Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

četrtek 25-apr
  • Tadej Toš: ABRAhmm

  • petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • sreda 01-maj
  • Med naravo in kulturo

  • petek 03-maj
  • Človek in čas

  • nedelja 05-maj
  • Razstava Interspace

  • sreda 08-maj
  • Razširjeni vid

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Zdrav način življenja, alternativna medicina, spa & wellnes Nov topic Pošlji odgovor
     Vprašanje - Krvni tlak
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    A
     marec 04 2009 10:22  (Prebrano 14032 krat)  
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    SPOŠTOVANI !

    Ne vem, če pišem na pravi naslov, pa vseeno če mi lahko kako pomagate bom zelo vesel.

    Zanima me ,če mogoče veste za kakšno alternativo glede zdravljenja visokega pritiska.

    Star sem 49 let in že kakih 7 let jemljem tablete proti visokemu krvnemu tlaku.

    Redno se tudi rekreiram in nimam problemov z odvečnimi kilogrami pa tudi prehranjujem se zdravo.

    Za enkrat ne čutim še nobenih stranskih učinkov na tablete, a vseeno bi se jih rad rešil.

    Ko sem začel jesti tablete sem imel nekajkrat pritisk 105/135 , ubogal sem zdravnico in začel z zdravljenjem, čeprav sem čez kakšno leto sam ugotovil , da imam povečan pritisk zaradi stresa in zaradi preveč slanih jedi,( pršut, salame itd.) Sedaj imam normalen pritisk 76/120. Lani pa sem poskusil , če bi šlo brez tablet, a glej ga zlomka, štirinajst dni je bilo vse v redu, potem pa se mi je spet povišal, tako da sem spet začel jesti tablete. Prosim vas za vaše mnenje, ali če mi lahko svetujete kakšne čajne mešanice ali kaj podobnega, saj farmaciji ne zaupam preveč.



    Hvala in lep pozdrav.



    Štefan


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: Coci
     marec 06 2009 07:43   



    Pozdravljeni,

    alternative pri zdravljenju in uravnavanju visokega krvnega tlaka vsekakor obstajajo. Teh je več, od uživanja določenih prehranskih dopilnil, spremenjene prehrane, telesne dejavnosti pa do zunanjih pomagal, torej različnih aparatov.

    Osredotočil se bom na aparat DiaDENS-Cardio, ki ga je konec preteklega leta slovenskemu trgu ponudilo podjetje DENAS SL. Gre za aparat, ki ga odlikuje preprosta uporaba, samodejno delovanje in kar je bistveno, izjemna učinkovitost, ki ni odvisna ne od spola niti od starosti.

    Deluje na principu dinamične elektro nevro-adaptivne stimulacije, kar je po učinkovitosti povsem ustrezno nadomestilo bio-kemičnemu, torej farmacevtskemu pristopu. Na hitro bi princip lahko imenovali elektro-punktura, s tem da telesa ne prebadamo z iglami, kot pri akupunkturi, ampak nanj prek kože vplivamo s šibkimi električnimi impulzi. Možgani in vegetativni živčni sistem te impulze prepoznavajo kot endogene, torej izvirajoče iz telesa, se nanje odzivajo in aktivirajo prirojene mehanizme zdravljenja. Več o aparatu si lahko preberete na spletni strani endogena medicina.

    Pa srečno!

    Coci


    Quote
    Bios Life
     april 19 2009 01:23   
    Forum Sonček
    Sonček

    Status: neprijavljen

    Registriran: 04/19/09
    Posts: 1

    Uporabni linki:

    http://www.youtube.com/watch?v=0ASoZsdk3QE&feature=PlayList&p=918169F5D1ED9FDB&playnext=1&playnext_from=PL&index=4


    http://www.bioslifeslim.eu/custom/bioslifeslim_corporate/english/home.html


    Profil
    Quote
    Gost: Taisha
     december 14 2009 22:44   


    Kakšen aparatjavascript:emoticon('Eek!'Wink, raje vnesite v telo več tekočine. A se zavedate, da je naše telo sestavljeno iz 75% tekočine?! In če pride do pomanjkanja tekočine se posledično zgosti kri, ki oteži delovanje srca, ki posledično poveča pritisk na ožilje. Torej, kaj je bolje kozarec pravilno popite vode več ali aparat? O tem se odločite sami.


    Lp

    Taisha



    Verjeti ni dovolj, treba je vedeti!


    Quote
    Gost: gost
     december 15 2009 15:29   


    Tudi meni nagaja visok krvni tlak - še posebej spodnji, pa na dan spijem gotovo več kot 2 litra vode. Ne kadim, ne pijem alkohola, rdeče meso mogoče 1x na 14 dni, belo meso 1x na teden... Tudi v naravi se sprehajam, in skrbim tudi za ''duhovno'' hrano.
    Napetost, hitenje, skrbi - bolj me zanima kako se tega rešit...


    Quote
    stojči
     december 15 2009 22:09   
    Forum Zvezdica
    Zvezdica

    Status: neprijavljen

    Registriran: 09/20/02
    Posts: 25

    če imaš visok krvni pritisk pojdi takoj na vegansko surovo prehrano,
    v glavnem sadje in zelenjava in zagotavljam ti,
    da boš že čez kak mesec dni imel popolnoma normalen pritisk
    in ne boš potreboval nobenih tablet več,
    še posebej ta nasvet velja za vse tiste,
    ki imajo ob visokem pritisku krvno skupino A ali AB.
    Smile


    stoychi
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: alazeh
     december 16 2009 02:50   



    ČESEN uravnava pritisk.
    Če je visok, ga zniža, če je nizek, ga zviša.

    Jesti ga je treba vsak dan, presnega (= nekuhanega), okoli 5 srednje velikih zrn (npr. v solati).


    Quote
    Gost: knjižnica
     december 16 2009 09:48   


    Poleg česna prijateljico, ki je preživela kap (imela je res visok pritisk), zelo pomirja nodi prayanama, ki sem ji jo svetovala, lahko pa je sigurno tudi kak drug "način dihanja"... LP !


    Quote
    Gost: Taisha
     december 17 2009 21:03   


    Quote by: A

    SPOŠTOVANI !

    Ne vem, če pišem na pravi naslov, pa vseeno če mi lahko kako pomagate bom zelo vesel.

    Zanima me ,če mogoče veste za kakšno alternativo glede zdravljenja visokega pritiska.

    Star sem 49 let in že kakih 7 let jemljem tablete proti visokemu krvnemu tlaku.

    Redno se tudi rekreiram in nimam problemov z odvečnimi kilogrami pa tudi prehranjujem se zdravo.

    Za enkrat ne čutim še nobenih stranskih učinkov na tablete, a vseeno bi se jih rad rešil.

    Ko sem začel jesti tablete sem imel nekajkrat pritisk 105/135 , ubogal sem zdravnico in začel z zdravljenjem, čeprav sem čez kakšno leto sam ugotovil , da imam povečan pritisk zaradi stresa in zaradi preveč slanih jedi,( pršut, salame itd.) Sedaj imam normalen pritisk 76/120. Lani pa sem poskusil , če bi šlo brez tablet, a glej ga zlomka, štirinajst dni je bilo vse v redu, potem pa se mi je spet povišal, tako da sem spet začel jesti tablete. Prosim vas za vaše mnenje, ali če mi lahko svetujete kakšne čajne mešanice ali kaj podobnega, saj farmaciji ne zaupam preveč.



    Hvala in lep pozdrav.



    Štefan





    Pozdravljen,
    dobro je da ste opazili, da vam krvni tlak poskoči, kadar uživate slano hrano. Ste pomislili, da slane jedi krčijo tkiva in sladke širijo?! Ste pa na dobri poti, ker razmišljate o stvareh, ki se tičejo vašega telesa. Upam, da se zavedete, da če si sami ne boste pomagali, vam tudi bog ne bo. Za regulacijo pritiska ne potrebujete nikakršnih aparatov in nikakršnih divjih pristopov. Prebrala sem, da športate in me zanima, koliko tekočine zaužijete dnevno, v samem času športanja in po njem. Kakšne pijače so vaša stalnica, koliko je spijete in kako?! Poskusite mi odgovoriti, da vam lahko posredujem natančnejše podatke. Vedeti morate, da je telo potrebno obravnavati individualno in ne skupinsko oz. to kar je rekla prijateljica ali tako je naredil on. Saj konec koncev niste klon in zato potrebuje vaše telo tudi boljšo obravnavo, točno in ne površno. Saj to kar je pomagalo drugim in nujno, da bo vam, lahko pa naredite več škode kot koristi. To zadnje je bilo samo v razmislek!

    Lp

    Taisha

    p.s. - zaradi dalj časa trajajočega uživanja tablet se je telo navadilo na stimulans. Ne prekinjajte naenkrat, ker šokirate organizem, zato se pojavijo simptomi, ki so kontradiktorni.


    Quote
    hrast_R
     april 26 2017 01:11   
    Forum Sonček
    Sonček

    Status: neprijavljen

    Registriran: 04/26/17
    Posts: 1

    Pozdravljeni.

    Sicer, kot delavec v zdravstvu nisem prevelik pristaš alternativnih metod, kadar se gre za nek dejavnik tveganja, kot je povišan arterijski tlak, ki je dejavnik tveganja, ki zelo pripomore k nastanku ateroskleroze, okvare ledvične funkcije, okvare vida, nastanku srčno žilnih zapletov, kot so možganska kap, srčni infarkt, periferna arterijska bolezen... Pač mora biti človek na to pozoren.

    Kadar govorimo o arterijski hipertenziji (AH), govorimo, da ima človek po večini pvišane vrednosti pritiska v arterijah. Po WHO se začne AH pri 140/90 mmHg takrat govorimo o AH stopnji I. Vedeti moramo, da je tudi vzrok za nastanek AH v 90% neznan (esencialna oz. primarna AH). Kadar odkrijemo, da imamo povišan krvni tlak (KT), moramo predvsem to potrditi z daljšim obdobjem merjenj KT (1 mesec 3Xd z validiranim merilnikom), saj na podlagi ene meritve pa čeprav je ta lahko 220/120 mmHg še ne pomeni AH (kadar smo v stresnem položaju, se aktivira simpatikus, ki regaira z povišanim KT, začasno). Ko potrdimo AH imamo več možnosti. Če je to stopnja visoko normalnega KT (135-139/85-89 mmHg), ali stopnja I, lahko deloma znižamo KT z nefarmakološkimi ukrepi, kot so rekreacija, omejitev soli, sproščanje, odstranitev razvad - kajenje,droge, alkohol in znižanje telesne teže (ITM pod 25). Tako lahko neko obdobje sami vplivamo na KT vendar statisitčno gledano boste v nekem obdobju slej kot prej dobili AH.

    Ko preidemo na farmakološko zdravljenje predpisano s strani DR. lahko dobimo eno izmed 7ih vrst antihipertenzivov za zniževanje KT, ki vsak deluje na svoj način ali konbincijo večih zdravil (monotirna, dvotirna, večtirna terapija). Dostikrat antihipertenzivi povzročajo stranske učinke, ki pa lahko sčasoma izginejo. Pri uvajanju lahko traja obdobje 14ih dni da TH prime, pravtako pa ne smemo ukiniti določene TH naenkrat (Betablokerji) saj lahko naredimo več škode, kot koristi. In dostikrat so kombinacije zdravil veliko bolj učinkovite in z manj stranskimi učinki kot samo en antihipertenziv.

    Bi pa samo repliciral:
    Sol ne krči žil in sladkor ne razteguje žil, na vazokonstrikcijo in vazodilatacijo v grobem vplivajo: avtonomno živčevje, določeni hormoni (adrenalin, noradrenalin) in določeni plini v krvi (CO2,...). Sol - NaCl se veže na natrijeve kanalčke, ki zadržujejo vodo v celici, sladkor pa se razgradi na monosaharide- glukoza se porabi za delovanje celic (ATP energija), preostanek se pa skladišči v obliki trigliceridov.

    Kadr imamo premalo tekočine, smo dehidrirani posledično hipovolemični, kar povzroči padec KT, če imamo zelo veliko pomankanje tekočine lahko človek doživi hipovolemičen šok (močna diareja in bruhanje, pri starostniku). Sicer pa moramo biti tudi previdni, če jemlemo vrsto antihiprtenzivov, ki spadajo med diuretike (edemid, lasix, ravel sr, aldactone, hygroton...), da ne zaužijemo preveč tekočine in soli, saj sicer delamo nasprotno od zdravil - lahko privede do zatekanja nog (periferni edemi) ali težkega dihanja (plevralni izliv).

    Ekstra previdni pa moramo biti kadar že imamo predpisan TH, da se izogibamo namenskim čajem, saj imajo določne rastline podobne snovi in učinke kot tbl. in lahko s tem nepredvidljivo vplivamo na delovanje TH (gospod je spraševal po čajih).

    Tudi elektro stimulacija z omenjenim aparatom se mi zdi težko vrjetna, da bi vplival na padec KT, saj na zapestju ni baroreceptorjev in če že povzroča vazodilatacijo zaradi mišične aktivnosti je to čisto lokalno na predelu zapestja, pa tudi cena za "tens" je visoka. Sicer pa tudi uradna medicina pozna zelo učinkovito zdravljenje z električno stimulacijo in sicer z posegom implementirajo elektrostimulator v podkožje na deblo arterije carotis (vratne arterije), na baroreceptor in z elktričnim inpulzom lahko zelo učinkovito znižamo zniža pritisk, imenuj se "Carotid baroreceptor stimulation", na žalost še ni prisotnio v Sloveniji.

    Se pa popolnoma strinjam z nekaterimi avtorji, da dihanje zelo pomaga pri zniževanju KT, tudi prehrana je zelo pomembna pri uravnavanju AH-manj kalorična, manj slana, priporoča se ravnanje po prehranski piramidi...

    vendar tudi kot zdravstveni delavec ne morem mimo alternative in to je predvsem sproščanje, že sam sprehod v gozd dokazano zniža KT tudi do 30% za obdobje celega dne, in vrjetno tudi tehnike sproščanja pomagajo, saj je stres zelo močan dejavnik za AH.

    Upam da sem malo pomagal Matej


    Profil
    Quote
    Yoda
     april 28 2017 21:30   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 03/26/09
    Posts: 848

    krvožilje po dr Grabovoju

    http://samospoznanje.johnymas.info/?p=codebook&category=BOLEZNI%20KRVO%C5%BDILJA

    http://samospoznanje.johnymas.info/?p=codebook&category=BOLEZNI%20KRVO%C5%BDILJA

    http://www.pozitivke.net/forum/viewtopic.php?showtopic=9334


    brain fitness proti stresu (ali pa npr. psihomentalna kibernetika, ali po Grabovoju....)

    http://www.pozitivke.net/forum/viewtopic.php?showtopic=8516

    http://www.pozitivke.net/forum/viewtopic.php?showtopic=8516



    Profil
    Quote
    Forum generiran v : 7,08 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 04:44

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 7,46 seconds