Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  • četrtek 25-apr
  • Tadej Toš: ABRAhmm

  • petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic Pošlji odgovor
     Volitve 08 - zelene stranke
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    A
     september 04 2008 20:46  (Prebrano 1557 krat)  
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Ravnokar na RTS1 poteka oddaja v kateri se predstavljajo tudi zelene stranke. Oddaja je osvetlila, kar nekaj alternativ vodilnim temam te predvolilne kampanje in sam se zavzemam, da se tovrstne teme še večkrat osvetli.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     september 13 2008 17:54   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Večkrat sedaj poslušam o tem zakaj se zavzemajo zelene stranke. Za tako lepe stvari se zavzemajo, da si res želim, da bi prišli vsaj v parlament oz da bi imeli več medijske pozornosti. Priznam, da težko razumem zakaj slovenci, damo tako malo na te stvari v politiki? V evropi imajo zeleni v veliko veliko državah, ki so nam za zgled zelo vidno in jasno mesto.

    Torej kaj je narobe za našimi zelenimi (mislim na vse stranke iz tega bloka)? Oz kaj je narobe s Slovenci?


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     september 19 2008 07:44   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Objavljam nekaj od volitev, kar sem dobil po meilu in se mi zdi zelo lepo:




    Spoštovane in spoštovani!

    Bliža se čas volitev, se pravi, da sedaj teče ta predvolilna evforija, ki nabito polni vse medije in tudi glave državljank in državljanov republike Slovenije. Vsi, prav vsi hočete v parlament: vi, nekateri "močnejši" ali "najmočnejši" pa zasesti prestol - vladarski stol in tako vladati ljudstvu, ki se giblje pod vami ...
    Vendar me bega: smo se kdaj vprašali, kakšen je filozofski pomen vladanja ... kaj sploh to je vladanje???
    Na to vprašanje se odprejo številni odgovori, ki sprožijo seveda tudi cel kup pomislekov ...

    Je vladati sedeti na prestolu moči z namenom ustvariti si mrežo zasidranih krempljev, ki imajo moč in oblast nad ljudstvom?

    Je vladati držati ljudstvo pod močjo represije in s pomočjo prijemov psihologije manipulacije omrtvičiti del možganov, ki človešku omogoča trezno - svobodno razmišljanje ... je cilj zamegliti um in ustvariti robotizacijo - samoumevnost, da tako pač mora biti?

    Je vladati osebni "orgazem" vladajočih, v smislu doseganja moči posameznika nad množico?

    Je vladati stopiti na prestol moči, ki samoumevno pomeni več vrednostni kompleks, ki sproži izkoriščanje in trpljenje ljudstva?

    Je vladati "demokratični" proces s prijemi podtalnega-zamegljenega-globalno prikritega in strokovno dodelanega sistema?

    Je vladati grupirati se v gruče strank - sektni konformizem, ki išče osebno zadovoljstvo - "orgazem" osebnih negativnih užitkov, ki imajo za posledico molzenje in izsesavanje ljudskih vrednot, notranjega zadovoljstva ...

    Je vladanje posledica sistema ali vzrok sistema?

    ALI NAJ BI BILO

    Vladanje razumna odločitev posameznikov, ki se povezujejo v gruče strank v zavedanju, da so poslani od Univerzuma in da imajo veliko in odgovorno nalogo, kako kljubovati negativizmu - negativni globalizaciji - zatonu humanizma in izgubljenosti človečnosti?

    Vladanje intelegentno poseganje v sistem in graditev sistema, v katerem naj bi bil na prvem mestu humanizem, človekove pravice, iskanje mladih talentov, ki so sposobni voditi svet v prihodnost ...?

    Spoštovani, apeliram na vse vas, da se končno začnete spraševati ... da se končno vprašate: Kaj sem jaz na tem svetu, zakaj in za koga živim, kaj je moje poslanstvo ... in končno: zakaj sem jaz na poziciji vladarja ... kdo mi je dal to pravico - "vladati" ostalim, ki so moje sestre in so moji bratje ... kaj ni že Kristus Pilata vprašal, kdo mu je dal, da vlada temu svetu ...???

    Naj vam dam nasvet, nekih par vprašanj, ki si jih lahko zastavite, preden se odločite za kandidaturo, preden se odločite, da greste v "boj" za vladavino ... poskušajte biti v sebi polni zavedanja, da pot do vladarja ne sme biti pot boja, ampak pot izražanja vrednot, da se te vrednote pretvorijo v pozitivna dejanja.
    Vedite, da ste na poziciji "očeta" - voditelja svojih sester in bratov, da nosite veliko odgovornost pri odločanju za prihodnost ...
    Živite in delajte s srcem, naj vam ta nasmeh iz plakatov ostane resničen v srcu; ne pozabite, da smo samo ljudje, da smo se rodili iz maternice goli in nebogljeni, tako kot se vedno znova in znova rojevajo, kakor se rojeva narava ...
    Vsi, prav vsi smo odgovorni za naš planet in za sočloveka ... še toliko bolj pa vi, ki stopate po poteh politike in v neki meri "krojite" usodo narodov sveta ...

    Še nekaj iz mojega ustvarjanja - poklon našim prednikom:

    www.youtube.com/watch?v=prF6BAM_waY

    To pismo je napisano v duhu pozitivizma ... naj tako tudi ostane ...

    Želim vam vse dobro!

    Sašo Ožbolt






    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: mimgrede caffe
     september 19 2008 12:02   


    mislim da je bolj vazno sledece:politiki nam lahko obljubljajo kar hocejo saj nimajo nobenwe odgovornosti,namrec ko so izvoljeni jih ni mozno zamenjati za stiri leta pa naj delajo kar hocejo.torej najbolj posteno bi bilo da imamo volilci moznost odpoklica poslanca ce le ta ne dela tako kot je obljubil. dokler nimamo tega vzvoda bomo samo kanonfuter za njihove denarnice,TOREJ GLUPA RAJA!!!
    lp


    Quote
    A
     september 22 2008 23:17   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Evo pa smo doživeli zelo porazen rezultat obeh zelenih strank, kako to komentirate?


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Forum generiran v : 2,84 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 07:47

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 3,21 seconds