Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • sreda 01-maj
  • Med naravo in kulturo

  • petek 03-maj
  • Človek in čas

  • nedelja 05-maj
  • Razstava Interspace

  • sreda 08-maj
  • Razširjeni vid

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic Pošlji odgovor
     Eleni vstop prepovedan
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    A
     avgust 24 2010 10:52  (Prebrano 1108 krat)  
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Da tudi mi podpremo Eleno v njenih prizadevanjih objavljamo eno izmed njenih zadnjih pisem.


    Ni vstopa za Vest!
    http://www.vest.si/2010/08/20/ni-vstopa-za-vest/

    Včeraj je na Inštitutu za rehabilitacijo Soča, potekala tiskovna konferenca NSIOS, ki sem se jo poskušala udeležiti kot novinarka vesti. Takoj, ko sem zagledala varnostnike sem dojela, da se ima ponoviti ustaljena praksa prepovedi in onemogočanje vstopa, a tokrat so ravnanje posneli tudi novinarji drugih medijev. Iskreno upam, da bo kdo iz vrst društva novinarjev na takšno prepoved novinarskega dela reagiral.

    Elena Pečarič


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     avgust 24 2010 10:53   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    in še eno:

    * * *

    Eleni vstop prepovedan
    http://www.vest.si/2010/08/24/eleni-vstop-prepovedan/

    Kaj naj rečem, vsaj nekdo se je končno odzval proti nedopustnemu preprečevanju svobode poročanja. Ni prvič, da mi je kot novinarki za Vesti vstop na sejo ali tiskovno konferenco NSIOS fizično onemogočen. Že dvakrat sem poskušala poročati iz sestanka NSIOS, ki se vsako leto vrši v Izoli, kjer si invalidski funkcionarji razdelijo tudi po 14 milijonov EUR. Ti posnetki bi skupaj z dokumenti lahko služili kot dokaz koruptivnih dejanj, ki se dogajajo znotraj invalidskih organizacij z javnimi sredstvi FIHO. A nihče tega noče videti.

    Lansko leto so v Izoli (zaradi mene) najeli kar štiri varnostnike in pred vrati so poleg mene ostali tudi novinarji POP TV in RTV (Koper), a zopet nihče o tem ni poročal razen Vesti. Tudi seje FIHO, ki so po definiciji javnega značaja se takoj, ko se s kamero pojavim zaprejo za javnost in torej moram zapustiti sobo. Pravzaprav se to dogaja prav vsakič, ko se odpravim poročati o dogajanju v tej združbi, ki ji je bil pred kratkim tudi odvzet status pravnega subjekta.

    Druge novinarje ne privlači tema invalidov, ker se predpostavlja, da je do njih potrebno biti politično korekten; tudi, če je veliko tem, ki bi jih bilo treba odpreti, razgaliti ozadja, razkrinkati povezave. Tukaj na Vesti že več kot dve leti in pol odkrito pišemo o tem kar si drugi mediji ne upajo povedati, o čemer nočjo raziskovati in poročati.

    Nič drugače ni, če se pojavim kot predsednica YHD ali kot članica Društva distrofikov Slovenije, kliče se policija in prestavi sestanek. Posnetke in članke ne to temo redno pošiljam v vednost tudi drugim medijem in ustreznim institucijam. Groza me je ob zavedanju, da nihče, ne mediji, ne ustrezne institucije resno ne reagirajo.

    Zato sem toliko bolj veseala tega sporočila Izvršnega odbora Liberalne akademije.

    “Selekcija med novinarji in prepoved vstopa sta nedopustna praksa.

    V Liberalni akademiji smo ogorčeni vpričo ravnanja Nacionalnega sveta invalidskih organizacij Slovenije, ki je na svojo tiskovno konferenco prepovedala vstop nekaterim novinarjem, konkretno Eleni Pečarič s spletnega medija Vest.si. Pojasnilo glavnega tajnika sveta Štefana Kušarja štejemo za eklatanten primerek nedemokratičnega razumevanja vloge medijev s strani organizacije, ki se hrani z davkoplačevalskim denarjem in ki bi morala poskrbeti, da je na ta način njeno delo na očeh celotne javnosti.

    Pojasnilo tajnika, da je »Pečaričeva hotela na novinarsko konferenco vstopiti kot novinarka spletnega medija vest.si in ne kot predsednica društva« in da »tega medija glede na njihovo obravnavo invalidskih vprašanj na spletnem portalu na novinarsko konferenco niso povabili«, ne pušča nobenega dvoma. Še bolj pa dodatek k temu, kajti Kušar še pravi, da na novinarsko konferenco ne bi spustili niti ekipe Kanala A zaradi njihovega senzacionalističnega podajanja polresnic.

    Smisel demokratičnega ravnanja ne more biti, da medije selekcioniraš in jim celo fizično prepoveduješ vstop, kot tudi ne, da za kriterij jemlješ svoje strinjanje z njihovim »poprejšnjim« delom ali uredniško politiko. Vse to priča o namerni in strogo premišljeni cenzuri, za katero verjamemo, da bi jo morala obsoditi naša novinarska združenja in širša javnost. Na podoben način je ta odreagirala že v primeru Jerneja Pavlina, prvega človeka vladinega komuniciranja v prejšnjem mandatu, ki je moral odstopiti zaradi razkritih navodil svojim podrejenim, naj ne komunicirajo s tednikom Mladina.

    Za IO Liberalne akademije
    predsednik LA
    dr. Darko Štrajn”
    Elena Pecaric


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Forum generiran v : 2,27 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 10:55

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 2,81 seconds