Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • sreda 01-maj
  • Med naravo in kulturo

  • petek 03-maj
  • Človek in čas

  • nedelja 05-maj
  • Razstava Interspace

  • sreda 08-maj
  • Razširjeni vid

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic
     Kdo so naši modreci?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: PRIČA
     november 10 2012 17:11   


    Zdravo zdrava atmosfera v pozitivnem duhu pozitivk!

    Super ste tako eni kot drugi! Mar tako težko prepoznate energijo ponosa in pomembnosti lastnega ego tripa, ki se skriva za sicer modrim učenjem učitelja Barušiča? V čem je boljši nekdo, ki se na to energijo obesi in igra pink ponk besednega dokazovanja in prepričevanja. In kje je tako na eni kot na drugi strani tista duhovna plat sočutja do sočloveka in želje po znanju in modrosti. Super zrcalo ste drug drugemu in želim vam iskreno, da se oboji iz tega nekaj naučite.

    PRIČA


    Astronom
     november 10 2012 17:49   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    ILUZIJA ZRCAL

    Nasproti postavljena si zrcala dajejo vtis neskončnega prostora ... čeprav gre dejansko le za prostor s par kubičnimi metri prostornine ...

    Zrcalce, zrcalce na steni povej, kdo največji modrec v deželi je tej Smile


    Profil
    Violeta
     november 10 2012 19:27   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 04/29/06
    Posts: 210

    Veš Astronom, meni ta dežurni izraz o zrcalih, ki ga večkrat izrabljajo naši "....." že nekoliko smili.

    Saj ta izraz ne drži vedno, naprimer tedaj, ko nekoga opomniš, da "naj pospravi za sabo" ali, ko nekomu dopoveduješ, da izkoriščati ljudi ni lepo, da imamo pravico izbire in da vsiljevati svoje "Učiteljstvo" kot "Edino pravo" ni pravilno, ker to ne drži ter tudi druge situacije.

    Seveda pa vsak prepozna svojega učitelja po njegovi oz. svoji modrosti ali po tisti, ki jo rabi, torej suženjstvo, ki ga ponuja Borušević je za komentatorja, ki se je podpisal s PRIČA sprejemljivo in za njega to je ta prava modrost.


    Vendar vidim, da to ne odgovarja vsakemu. Tudi meni - ne.

    Sedaj sedim in razmišljam kdo naj bi bil po mojem mnenju modrec, sicer imena se ne spomnim lahko pa opišem. Zame modrec človek, ki si ne dovoli grobosti in poniževanj, ki zna ohraniti mir, tisti, ki se ne sklicuje zgolj na ezoterične pojave ampak ima v svoji glavi uravnoteženo znanje zadnjih znanstvenih ugotovitev ter zna s tem razložiti marsikatere tako imenovane "nadnaravne". pojave. Torej poleg zgoraj naštetega bi še dodala lojalnost in veščine povezovanja med sabo različnosti v usklajeno celoto. Bi se še kaj našlo vendar rabimo več ljudi, ki bi poleg vsega prej naštetega bi potem bili usmerjeni vsak na svoje področje in kaj je najbolj pomebno bi mogli biti med sabo družni in razumevajoči. Modrec je tudi tisti, ki s svojim lastnim vzorom kaže svoje znanje in, ki svoje modrosti živi, ki ni omejen na svoj prav in "eno in edino resnico" oz. ni fanatik in vsekakor z zdravim načinom življenja.

    Seveda to nikakor ne sme biti diktator in vsiljivec ter oseba, ki ustrahuje, kaznuje, predalčka, lepi etikete, goji osebne zamere itd. itp.

    Vem, da me je nekoliko zaneslo ampak to so moje skromne želje glede "modrih" Wink

    Lep večer vsem Smile


    Profil
    panefin001
     november 10 2012 20:08   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 07/06/11
    Posts: 160

    Dokler sam ne »vidiš«, kako lahko veš če je to kar ti opisujejo »modreci«, resnično takšno kot opisujejo?
    Kaj pa če oni sami tudi ne vidijo temveč si le domišljajo, da »vidijo«?
    Kako namreč vemo, da so to resnični »modreci«?
    Lahko pa recimo pred nami stoji resnični »modrec«, a ne ustreza našim predstavam o »modrecu«.
    Ga bomo sploh akceptirali?

    Torej ta zgodba o iskanju modreca, je v osnovi zgrešena.
    Edino kar lahko storimo je, da sami spoznamo, da sami spregledamo, da se zbudimo.
    Pomembno je, da nobenemu slepo ne sledimo in ničesar ne »pogoltnemo«, dokler to nismo sami dojeli s celotnim svojim bitjem.

    Lahko poslušam spoznanja nekoga drugega kot hipnotiziran, a dokler ta spoznanja ne postanejo moja, od njih ni nobene prave koristi.
    Resnično me spremenijo le lastna spoznanja, in ne spoznanja nekoga drugega.
    Tak pristop k učenju in spoznavanju se mi zdi »moder«, iskanje modreca pa ravno nasprotno.
    To za mene ni nobeno učenje in nobena »modrost«, temveč predstavlja le izgubo časa in vegetiranja v starem.

    Srečno.

    Mirko


    Profil
    Gost: Anica
     november 10 2012 20:25   


    Quote by: Astronom

    Draga Anica !

    Vaš učitelj uporablja metode ustrahovanja, trpinčenja in mučenja Vaše duše (morda tudi telesa, to veste sami). Prisesal se je na Vas in Vam pije energijo. Hvalite ga, ker mislite, da boste zato od njega nagrajeni. Ampak se motite. On Vas uči le k poslušnosti in ne k duhovnosti. Njemu ni mar za Vas in za Vašo dušo, ampak le za sebe. Ali ne uvidite, da ste le njegovi sužnji, žrtve, nad katerimi se izživlja in Vašemu duhu ne pušča svobode. On kaže le nase ! In iz Vašega pisanja je razvidno, da tudi Vi vidite le njega. A mi, ki smo Vaši prijatelji, Vam kažemo na Boga, na Luč, da se osvobodi Vaša duša - tiranije tega zlobneža. Čaščenje človeka je proti čaščenju Boga le zgrešena pot duše, ki išče odrešenje. Verjemite nam, draga Anica, ki nismo sužnji lažnih prerokov. Odrešenja ne morete dobiti po človeku, ampak le po Bogu, draga moja Anica.



    - TAKŠNIH, KOT STE VI, SEM SE V ŽIVLJENJU PREVEČ NAPOSLUŠALA …HVALA TI ...KER SI MI DAL RAZLOG, DA ŠE BOLJ CENIM USODO, KI MI JE DOPELJALA UČITELJA, IN HVALA TI, DRAGI BOG ZA TVOJO DOBROTO V MOJEM ŽIVLJENJU. Anica


    Gost: Anica
     november 10 2012 20:29   


    Quote by: osh-kosh

    Zdrava atmosfera-( glede na izlive v nekaj zadnjih postih, bi rekel,da si bolj bolna kot zdrava )
    očitno imamo različne učitelje.Tako tudi jaz.Samo moj je boljši kot tvoj.To pa zato ker nikogar ne podcenjuje.Razume, da smo si ljudje različni in da je nekdo bolj dovzeten za sprejem novega znanja,drugi pač manj.( Saj veš, nekaj na osnovi genov.Eni imajo IQ pod 100,drugi med 100 in 140,tretji nad 140 ).
    Pravi, da ima vsak človek dva dela: prirojeni in priučeni.Bolj ko se razvijata enakomerno,bolj je človek harmoničen v svojem delovanju.
    Tvoje delovanje je evidentno popolnoma v domeni priučenega dela,medtem ko je prirojeni zelo zavrt( verjetno zaradi težkega otroštva ) in zato se je krivulja tvojega razvoja nagnila v vodoravno linijo,kar pomeni, da zgubljaš stik z realnostjo.Če se ne boš začela popravljati,boš verjetno končala kot nek duševno moten osebek. Mi je žal,nisem jaz kriv,Kriva si sama ( oziroma slaba situacija v otroštvu )Poskušaj najti osebo-doktorja,ki ji ne bo vseeno zate in si bo iskreno želela ti pomagati.Le tako imaš šanso,da si spremeniš življenje na bolje.



    - TI SI ŽRTEV SHEM, SUŽENJ ŠABLONE, UJETNIK TABELE, ČE NE BI BILA S TAKŠNIMI, KOT JE TVOJ UČITELJ, RAZOČARANA - VERJEMI, DA SEDAJ NE BI MOGLA BITI UČENKA UČITELJA, KATEREGA UČENCI NE PRESEGAJO. ŠKODA JE IZGUBLJATI ČAS ZA OPISOVANJE, KAJ JE Z MENOJ, KER STE ZARADI TOLAŽENJA DALEČ OD RESNICE. …HVALA TI, KER SI MI S HUMORJEM POLEPŠAL DAN … Anica


    Gost: Carmen
     november 10 2012 20:31   


    Quote by: osh-kosh

    Draga teta Carmen,
    jaz sem star 8 let in me resnično zanima tale vaš učitelj in njegovo super znanje in intiligentnost,ker se mi zdi da zna čarati.

    Navajam :
    >>... in ozavešča iz strupene pozabe notranje trojstvo vrednote vrline izvrstnosti, ki so DOBROTA LJUBEZEN, BOGASTVO, LEPOTA, ker samo tako lahko postaneš boljši človek, <<...

    Kako mu to uspe, da iz notranjega trojstva ustvari 4 (štiri ) vrline? A je tudi čarovnik?



    DRAGI MOJ 8 LETNIK, NAJ TE NE BO SRAM, DA SI TOLIKO PLITEK, KER KOT MLADOLETNIK SI MALOUMNIK, IN DA TI POMAGAM PRI SAMO NAVADNI MATEMATIKI, ZATO SI POGLEJ - LETO IMA ŠTIRI LETNE ČASE, S TREMI MESECI. ZA TAKŠNO ENOSTAVNOST NI POTREBNO, DA SI ČAROVNIK, TEMVEČ JE POTREBNO ZA TAKŠNO VEDENJE SKRUŠENO UČENJE BREZ BAHANJA PO ZAVOJIH…

    HVALA TI, DA SI SVOJIM BRALCEM POKAZAL, KAKŠNI STE, A NAROD SLOVENIJE SI ZASLUŽI, DA VE RESNICO, NADALJUJTE IN SE ŠE BOLJE REKLAMIRAJTE, SAJ MI SMO ŽE TUKAJ....

    Carmen Rogelšek, poverjenica ZA


    Gost: PRIČA
     november 10 2012 20:36   


    ZDRAVO ZDRAVO ATMOSFERA V POZITIVNOSTI DUHA POZITIVK


    Kaj vas vznemirja? Mar niso to neumnosti, ki se dogajajo okoli vas?

    Neumno je, da vas vznemirjajo neumnosti. Neumnost ne more premagati ali izničiti modrosti. Neumnost tudi ni trajna. Neumnost nas vznemirja, kadar nismo dobro zasidrani v modrosti, saj nas le takrat lahko vrže iz ravnotežja. Če pa neumnosti pripravimo prostor, nas ta ne more vznemiriti. Smejimo se ji in gremo dalje. Drugače pa smo zaradi neumnih dejanj pod stresom, smo jezni in sovražno razpoloženi.

    PRIČA


    Gost: pravilo??
     november 10 2012 20:41   


    Quote by: Carmen

    Quote by: osh-kosh

    Draga teta Carmen,
    jaz sem star 8 let in me resnično zanima tale vaš učitelj in njegovo super znanje in intiligentnost,ker se mi zdi da zna čarati.

    Navajam :
    >>... in ozavešča iz strupene pozabe notranje trojstvo vrednote vrline izvrstnosti, ki so DOBROTA LJUBEZEN, BOGASTVO, LEPOTA, ker samo tako lahko postaneš boljši človek, <<...

    Kako mu to uspe, da iz notranjega trojstva ustvari 4 (štiri ) vrline? A je tudi čarovnik?



    DRAGI MOJ 8 LETNIK, NAJ TE NE BO SRAM, DA SI TOLIKO PLITEK, KER KOT MLADOLETNIK SI MALOUMNIK, IN DA TI POMAGAM PRI SAMO NAVADNI MATEMATIKI, ZATO SI POGLEJ - LETO IMA ŠTIRI LETNE ČASE, S TREMI MESECI. ZA TAKŠNO ENOSTAVNOST NI POTREBNO, DA SI ČAROVNIK, TEMVEČ JE POTREBNO ZA TAKŠNO VEDENJE SKRUŠENO UČENJE BREZ BAHANJA PO ZAVOJIH…

    HVALA TI, DA SI SVOJIM BRALCEM POKAZAL, KAKŠNI STE, A NAROD SLOVENIJE SI ZASLUŽI, DA VE RESNICO, NADALJUJTE IN SE ŠE BOLJE REKLAMIRAJTE, SAJ MI SMO ŽE TUKAJ....

    Carmen Rogelšek, poverjenica ZA



    Poverjenikom ZA je zapovedano pisati z velikimi črkami??? Recite, ali tega ne ustvarja le ena oseba?


    Astronom
     november 10 2012 21:26   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    Še huje, zdaj svojim poverjenikom niti več ne zaupa pisanja in se sam oglaša v njihovem imenu ...
    Tole me vse bolj spominja na eksorcizem ...

    ----

    Violeta, bi se strinjal s tvojo definicijo modreca ... in še mnogo več ... Sicer ne bi imeli toliko filozofskih knjig, če bi bilo to tako enostavno povedati Wink


    Profil
    Gost: Anica
     november 11 2012 00:13   


    Quote by: PRIČA

    Zdravo zdrava atmosfera v pozitivnem duhu pozitivk!

    Super ste tako eni kot drugi! Mar tako težko prepoznate energijo ponosa in pomembnosti lastnega ego tripa, ki se skriva za sicer modrim učenjem učitelja Barušiča? V čem je boljši nekdo, ki se na to energijo obesi in igra pink ponk besednega dokazovanja in prepričevanja. In kje je tako na eni kot na drugi strani tista duhovna plat sočutja do sočloveka in želje po znanju in modrosti. Super zrcalo ste drug drugemu in želim vam iskreno, da se oboji iz tega nekaj naučite.

    PRIČA

    Zdravo, s plemenitostjo Zdrave Atmosfere!
    Moj in vaš učitelj nima nobene Zveze z egom ali aluzijo, z logiko ali iluzijo. Dragutin Barušić ni učitelj, o katerem se ve, ker je mojster radosti, maester sreče, mešter veselja, in naštevanje z moje strani je za vas preveč.
    Na začetku sem jaz bila prisiljena na razlage in sedaj me ponovno prisiljujete, da vam ponovno razlagam in se radostno odzivam, vse dokler ne boste prepoznali, da obstaja več, kar vaš um dojema.

    Kar se tiče mene in Zdrave Atmosfere, zakaj si dajete pravico, da narodu ne smemo obrazložiti vaše zablode o nas.

    Verjetno bi po vašem bilo edino dobro, da molčimo in vi ga 'tupite', za kar ni nobene podlage.

    Ti, ki pišeš o ogledalu, bi bilo bolje, da si posebno bereš tekste Zdrave Atmosfere, kot odgovore od prozornih pozitivk, ki dekstruktivno podtikajo golobice pod kokoši.
    Hvala ti, da si človek, ki narodu ne želi biti na poti in se zato potrudi brati brez panike.

    Anica


    Gost: Anica
     november 11 2012 00:18   


    Quote by: Astronom

    ILUZIJA ZRCAL

    Nasproti postavljena si zrcala dajejo vtis neskončnega prostora ... čeprav gre dejansko le za prostor s par kubičnimi metri prostornine ...

    Zrcalce, zrcalce na steni povej, kdo največji modrec v deželi je tej Smile



    Dragi Astronomček, verjetno nisi siguren, koliko imaš velik nos, pa se poveličuješ s ponosom, prosim te, nehaj biti Ostržek, ker se te lahko bere, in me veseli, da si zrcalcu pokazal, koliko je neumnosti v tebi, kateremu zrcalcu kažejo, da je Zdrava Atmosfera o.k. Hvala ti za še eno parodijo za sebe.

    Anica


    Forum generiran v : 5,95 sekundah
    Nov topic



     Časovni okvir je CEST. Ura je 03:11

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 6,33 seconds