Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • sreda 01-maj
  • Med naravo in kulturo

  • petek 03-maj
  • Človek in čas

  • nedelja 05-maj
  • Razstava Interspace

  • sreda 08-maj
  • Razširjeni vid

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic Pošlji odgovor
     kdo v resnici si ( slo podnapisi )
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: lotus
     januar 10 2012 10:06  (Prebrano 5725 krat)  


    http://dotsub.com/view/15f0467f-d351-4224-acf5-df3f2ba9d5a0?fb_ref=.TvwpB43hIpO.like&fb_source=timeline


    Quote
    Gost: gangaji
     januar 13 2012 14:01   


    http://www.youtube.com/watch?v=GdzPp9cRKN0


    Quote
    Gost: gangaji
     januar 17 2012 06:23   


    What's my core message?

    http://www.youtube.com/watch?v=Cdshiy7CrwA


    Quote
    Gost: gangaji
     januar 27 2012 17:06   


    Spiritual Traps

    http://www.youtube.com/watch?v=n9qd_jFyIPk


    Quote
    Gost: gangaji
     februar 12 2012 08:51   


    Diamant v tvojem žepu - Odkrivanje tvojega resničnega sija

    Knjigo priporoča tudi Eckhart Tolle, avtor svetovnih uspešnic Nova Zemlja in ZDAJ! Resnično tvoj je samo ta trenutek. H knjigi je napisal tudi predgovor, prevedla pa sta jo Viktor Gerkman, klinični psiholog, svetovalec in Vasja Bratina, prevajalec.

    »NISI, KAR MISLIŠ DA SI. Resnica o tem, kdo si, je bližje od tvojih misli, bližje od utripa tvojega srca, bližje od tvojega diha.«
    - Gangaji


    Gangaji podaja premnoge primere, da bi pokazala na izvor in cilj tebe samega, na tvojo pravo moč. Usmerja se na različna področja človekovega življenja: na iskanje sreče, uspeha, ljubezni, dobrih odnosov, zdravja, ustvarjalnosti, moči, obilja, notranjega miru. Kaže na najgloblje vzroke bolečine, ranjenosti in trpljenja. Predstave, ki jih negujemo o sebi in iskanja izpolnitve zunaj sebe obravnava v vsej globini. Gangaji pogosto postavi vprašanja, ki spodbudijo neposredno samoprepoznanje. Besede so prežete z izjemno živostjo in preobrazbeno močjo. Vprašanja so oblikovana tako, da ti omogočijo jasno videti, česar še nisi videl. Tvoj um se bo začel odpirati. Kar sledi naravnemu odpiranju uma, je najgloblje, najbolj skrivnostno in neizrekljivo doživetje. Ko se iluzije, napetosti, strahovi, poistovetenja, zmešnjave, omejitve in vsi načini varanja sebe razkrijejo kot ponaredki resnice, se razvname ogenj samoprepoznanja in sprosti se zavedanje prebujenega nedolžnega srca tvoje lastne biti.



    Quote
    Gost: čopka
     februar 22 2012 15:38   


    Quote by: gangaji

    Spiritual Traps

    http://www.youtube.com/watch?v=n9qd_jFyIPk


    Mene, pa zanima, kako ostati v stanju resnične biti? Moj um ima močan zagon in me v okoliščinah ko je ogrožen moj lažni jaz popolnoma pahne v svoje stare zgodbice.Kdo naredi zadnji korak milosti razsvetljenja? Je dovolj samo znanje in vednost?
    Hvala za odgovor.


    Quote
    Gost: gangaji
     februar 22 2012 22:17   


    pozdravljena !

    prehod se zgodi spontano

    istovetenje z zunanjim se zmanjšuje že ko se tega začnemo zavedati - živimo zavestno
    povečuje pa se notranji mir,seveda pa se zunaj dogajajo zmeraj večje drame ,da lahko še lažje rastemo in ozaveščamo dogajanje v igri večnosti.

    namaste


    Quote
    čopka
     februar 23 2012 16:07   
    Forum Sonček
    Sonček

    Status: neprijavljen

    Registriran: 02/22/12
    Posts: 2

    Quote by: gangaji

    pozdravljena !

    prehod se zgodi spontano

    istovetenje z zunanjim se zmanjšuje že ko se tega začnemo zavedati - živimo zavestno
    povečuje pa se notranji mir,seveda pa se zunaj dogajajo zmeraj večje drame ,da lahko še lažje rastemo in ozaveščamo dogajanje v igri večnosti.

    namaste


    Hvala.Ampak, kako, da se kljub vedenju, da je vse iluzija, ne odpovem identifikaciji s telesom.Kako je z zasvojenostjo.Ko opazujem svoje misli, si jih zapisujem, še bolj kadim zraven. Ali se me drži kakšna entiteta?Ali prav razumem, da ko se sprašujem od kod misli, da tudi misli ne obstajajo, da mi samo zaznavamo,kot da nekaj obstaja.Moj um bije bitko s samim sabo,upam, da poslednjo.PA ŠE NEKAJ BI VPRAŠALA-ALI SE BOM MORALA VSESKOZI TRUDITI BITI ZAVESTNO NAVZOČA.kO SE TRUDIM, SE MOJE TELO KAR ZAKRČI V OBRAMBNO DRŽO.Zaradi spolne zlorabe, se moj um najbolj boji ljubezni.Tako, da sem že nekaj časa v tem nezavidljivem položaju.Sedaj berem knjigo Diamant v tvojem žepu in ko jo berem mi je vse jasno, tudi mirna sem. Potem pa zazvoni telefon in ves nemir se z vso silo vrne.Včasih si mislim, da bom kar počakala na -kritično maso- da me bo povlekla ven iz teh iluzij.V tem iluzornem svetu se počutim zelo samo.ne vem, kje se družijo ozaveščeni posamezniki.Prisrčna hvala za odgovor.


    Profil
    Quote
    Gost: gangaji
     februar 26 2012 07:18   


    Že samo zavedanje,da je vse samo misel je čista osvoboditev !

    Preveč se še istovetiš z mislimi (preteklostjo... ) vse je samo misel

    Prenehaj misliti in bodi to kar si.

    "Edino suženjstvo je suženjstvo misli, ki izvaja vse mogoče da bi ostala glavna in na oblasti.
    Misel je mojster prevare in ustvarjanja iluzij.

    Edino kar bi v resnici morali storiti je to, da spoznamo sebe.
    Svoboda pomeni biti svoboden od sebe in biti buden za to kar nam je tukaj pred nosom. "

    če še ne gre...
    Priporočam tudi zadnjo knjigo od Tolleja Eno z vsem Življenjem

    namaste



    Quote
    panefin001
     februar 26 2012 13:33   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 07/06/11
    Posts: 160

    Gangaji:
    "Edino suženjstvo je suženjstvo misli, ki izvaja vse mogoče da bi ostala glavna in na oblasti.
    Misel je mojster prevare in ustvarjanja iluzij. Edino kar bi v resnici morali storiti je to, da spoznamo sebe. Svoboda pomeni biti svoboden od sebe in biti buden za to kar nam je tukaj pred nosom. "

    Mirko:
    Draga Gangaji,
    z ozirom na to, da si citirala moje besede bi malce pojasnil detajle okrog razumevanja napisanega.
    Tako da nekomu ali samemu sebi zapoveš, naj preneha misliti ne deluje in je neizvedljivo.
    Misel sama mora spoznati lastno omejenost in da ona ni stvarnost, temveč le prispodoba, opis stvarnosti.
    Ko torej misel to sama in brez prisile doume, potem stvarnost lahko je, točno taka kot je v resnici. Ta stvarnost zagotovo ni od misli.

    Torej obstaja misel in stvarnost, ki je zunaj dosega misli. Oboje obstaja.
    Trditi, da je vse samo misel, ni pravilno.
    Na take reči bi morali biti pozorni, saj sicer kaj hitro zaidemo v slepo ulico.

    Vesel sem, da poskušaš pokazati na zmote v katerih živimo, saj je v tvojih besedah veliko svežine in resnice.
    Želim ti morje novega, draga Gangaji.

    Mirko


    Profil
    Quote
    čopka
     februar 26 2012 15:40   
    Forum Sonček
    Sonček

    Status: neprijavljen

    Registriran: 02/22/12
    Posts: 2

    Quote by: gangaji

    Že samo zavedanje,da je vse samo misel je čista osvoboditev !
    Hvala ti Gangaji.Se strinjam, ja moj Um je še moj Gospodar.Vendar so trenutki, ko "samo sem"-brez misli.Hvala ti tudi za informacijo o novi knjigi E.Tolle-ja. Prav njegova knjiga "Zdaj", me je duhovno prebudila.Pred njo sem ozko razmišljala, le v svojem Umu-na podoben način kot Mirko.Tolle-jeve, knjige so "ŽIVE" in jih pač z umom ne moremo dojeti.Nagovarjajo direktno mene in ne moj Um.No dolgo sem se spraševala, zakaj sem dodala vse te zgodbice sebi kot že popolni in večni BITI? Pa sem dobila moj odgovor v obliki vprašanja: "In zakaj se sedaj, ko veš, da je vse le misel, le tej ne odpoveš?
    Tudi misel je samo beseda-NIČ.Vem, da samo jaz sama lahko to resnico živim, mi pa pomaga podpora razsvetljenih ljudi.Tako vem, da nisem sama.Topel objem v ENO.


    Profil
    Quote
    Gost: gangaji
     februar 26 2012 19:24   


    hvala Mirko za dopolnitev in vse tvoje besedo,ki poizkušajo opisati neopisljivo
    Ta tvoja razlaga misli je sploh preprosta in super.
    Ustavitve misli ne svetujem,ker je nemogoče,mogoča pa je ustavitev istovetenja z njimi ker so
    samo misli Smile
    ni uma ni težav vse samo JE

    čopka božansko ozaveščaš ,kar tako naprej ,kar osvetliš- ozavestiš ni več v temi in tako se širi zavesti,ki spoznava kaj vse je v igri večnosti.

    božansko lep večer vsem


    namaste


    Quote
    Forum generiran v : 4,58 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 10:14

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 5,04 seconds