Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 29-mar
  • VegaFriday v Piranu

  • nedelja 31-mar
  • Razširjeni vid

  • ponedeljek 01-apr
  • Spekter. 70 let Zbirke UGM

  • sreda 03-apr
  • 22. PRO PR konferenca: vodenje v komunikaciji
  • Znebite se svojih starih telefonov in tablic
  • Med naravo in kulturo

  • sobota 06-apr
  • Veganski golaž na Čistilni akciji ČS Polje

  • nedelja 07-apr
  • Polna luna

  • sreda 10-apr
  • Človek in čas

  • petek 12-apr
  • Mikis Theodorakis: Grk Zorba

  • nedelja 14-apr
  • Razširjeni vid

  • sreda 17-apr
  • Znanja in veščine za uspešno vodenje prostovoljcev
  • Razstava interspace

  • petek 19-apr
  • Ingmar Bergman: Prizori iz zakonskega življenja

  • sobota 20-apr
  • Plečnikova Lectarija

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic
     Kdo so naši modreci?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: Helena K.
     marec 17 2011 19:56   


    Marko Potrč
    Aleš Pevec
    Marko Marhl dr.
    Albinca Pesek dr.


    Gost: Gost
     marec 17 2011 21:56   




    Adi Smolar


    A
     marec 18 2011 06:41   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Predlagam:
    Dr. Bojan Bugarič in Tone Partljič

    ... ki sta že velikokrat pokazala, da premoreta zdravo kmečko logiko, socilen čut in človečnost..

    lp,
    Igor


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    A
     marec 18 2011 06:46   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Oh, pozabil sem na Dr, Mira Cerarja, ga dodajam.

    Pa hvala Igor, sam bi na seznam pisateljev dodal še Feri Lainšček, Tone Pavček, Vid Pečjak.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    A
     marec 18 2011 07:36   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Včeraj, ko sem se vozil iz Celjskega sejma proti domu, sem razmišljal, kako bi naredili eno lepo zbirko intervjujev, morda v obliki revije, kot ma to ena druga znana revija, samo da ma ona politike in gospodarstvenike predvsem. Pa sem ugotovil, da bo to težko, ker bi se verjetno pri povzemanju povedanega lahko kaj bistvenega izgubilo, mogoče bi bila boljša varjanta, da naredimo neko zbirko razmišljan in bi povabljeni sami napisali svoje poglede, uvide,..., seveda bi meli nek okvir in vsaj okvirna vprašanja. Prav lepo si predstavljam eno full lepo revijo.

    In pa malce razmišljam na to temo, ker poznam res veliko zelo finih ljudi, niso še v kategoriji modrecev, mal so premladi, so pa aktivisti za boljši svet, in vsaj zame bi bilo full lepo brat eno tako dopolnitev intervjujev z modreci z aktivisti recimo ala Nara Petrovič, Vida Omrzel Wagner, Violeta Bulc, Sanja Lončar..., ki bodo verjetno nekoč sami na njihovem mestu.

    Tu so še Tomo Križnar, Anton Komat, Andrej Detela, ... neka srednja generacija, čeprav zame so to zelo razgledani, modri ljudje.

    To bi bilo super narest. Zdi se mi, da bi blo škoda, da ne bi zbrali vsega najboljšega kar imamo, poleg tega pa bi bilo zanimivo gledat razmišlajnja mlajše generacije, ki bo nekoč prevzela pobudo in sedanje generacije, za katero si prizadevamo, da prevzame vidnejšo vlogo v naši družbi.

    Vedno bolj se mi zdi, da je res nenavadno, da kot narod nimamo jasno oblikovanih predstavnikov, ki so če ne drugega neka vez z modrostjo naših prednikov in med novim rodom naših vnukov. Zdi se mi, kot da smo brez te povezave, zgubili precej pomemben del narodnih korenin in če hočete dohovnega narodovega bogastva.

    Ker ni dovolj, da se spoznanja in izkušnje samo nekam zapiše, ampak se mora na nivoju naroda to znanje prenašat iz roda v rod, predvsem z živo besedo.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Gost: Ales
     marec 19 2011 08:25   


    Na cejskem sejmu sem imel priložnost govoriti z nekaterimi starostami slovenske duhovne scene in glede na to, da sem govoril z vsakim posebej, so imeli presenetljivo podobna stališča.
    Prvo in najpomembnejše se jim je zdelo, da je za Slovenijo in Slovence to da izoblikujemo neke avtoritete v tem trenutku zelo pomembno, saj se nahajamo v tako imenovani točki preloma iz katere se lahko kot narod veliko naučimo ali pa gre ta priložnost, da iz krize nekaj dobrega potegnemo mimo.

    Ker pravijo, bo jeseni spet vzpon in ta razmišljanja, ki v družbi potekajo sedaj(v smislu vzrokov, vzorcev obnašanja...) bodo nadomestila zopet razmišljanja o dobičku, še hitrejšem brekompromisnem razvoju...

    Glede imen modrecev pa sem bil rahlo razočaran, saj mi tudi oni, razen nekaj že omenjenih imen in dr. Drnovška, ki nas je žal prekmalu zapustil, niso uspeli orisati širšega kroga. To kaže na to, da smo slovenci, zelo uspešni pri zaviranju tega, da bi se naši modreci uspeli izoblikovat.

    Na vprašanje zakaj je tako, je njihov odgovor kaj lahko razumljiv. Vsi poudarjajo, da smo v stanju, ko se razum skoraj vedno umakne komolčarstvu in grebatorstu. Nenazadje saj sta tadva veliko bolje nagrajena v družbi, kot pa poštenost, prijaznost in skrb za skupno dobro.



    Yoda
     marec 19 2011 14:04   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 03/26/09
    Posts: 848

    Bilo bi zanimivo če bi razpolagali z rojstnimi podatki naših domnevnih modrecev. Potem bi lahko astrologi naredili svoje astrološke analize, kabalisti pa svoje kabalistične.

    Malo se bom pomudil pri kabalistični opredelitvi modrosti. Ta pripada sefirotu Kokmah na drevesu življenja. Če pa pogledamo steze oziroma tarot karte bi bila za naš primer še najprimernejša tarot karta »norec«, oziroma steza »vol«. Tu imamo opraviti z veliko močjo spontanega delovanja in služenja. To pa je ena od opredelitev modrosti. Torej brez špekulacij in sebičnosti narediti prave in ključne poteze ter opraviti nujno potrebno ne oziraje se na možne nevarnosti in škodo za sebe. Tu igra v dani situaciji logični razum popolnoma postransko vlogo, norec pa je akter višjih nezavednih nivojev, oziroma vola vodi človek.
    V bistvu »pozitivni norec« to niti ne bi mogel biti če bi imel dovolj logičnega, oziroma ego razuma. Razum in razumevanje spada na drugo stran drevesa življenja.

    Za ilustracijo tarot karte »norca« bom omenil krasen film »Forest Gump«. Filmski lik osrednjega junaka vsekakor odlično upodablja lastnosti tarot karte »NOREC«. Pa razmislimo če je med dosedanjimi in novimi predlogi naših modrecev kakšen, ki bi bil sposoben odigrati vlogo Forest Gump-a.

    Mislim da bo v prihodnosti obilo različnih priložnosti, kjer bodo odločale ključne poteze »MODRECEV tistega trenutka«. Človek ki ima normalno razvit in prisoten logični um bi težko odigral poteze Forest Gump-a razen če obvlada svoj um v smislu devotivnega samožrtvovanja svojega ega ……


    Profil
    Gost: Nan
     marec 19 2011 14:18   


    Aleš, še enega sem najdla Wink

    http://www.youtube.com/watch?v=fRcuBRMA2sU

    http://www.youtube.com/watch?v=y0RCRqGXqkU


    Gost: Ales
     marec 20 2011 06:49   


    Hvala Nan

    Full lepa filmčka, najboljš mi je una o temni noči. Kakršna naj bi noč valda bila Wink

    Zmaga.


    A
     marec 22 2011 09:02   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    * * *

    Predlagam:
    Dr. Bojan Bugarič in Tone Partljič

    ... ki sta že velikokrat pokazala, da premoreta zdravo kmečko logiko, socilen čut in človečnost..

    lp,
    Igor Logar
    Jesenice


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    A
     marec 22 2011 09:32   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Živjo Aleš,
    prebrala tvoj zapis o modrih ljudeh, na seznam dodajam prof. dr.
    Boštjana Anka, ki ima veliko življenjskih izkušenj, hkrati pa še pozna
    veliko starih znanj, kako v dani pokrajini gospodariti in preživeti
    skladno z naravnimi danostmi.

    Ko pa se še koga spomnim, ti sporočim.
    LP Mateja


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    A
     marec 22 2011 21:49   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Sam, da prenesem stavek iz ene luštne tv oddaje o pravlicah in pripovedovanju zgodb.

    Pripovedovalka, je o starejših in izkušenih iz njenega kraja, ki jo obkrožajo dejala: Modreci, jim jaz rečem, ker so čudoviti, vidijo čudovite stvari in jih znajo potem deliti z drugimi.

    Mi je full lepo, pa delim z vami.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Forum generiran v : 6,68 sekundah
    Nov topic



     Časovni okvir je CET. Ura je 04:59

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 7,12 seconds