Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • sreda 01-maj
  • Med naravo in kulturo

  • petek 03-maj
  • Človek in čas

  • nedelja 05-maj
  • Razstava Interspace

  • sreda 08-maj
  • Razširjeni vid

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic Pošlji odgovor
     Atomska doba -začetek konca?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    osh-kosh
     avgust 06 2011 16:23  (Prebrano 1290 krat)  
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 06/22/05
    Posts: 135

    Mislim da tale zadeva potrebuje svoje mesto :.

    astronom:

    Priča je na temi "Vesolje" (sicer v vlogi Vinetoua) v povezavi z današnijm geomagnetnim viharjem, kateremu smo bili lahko priča minulo noč, podal skrb vzbujajoč namig. Namreč atomske elektrarne potrebujejo za svoje delovanje tudi elektriko. Ko delujejo, jo same sebi tudi zagotavljajo ... To je tudi razlog, zakaj se jih ne da kar tako enostavno ustaviti ali zagnati. Kaj pa se lahko zgodi z jedrsko elektrarno, ko naenkrat ostane brez porabnikov ? To bi se namreč res lahko zgodilo, če bi prišlo do uničenja elektroenergetskega omrežja zaradi geomagnetnega viharja. Vsi porabniki bi bili v trenutku odklopljeni in to bi lahko povzročilo nestabilnost delovanja jedrske elektrarne ...

    Jaz sem nekje slišal da izrabljeno gorivo potrebuje vodno hlajenje še nadaljnih 2500 let.A je to res?


    Profil
    Quote
    Astronom
     avgust 07 2011 09:51   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    Pozdravljen osh-kosh !

    Kot prvo naj povem, da nisem noben strokovnjak za jedrsko tehniko in mi ne zamerit, če bom s podajanjem mojega mnenja "ustrelil mimo". Seveda bi si želel, da bi Pozitivke obiskal tudi kakšen strokovnjak iz tega področja in stvari razjasnil tako, da jih bomo razumeli tudi laiki, a hkrati žal v to možnost ne verjamem, saj takšni strokovnjaki ponavadi ne obiskujejo strani, kjer se govori o tem, kako so nas na primer ustvarili vesoljci in podobno...

    Odgovor na tvoje vprašanje:
    Kolikor sem jaz seznanjen, se sredica reaktorja mora hladiti med njegovim delovanjem. To se lahko izvaja na različne načine. V primeru Krškega za to uporabljajo Savo, v zvezi česar se je med drugim tudi že izpostavilo vprašanje, koliko je dopusten dvig temperature Save zaradi hlajenja reaktorja. Kolikor vem, se vsakih - ne vem (500 dni) - izvaja remont, ko je treba zadevo ohladit, zamenjat jedrsko gorivo in potem spet zagnat. To traja nekaj dni ...
    Jedrski odpadki se deponirajo v posebne sode in se skladiščijo v zanje posebno prirejeno skladišče na lokaciji, ki jo sprejme vlada RS oziroma je že določena ob sami izgradnji jedrskega reaktorja. Jedrski odpadki seveda še vedno sevajo, saj je njihova razpolovna doba, s katero se izraža čas razpada, zelo dolga.

    Ampak, da bi jih hladili z vodo, pa res nisem slišal. Morda bi bilo zanimivo raziskati tvoj vir informacije ?!


    Profil
    Quote
    Priča
     avgust 08 2011 09:28   
    Forum Ozvezdje
    Ozvezdje

    Status: neprijavljen

    Registriran: 07/12/11
    Posts: 95

    Po mojem je glavni problem zagon diesel elektriričnih agregatov. Ti naj bi zagotavljali elektriko pri zaustavljeni jedrski elektrarni med drugim tudi za hlajenje reaktorjev. Tega ni bilo v Fukušimi in je šla centrala v "maloro". Dizlov pa niso mogli zagnat ker ni bilo elektrike. Se jih ne da tako velikih zaganjat "na vinto". Niso mi znane alternativne rešitve zagona velikih dizlov, morda pa le obstajajo. Ta moment nam ne preostane drugo kot optimizem in upanje da morda pospešeno (in potuhnjeno za javnost) iščejo rešitve neelektričnega zagona diesel motorjev.


    Profil
    Quote
    Priča
     avgust 08 2011 09:35   
    Forum Ozvezdje
    Ozvezdje

    Status: neprijavljen

    Registriran: 07/12/11
    Posts: 95

    Popravljam svoj tekst, ki sem ga malo prenagljeno oddal. V bistvu, če sem natančen in odkrit se ne spomnim natanko kako je bilo. Morda so z akumulatorji še zagnali dizle, ampak ti so dajali premalo elektrike da bi dalj časa zadostno hladili zaustavljeno jedrsko centralo. V primeru izjemnega geomagnetnega viharja pa bi se utegnilo zgoditi da dizlov niti z akumulatorji ne bi mogli zagnati. To sem hotel povdariti. Potem je katastrofa neizbežna in to v svetovnem merilu!


    Profil
    Quote
    Priča
     avgust 09 2011 12:15   
    Forum Ozvezdje
    Ozvezdje

    Status: neprijavljen

    Registriran: 07/12/11
    Posts: 95

    Na spodnjem linku (na koncu) je samo eno od mnogih znamenj napovedanega nasilja in kaosa po velemestih Evrope, prav tako je napad desničarskega skrajneža na Norveškem eno od zgodnjih opozorilnih napovedi bodočega dogajanja. Glede napovedi EM sončnih viharjev v Prerokbah s palmovih listov pa menim da utegne biti tudi problem prevoda ter interpretacije in tako morda celo so napovedani toda spregledani. Glede atomske nevarnosti pa je tako da je eksplicitno napovedan omejen atomski konflikt med Indijo ter Pakistanom, kar žal kaže da nas še ne bo srečala kmalu pamet glede atomske energije. Glede možnega vpoklica ruske vojske v Evropo pa bi omenil da obstajajo drugi viri, ki govore o že obstoječi razdelitvi sveta, za katero ne vemo. Tako gre npr. Rusom Evropa, Kitajcem pa Amerika, itd. Menda so Rusi besneli na Američane ob bombardiranju Srbije zaradi Kosova tudi spričo neupoštevanja tega tajnega sporazuma.

    Zagotovo pa bo za hrano vse težje v mestih in se bo treba res začeti ozirati na deželo. Tudi možnemu nasilju smo bili že priča (za vzorec) naprimer ob študentskih demonstracijah.
    S tem v zvezi pa bi omenil da obstaja internetni popis (tudi eko) kmetij. In obstaja možnost da skupina meščanov "posvoji" izbrano kmetijo. Tako ima kmet zagotovljen odkup, meščani pa vedo kaj in od kod njihova hrana. Torej neposreden dogovor kaj in koliko se bo pridelalo in odkupilo.

    No in nenazadnje je treba začeti razmišljati ne samo o fizičnem preživetju ampak tudi o vzdrževanju notranjega miru in pozitivnega mišljenja. Fizično preživetje je po kvantnih zakonitostih za človeški um še kako odvisno od posameznikove in družbene mentalitete.

    http://www.siol.net/svet/novice/2011/08/izgredi_so_se_iz_londona_razsirili_na_druga_mesta.aspx


    Profil
    Quote
    Forum generiran v : 7,72 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 03:16

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 8,10 seconds