Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • sreda 01-maj
  • Med naravo in kulturo

  • petek 03-maj
  • Človek in čas

  • nedelja 05-maj
  • Razstava Interspace

  • sreda 08-maj
  • Razširjeni vid

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic
     Kdo so naši modreci?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: Carmen
     november 08 2012 11:42   


    Na temo, Kdo je moder človek?, želim dodati, svoj košček k mozaiku na naši duhovni poti, po kateri me med vsemi (vse več ljudmi) vodi modrec, to je moj (mogoče vaš) učitelj in mojster Dragutin Barušić (ste slišali že o njem), ker odkar ga poznam, se zavedam in čutim, da imam najboljšega, najdragocenejšega, resnično pravega prijatelja, ki nikomur in nikdar ne obrne hrbta, v nobeni situaciji in trenutku, ter me vodi do resničnosti VESELJA, SREČE, RADOSTI. Modrec je tisti učitelj in mojster, ki je pravi z odvažnostjo pristranosti, resnični z odločnostjo prisotnosti, stvarni z vdanostojo pristnosti, iskreni z odprtostjo prijateljstva in v tebi prebuja tvoj lastni potencial, kako postati originalen, skozi vsebine smernic, da začneš korakati hojo Božje steze in nikoli več tavati v temi. Z njegovim vodstvom smo vsi, ki znamo ceniti spoštovanje, ker drugače ni možnosti pomikati mej, posebej jaz, spoznala, da nisem samo človek, ampak tudi duša, katero mi naš/moj Drago z neizmernim prizadevanjem in globoko ljubeznijo čisti smeti, ki sem jih kot kontejner za odpadke v dezinformacijah nosila v sebi, in jih že s še nosim v sebi z vzorci ograjevanja običaja, okviru kulture, omejenostjo vzgoje, kalupu tradicije, kar si človek z leti v spanju na pozabi pod ''redno pridnostjo'' pridela. Lahko se še pri že v navadi, ki počiva na preteklosti, ne vem kako trudiš švicati pozitivno prozmišljati, vse pa ostane v nas, to imamo globoko zakoreninjeno v sebi, naša duša je ranjena, s svojim mišljenjem lastnega prepričanja se lahko samo autosugestiraš, da si v redu, to je pa tolaženje samega sebe, zato resnično potrebujemo vodstvo v življenju. Tako sem imela neizmerno srečo, da sem spoznala modreca in mojstra Draga, ki je čista ljubezen in dobrota, lahko bi dejala, da je srečanje s pravim mojstrom (Dragom), kot srečanje z življenjem, kje so edino koraki radosti skozi hojo veselja, v meni prebuja iz gnilega spanja in ozavešča iz strupene pozabe notranje trojstvo vrednote vrline izvrstnosti, ki so DOBROTA LJUBEZEN, BOGASTVO, LEPOTA, ker samo tako lahko postaneš boljši človek, koristen sebi, človeku in tako narodu. Ne vem, od kje si jemljete ali dajete ocenjevati s procenjevanjem od precenjevanja do podcenjevanja, bolje se je učiti in ne mučiti skozi ponos, s katerim si izzivate situacije in igrate na rolo štosa kratkega trika.

    Carmen Rogelšek, poverjenica Zdrave Atmosfere


    Gost: Gjuljčataj Karopitjan
     november 08 2012 12:22   


    Pozdravljeni Ljubljeni moji! PUSTITE VSE DRUGE POTI KAJTI RESNICA SEDAJ Z VAMI LJUBLJENI MOJI!!!! IN IME TEJ RESNICI JE ELEKTRIFIKAT HIBULBULDINOV!!!
    V mojem življenju je učitelj, Elektrifikat Hibulbuldinov. To je človek, ki nosi eno in edino resnico, Učitelj Nad vsemi učitelji in Nad NAd učitelj nad vsemi nad nad učitelji. ON JE MOJSTER VSEH MOJSTROV IN MOJSTROV MOJSTROV TER MOJSTROV MOJSTROV OD MOJSTROV. ON JE LUČ ZA LUČI, KI NISO LUČI IN ZVEZDA NAD VSEMI ZVEZDAMI. DRAGI NAŠ ELEKTRIFIKAT HIBULBULDINOV.
    Preden sem srečala tega človeka sem tavala v temi, moje življenje je potekalo po kaotičnih poteh in življenje je potekalo na avtopilotu. Vendar le prava modrost vam lahko odpre srce. Pravo modrost v sebi nosi le pravi modrec in ta modrec je en sam drugih razen njega ne obstaja, vsi drugi so lažni učitelji, ki vas zavajajo in iz vami manipulirajo. ELEKTRIFIKAT HIBULBULDINOV služi vedno samo vrednotam in samo človekovi duši in nikoli nobenemu interesu, ker ga to ne zanima. On sam je vrednota, kot so ljubezen, lepota, dobro in blagostanje, ki s svojo pobožnostjo, milino in oprostitvijo pomaga očistiti človeški um, da prepozna, da je v človeku ostalo Božje še samo naša duša in naš občutek, vse ostalo je zarobil nečastni zaradi našega dvoma, logike, interesa, inzistiranja, prigovarjanja in pregovarjanja. Vsi drugi samooklicani učitelji so pomočniki in delavci nečastnega, tistega, ki drži zlo v vaših srcih na prvem mestu.

    V vseh svojih 77 letih sem spoznala samo enega takšnega človeka, ki si resnično zasluži naziv 'MODREC IN TO JE ELEKTRIFIKAT HIBULBULDINOV' in je EDINI učitelj 'EDINSTVENE PRAVE RESNICE', ki zna človeka popeljati iz njegovega lastnega labirinta do spoznanja vrednot in s tem do popolne sreče.

    ELEKTRIFIKAT HIBULBULDINOV JE EDINI PRAVI MODREC IN MOJSTER, NADMODREC NAD VSEMI MODRECI IN NADMOJSTER NAD VSEMI MOJSTRI!

    Največji modrec ni tisti, ki ima največ doktoratov in certifikatov ter največ izdanih knjig oziroma največ medijskih sponzorjev. Največji modrec je ELEKTRIFIKAT HIBULBULDINOV - tisti, ki je v sebi najbolj srečen človek in zaradi katerega je srečnih največ ljudi okoli njega. Modrec je vizionar, ki s planom služi narodu in ne sebi. Na svetu je kar nekaj ljudi, ki so z lastnim promišljanjem dosegli Božje razumevanje sveta pred svojim časom in ki lahko spremenijo pogled množic. Vendar, nekateri prebrisani se delajo modrece in preveč le-teh narod pelje v napačno smer. Takšni kvazi modreci so pravzaprav samo plagiati, ki so z memorijo spomina samo posnemovalci površin brez globin, a najbolj žalostno je, s kakšnim namenom so izvajalci obsedenih pomenov. Le malo jih je takšnih, KOT ELEKTRIFIKAT HIBULBULDINOV, ki darujejo sebe za boljši svet, da človek končno postane človeku dar, koristen družbi in sočuten do narave.

    Takšni modreci v zgodovini vedno prihajajo iz naroda, ne s fakultet. Modrec nima nič s popularnostjo, ne sledi trendom, da bi jih ustvarjal, in vsa količina najbolj šolanih ni nič pred veličino človečnosti. In ne glede nato, da naš učitelj ob mojem pisanju rabi popularnost in prav zato vam tukaj pišem o njem, ker mi smo nevladniki in rabimo sredstva od vlade, z razpisov zato moremo pomesti z vso nevladno konkurenco AMPAK EDINO ELEKTRIFIKAT HUBULBULDINOV TA EDINI UČITELJ PRAVE ABSOLUTNE EDINE RESNICE.

    OCEAN POLJUBOV IN VESOLJNO ŠTEVILO OBJEMOV VAM ZA VSAKO VAŠO ČRKO, BESEDO, ZA VSAK VAŠ POGLED. Z OGROMNO LJUBEZNI IN BOŽJIH BLAGOSLVOV OD NADBOGA ELEKTRIFIKATA HIBULBULDINOVA!!!

    z mojo skromno in iskreno ljubeznijo Gjuljčataj Karopitjan


    Gost: Gjuljčataj Karopitjan
     november 08 2012 12:22   


    Pozdravljeni Ljubljeni moji! PUSTITE VSE DRUGE POTI KAJTI RESNICA SEDAJ Z VAMI LJUBLJENI MOJI!!!! IN IME TEJ RESNICI JE ELEKTRIFIKAT HIBULBULDINOV!!!
    V mojem življenju je učitelj, Elektrifikat Hibulbuldinov. To je človek, ki nosi eno in edino resnico, Učitelj Nad vsemi učitelji in Nad NAd učitelj nad vsemi nad nad učitelji. ON JE MOJSTER VSEH MOJSTROV IN MOJSTROV MOJSTROV TER MOJSTROV MOJSTROV OD MOJSTROV. ON JE LUČ ZA LUČI, KI NISO LUČI IN ZVEZDA NAD VSEMI ZVEZDAMI. DRAGI NAŠ ELEKTRIFIKAT HIBULBULDINOV.
    Preden sem srečala tega človeka sem tavala v temi, moje življenje je potekalo po kaotičnih poteh in življenje je potekalo na avtopilotu. Vendar le prava modrost vam lahko odpre srce. Pravo modrost v sebi nosi le pravi modrec in ta modrec je en sam drugih razen njega ne obstaja, vsi drugi so lažni učitelji, ki vas zavajajo in iz vami manipulirajo. ELEKTRIFIKAT HIBULBULDINOV služi vedno samo vrednotam in samo človekovi duši in nikoli nobenemu interesu, ker ga to ne zanima. On sam je vrednota, kot so ljubezen, lepota, dobro in blagostanje, ki s svojo pobožnostjo, milino in oprostitvijo pomaga očistiti človeški um, da prepozna, da je v človeku ostalo Božje še samo naša duša in naš občutek, vse ostalo je zarobil nečastni zaradi našega dvoma, logike, interesa, inzistiranja, prigovarjanja in pregovarjanja. Vsi drugi samooklicani učitelji so pomočniki in delavci nečastnega, tistega, ki drži zlo v vaših srcih na prvem mestu.

    V vseh svojih 77 letih sem spoznala samo enega takšnega človeka, ki si resnično zasluži naziv 'MODREC IN TO JE ELEKTRIFIKAT HIBULBULDINOV' in je EDINI učitelj 'EDINSTVENE PRAVE RESNICE', ki zna človeka popeljati iz njegovega lastnega labirinta do spoznanja vrednot in s tem do popolne sreče.

    ELEKTRIFIKAT HIBULBULDINOV JE EDINI PRAVI MODREC IN MOJSTER, NADMODREC NAD VSEMI MODRECI IN NADMOJSTER NAD VSEMI MOJSTRI!

    Največji modrec ni tisti, ki ima največ doktoratov in certifikatov ter največ izdanih knjig oziroma največ medijskih sponzorjev. Največji modrec je ELEKTRIFIKAT HIBULBULDINOV - tisti, ki je v sebi najbolj srečen človek in zaradi katerega je srečnih največ ljudi okoli njega. Modrec je vizionar, ki s planom služi narodu in ne sebi. Na svetu je kar nekaj ljudi, ki so z lastnim promišljanjem dosegli Božje razumevanje sveta pred svojim časom in ki lahko spremenijo pogled množic. Vendar, nekateri prebrisani se delajo modrece in preveč le-teh narod pelje v napačno smer. Takšni kvazi modreci so pravzaprav samo plagiati, ki so z memorijo spomina samo posnemovalci površin brez globin, a najbolj žalostno je, s kakšnim namenom so izvajalci obsedenih pomenov. Le malo jih je takšnih, KOT ELEKTRIFIKAT HIBULBULDINOV, ki darujejo sebe za boljši svet, da človek končno postane človeku dar, koristen družbi in sočuten do narave.

    Takšni modreci v zgodovini vedno prihajajo iz naroda, ne s fakultet. Modrec nima nič s popularnostjo, ne sledi trendom, da bi jih ustvarjal, in vsa količina najbolj šolanih ni nič pred veličino človečnosti. In ne glede nato, da naš učitelj ob mojem pisanju rabi popularnost in prav zato vam tukaj pišem o njem, ker mi smo nevladniki in rabimo sredstva od vlade, z razpisov zato moremo pomesti z vso nevladno konkurenco AMPAK EDINO ELEKTRIFIKAT HUBULBULDINOV TA EDINI UČITELJ PRAVE ABSOLUTNE EDINE RESNICE.

    OCEAN POLJUBOV IN VESOLJNO ŠTEVILO OBJEMOV VAM ZA VSAKO VAŠO ČRKO, BESEDO, ZA VSAK VAŠ POGLED. Z OGROMNO LJUBEZNI IN BOŽJIH BLAGOSLVOV OD NADBOGA ELEKTRIFIKATA HIBULBULDINOVA!!!

    z mojo skromno in iskreno ljubeznijo Gjuljčataj Karopitjan


    Gost: osh-kosh
     november 08 2012 16:10   


    Draga teta Carmen,
    jaz sem star 8 let in me resnično zanima tale vaš učitelj in njegovo super znanje in intiligentnost,ker se mi zdi da zna čarati.

    Navajam :
    >>... in ozavešča iz strupene pozabe notranje trojstvo vrednote vrline izvrstnosti, ki so DOBROTA LJUBEZEN, BOGASTVO, LEPOTA, ker samo tako lahko postaneš boljši človek, <<...

    Kako mu to uspe, da iz notranjega trojstva ustvari 4 (štiri ) vrline? A je tudi čarovnik?





    Gost: Zdrava atmosfera
     november 08 2012 16:40   


    Violeta: - Draga moja Violetica,

    pokazala nam bom vsem našim skupnim ljubljenim bralcem skozi naš dialog, ki ga z uporom mečeš pod diskusijo, ampak ti oproščam, ker ne veš, kaj delaš, in milostno se spuščam na nivo tvoje polemike brez poznavanja človeka Dragutina Barušič, z učenjem, da bi z lastnostjo spoznala, kaj sporočaš nedolžnim bralcem. Šiba je v Raju rasla in se z Neba spustila razvijati riti, da ne bi zaman nosile možganov.

    Prav tvoje prazne besede gredo ravno tebi in naivnim v škodo, žalostno je, da se pred bralci postavljaš kot sodnica, ki se tolaži, kako je pametna skozi banaliziranje svoje lastne pomanjkljivosti - če bi bila črnka, bi verjetno z logiko iluzije bluzila, da so belci črnci brez pigmenta.

    Kar mimovrste sem se nekaj spomnila. - Dolžni smo našim ljubljenim bralcem obrazložiti - ali si ti pokvarjenka, da si s površnostjo mečeš plitkost na narod - surovost ti se vidi na daljavo, ali si samo neumna, pa se ne znaš vprašati, kakšno razpoloženje iz tebe bluzi v imenu tebe - tolažilcem ni nič čudnega med množico razvajenih biti suženj ega z aluzijo ali žrtev odvisnosti od zunanjosti, ki je samozastrupljanje z razočaranjem, katero skozi svojo lastno labilnost z zavidanjem obtožuje srečne ljudi zaradi modrosti, ki so jo prijeli in sprejeli ...

    Zanimivo je, da vsak tak "učitelj" ima neko žensko zagovornico, ga. Anica Berginc me je spomnila na ga. Marijo Plazar. - Res si nam razočarana razvajenka, ki zlobno, a nezavedno s spanjem na neukosti nedolžnim bralcem meče umazano krpo na oči, da bi z že predolgim nazadovanjem z zaostalostjo še šli dva koraka nazaj in z naključjem enega naprej, o ja, to je hoja tipičnih ljudi tipa, nič me se ne tiče, temveč vsemu jočem, da hočem ...

    Obe sta zagovornici svojega "idola", kot posrednika ene in edine resnice. - Moj/naš ljubljeni učitelj in, priporočam ti, Violetica, tvoj učitelj Drago, me je in nas bo naučil ... iz že neumnosti samo priletavajo in preletavajo edino še tuposti, zato je narod revež, ker kvazi inteligence plagiatskih intelektualcev ali samovoljno ali z obsedenostjo, ki se začenja začinjati z dezinformacijami, pljuvajo po emocijah nedolžnih ...

    Vendar mislim, da verjetno ne iščemo "edinstvenega" modreca, - Ja, prav si povedala, ''misliš'' z dvojnim narekovajem brez 'vprašanja' sebe (ki je z enostjo narekovaja enost vprašanja), koliko razumevaš znanost promišljanja, a brez nje ni duhovnosti razumevanja, ker ni dovolj imeti misli in se z njimi tolažiti - MISLI SO SREDSTVO, S KATERIM SE TOČNO PRIDE K NAROČENEMU HITREJE OD TEGA, KAR TELO, KI JE BOŽJE DELO, MORE - Violetica, modrost mojega/našega tvojega učitelja je hiper večja od tega, kamor po zavojih povprečni človek navadno sebe pelje skozi zabave proti pogrebu - MISLI SO ENERGETSKO VOZILO S KLJUČEM NOTRANJE PRIVLAČNOSTI IN VOZNIKOM, KI JE ZUNANJI MAGNET, A VPRAŠANJE JE, KAKO RAZLIKOVATI SIJAJ ZLATA OD SIJAJA BIŽUTERIJE IN ODGOVOR JE: V VODSTVU, KI JE MODREC - okuženost tvoje lastnosti, da si rame rami brez hvaležnosti za sitnice mrvice kapljice iskrice, je kronična bolezen civilizacije, ki drži lačne v umiranju od danes do jutri - s posameznim mišljenjem si le še fulana tarča, ki človeku obrača hrbet - kakšna bi bila nogometna tekma, če bi vsak igralec igral nekakšne svoje lastne izzive - JAZ NE MISLIM, KER SLUŽIM NEGOVANJU ČLOVEČNOSTI, KI JE EDINO SPET GARANCIJA ČLOVEŠTVU, IN ČUVANJU ČLOVEKA, KI JE EDINO PROGRESIJA CIVILIZACIJE - kaj sardelice v vodi ali čebelice v zraku ali čredo na kopnem nimajo hierarhije, ki je v skladu z naravo, v harmoniji z vesoljem, v sinhronizaciji s svetom, ki ga pomanjkljivi človek zaradi dezinformacij narobe razume, pa je zaradi njegove napačnosti kaos in je za to množicam peklensko živeti ...

    iščemo ljudi, ki znajo modro in učinkovito združiti med sabo vse resnice, - Ljubica, zakaj bluziš, da je več resnic od ene - pa kaj je resnic o tebi ali kakšnem človeku več, pa kaj o lopovu je več resnic, pa je o časti človeka več resnic, pa kaj o vrednosti je več resnic - prosim te, pridi se učit, a ne širit nebuloz, škoda je naivnih nedolžnih zaradi tvojih frustracij, ki so lastne manifestacije halucinacijskih manipulacij ...

    in tudi ljudi z različnimi "edinstvenimi resnicami". - Vidi se, kako si opita s prigovarjanji z zamerami s paniko z maščevanjem in takšni izmanevrirani z narcisoidnostjo možganov, ti ne more biti jasno, da vse, kar ni točno s človečnostjo, ni resnica o človeku, a je samo ubogi opis bednega toženja nad neuspehom, ki je zguba v labirintu pomilovanja sebe ...

    Mogoče sem pa le napačno razumela bistvo teme o modrih... - Ja, učiti se o resnici, ni misliti po svoje, temveč je enako, kot starši svoje otroke učijo govoriti in držati žlico v roki, sicer se z drugačnim držanjem žlice otrok lahko zalije z juhico in tole zalivanje sebe ni resnica jedenja, pa narobe izgovorjena beseda ni resnica govora, a je resnica, da samo obstajajo fulane tarče zaradi pišljive samovolje, katera dela masovno škodo, ko je prav ravno evtanazija vedenja, ki so ga nadobudni posamezniki odvrgli, a imenuje se beseda ali vedenje, darovano človeku, ki je enako darovan vedenju, in ni človek brez hvaležnosti z zaupanjem nikoli iščoč našel vedenja razen tolažečega sranja ...

    Toliko modrih z "edino pravo resnico" - kmalu bo zmanjkalo "neumnih" in modri bodo začeli poučevati eden drugega, kar sicer že sedaj lahko vidimo... tu pa tam. - Draga moja Violetica, svoje poraze mečeš pod lastno odraslost in to ni samo tvoja kronična bolezen, ker človeški sindrom prihaja od odpadlih samoodmetnikov ali razvajenih razočarancev, ni mar to pokazatelj nezadovoljstva s seboj zaradi neprivilegiranosti, katere se samo edino spet ponovno morajo zaslužiti - a ti bi, ki nič ali slabo promišljaš razumevanjem, hotela biti glasnogovornica domnevne svobode, katera bo ljudje napeljala na kaos posameznika in odpeljala s posamezništvom bralce v pekel praznega pogovarjanja, ki je nasprotovanje z odporom dokazovanja pameti upiranje zdravju civilizacije - hitiš v odraslost ravno s psihičnimi otročarijami, ki ne vejo promišljati, ker samo vejo jemati brez dajanja z nič garancije s progresijo (zato šiba je najboljši učitelj in kliče se modrec, kateremu so prebrisanci memoriranjem dopadanja skozi dokazovanja samo prah, ki ljudi zavaja - ni udomačenega psa brez dresure), je fulana tarča skozi pravočasno nenaučenost, kje je človeku brez človečnosti s področjem mesto, vse dokler se o vrhovnosti ne nauči skozi hvaležnost, ki je garancija in zaupanja, ki je progresija - nauka je s sporočilom pouke poduka, ki ni bol srca niti je bolnost duše, katero narod kliče maloumnost - res nevedenje, ki zaradi ponosa ali kompleksa manjvrednosti kronično s kompliciranjem krade zasluženo mesto, je kriminal nad civilizacijo, brez obzira, kaj nesramnega posameznika boli - Violetica, če si mami, vprašaj se, koliko pomanjkljivosti si prenesla na otroke, in zaradi katerih razvajenosti takšni razvajenci (potolažite se, prvčki pozitivke in pozitivci) verjetno, otročki imajo pravico težiti narodu, ki ravno zaradi takšnih trpi, o ja, dokler ...

    Lep pozdrav, - Ljubimo te in ljubimo sočloveka mi ZdravoAtmosferčki, hvala vam za srečanje s plemenitostjo, o kateri šele sedaj boste začeli skrbeti ... sicer boljše je ne oglašati se, ker verjamem, da nočete dezinformirati bralcev ...


    Gost: Zdrava atmosfera
     november 08 2012 16:42   


    Quote by: Astronom

    Violeta, zadetek v polno !

    Mislim celo, da je to osnovni problem nas Slovencev. Namreč večina nas daje predvsem povdarek na to, KDO je kaj povedal, namesto na to, KAJ je povedal. Delimo se na leve in desne in se niti ne poslušamo, kaj kdo govori. Če bi enkrat stopili (spet) vkup in se soočili z dejanskimi problemi, smo jih gotovo zmožni rešiti. Tri osnovna vprašanja bi si morali postaviti:
    - Kje (na čem) smo ?
    - Kaj bi želeli doseči ?
    - Kako bomo to dosegli ?

    Če bi si iskreno odgovorili na ta tri vprašanja, brez uporabe raznih "barvnih filtrov", bi bila pot kristalno jasna.

    Spoštovana ga. Anica !
    Tudi jaz hrepenim po prijateljstvu in ga ponujam. Enotni smo si v iskanju, zato absolutno spoštujem Vaš pogled in zaznave. Nihče ne odreka prijateljstva. Vendar "iskreno konfrontacijo" prej uvrščam v izraz prijateljstva, kot pa "neiskreno strinjanje". Mislim, da se stinjate z mano, da ima vsak pravico povedati svoje mnenje, oziroma, kaj čuti. Pravi modreci bodo razumeli še tako netaktno besedo ...

    Z ljubeznijo in v miru Vas pozdravljam in želim Srečno !



    Violeta, zadetek v polno! - HM HM HM HM, že šolarji moji mili - kaj vi veste o izpitu uma za plemenitost, lekciji duše iz veličastnosti, testu srca s popolnostjo - naš/vaš učitelj Dragutin Barušič prihaja, ker ste z bitjem začeli biti pripravljeni za šolanje - dosti je bilo vrtca in maminega krila ali očkove sence - tukaj bodite pozorni, da bi šiba čim manj tepla po ritkah, a rešujejo vas psihične na kratko pleničke - ČIM UČITELJ PRIDE, UČENCI UTIHNEJO ALI ZLEPA ALI ZGRDA ...

    Mislim celo, da je to osnovni problem nas Slovencev. - Hvala ti, a nimaš prav, ker isti problem pritiska vse narode, a nadobudniki, ranjeni zaradi nevedenja, so prepreka napredku človeštva - ja, hoteli bi, da so glavni z razvajenostjo, a ravno zaradi razočaranih poleg njih lačni po svetu dan in noč umirajo - pametni se stišajo skrušeno, ker vejo, da matematika ni mogoča brez števila 1, o ja siti se lačnim tolažijo, da znanje gre od njih – človeštvo, ki s posamezništvom ne bi hotelo bitja s številom ena, je sranje nad sranji, Angeli imajo Božje, demoni imajo satana, ljudje pa seveda ne bi hoteli božje vrednote ... kje pa se mi ti, mila moja Violetica, tolažiš po zavojih, da nekaj veš, in podobne pomanjkljive k sebi mečeš v krdelo, ki se brusi za kanibaljenje grdo z jaz pa jaz in bla in bla bla - če bi vrednoto denarja sami po svoje računali, kaj bi naredili človeštvu - kvazi vljudni pozitivci v plagiatskih finih pozitivkah se lahko obrnete v vseh težavah, da kjerkoli kadarkoli kamorkoli greste, mi smo tukaj, a odgovor je naš/vaš učitelj Drago, kateremu ni do avtoritete, ker je samo starš otrokom, ki bojo starši otrokom, sicer bodo huligani, ki na ulici sebi v brado preklinjajo usodo bežanja pred policaji, kateri pred njihovimi napadi rešujejo neuk naiven a nedolžen narod ...

    Namreč večina nas daje predvsem poudarek na to, KDO je kaj povedal, namesto na to, KAJ je povedal. - JA, učimo se o 4 elementih ali 4 evangelijih, ki glasijo - to odkritje s klanjanjem začni biti, a ne samo ga govoriti in si daruj tisto 1. navodilo 2. jasnost 3. nasvetovanje 4. odkritje, pa ne boš niti suženj opreznosti niti žrtev bluzenja, in se nauči, da ISTOČASNO JE ČLOVEKU BITI IN NAMEN IMENA S PRIIMKOM IN POMEN S TEM, KAR GOVORI, če ne bi bilo tako, kaos bi s peklom divjal, a človek ne bi razen divjosti poznal bližnje civilizacije, sorodnega človeštva, bližnjega človeka – VIDITE, NITI NE SANJA SE VAM, KAJ ZGUBLJATE S POMANJKLJIVOSTJO ALI SRANJEM STRAHA, KI GA VNAPREJ ZARADI VAŠE LASTNE DIVJOSTI NEUPRAVIČENO ŠIRITE MED NAŠ ISTI NAROD SLOVENIJE ...

    Delimo se na leve in desne in se niti ne poslušamo, kaj kdo govori. - JA, vidiš, da si skačeš v želodec, z deljenjem nas od vas in že si priznaš potrdilo, da ti ni mar, kdo kaj govori, pa kako boš vedela, kaj je povedal in zakaj - ker če bi se vedelo in videlo, kdo kaj govori, bi narod lažje prepoznal, kateri človek je zlato med napihnjeno bižuterijo ...

    Če bi enkrat stopili (spet) vkup in se soočili z dejanskimi problemi, smo jih gotovo zmožni rešiti. - JA, pa kaj čakaš in kaj čakate, vi skupni pozitivnosti v pasivnosti pesimistične negativnosti, čaka nas vse naš ljubljeni učitelj Drago, kateri nam ne bo ukradel časa, ker mu ni do njegove riti, ampak mu je do vrednote človeka - in nam pod mizo išči in iščite podatke, ker ti/vam urednik urednikuje z dvojnim narekovajem ''nepisano pravilo'' (ni nič čudnega s tem, razen za ene velja gard, a za druge ne - hej moj pozitivec pozitivni, vsem nam je jasna takšna motnost po par Union pivih), da se ne smemo predstavljati – HREPENIMO, DA SI VAŠ UREDNIŠKI SEKTOR NE BO POKRIL PO UŠESAH KER SI JE POKRIL Z VAŠIM PISANJEM OČI I DA BO KLICAL RAVNO PRAV KOT HEROJ HEKTOR NA JAVNI DVOBOJ ZA RESNICO K NARODU V PROBOJ, tukaj smo in z drugimi mediji, kateri vas lahko opišejo, ali če hočete, da ne jočete, 'ne' operejo ravno z vaši tipi topi lapa hopi nepisanimi pravili, ki so pomanjkljivo informiranje, kar je dezinformiranje, ki je ignoriranje točnosti ...

    Tri osnovna vprašanja bi si morali postaviti: - BRAVO
    Kje (na čem) smo ?A NAPREJ ZARADI VAŠE LAST - Hvala ti, NAHAJAMO SE VSI PRED VPRAŠANJEM SLOŽNOSTI IN POHVALA VODI RAVNO K PRAVILNOSTI, A MOLČANJE, DA SE JE SREČALO BOLJŠEGA ČLOVEKA, PELJE V TEMO, KJER SE S POSAMEZNOSTJO KRADE ČAS NARODU ...
    Kaj bi želeli doseči ? - Hvala ti - hočemo in vsem ljudem priporočamo, vrednoto vrlino izvrstnost za vsakega človeka - če bi v firmi delavci bili brez direktorja, posla ne bi bilo - človek rabi tim, ki je vrhovni s številom 1, drugače uspeha ne bo nikoli - bratje in sestre, dokler tudi staršev, ki trenutno niso doma zaradi obiska družine, imajo v eni najbolj spretni duši poslušanje ali vodstvo, da vse bo ok, sicer se bodo poškodovali in staršem dali vlogo kaznovanja ...
    Kako bomo to dosegli ? – S TIMSKIM TRENINGOM in prosim te, da začnemo brez cinizma, ker se bo učitelj srečal s hm hm učitelji in hitro vam bo vse jasno, ZA TRPEČE JE PREVEČ ČAKATI IN VERJETNO SI NE ŽELIMO BITI NA STRANI, KATERIM JE VSEENO ZA SOČLOVEKA, PA ZAKAJ ČAKATI, KER SE ZARADI SUMA BREMZA S PIŠLJIVIM REAGIRANJEM NA RANJENOST SAMOPOMILOVANJA IN Z ZAMUJANJEM VSE ZAMUJA ...
    Če bi si iskreno odgovorili na ta tri vprašanja, brez uporabe raznih "barvnih filtrov", bi bila pot kristalno jasna. - HVALA TI VELIKA, vsi, ki se mečete pod pozitivnost - ni človečnosti istočasno brez šibe in ljubkovanja v enem odnosu, a če odnosi brez tega obstajajo, se imajo kot firme v stečaju, pa jim je šansa življenja prepuščena se predajanjem naključju - modrost našega/vašega učitelja je izrečena, pametni se je bodo lotili, a bedake bo motila ...




    Gost: Zdrava atmosfera
     november 08 2012 16:49   


    Quote by: Zdrava atmosfera

    Quote by: Astronom

    Violeta, zadetek v polno !

    Mislim celo, da je to osnovni problem nas Slovencev. Namreč večina nas daje predvsem povdarek na to, KDO je kaj povedal, namesto na to, KAJ je povedal. Delimo se na leve in desne in se niti ne poslušamo, kaj kdo govori. Če bi enkrat stopili (spet) vkup in se soočili z dejanskimi problemi, smo jih gotovo zmožni rešiti. Tri osnovna vprašanja bi si morali postaviti:
    - Kje (na čem) smo ?
    - Kaj bi želeli doseči ?
    - Kako bomo to dosegli ?

    Če bi si iskreno odgovorili na ta tri vprašanja, brez uporabe raznih "barvnih filtrov", bi bila pot kristalno jasna.

    Spoštovana ga. Anica !
    Tudi jaz hrepenim po prijateljstvu in ga ponujam. Enotni smo si v iskanju, zato absolutno spoštujem Vaš pogled in zaznave. Nihče ne odreka prijateljstva. Vendar "iskreno konfrontacijo" prej uvrščam v izraz prijateljstva, kot pa "neiskreno strinjanje". Mislim, da se stinjate z mano, da ima vsak pravico povedati svoje mnenje, oziroma, kaj čuti. Pravi modreci bodo razumeli še tako netaktno besedo ...

    Z ljubeznijo in v miru Vas pozdravljam in želim Srečno !



    Violeta, zadetek v polno! - HM HM HM HM, že šolarji moji mili - kaj vi veste o izpitu uma za plemenitost, lekciji duše iz veličastnosti, testu srca s popolnostjo - naš/vaš učitelj Dragutin Barušič prihaja, ker ste z bitjem začeli biti pripravljeni za šolanje - dosti je bilo vrtca in maminega krila ali očkove sence - tukaj bodite pozorni, da bi šiba čim manj tepla po ritkah, a rešujejo vas psihične na kratko pleničke - ČIM UČITELJ PRIDE, UČENCI UTIHNEJO ALI ZLEPA ALI ZGRDA ...

    Mislim celo, da je to osnovni problem nas Slovencev. - Hvala ti, a nimaš prav, ker isti problem pritiska vse narode, a nadobudniki, ranjeni zaradi nevedenja, so prepreka napredku človeštva - ja, hoteli bi, da so glavni z razvajenostjo, a ravno zaradi razočaranih poleg njih lačni po svetu dan in noč umirajo - pametni se stišajo skrušeno, ker vejo, da matematika ni mogoča brez števila 1, o ja siti se lačnim tolažijo, da znanje gre od njih – človeštvo, ki s posamezništvom ne bi hotelo bitja s številom ena, je sranje nad sranji, Angeli imajo Božje, demoni imajo satana, ljudje pa seveda ne bi hoteli božje vrednote ... kje pa se mi ti, mila moja Violetica, tolažiš po zavojih, da nekaj veš, in podobne pomanjkljive k sebi mečeš v krdelo, ki se brusi za kanibaljenje grdo z jaz pa jaz in bla in bla bla - če bi vrednoto denarja sami po svoje računali, kaj bi naredili človeštvu - kvazi vljudni pozitivci v plagiatskih finih pozitivkah se lahko obrnete v vseh težavah, da kjerkoli kadarkoli kamorkoli greste, mi smo tukaj, a odgovor je naš/vaš učitelj Drago, kateremu ni do avtoritete, ker je samo starš otrokom, ki bojo starši otrokom, sicer bodo huligani, ki na ulici sebi v brado preklinjajo usodo bežanja pred policaji, kateri pred njihovimi napadi rešujejo neuk naiven a nedolžen narod ...

    Namreč večina nas daje predvsem poudarek na to, KDO je kaj povedal, namesto na to, KAJ je povedal. - JA, učimo se o 4 elementih ali 4 evangelijih, ki glasijo - to odkritje s klanjanjem začni biti, a ne samo ga govoriti in si daruj tisto 1. navodilo 2. jasnost 3. nasvetovanje 4. odkritje, pa ne boš niti suženj opreznosti niti žrtev bluzenja, in se nauči, da ISTOČASNO JE ČLOVEKU BITI IN NAMEN IMENA S PRIIMKOM IN POMEN S TEM, KAR GOVORI, če ne bi bilo tako, kaos bi s peklom divjal, a človek ne bi razen divjosti poznal bližnje civilizacije, sorodnega človeštva, bližnjega človeka – VIDITE, NITI NE SANJA SE VAM, KAJ ZGUBLJATE S POMANJKLJIVOSTJO ALI SRANJEM STRAHA, KI GA VNAPREJ ZARADI VAŠE LASTNE DIVJOSTI NEUPRAVIČENO ŠIRITE MED NAŠ ISTI NAROD SLOVENIJE ...

    Delimo se na leve in desne in se niti ne poslušamo, kaj kdo govori. - JA, vidiš, da si skačeš v želodec, z deljenjem nas od vas in že si priznaš potrdilo, da ti ni mar, kdo kaj govori, pa kako boš vedela, kaj je povedal in zakaj - ker če bi se vedelo in videlo, kdo kaj govori, bi narod lažje prepoznal, kateri človek je zlato med napihnjeno bižuterijo ...

    Če bi enkrat stopili (spet) vkup in se soočili z dejanskimi problemi, smo jih gotovo zmožni rešiti. - JA, pa kaj čakaš in kaj čakate, vi skupni pozitivnosti v pasivnosti pesimistične negativnosti, čaka nas vse naš ljubljeni učitelj Drago, kateri nam ne bo ukradel časa, ker mu ni do njegove riti, ampak mu je do vrednote človeka - in nam pod mizo išči in iščite podatke, ker ti/vam urednik urednikuje z dvojnim narekovajem ''nepisano pravilo'' (ni nič čudnega s tem, razen za ene velja gard, a za druge ne - hej moj pozitivec pozitivni, vsem nam je jasna takšna motnost po par Union pivih), da se ne smemo predstavljati – HREPENIMO, DA SI VAŠ UREDNIŠKI SEKTOR NE BO POKRIL PO UŠESAH KER SI JE POKRIL Z VAŠIM PISANJEM OČI I DA BO KLICAL RAVNO PRAV KOT HEROJ HEKTOR NA JAVNI DVOBOJ ZA RESNICO K NARODU V PROBOJ, tukaj smo in z drugimi mediji, kateri vas lahko opišejo, ali če hočete, da ne jočete, 'ne' operejo ravno z vaši tipi topi lapa hopi nepisanimi pravili, ki so pomanjkljivo informiranje, kar je dezinformiranje, ki je ignoriranje točnosti ...

    Tri osnovna vprašanja bi si morali postaviti: - BRAVO
    Kje (na čem) smo ?A NAPREJ ZARADI VAŠE LAST - Hvala ti, NAHAJAMO SE VSI PRED VPRAŠANJEM SLOŽNOSTI IN POHVALA VODI RAVNO K PRAVILNOSTI, A MOLČANJE, DA SE JE SREČALO BOLJŠEGA ČLOVEKA, PELJE V TEMO, KJER SE S POSAMEZNOSTJO KRADE ČAS NARODU ...
    Kaj bi želeli doseči ? - Hvala ti - hočemo in vsem ljudem priporočamo, vrednoto vrlino izvrstnost za vsakega človeka - če bi v firmi delavci bili brez direktorja, posla ne bi bilo - človek rabi tim, ki je vrhovni s številom 1, drugače uspeha ne bo nikoli - bratje in sestre, dokler tudi staršev, ki trenutno niso doma zaradi obiska družine, imajo v eni najbolj spretni duši poslušanje ali vodstvo, da vse bo ok, sicer se bodo poškodovali in staršem dali vlogo kaznovanja ...
    Kako bomo to dosegli ? – S TIMSKIM TRENINGOM in prosim te, da začnemo brez cinizma, ker se bo učitelj srečal s hm hm učitelji in hitro vam bo vse jasno, ZA TRPEČE JE PREVEČ ČAKATI IN VERJETNO SI NE ŽELIMO BITI NA STRANI, KATERIM JE VSEENO ZA SOČLOVEKA, PA ZAKAJ ČAKATI, KER SE ZARADI SUMA BREMZA S PIŠLJIVIM REAGIRANJEM NA RANJENOST SAMOPOMILOVANJA IN Z ZAMUJANJEM VSE ZAMUJA ...
    Če bi si iskreno odgovorili na ta tri vprašanja, brez uporabe raznih "barvnih filtrov", bi bila pot kristalno jasna. - HVALA TI VELIKA, vsi, ki se mečete pod pozitivnost - ni človečnosti istočasno brez šibe in ljubkovanja v enem odnosu, a če odnosi brez tega obstajajo, se imajo kot firme v stečaju, pa jim je šansa življenja prepuščena se predajanjem naključju - modrost našega/vašega učitelja je izrečena, pametni se je bodo lotili, a bedake bo motila ...


    Spoštovana ga. Anica! - POZDRAV Z LJUBEZNIJO

    Tudi jaz hrepenim po prijateljstvu in ga ponujam. - SUPER, no, vprašajte mi se seveda, pozitivke moje, hladne na pohvalo, za kaj prijateljstvo gre, ali za bežanje od dolgočasenja in napadanja zaradi samovoljne lažne svobodice k malem huliganjenju po dvorišču od naše lastne dežele, da po narodu bolj dežujejo davki za birokracijo, ki je človeka izdala kot Juda Iškariotski prav Božje Jezusa Kristusa, po katerem so enako pozitivne izdajalske jodlarije s poudarjanjem brez mozga, namesto da bi s cenjenjem spoštovale in z učenjem brusile sive možganske vijuge, ali za prebujanje iz spanja skozi ozaveščanje od pozabe ...

    Enotni smo si v iskanju, zato absolutno spoštujem Vaš pogled in zaznave. - JOJ, dokazovanje oholosti, ki je pomanjkljivost, mi te je okužila s pastjo, ki se imenuje slepota, a upam, da ne tudi gluhost, ker že dokazuješ, da še nimaš bolezni, ki je nemost, pa se z vsem skupaj zalepiš na padanje v sebičnost, ki je dopadanje ali pomilovanje sebe - NI ENOSTI V ISKANJU IN NAJDENJU, KER POTENCIALI SKOZI SPODBUDE INFORMACIJ ZARADI POLINFORMACIJ, KATERE SO SAMO ENAKE DEZINFORMACIJE, PA KIKSAJO KOT ŠKART V PROIZVODNJI SAMOTOVARNE, KI JE ČLOVEK, TER S PRODUKTOM BI MORAL GARANTIRATI PROGRESIJO, IN ČE NE JE ZLOBNI TERORIST - zaradi polinformacij je prisoten gnev, s katerim šibki situacijam obrnejo hrbet, a na koncu narod trpi...

    Nihče ne odreka prijateljstva. - Če bi res tako bilo, ne bi bilo oporekanja pohvalam, ampak bi se vsi srečali z vsako pohvalo in vse bi človeku bilo enostavno ...

    Vendar "iskreno konfrontacijo" prej uvrščam v izraz prijateljstva - strinjam se - kot pa "neiskreno strinjanje". - HVALA TI ZA SMERNICO SKOZI RESNICO STVARNOST ISKRENOST PRAVO KI NAS SKOZI 4 ELEMENTE EVENAGELIJSKO PELJEJO V NEMINLJIVO IN NEMENLJIVO BOŽJE TROJSTVO Z ISTOČASNIM DELOVANJEM POGOVARJANJA, KI JE DOJAM, KI BO Z DOGOVARJANJEM POJAM IN BO S POGODBO POANTA, iz človeka ne sme govoriti negiranje ali frustracija pod hojladri podrejenosti z nadrejenostjo imidža ...

    Mislim, da se strinjate z mano na daleč prepoznam sebično tolažbo, da ima vsak pravico povedati svoje mnenje, oziroma, kaj čuti. - Prosim te, prepoznaj mojo starševsko ostrino, kateri ni vseeno za otročiče, ker jih je potrebno naučiti skrbeti, in mojo strogostjo pri prijateljstvu, ker človek ne rabi smiljenja, sicer bo in je preveč invalidov skozi fizično odraslost s psihičnimi otročarijami - nima vsak človek mnenja, pa kaj bo takoj povedal, a razpoloženje ni niti ne more biti občutek in labilnost ni niti ne more biti stabilnost - v občutku je doživetje priznanja, a v stabilnosti je stanje potrditve - razpoloženjem seje in žanje kaos, a labilnostjo se sadi in bere pekel ...

    - Pravi modreci bodo razumeli še tako netaktno besedo! - MOJ/TVOJ LASTNI UČITELJ JE MENE SPODBUDIL IN TUDI TEBE BO, dobrota ne obrne hrbta in ne izmikaj se, da boš prav kot naš ljubljeni Mirko prepoznal dobroto ...

    - Z ljubeznijo in v miru Vas pozdravljam in želim Srečno! - Blagoslavljam te in še enkrat, hvala ti za vprašanja ...



    Gost: Zdrava atmosfera
     november 08 2012 16:50   


    Quote by: osh-kosh

    Gospa Anica ,
    dozdeva se mi,
    glede na vaš odgovor Panefinu, da je skrajni čas ,da zasedete prestol vašega učitelja,ki očitno ni več sposoben modro voditi svoje organizacije,če ima takšnega predstavnika za stike z javnostjo,kot ste vi.



    Gospa Anica, - SPOŠTOVANA RAZOČARANOST, NIMA VISOKOSTI SKOZI RAZVAJENOSTI
    - dozdeva se mi, - Dozdeva se že marsikaj posameznikom, mogoče avanturistom skozi od danes do jutri, ki zamujajo učenje dan po dan, da je življenje brezzvezno - prosim te, daj nagazi, pa da se narod lažje znebi parazitov, s tem pomagaš bremzati, no, ne za dolgo, ker hvaljenje izvirne dobrote ne bo prenehalo, pa četudi bi šlo spet za napadanje nedolžnega med krivci - pozitivke pod pozitivci, vsaj vprašajte se, kam se peljete s tem dozdevanjem li la lari fari pa oči pari na megli v ledenosti dobrodošlice ...
    - glede na vaš odgovor Panefinu, da je skrajni čas, da zasedete prestol vašega učitelja, ki očitno ni več sposoben modro voditi svoje organizacije, če ima takšnega predstavnika za stike z javnostjo, kot ste vi. - Igrate prozorni izziv - sedaj naj se učitelja ne hvali – zdaj naj se učitelju parira - res ste posamezni vrabci, ki si domišljajo, kako so lastovice, a nikoli niso slišali za sokola lastovičarja – srček, dajaj boljše od tega, kar jemlješ, ker si samo prav skreneš pozornost na nerviranje za saniranje ...


    Gost: gost
     november 08 2012 18:00   


    Quote by: A

    Zdravo vsem

    Za večino od vas verjamem, da boste v prihodnosti verjetno prevzeli določene naloge v družbi, ne govorim o politiki, govorim o življenju in vidnejšem delovanju v civilno družbenih sferah. Verjamem, da boste nekoč sprejemali pomembne odločitve za naše otroke in vnuke in morda je zato prav, da vas nagovorim, k postavitvi izziva.

    Velikokrat se srečamo in, ko se pogovarjam z vami o kateri koli temi, vedno pridemo na točko, ko ugotovimo, da sedanji sistem nekako ne spodbuja dobrih stvari, da so določene vrednote, znanje in modrost pozabljene, določene pa šele prihajajo med nas in jih še ne razumemo in obvladamo tako kot bi želeli.

    Če se osredotočim na zadnji dve leti. Dve leti intenzivnih pogovorov je za nami in dve leti lepih trenutkov in čudovitih energij, v teh dveh letih smo naredili veliko dobrega a hkrati vedno znova ugotavljali, da se moramo še bolj povezati, si še bolj pomagati.
    V tem obdobju smo dobili in si izmenjali veliko čudovitih idej in spet ugotovili, da za nekatere nimamo ne znanja, ne ljudi, ki bi jih lahko uresničili. Nekatere pa so več kot odlično uresničili.

    Zadnje čase, smo nekateri stopili na skupno pot in začeli delovati na temeljih, začeli smo z gradnjo tima, ki bi bil sposoben voditi in izpeljati največje projekte in izvesti največje ideje. Ne vem, če nam bo dano, tako kot mlad nogometaš, ne ve, če bo zaigral za največje klube, ko so Real, Manchesther, ... Ampak na treningih in tekmah bo dal vse od sebe in velikokrat bo moral začeti od začetka, da bo prišel na vrh. Smo pridni, v tem času, smo skupaj ali posamično predelali veliko gradivo na temo vodenja in šli na mnoga usposabljanja in pridobili tudi veliko praktičnih izkušenj, skozi najrazličnejše tudi odmevne projekte.

    Ampak nekaj nam je vedno manjkalo, oz je bilo vedno dobrodošlo, pa ne glede na to v kateri skupini smo se znašli oz na katerem projektu smo delovali.

    Vedno smo prišli, do točke, ko bi nam zelo prav prišle izkušnje, reference ali sodelovanje z našimi modreci, starešinami, mojstri, ampak nekako nikoli to sodelovanje ni bilo na pravi oz dolgoročnejši ravni, ali mojstri niso imeli časa, ali mi nismo znali sprejeti ponujene pomoči in tako, so stvari ostale nedorečene in v zraku.

    Danes pa sva se slišala po dolgem času z Essie, eno taka super punco, pravcata miselna revolucinarka, ki jo vedno rad slišim. Naključje je hotelo, da sva oba v bloku v tem tednu prevzela odgovornost od prejšnje garde stanovalcev v svoje roke, oz sva ga prenesla v roke nas mlajše (nove ) garde. Pri nas so starešine, ki so prej odlično skrbeli za blok večinoma odšli v svoje hiše in pustili v bloku stanovanja za svoje sedaj že odrasle otroke, ali pa so namesto njih prišli novi sosedje. Ker se je to dogajalo počasi primopredaje ni bilo, niso nam predali odprtih stvari, niso nam dali znanja, izkušenj in ostalih stvari, ki so pomembne, da blok postane dom, niti pomembnih številk nismo dobili od njih. Sej ne rečem seveda smo malce tudi mulci sami krivi, ampak odgovornost je na strani obeh.
    Vem pa, da če bi prej združili moči, da bi lahko naredili veliko več dobrega in nadaljevali od tam kjer so oni nehali, ne pa da sedaj na novo odkrivamo vse te stvari.

    Tako razmišljam tudi o naših modrecih, naših starešinah, naših mojstrih, veliko jih je, nekaj smo jih našteli
    http://www.pozitivke.net/forum/viewtopic.php?showtopic=3679
    druge še bomo, nekaterih pa sploh še ne poznamo, verjamem pa da tudi oni ne poznajo nas, zato razmišljam morda je tudi tu tako kot pri nas v bloku, mi mladi se nekako ne odločimo, da bi prevzeli odgovornost, oni pa morda nimajo koga, ki bi mu predali svoje znanje, izkušnje in modrost.

    Je kar nekako v skladu z svetim rekom, ko je učenec pripravljen učitelj pride. Verjamem, da imamo še čas, da bi bilo prav da si podamo roke, da se zbere mlada garda in starejši mojstri in nam predajo svari, ki nam jih morajo predati. Morda je to tudi priložnost, da si podamo roke in v teh časih skupaj naredimo kaj dobrega, oni imajo izkušnje in znanje, mi sveže ideje in novo energijo. Morda je to recept za uspeh, kdo ve ampak, če ne bomo naredili tega zagotovo ne bomo vedeli.

    Zato vas sprašujem: Ste za? Ste za, da jim ponudimo izziv in da enak izziv postavimo sebi. Ste zato, da se skupaj usedemo in pogovorimo, namreč čas teče in kmalu bomo na točki, ko bomo tako eni kot drugi morali sprejeti odločitve, ki bodo zelo pomembne za prihodnost nas ljudi in sveta.
    Ni nujno, da bomo to ravno mi, ampak nekdo bo in prav je da mu nudimo podporo in znanje vseh nas, tako teh, ki so prehodili pot pred nami, kot tudi nas, ki po njej stopamo ta hip. Verjamem, pa da bo nepozabno doživetje.

    Postavljam vas pred izziv, tako nas mlade, kot Vas mojstre, da najdemo način kako bi to lahko dobro naredili. Po moje bi bila lahko ena od idej ta, da določimo en dan in naredimo srečanje, znotraj njega pa nekaj odprtih krogov, kjer bo izmenja izkušenj in znanja potekala na osebni ravni, predlagam, pa tudi da damo mojstrom možnost, da nam v kratkem samostojnem predavanju predstavijo svoje poglede, dosežke in položijo na srce najbolj bistvene stvari, za našo prihodnost. Morda bi lahko kaj z njimi podelili tudi mi ta mladi.

    Upam, da ste za, če ste, potem je čas, da jim postavimo ta izziv in da ga postavimo tudi sebi. Vsi predlogi so zelo dobrodošli.

    * Aevo rarissima nostro simplicitas *
    Za neko najbolj normalno stvar na svetu sem napisal tak dolg govor, kot da bi hotel prepričat v to tudi sebe. Čeprav, bi morale te stvari biti same po sebi umnevne in popolnoma utečene. Ampak, stvari niso in čas je da te odnose spet vzpostavimo nazaj in upam, da bomo mi, ko bomo stali na ramenih, naših mojstrov, svoje izkušnje, modrost in znanje na prav način predali mlajšim, ko bodo stopali po naši poti.

    Sonca poln dan


    Gost: gost
     november 08 2012 18:05   


    Quote by: osh-kosh

    Jaz sem za.Obenem bi opozoril, da je treba postavit tudi meje,pravila.Čeprav se zdi na prvi pogled diskriminatorno,pa je treba vedeti, da trenutno niso vsi ljudje sposobni dojeti o čem je govora.Kot posamezniki, smo na različni stopnji razvoja in to je treba upoštevati, sicer se ne bomo mogli sporazumeti in biti uspešni.


    Gost: gost
     november 08 2012 18:26   


    Quote by: osh-kosh

    Draga teta Carmen,
    jaz sem star 8 let in me resnično zanima tale vaš učitelj in njegovo super znanje in intiligentnost,ker se mi zdi da zna čarati.

    Navajam :
    >>... in ozavešča iz strupene pozabe notranje trojstvo vrednote vrline izvrstnosti, ki so DOBROTA LJUBEZEN, BOGASTVO, LEPOTA, ker samo tako lahko postaneš boljši človek, <<...

    Kako mu to uspe, da iz notranjega trojstva ustvari 4 (štiri ) vrline? A je tudi čarovnik?





    ------------------------------------------
    hahahahaha, osh-kosh poglej na začetku tega video posnetka visečo glavo med oblaki Cool
    hahahaha

    http://www.youtube.com/watch?v=gtn6LWIu8Ac&feature=plcp

    Tam najdeš tudi "nekaj posnetkov z "modrostmi" tega "trebušnega trenerja". Ne vem čemu on uči, vidim pa, da bi bi res potreboval kakšnega trenerja telovadbe.


    Violeta
     november 08 2012 18:54   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 04/29/06
    Posts: 210

    ga. Berganc, vi greste kakor sem razumela nekaj podobnega kot Janez Krstnik, ki je pripravljal pot vašemu "novopečenemu" "mojstru", vendar:
    - nisem vam nobena Violetica in se držite distance;

    - v vaših odgovorih vsem, brez izjem, ste pokazali vašo "učenost", ste dobesedno izpraznili svoje pravo bistvo, ki nikakor ni srečno (še manj pa objektivno);

    - na napačni strani ste, tukaj se nahajajo ljudje, ki so videli in spoznali takšnih in drugačnih "učiteljev" in tudi "kristusov" , med katerimi so res bili izjeme oz. ta pravi modreci;

    - vašo "kmečko pedagogiko":
    >>>UTIHNEJO ALI ZLEPA ALI ZGRDA...<<< kakor ste napisali in to poudarili z velikimi začetnicami prihranite za vaših učencev katerih glede na vaš stil pisanja in komuniciranja (kateremu vas je naučil vaš "učitelj" ) držite v strahu in ste se radi sama sebe poveličujete. Videli smo že več takih primerov, vi niste nobena izjema.

    In še, vi ste .Gost. tukaj, na pozitivkah, tako kot jaz in vsi ostali. Nekaj ljudi vam odkrito napisalo, da ste prozorni za njih in da vaša reklama tukaj ni dobrodošla. Ne bi bilo nič nasprotovanj, če bi vaša komunikacija (kateri vas je naučil vaš "modrec" ) potekala v bolj skromni obliki brez napuha, skrajne posesivnosti, poveličevanja in tudi brez vaše osebne neobjektivne špekulacije takrat, ko začnete opisovati ljudi, ki so vam odgovorili v nasprotju z vašimi načrti. Skratka, po mnenju ljudi, ki so vam odgovorili, vaš kandidat, zaenkrat ne spada na ta forum. Mogoče bi vtis o njem bil drugačen, če bi vi ga. Berganc ga nebi pokvarili s svojim lastnoročnim pisanjem, katero razkriva vas in, če je to to čemu ste se naučili od "modreca" potem ni govora, da bi si kdo želel podobne modrosti.

    Lep pozdrav


    Profil
    Forum generiran v : 2,01 sekundah
    Nov topic



     Časovni okvir je CEST. Ura je 10:08

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 2,63 seconds