NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

ponedeljek 29-jun
  • Raznolikost v prostovoljnem delu - Prostovoljska akademija 2026
  • Gal Golob trio

  • torek 30-jun
  • 27. otroški Folkart - Slovenija

  • sreda 01-jul
  • 67. Jazz festival Ljubljana: Pat Metheny: Side-Eye III+

  • petek 03-jul
  • Swing plesni večeri na Aleji Sky

  • sobota 04-jul
  • ARTish Prodajno razstavni umetniški festival

  • nedelja 05-jul
  • XXIX. Mednarodna likovna kolonija

  • torek 07-jul
  • Livija Pandur: Brezmadežna

  • sreda 08-jul
  • Opera Balet SNG Maribor: Evita

  • petek 10-jul
  • Volleyball on water - Powered by Big Bang

  • sobota 11-jul
  • The Damned: Final Damnation 50

  • nedelja 12-jul
  • Godba veteranov Štajerske Ervina Hartmana

  • sreda 15-jul
  • Gioachino Rossini: Seviljski brivec

  • četrtek 16-jul
  • Poletje v Minoritih: Regi Kvak

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Prekmurje   
    četrtek, 6. marec 2008 @ 21:39 CET
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    Tam, kjer je zemlja, ki še v noč šepeče;
    Kjer so gozdovi in Mura v noč šumi,
    Tam je moj dom, rodno ognjišče,
    Le štorklje v letu nad njim še bede...

    Ko mi topoli v noč zašumijo
    Gozdovi gorički mi spregovore,
    Zemlja Prekmurska še zašepeta,
    Pridi spet k meni, tvoja sem vsa.

    Že sonce spet moj dom obsije,
    S svojimi žarki se vselej poigra,
    Predrago Prekmurje, vsi ti ljudje,
    Sreče in miru si najbolj žele...

    Daleč od mene si rodno ognjišče,
    Moji otroci in vnukov sladki smeh,
    Vendar naj štorklje ti povedo,
    V duši s teboj sem, to one vedo.

    Kot ptice v letu,v modrih višavah,
    Pesem te moja naj objame z dna srca,
    Preženi sovraštvo, ves ta nemir,
    V srcu se mojem naselil bo mir!

    Jože K..

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • Več od avtorja Uredništvo Sonce
  • Več s področja * Poezija, pesmi in verzi

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Prekmurje | 4 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Prekmurje

    Prispeval/a: jože.k dne petek, 7. marec 2008 @ 14:47 CET
    S to pesmijo zakljućujem pesmi,ki sem jih napisal,kot me je prevzelo Prekmurje v srcu.Saj imam še nekaj,vendar kdaj kasneje.Lepa je vsa Slovenija v meni pa je Premurje biser..in ga želim kot takega ohraniti...Je biser,ki joče se smeji,ki vabi,ki se razdaja..
    jože.k


    Prekmurje

    Prispeval/a: Tatjana Malec dne petek, 7. marec 2008 @ 15:13 CET
    Jože, ne napoveduj odhodka s Pozitivk, piši naprej in objavljaj, ker imaš lepe pesmi.
    Zelo bi te pogrešali.

    Lep pozdrav
    Tatjana

    Ednuk je živja doktor Henn.
    Je tü orkok se mota.
    Pa kak je bija žgoči den,
    Sirmak je žeden grota.

    Ja pija dugo – te pa pje
    Je zabja v zemlo rora
    pa potli k nen se znosa še
    S Tirola mlode bore.

    No ta ja negda začnilo,
    pret sto pa nekaj leti.
    Še sigdar momo jo, vodo,
    le Henn he moga vmreti…

    Prelübi gost, kak prideš sen-
    Na mizi so tri srca.
    Ja pija Henn jih fsakši den –
    Pod osmin križon zbrca.

    (Železni vrelec, PRLEŠKE PESMI, Marko Kočar,
    opremil pomurski slikar Geza Škaper)



    Prekmurje

    Prispeval/a: jože.k dne petek, 7. marec 2008 @ 15:49 CET
    Saj ne odhajam,vendar bom pisal še o čem drugem,Pekmurje pa sem predstavil v vsem kar sem želel,o toliko lepem kar nas obdaja,občutimo,ko smo prizadeti,Ko nas solza na licih opozori,da imamo čustva.Tu sem kratek čas,vendar dovolj dolgo,da sem sprejel toplino,toplino besed tistih,ki se čutujo samotne,srečne,ki ljubijo in so ljubljeni...v napisanem iskrene.Tu bom ostal,med vami z vami...

    jože Koprivnikar


    Prekmurje

    Prispeval/a: Tatjana Malec dne petek, 7. marec 2008 @ 16:02 CET
    Jože, to pa je beseda, ki sem jo pričakovala. Da boš ostal med nami. Sem iskreno vesela.

    Prijazen pozdrav
    Tatjana


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,50 seconds