NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

ponedeljek 29-jun
  • Raznolikost v prostovoljnem delu - Prostovoljska akademija 2026
  • Gal Golob trio

  • torek 30-jun
  • 27. otroški Folkart - Slovenija

  • sreda 01-jul
  • 67. Jazz festival Ljubljana: Pat Metheny: Side-Eye III+

  • petek 03-jul
  • Swing plesni večeri na Aleji Sky

  • sobota 04-jul
  • ARTish Prodajno razstavni umetniški festival

  • nedelja 05-jul
  • XXIX. Mednarodna likovna kolonija

  • torek 07-jul
  • Livija Pandur: Brezmadežna

  • sreda 08-jul
  • Opera Balet SNG Maribor: Evita

  • petek 10-jul
  • Volleyball on water - Powered by Big Bang

  • sobota 11-jul
  • The Damned: Final Damnation 50

  • nedelja 12-jul
  • Godba veteranov Štajerske Ervina Hartmana

  • sreda 15-jul
  • Gioachino Rossini: Seviljski brivec

  • četrtek 16-jul
  • Poletje v Minoritih: Regi Kvak

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Še vedno tisto.. Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    nedelja, 26. avgust 2007 @ 10:50 CEST
    Uporabnik: Ajda

    zadrhtela sem v jutru
    v tistem vabljivem pričakovanju
    besed zlitih zame

    noč je krojila oblačila poljubom
    tistim slastnim
    lepljivim na tvoje ustnice

    zgubili so se v temini noči

    stisk v grlu...

    Beri dalje (10 besed) 2 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 08.28.07 @ 14:50 z Ajda 
    | More

    Molitev Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 23. avgust 2007 @ 22:41 CEST
    Uporabnik: Najdihojca

              Sama v kotu stiskam roke
              Molim nemo, na obroke.

    Joči tiho, srce moje
    Pusti zanjo solze svoje …

    Ne pravi tega, angel moj,
    Naj ne bom več jaz tvoj boj.

    Me dušijo misli tvoje,
    Kot ogenj žgejo srce moje …

    Beri dalje (163 besed) 9 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 08.26.07 @ 08:35 z Najdihojca 
    | More

    Prepovedana ljubezen Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 23. avgust 2007 @ 12:24 CEST
    Uporabnik: bastevc

    Jutranje sonce me je grelo,
    ko v daljavi sem zagledal te,
    kot privid z Nebes me je zadelo,
    "Angel, ki sprehaja se."

    Ko bil oddaljen sem od tebe,
    kakšen meter ali dva,
    ne vem kaj od mene si želela,
    saj bil sem že v začetku sna.

    Dal sem tisto vodo ti boječe,
    kot bila bi Angel prav,
    takrat zaželel sem si le sreče,
    da bom po imenu te spoznal.

    Beri dalje (160 besed) 3 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 08.26.07 @ 08:24 z Najdihojca 
    | More

    Moj sonček Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 23. avgust 2007 @ 11:51 CEST
    Uporabnik: Lucignolo

    Ostale so sledi na ustnicah,
    okus svetlo rdeče šminke,
    Zapeljala si me skozi ovinke,
    svojih drhtečih oblin,
    Iskal sem tebi podobne,
    Duše sorodne,
    Toda,
    Tvoj pogled edini me je ogrel,
    Več kot cvetlico ogreje sonce,
    Kolikor rabi,
    Da spet zaživi,
    Verjemi, nikoli srce ne pozabi,
    Niti val morja ne spere,
    Skritih na srcu sledi,
    Objemi me, da ne pozabim,
    Poljubi me, tvoj poljub rabim,
    Da spet zaživim.

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Daleč od oči, daleč od srca Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 23. avgust 2007 @ 11:43 CEST
    Uporabnik: Lucignolo

    Živim,
    kot da ne bi,
    več ne spim,
    lažem drugim, lažem sebi.

    Živim,
    a nisem živ,
    pred teboj bežim,
    daleč od oči,
    daleč od srca,
    srce še bolj bije,
    odkar te ni,
    odkar te ni,
    še bolj boli.

    Beri dalje (12 besed) 3 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 08.26.07 @ 08:18 z Najdihojca 
    | More

    Slovo Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 23. avgust 2007 @ 11:11 CEST
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    Bili smo skupaj,
    na dializi,
    v šestici sobi naši.
    Vsi se zdravili,
    a hkrat vsi trpeli,
    tudi lepega kaj
    skupaj smo preživeli.
    Ko pa smrt posegla
    spet je med nas,
    nam skupaj spet
    zaustavil se korak.
    naredil se cmok,
    je v naših Grlih,
    prikkril bolečino
    nas srca.

    Beri dalje (35 besed) 5 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 08.27.07 @ 13:22 z ivi bohorč 
    | More

    Ljubezen Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 23. avgust 2007 @ 08:46 CEST
    Uporabnik: platana

    Ljubezen te lahko meče
    od sreče...
    Lahko pa te zabriše v kot,
    na tla...
    kjer tiho objokuješ dan,
    ko je vate zašla.

    Lahko pa, če ji dovoliš,
    se nežno vate naseli...
    Takrat povsem drugače gledaš
    na rože, kamne in ljudi.

    4 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 08.26.07 @ 22:27 z platana 
    | More

    Njene sledi Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 22. avgust 2007 @ 00:42 CEST
    Uporabnik: Nuška Golobič


    Obris njenih ustnic je ostal
    kot zapis njene duše v tebi.
    Skrival si pred njo pogled
    vendar si jo videl v sebi.

    Tam kjer se naseli tišina
    te je našla kadar je hotela.
    Izlila se je v ljubezen čisto
    ker je znala, ker je to želela.

    10 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 08.28.07 @ 12:52 z Nuška Golobič 
    | More

    O svetu Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    torek, 21. avgust 2007 @ 10:55 CEST
    Uporabnik: platana


    Veš, na svetu je lepo...
    Slišati ptice, ko zapojo.
    Veš, na svetu je lepo...
    Nežno objeti nemo drevo.
    Začutiti sape, okusiti zrak,
    zapreti oči in videti mrak.
    Pobožati trave na nek pomladni dan.
    Pogumno človeku stisniti dlan.
    Prisluhniti belim oblakom
    in slišati pesem v gromu neba.

    Beri dalje (32 besed) 9 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 08.24.07 @ 06:56 z platana 
    | More

    Življenjski krog Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 20. avgust 2007 @ 20:48 CEST
    Uporabnik: Enluka

    Na tem so širnem svetu gliste,
    njih z veseljem žabe žro,
    hkrati pa so žabe tiste,
    ki štorklje rade jih jedo.

    Štorklja nam otroka da,
    je sreča tu-otroški jok
    in ko dete gliste ima,
    sklenjen je življenjski krog!

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Potreboval si moje razlike Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 20. avgust 2007 @ 12:43 CEST
    Uporabnik: Uredništvo Sonce


    Opustil si že vsa pričakovanja,
    kaj vse lahko bi z mano pridobil,
    resnici na ljubo pa vsaj nič nisi izgubil.
    Naletel si na sorodnosti v meni,
    a moje razlike si potreboval še bolj,
    saj si ravno zaradi njih napredoval.

    Danijela Premzl

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Kaj vse sva si midva… Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 20. avgust 2007 @ 12:37 CEST
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    Ko se družim s teboj,
    samo pridobivam
    s tem,
    ko vlagam
    v kvaliteto,
    ki naj bi
    najinemu odnosu
    napovedovala neko trajnost.
    Ne vem, zakaj
    mi je zelo pomembno to,
    kako doživljaš
    mojo prisotnost.

    Beri dalje (39 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Čas za zalet Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 20. avgust 2007 @ 12:33 CEST
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    Vzela sem si samo
    nekoliko časa
    za zalet,
    saj se ne maram
    še dlje zadrževati
    na enem in istem mestu
    samo zavoljo nekih prepadov,
    ki pa so samo umišljeni,
    ker sta njihova činitelja
    popuščanje in nepripravljenost na spopad z izzivi.

    Beri dalje (39 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Verjetno sva drug drugega iskala… Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 20. avgust 2007 @ 12:27 CEST
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    Nič genialnega
    ti ne morem dati,
    a vseeno sem pripravljena
    s teboj ostati,
    zakaj veselim se že
    najine skupne rasti,
    najinih vzponov iz padcev,
    nemaloštevilnih spoznanj,
    ki jih prinaša najin vsakdan.

    Beri dalje (22 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Konec človeštva Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 20. avgust 2007 @ 03:56 CEST
    Uporabnik: Weirdness

    Naslonil sem hrbet ob deblo,
    Z mahom poraslo skorjo,
    Ki že leta je čakala dotikov
    In izpraznil vseh misli sem glavo.

    Sem zlil se z življenjem zelenim,
    Poljubil bridko sem še travo.
    Z zadnjim narave poželenjem
    Sem srkal sokove tega sveta.

    Užival sem v vetriču hladnem
    Na robu strastnega gozdička,
    Ki nadejal se je sončnega jutra,
    Ki nikdar osvetlil se ni.

    Beri dalje (41 besed) 6 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 08.31.07 @ 13:58 z Najdihojca 
    | More

    Noč Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    nedelja, 19. avgust 2007 @ 22:43 CEST
    Uporabnik: Nuška Golobič


    Na senčni strani mojega obraza me poišči kdaj
    ko je v zatonu meni misel svetlega pogleda.

    Prgišče sanj položi iz dlani na spolzka tla
    in če bom stoje do tja prišla, nakloni mi še čas,
    ki ga bom v sanjah svojih z upanjem zapravila.

    5 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 08.21.07 @ 19:42 z Ajda 
    | More

    Mavrice dih... Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    nedelja, 19. avgust 2007 @ 22:01 CEST
    Uporabnik: Ajda

    še vedno barvam
    mavrične misli

    * skozi modrino neba
    prodirajo vame

    še vedno sem slikarka
    najinih drhtenj

    * misli
    opranega jutra

    Beri dalje (98 besed) 8 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 08.23.07 @ 20:14 z Ajda 
    | More

    Krasotica Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    nedelja, 19. avgust 2007 @ 01:40 CEST
    Uporabnik: Weirdness

    ..................Krasotica, LE
    ........................Kako si me našla,
    ..................Da srce mi žge
    ........................Pogled, ki je rašplja....
    ..................
    ........................Krasotica TI,
    ......................Ki mi misli grupiraš,
    .....................Da srce mi tli,
    .....................Ko oči mi zapiraš....
    .....................
    ......................Krasotica SI,
    .......................Ko zdaj tu te zagledam
    .........................V žaru noči,
    ............................Ko se v sanje zapredam....
    .................................
    ....................................Krasotica, KI
    ........................................Domišljije prgišče
    ............................................Izvržeš v temi
    ...............................................Na moje gorišče....
    .................................................
    ..................................................Krasotica MI
    ..................................................Osvetliš temne lise,
    .................................................Ki v ognja luči
    ...............................................Spremenijo se v biser....
    .............................................
    ..........................................Krasotica VRNEŠ
    ......................................Življenje mi v tir,
    ..................................Ko srce mi obrneš
    .............................V sreče izvir....
    ...........................
    .....................Kraostica, LJUBEZEN
    ...........................Sem v tebi spoznal.
    .....................Dopusti da izlezem
    ...........................Iz ječe skušnjav....

    20 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 09.01.07 @ 09:33 z danaja... 
    | More

    Majsko jutro Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sobota, 18. avgust 2007 @ 20:52 CEST
    Uporabnik: Enluka

    Bilo je čudovito jutro v maju,
    ko se pesem ptic razlije po dehtečem gaju,
    ko s sijem bisernim se utrne rosa,
    iz meglice stopi ona – bosa!

    Ko v tančico se prozorno le odeta
    kot prikazen iz nebes vzeta
    pravljično kot vila spušča mimo,
    za hip utonem pod srca udarcev plimo.

    Beri dalje (40 besed) 6 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 08.23.07 @ 12:34 z platana 
    | More

    Tiha misel... Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sobota, 18. avgust 2007 @ 18:26 CEST
    Uporabnik: Nuška Golobič


    Prišla sem do spoznanja,
    da je bilo vse to moje iskanje »bližine« nekoga,
    le moja iluzija v svetu navideznih sopotnikov.
    Tega ni moč spremeniti
    ne s pravimi trenutki, ne s polno luno
    niti s čisto ljubeznijo.
    Sem in ostajam sama s čutenjem sebe..
    Vem, da tako mora biti
    in nisem žalostna v prebujanju najtišjega miru.

    6 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 08.21.07 @ 17:34 z Nuška Golobič 
    | More

    misli... Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sobota, 18. avgust 2007 @ 10:28 CEST
    Uporabnik: Ajda

    pišem pisemce...
    misli se zlivajo
    pod peresom

    za trenutek obstanem...

    pero zaječi....

    praska po papirju...
    pušča bledo sled....

    Beri dalje (12 besed) 6 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 08.19.07 @ 10:58 z Ajda 
    | More

    Prisluhni sebi Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 16. avgust 2007 @ 21:39 CEST
    Uporabnik: Najdihojca

    Prisluhni tej tišini,
    kako te objema, govori
    Prisluhni tej milini,
    ki pri konjih govori.

    A slutiš v tej toplini,
    tam, kjer slap ti žubori
    Verjemi enkrat v tej tišini,
    da srce še hrepeni

    Beri dalje (32 besed) 9 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 08.18.07 @ 22:26 z Najdihojca 
    | More

    Kadar umolknem Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 16. avgust 2007 @ 21:25 CEST
    Uporabnik: Najdihojca

    Pusti me, naj sanjam
    pod smreko visoko.
    Še dan mi daj
    preden izpustim ti roko …

    Pusti me, naj sanjam
    pod oblakom v maju.
    Še časa mi daj
    preden zapustim te v raju …

    Beri dalje (30 besed) 6 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 08.17.07 @ 19:50 z Najdihojca 
    | More

      Hitro iskanje  
    Podrobnejše iskanje
     Aktualno  


     Prijava uporabnika ? 
    :

    :

    Nisi registriran uporabnik? Registrirajte se.
    Si izgubil svoje geslo?
     Pomoč  
    Klikni za pomoč pi registraciji.

     Zanimivo branje  



     Mesečni horoskop  

    Klikni sliko za vstop na mesečni horoskop .

    Klikni za ogled horoskopa

     SLIKA TEDNA  

    Klikni sliko za povečavo.

    Klikni sliko za povečavo.

     Druženje  

    Imaš vprašanje?
    Bi se rad pogovarjal?
    Delil znanje z drugimi?

    Vabimo vas, da obiščete različna področja na forumu svet pogovorov.

    Akutalno doma in globalno
    Osebna in duhovn rast

    Zdravje in prehrana
    Knjige & Filmi & Slike & Glasba
    Ekologija in gaja
    Dodaj svojo idejo za boljši svet
    Kje ti (si) lahko danes pomagamo?


     Na liniji so:  
    Gostje: 316

     Vreme  

    Klikni

    Več o vremenu

     Opisi in navodila  

    * Uredništvo

    Pomoč in navodila za obiskovalce Pozitivk
    * Če prijava ne deluje
    * Kje, kaj in kako na pozitivkah
     
    Predlogi, vprašanja, ideje:

    * Vprašanja za uredništvo
    * Ideje in predlogi za boljše pozitivke

    Navodila za članke in dogodke

    * Navodila za objavo člankov na pozitivkah
    * Navodila za objavo dogodkov na pozitivkah

    Opisi Pozitivk in Sončne pošte

    * O Sončevih pozitivkah
    * Namen in cilji pozitivk
    * Sodelujte pri ustvarjanju
    * O Sončni pošti

    Oglaševanje

    * Oglaševanje na pozitivkah
    * Objava dogodkov

    Pozitivke so ustvarjene v GeekLog 1.4.x!

    Sodelujte z nami pri ustvarjanju najboljšega časopisa v Sloveniji.

    Dobrodošli


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 4,70 seconds