NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

ponedeljek 29-jun
  • Raznolikost v prostovoljnem delu - Prostovoljska akademija 2026
  • Gal Golob trio

  • torek 30-jun
  • 27. otroški Folkart - Slovenija

  • sreda 01-jul
  • 67. Jazz festival Ljubljana: Pat Metheny: Side-Eye III+

  • petek 03-jul
  • Swing plesni večeri na Aleji Sky

  • sobota 04-jul
  • ARTish Prodajno razstavni umetniški festival

  • nedelja 05-jul
  • XXIX. Mednarodna likovna kolonija

  • torek 07-jul
  • Livija Pandur: Brezmadežna

  • sreda 08-jul
  • Opera Balet SNG Maribor: Evita

  • petek 10-jul
  • Volleyball on water - Powered by Big Bang

  • sobota 11-jul
  • The Damned: Final Damnation 50

  • nedelja 12-jul
  • Godba veteranov Štajerske Ervina Hartmana

  • sreda 15-jul
  • Gioachino Rossini: Seviljski brivec

  • četrtek 16-jul
  • Poletje v Minoritih: Regi Kvak

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Sonček moj Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    nedelja, 15. november 2015 @ 19:04 CET
    Uporabnik: Tehya

    Še ko spi se smeji.
    Življenje ima sladko
    nič ga ne greni.
    Kako lepo se mu godi,
    ko mama za vse poskrbi.
    Na suho previt
    trebušček je sit.

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Kr neki... Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    petek, 13. november 2015 @ 09:36 CET
    Uporabnik: jože.k

    Bil v družbi z mladimi, tam sem se zabaval,
    zakaj hodil bi po gostilnah denar zapravljal,
    klepet v začetku bil mi povsem nerazumljiv,
    od kod besede mladini jaz se tega nisem učil…

    Prav vsak stavek besedo ful s seboj je nosil,
    za razlago enega od mladeničev sem prosil,
    mi razlagal dodal mi rekoč besedo je še halo,
    zdaj vem prav dobro to nekaj mega je bilo.

    Počasi spoznaval sem besede moderne dobe,
    meni pred tem so se zdele še nerazumljive,
    a me čas povozil zdaj mislim se nasmejim,
    le kje sem hodil do sedaj, le kje sem bil…

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Meljem v prazno... Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 12. november 2015 @ 20:48 CET
    Uporabnik: jože.k

    Včasih sem sam ter razmišljam, gledam,
    Danes o mačku ki lenobno poležava,
    Tačke ima obrnjene v zrak.
    Ko ga pokličem se le pretegne,
    se obrne in nadaljuje
    spanje zvit ko paragraf.
    Nje ki ga razvaja danes ni...

    Tam v kotu na stropu je, vidim ga!
    Celo domovanje ima ; mrežo,
    tudi streho nad glavo ! Ni lačen?
    Le kaj je, bo preživel če ni muh…
    Sosedov pes laja po oknom,
    želi biti pomemben nikogar ni.
    Morda pogreša mojo pozornost…

    Beri dalje (38 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Ostal je sam... Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 12. november 2015 @ 17:02 CET
    Uporabnik: jože.k

    Tam je stal, nebogljen, objokan…
    Le še njo je imel a je ni več.
    Bog jo je vzel k sebi v raj.
    Ostali so spomini iz preteklosti

    Zdaj mu bodo spomini dali moči,
    morda za jutri in potem naprej,
    ko zaposleni otroci nimajo časa,
    vedno je kaj bolj pomembnega…

    Čas teče, leta tudi vse se ponovi,
    se otroci poročijo, otroke dobijo,
    ostanejo sami z upanjem spomini,
    se tolažijo, razmišljajo, niso edini…

    8 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 11.23.15 @ 11:50 z aries_1 
    | More

    Izgubljeno ne vrne se nobeno Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 4. november 2015 @ 10:15 CET
    Uporabnik: Tehya

    Kako mu povedati, če me ne sliši?
    Kako mu pokazati, če me ne vidi?
    Moje srce se nemo v solzah otepa.
    Ostra bolečina se širi po žilah, kot kačji strup me osvaja.
    A on me iz daljave praznih oči gleda.
    Temna senca,mračen um kot zavesa zastirata mu pogum.
    Svoje srce si zaklenil, mojo dušo ubil.
    Rekel si ne ljubim te in zaloputnil KABUM!!!
    Po nosu sem dobila, kri se je ulila .
    A ne boli toliko ko to, da ob meni te ni.
    In kaj sedaj ? Iti naprej ali iti nazaj?
    Nazaj ne gre.
    Zatorej stisni zobe, otresi noge, v oči ga poglej in pogumno naprej.
    Nekoč še žal mu bo zato, ker izgubil drago bo ženo.
    Izgubljeno ne vrne se nobeno.!

    7 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 12.12.15 @ 14:41 z Tehya 
    | More

    Njihov dan je mimo… Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 2. november 2015 @ 16:15 CET
    Uporabnik: jože.k

    Ko sem se oziral naokoli me je spreletelo,
    grobovi so bili polni sveč vseh oblik, velikosti,
    cenejših, dragih, vseh oblik in velikosti.,
    svežih rož kot da ne bi napovedovali mraza,
    ko cvetje klone mrazu in tudi cvet umre…

    Ljudje so množično nosili svojim dragim,
    se ob tem glasno pogovarjali, smejali,
    slikali ob grobovih pokojnih svojcev,
    bilo je kakor da gre le za nek običaj,
    čas ko se morajo hvalisavo izkazati.

    Le redki grobovi so bili skromni,
    z nekaj svečkami, rožami v vazi,
    urejeni s sveže nasutim peskom,
    a so jih nekateri mimo idoči prezrli,
    kakor da so manj vredni pozornosti.

    Beri dalje (29 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    1. november - Očetu Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    nedelja, 1. november 2015 @ 10:37 CET
    Uporabnik: Desiree

    Očetu

    Očka, že dolgo je, kar te več ni,
    A spomin nate še vedno živi, živi.
    Poznal si mnogo ljudi,
    O tebi govore le lepe stvari.
    Spomnim se te vsak dan,
    Bil si nam očka predan.
    Ko si dedek našim otrokom postal
    Dedi ime si dobil in to si ostal.
    Danes posebej se te spominjamo vsi,
    Zate zdaj drobna lučka gori.

    3 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 11.15.15 @ 12:55 z Desiree 
    | More

    Njena visokost cigareta Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    petek, 30. oktober 2015 @ 10:01 CET
    Uporabnik: Ankablanka

    Njena visokost cigareta,
    neznatni predmet poželenja,
    med prsti rada se valja,
    še raje se ustnic dotika.

    Njena visokost cigareta,
    zdravju resnično odvratna,
    pol človeštva podjarmlja,
    pretkano svarila preganja.

    Nezdrava, pogosto prižgana,
    si prilašča tudi orjaka,
    premnoga mična dekleta,
    mlada in stara leta.

    Beri dalje (46 besed) 8 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 12.04.15 @ 19:06 z jože.k 
    | More

    Razglednica iz Prekmurja Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sobota, 17. oktober 2015 @ 22:11 CEST
    Uporabnik: jože.k

    https://www.youtube.com/watch?v=jB47UVqtD_Y

    Sem bil vesel in presenečen,
    našli so me res sem srečen.
    za predvajanje me zaprosili,
    nekaj kitic iz pesmi uglasbili..

    Pesmi sem prisluhnil se nasmehnil,
    saj res je moja sem se zresnil,,
    zdaj viža tam se uveljavlja,
    iz anonimnosti poslavlja…

    Beri dalje (25 besed) 6 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 12.30.15 @ 20:13 z jože.k 
    | More

    Nad bolezni Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sobota, 17. oktober 2015 @ 16:02 CEST
    Uporabnik: Ankablanka

    Preveč napačnega je bilo,
    tako svari vest, toži telo;
    ker duša že predolgo trpi,
    del bremen na telo odloži.

    Naj bo pri delu več radosti,
    v mislih in čustvih več blagosti,
    pri prejemanju več hvaležnosti,
    besedam ljubezni dejanje sledi.

    Najprej naj duša ozdravi,
    se z dobroto teže razbremeni,
    da tudi telo povsem oživi,
    tedaj smo vredni, da ozdravi.

    9 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 10.26.15 @ 16:41 z Nan 
    | More

    Sama Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sobota, 17. oktober 2015 @ 13:24 CEST
    Uporabnik: Tehya

    Iz tvojih oči veva hlad in prezir, ki je prevzel toplino.
    Tvoj pogled se ne ustavi več na meni, ob tebi se počutim kot zrak, ki je okrog nas.
    Tam, kjer si nekoč tako močno bíl v meni, je sedaj zgolj prazno osamljeno mesto.
    Umaknjeni dotiki, prazni objemi, hladne ustnice, neme besede...
    Tako blizu te občutim ob sebi vendar si tako odmaknjen od mene.
    Sva zgolj dve senci, ki se občasno srečata.
    Nemo se je končala poletna romanca, ostala je zgolj tujčeva hladna enoličnost.
    Umikam se v svet sanj, ko hodila sem po oblakih ob tebi, ko se mi je srce topilo in hrepenelo po tebi.
    Danes hodi namesto mene zgolj lupina z mislimi daleč nazaj, ki vsak dan vedno bolj sameva in kliče te nazaj.
    Si kot manjkajoči puzzel v sliki, brez tebe nekaj manjka.
    Ti si edini, ki izpopolni me celo.

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Čas beži Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sobota, 17. oktober 2015 @ 10:51 CEST
    Uporabnik: jože.k

    Spet čutim v srcu, čas mi beži
    so leta minula, v otroška hiti,
    sem vedel za dobro, še ne kaj zlo,
    počasi spoznal vse sem, saj leta teko.

    Najlepša v spominih je matere dlan,
    me nežno je objela sleherni dan,
    oče bil skrben, delal vse dni,
    srečna družina bili smo mi vsi.

    Ostala gomila, počivata tam,
    a jaz se sprašujem sleherni dan,
    je takšna usoda, plačilo za vse,
    v spominih me boža, lažje mi je.

    Beri dalje (25 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Nebuloza 5 Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 24. september 2015 @ 10:27 CEST
    Uporabnik: Sasha Raven

    Na mizi prazen list papirja,
    brez navdiha, to me vznemirja.
    Ne vem o čem bi še pisal,
    kakšne pesmi zopet bi spisal?
    Sveče ponoči v sobi gorijo,
    ko solze po obrazu mi polzijo.
    Prikradejo žalostni se občutki,
    ki ne minejo kakor trenutki.
    Zakaj sploh pesnik sem postal?
    Bilo bi bolje; da bi z njo ostal.
    Preden zblaznim in se vase zazrem,
    še zadnjo steklenico vina odprem ...

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Eno Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 3. september 2015 @ 17:13 CEST
    Uporabnik: gitka

    Bitje zraste
    v svet mej, pravil
    kaj določa, kje se vzdigne prah človeka,
    kaj določa, kje se namnožijo molekule
    iz svobodnega se rodi v kletko moralnih mej.
    Veter se svobodno sprehaja,
    tokovi se mešajo,
    ptice in ribe plavajo s tokom.
    Homo sapiens sapiens,
    dvonožni prvak,
    pa se ukvarja s sabo.
    Kdo sem? Kaj sem? Od kod prihajam?

    Beri dalje (28 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Utelešeno ravnovesje Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 31. avgust 2015 @ 07:36 CEST
    Uporabnik: Bardske strune

    Objemam te v svoji medenici,
    vse, kar je
    in vate vdihujem sok korenin,
    indigo modrino neba
    in mrežo luči.
    Vase diham Življenje
    in svojo Božanskost.
    Pred mano, Boginjo,
    se znajde moj Bojevnik,
    nahranjen z vonjem moje srčne vrtnice.
    Prinaša mi najlepših biserov.
    Presrečen, pomirjen,
    nahranjen, močan.

    Beri dalje (25 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Moje Božansko Živo Življenje! ŽIVI! Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    petek, 28. avgust 2015 @ 14:19 CEST
    Uporabnik: Bardske strune

    Živo, živo, Živo!
    Živo Božansko življenje!
    Rdeče!
    Za kri Življenju!
    Sok Mojega Božanskega Življenja
    premakne stanje v akcijo.
    Metulj razpre krila.
    Vrisk olajšanja.
    Polet v nebo.
    Kri Življenju,
    da spet Živi.

    Beri dalje (64 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Moj dragulj je zasijal Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 27. avgust 2015 @ 08:26 CEST
    Uporabnik: Bardske strune

    Moj dragulj je zasijal.
    Nastajal je pod pritiskom.
    V globinah,v vročini, v nedrjih sanj.
    Na skritem mestu.
    Enkraten, sijoč, osupljiv, neprecenljiv.
    Zasijal je skozme v biserni svetlobi,
    bogat, magnetno privlačen, neponovljiv.
    V meni je prebudil Boginjo.
    Nahranil me je
    in vedno me hrani z Božansko mano.
    Okoli mene je nastala gneča ljudi,
    ki želijo,
    da se jih njegova svetloba dotakne.

    Beri dalje (52 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Odprla so se nova vrata Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 20. avgust 2015 @ 10:00 CEST
    Uporabnik: Bardske strune

    Odprla so se nova vrata.
    Dan pokaže, kaj je za njimi.
    Trdota se je zmehčala.
    Teža skal je popustila.
    Leden oklep se je raztalil.
    Snežna kraljica je opravila težaško delo.
    Umaknila se je mehkobi,
    zapustila je oder življenja.
    Nežna voda je odnesla pesek.
    Jutro je izcelilo rane s prijaznostjo.
    Strogost se je razblinila.
    Ostal je dih, ki povezuje z življenjem.
    Vzel si je svoj prostor in se razširil.
    Z njim se je razširilo življenje.
    Odprla so se nova vrata.
    Dan pokaže, kaj je za njimi.

    2 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 10.27.16 @ 08:33 z AnaH 
    | More

    Ključ odpuščanja Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    petek, 14. avgust 2015 @ 07:53 CEST
    Uporabnik: Bardske strune

    Čarobni ključ je odklenil zarjavelo ključavnico.
    Podzemna vrata so se odprla.
    Odpuščanje objelo ujetost.
    Razlilo se je skoznjo
    v mehki svetlobi ljubezni.
    Ožarilo je nov dan v prelestnem svitu.
    Poljubilo je meglo,
    da so jo popili sončni žarki.
    Življenju je podarilo novo moč.
    Nova rast zeleni, se bujno razrašča,
    cveti , diši in bogato rodi.
    Semeni v rast, v razvoj in v obilje.

    Beri dalje (68 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Milina čistosti je napolnila mojo posodo Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 13. avgust 2015 @ 12:51 CEST
    Uporabnik: Bardske strune

    Milina čistosti je napolnila mojo posodo.
    Razlila se je čez njen rob
    v radostnem siju ljubezni.
    Vidim baletko,
    njena gibkost je ljubka,
    njen ples je ples veselja,
    njen ples je ples svobodnega metulja.
    Milina čistosti je napolnila mojo posodo.
    Razlila se je čez njen rob
    v radostnem siju ljubezni.
    Piješ jo,
    radostno poje moje srce.
    Radostno je, ker me veseli,
    kar dajem.
    Radostno je,
    ker si se razveselil.

    Beri dalje (19 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Najslajše dovoljeno poživilo Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    petek, 7. avgust 2015 @ 17:16 CEST
    Uporabnik: Pozitivke

    Lahkotna glasba raznoterih radijskih postaj…
    Paša za moja ušesa, balzam za dušo, vitaminska bomba za boljše počutje,
    najboljši zunanji motivator, sproščujoča oaza, blagodejna zvočna kopel…

    O, GLASBA, veš, da sem čisto nora nate,
    do zadnjega atoma me prav vso prežemaš,
    me objemaš, me hraniš, me dramiš,
    božaš mojo dušo, pospešuješ srčni mi utrip,
    razvnemaš domišljijo,
    želje se mi obnovijo, okrepijo… -
    ti si mi najslajše dovoljeno poživilo…

    Danijela Premzl
    Petek, 31. julij 2015

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Vohljači Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    petek, 31. julij 2015 @ 08:14 CEST
    Uporabnik: Ankablanka

    Vohljajo za drugimi
    radovedni posamezniki,
    vohljajo države,
    skrivnosti iskaje.

    Kaj delajo drugi,
    ni naša zadeva,
    za svoje neuspehe
    raje okrivimo sebe.

    Beri dalje (26 besed) 1 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 08.07.15 @ 12:36 z AnaH 
    | More

    Resnica ...? Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    nedelja, 26. julij 2015 @ 04:01 CEST
    Uporabnik: Sasha Raven

    Vstopil v s svečami osvetljeno sem sobano,
    v njej je truplo, z jokajočimi obdano.
    Na oltarju sedaj tam mirno leži
    ali je mrtva ali večni spanec spi?

    Po sobani sliši se odmev njih jadikovanja.
    ''Utihnite, da reva lahko sladko sanja!
    Sanja o boljšem jutri, lepšem svetu,
    ni več sužnja posvetnemu trepetu.''

    Beri dalje (47 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

      Hitro iskanje  
    Podrobnejše iskanje
     Aktualno  


     Prijava uporabnika ? 
    :

    :

    Nisi registriran uporabnik? Registrirajte se.
    Si izgubil svoje geslo?
     Pomoč  
    Klikni za pomoč pi registraciji.

     Zanimivo branje  



     Mesečni horoskop  

    Klikni sliko za vstop na mesečni horoskop .

    Klikni za ogled horoskopa

     SLIKA TEDNA  

    Klikni sliko za povečavo.

    Klikni sliko za povečavo.

     Druženje  

    Imaš vprašanje?
    Bi se rad pogovarjal?
    Delil znanje z drugimi?

    Vabimo vas, da obiščete različna področja na forumu svet pogovorov.

    Akutalno doma in globalno
    Osebna in duhovn rast

    Zdravje in prehrana
    Knjige & Filmi & Slike & Glasba
    Ekologija in gaja
    Dodaj svojo idejo za boljši svet
    Kje ti (si) lahko danes pomagamo?


     Na liniji so:  
    Gostje: 65

     Vreme  

    Klikni

    Več o vremenu

     Opisi in navodila  

    * Uredništvo

    Pomoč in navodila za obiskovalce Pozitivk
    * Če prijava ne deluje
    * Kje, kaj in kako na pozitivkah
     
    Predlogi, vprašanja, ideje:

    * Vprašanja za uredništvo
    * Ideje in predlogi za boljše pozitivke

    Navodila za članke in dogodke

    * Navodila za objavo člankov na pozitivkah
    * Navodila za objavo dogodkov na pozitivkah

    Opisi Pozitivk in Sončne pošte

    * O Sončevih pozitivkah
    * Namen in cilji pozitivk
    * Sodelujte pri ustvarjanju
    * O Sončni pošti

    Oglaševanje

    * Oglaševanje na pozitivkah
    * Objava dogodkov

    Pozitivke so ustvarjene v GeekLog 1.4.x!

    Sodelujte z nami pri ustvarjanju najboljšega časopisa v Sloveniji.

    Dobrodošli


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 1,80 seconds