen, kot ti in tvoja vrsta,
    ki želite biti nad vsemi vladar,
    pa tudi podrejen nisem tebi,
    enaka sva si, enakovredna,
    le ti tega ne želiš sprejeti,
    bojiš se za izgubo nadzora,
    ki ga imate nad nami,
    a bistvo je drugje.

    Beri dalje (44 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    V pričakovanju Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    torek, 8. november 2005 @ 20:55 CET
    Uporabnik: sipine

    Mimo so Vsi sveti.
    November in v megli
    poteptani listi.
    Dnevi v iskanju sonca.
    Praznina, ko dušo si lahko
    polnim le z novim verzom
    ali srkom rujnega iz kleti.

    Pa bo svetloba še polnila
    mojo sobo, ko bo pomlad
    stopila v mehkobo
    mladih trav.
    Potem bo v meni pelo,
    kipelo življenje,
    lastovka se bo vrnila.

    Beri dalje (27 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Ne joči mama... Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    torek, 8. november 2005 @ 20:28 CET
    Uporabnik: irena0403

    ne joči mama,
    saj vsaka tvoja solza kot vbod rani mi srce
    in tudi meni nehote,
    na licih solze sled puste!

    nasmej se
    in kot včasih govori mi besede
    o pogumu in o času,
    ki brez vprašanj beži,
    ne joči mama,
    saj veš kako zelo me to boli...

    ne joči mama,
    ker veš da tudi jaz bom s tabo kot dete zajokala
    in spet si zaželela bom,
    da s tabo vedno bi ostala..

    ne joči mama!

    1 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 11.09.05 @ 00:36 z TIFFANY 
    | More

    Ob potoku Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    torek, 8. november 2005 @ 20:18 CET
    Uporabnik: irena0403

    ob potoku grem vsak večer...

    potok..
    včasih divji kakor reka,
    drugič spet leno čez moje poljane se izteka...

    ob potoku grem vsak večer,
    misli peljem na sprehod,
    poznam to pot...

    neme vrbe se nagibajo nad vodo,
    mlade race v vodi čofotajo,
    tam pri jezu vodne gmote udarjajo na prod...

    ob potoku grem,
    misli peljem na sprehod...
    potok pa odnaša hrepenenja...
    vsakdo hodi svojo pot!

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Jesenska Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    torek, 8. november 2005 @ 20:17 CET
    Uporabnik: irena0403

    jesensko listje tisočerih barv je prekrilo najine poti,
    dež izpira tvoje sledi,
    jesen prihaja in z njo zima,
    se bo tudi vate, vame naselila?

    sva ljubezni se dovolj napila,
    da bo grela naju skozi mrzle dni,
    sva lepot si dosti naužila,
    da naju spolni časa, ki ga ni?

    s spomini in toplino v srcu previhrava mrzel čas,
    a ko pomlad pride in bo gozd v brstu,
    se odpraviva na najine poti in poiščeva sledi...

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Na krilih Domišljije Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    torek, 8. november 2005 @ 20:14 CET
    Uporabnik: smiley7

    Opusti Strahove
    in razprostri krila Domišljije
    Zajezdi jo
    kot bi jezdil(a) valove v Mesečini
    in pusti
    da Te odnese
    preko Tančice Skrivnosti
    v Druge Svetove
    kjer v Ljubezni
    cedita se mleko in med.
    Brnenje v Glavi
    in Smeh v Daljavi
    Te vabita preko Meja
    Resničnosti in Sanj
    Dovoli si vzeti Vse
    kar Ti preko Zavesti pripada
    nič več in nič manj ne bo
    kakor Dovolj
    da lahko se začneš Igrat

    Poleti na krilih Domišljije…

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Pletem.. Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 7. november 2005 @ 04:12 CET
    Uporabnik: irena0403

    iz globin srca trgam niti in pletem...
    pletem jopico mojega življenja-
    iz raznobarvnih niti tankih in debelih jo naredim,
    tu in tam kakšno zanko po pomoti izpustim,
    vzorci se spreminjajo
    in spet ponavljajo...

    včasih pa pletenje zastane...,
    spet drugič se ustvarjalnost vname;
    pojavi se čudovita umetnina,
    pogled nanjo je milina...

    moje življenje,
    iz niti srca-
    topla jopica, ki me bo grela,
    ko me sreča starost zrela...

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    List Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    nedelja, 6. november 2005 @ 20:15 CET
    Uporabnik: irena0403

    rodiš se,
    ko prvi pomladni žarki ogrejejo zemljo
    kot nežen brst na veji

    potem se počasi odpreš,
    ves nežen bledozelen,
    vpijaš sončne žarke,
    piješ dežne kaplje pomladnih dni..

    razbohotiš se z drugimi brati na veji,
    kraljuješ med majskimi cveti,
    daješ zavetje marljivim čebelam
    in počivališče metuljem v leti..

    pomagaš drevesu živeti,
    cvetju cveteti,
    plodovom dozoreti...

    Beri dalje (36 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Njena slika Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    nedelja, 6. november 2005 @ 14:27 CET
    Uporabnik: koki

    slika -
    rahel nasmeh
    in temne oči -
    ničesar več.
    ta slika v očeh
    vseh praznih noči -
    vsaka želja je odveč.
    slika,
    ki vsaki dan bledi,
    a isti nasmeh in temne oči -
    ničesar več.
    ta slika ne živi,
    davno minil je že smeh
    in temne noči.
    slika
    v prsih še tli -
    brez mračnih strasti.

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Svet je na mojih dlaneh! Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    nedelja, 6. november 2005 @ 05:23 CET
    Uporabnik: navihana

    V rokah držim beli cvet!
    Počutim se, kakor da nosim svet,
    svet je v mojih dlaneh.

    Ves svet je moj sedaj.
    Ne vrnem ga nazaj,
    peljem ga v raj!

    Na dlani lepši se zdi,
    je kot zemljevid vseh poti,
    ki se stikajo v sredi.

    V rokah držim moj Svet,
    tako majhen je v mojih dlaneh,
    nežen, čist, miren cvet.

    Beri dalje (44 besed) 5 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 11.12.05 @ 15:21 z navihana 
    | More

    Ljubi svoje bitje Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sobota, 5. november 2005 @ 23:52 CET
    Uporabnik: sonceživljenja


    Svoje bitje glej,
    pred tabo ždi,
    kot tujec,
    začudeno strmi.

    Postaja majhno,
    kot otrok,
    nemočno bitje
    nežno plane v jok.

    Solzne oči,
    vprašujoč pogled,
    hrepenenje po ljubezni,
    proseč obrazek bled.

    Beri dalje (11 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Sprehod s teboj Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sobota, 5. november 2005 @ 23:49 CET
    Uporabnik: sončev_mrk

    Še vedno v noči, v mestu spijo hiše, oči
    v mislih pa mi se klatiš kot klatež ti
    kot sonce ki z jutrom vstane
    zbežiš z mano na cvetoče travnike prostrane.

    Govorit, poslušat greva trave visoke
    ob tebi pogrejem mrzle si roke
    vohava opojne vonje dišave
    odpeljejo naju v neznanske sanjske višave.

    Vsaka skupaj narejena stopinja
    nove skrivnosti v nama razgrinja
    vidim rad tvoj srečen obraz
    s teboj, ob tebi večno bi rad bil jaz.

    Z nama zaspi celo mesto
    bledo že vidim laterno tam čez cesto
    s teboj spet odpeljem s sanjami se v tretji svet
    tega nihče nama ne more vzet.

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Pride vzame in gre! Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sobota, 5. november 2005 @ 23:40 CET
    Uporabnik: vid

    Kot ptica na nebu,
    Kot bel galeb,
    Kot morska gladina,
    Pride vzame in gre!

    Vrača se ptica selilka,
    Vrača v svoj rodni krov,
    Vrača se kjer je doma,
    Pride, vzame in gre

    Morda vrne se danes,
    Morda jutri ali nikoli,
    Morda v enosti,
    Pride, vzame in gre

    Beri dalje (23 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Impresija Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sobota, 5. november 2005 @ 23:33 CET
    Uporabnik: sipine

    Krajina.
    Potok. K njemu sklanjajo
    se votle vrbe.

    Nebo prepredli
    kosmi so sivine.
    Le na vzhodu sije
    še za ozek trak modrine.

    Pusta in od slane
    je ožgana trava.
    Pusta slika, ki me več ne gane.

    Drevo brez listja
    kot lesen in mrtev steber.

    N O V E M B E R.

    Branko Zupanc

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Tek Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sobota, 5. november 2005 @ 05:15 CET
    Uporabnik: Tatjana Malec

    Po svojem slovesu
    iz teme in nadčasja
    sem vstopila v čas,
    tekla sem in tekla,
    drvela v svoji naglici,
    se vžigala in vzplemtevala
    kakor krhek papir,
    kakor krila angela,
    kakor perutnici ptice.

    Vse je v meni prasketalo
    in dišalo po ognju.
    Rune so pisale,
    iskre so risale pike
    med postanki
    in odplačevale moj dolg
    razpihani luči ognja.

    Beri dalje (70 besed) 2 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 11.13.05 @ 09:17 z Tatjana Malec 
    | More

    Samotar! Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sobota, 5. november 2005 @ 04:35 CET
    Uporabnik: vid

    Na oknu slonel je mož sivih las, zgubanega čela in solznih oči.
    Tja v daljo mu seže pogled, na otroške in razigrane te dni.
    A življenje ga preizkuša, saj naloži mu težak in viden križ.

    Viden križ, ki odseva vso bolečino danega.
    Nikdar ne tarna, ne prosi, ne kliče.
    Temveč se predaja ljubezni duha.

    In mogočen na oknu slonel je stari ta mož.
    Kljubuje vetru, dežju in nevihtam.
    Saj dobrota ga vodi in mu daje moči.

    Iz dneva v dan občuduje let ptice, pis vetra, sonce in dež.
    In čuti, da le tu je skrito bogastvo vsega.
    Le odpri se, le odpri in sprejmi trenutek.

    Beri dalje (48 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Moj svetilnik Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    petek, 4. november 2005 @ 05:08 CET
    Uporabnik: KIA

    Vedno se išče sonce

    v vsakem delčku lune.

    Kam boš nastavil lice,

    ko vse nekoč zate mine?

    Vedno se išče obzorje

    za vsako željo skrito.

    Ko utihne najhujše neurje,

    zreš v tisto majhno sito.

    Nekje je otok tvojih sanj

    in na njemu je svetilnik.

    Sveti dokler verjameš vanj,

    tvoj čas je njegov vodnik.

    Beri dalje (36 besed) 2 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 11.12.05 @ 04:17 z KIA 
    | More

    Si upaš? Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 3. november 2005 @ 00:20 CET
    Uporabnik: smiley7


    Si upaš obstat?
    Utihnit?
    Prisluhnit?

    Si upaš začutit
    Šepet vetra v laseh
    Preden poljubi tvoj dan
    V slovo?

    Si upaš Živet?

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Solza! Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 3. november 2005 @ 00:04 CET
    Uporabnik: vid

    Po licu spolzela je solza,
    solza kot droben in bleščeč kristalček.
    Solza spomina, na davne te dni.

    Rad še enkrat bi stisnil ti dlan,
    rad še enkrat bi te objel,
    obrisal to solzo spomina z dlanjo.

    A ostal bo le spomin,
    na tiste lepe dni,
    ko ljubila sva se.

    A ostal je le spomin,
    na želje in pričakovanja,
    na življenje to.

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

      Hitro iskanje  
    Podrobnejše iskanje
     Aktualno  


     Prijava uporabnika ? 
    :

    :

    Nisi registriran uporabnik? Registrirajte se.
    Si izgubil svoje geslo?
     Pomoč  
    Klikni za pomoč pi registraciji.

     Zanimivo branje  



     Mesečni horoskop  

    Klikni sliko za vstop na mesečni horoskop .

    Klikni za ogled horoskopa

     SLIKA TEDNA  

    Klikni sliko za povečavo.

    Klikni sliko za povečavo.

     Druženje  

    Imaš vprašanje?
    Bi se rad pogovarjal?
    Delil znanje z drugimi?

    Vabimo vas, da obiščete različna področja na forumu svet pogovorov.

    Akutalno doma in globalno
    Osebna in duhovn rast

    Zdravje in prehrana
    Knjige & Filmi & Slike & Glasba
    Ekologija in gaja
    Dodaj svojo idejo za boljši svet
    Kje ti (si) lahko danes pomagamo?


     Na liniji so:  
    Gostje: 72

     Vreme  

    Klikni

    Več o vremenu

     Opisi in navodila  

    * Uredništvo

    Pomoč in navodila za obiskovalce Pozitivk
    * Če prijava ne deluje
    * Kje, kaj in kako na pozitivkah
     
    Predlogi, vprašanja, ideje:

    * Vprašanja za uredništvo
    * Ideje in predlogi za boljše pozitivke

    Navodila za članke in dogodke

    * Navodila za objavo člankov na pozitivkah
    * Navodila za objavo dogodkov na pozitivkah

    Opisi Pozitivk in Sončne pošte

    * O Sončevih pozitivkah
    * Namen in cilji pozitivk
    * Sodelujte pri ustvarjanju
    * O Sončni pošti

    Oglaševanje

    * Oglaševanje na pozitivkah
    * Objava dogodkov

    Pozitivke so ustvarjene v GeekLog 1.4.x!

    Sodelujte z nami pri ustvarjanju najboljšega časopisa v Sloveniji.

    Dobrodošli


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 4,62 seconds