NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sobota 27-jun
  • ARTish Prodajno razstavni umetniški festival

  • ponedeljek 29-jun
  • Raznolikost v prostovoljnem delu - Prostovoljska akademija 2026
  • Gal Golob trio

  • torek 30-jun
  • 27. otroški Folkart - Slovenija

  • sreda 01-jul
  • 67. Jazz festival Ljubljana: Pat Metheny: Side-Eye III+

  • petek 03-jul
  • Swing plesni večeri na Aleji Sky

  • sobota 04-jul
  • ARTish Prodajno razstavni umetniški festival

  • nedelja 05-jul
  • XXIX. Mednarodna likovna kolonija

  • torek 07-jul
  • Livija Pandur: Brezmadežna

  • sreda 08-jul
  • Opera Balet SNG Maribor: Evita

  • petek 10-jul
  • Volleyball on water - Powered by Big Bang

  • sobota 11-jul
  • The Damned: Final Damnation 50

  • nedelja 12-jul
  • Godba veteranov Štajerske Ervina Hartmana

  • sreda 15-jul
  • Gioachino Rossini: Seviljski brivec

  • četrtek 16-jul
  • Poletje v Minoritih: Regi Kvak

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Veliki vrh Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 25. maj 2016 @ 11:51 CEST
    Uporabnik: jože.k

    Kjer strma cesta se na vrh vije,
    Veliki vrh sonce ga obsije,
    pogled v dolino iz spominov oživi,
    na Litijo, Sava v sončnih žarkih se iskri.

    Gor še ponosne domačije stojijo,
    mladi rodovi v njih zdaj živijo,
    se dela težkega nič ne bojijo,
    le s snegom ob zimah se borijo.

    Temeljnova in Gričarjeva domačija,
    če greš peš na vrh srce že razbija,
    a mlade družine utrjene ni jih strah,
    skozi leta z delom utrdil jih je čas.

    Jože.k

    1 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 05.26.16 @ 13:39 z jože.k 
    | More

    Spoved Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    nedelja, 22. maj 2016 @ 20:45 CEST
    Uporabnik: gazice

    Pozabljen v parku noč bedim.
    Sprašujem se, zakaj živim?
    Do življenja več mi ni,
    ker odšla si ti.

    Le zakaj si mi lagala,
    da moja žena boš postala,
    ko pa vedela si,
    da so to laži.

    Življenje moje brez cilja je,
    pomenila si mi vse.
    Zdaj za vedno bom odšel,
    rad le tebe sem imel.

    Beri dalje (33 besed) 1 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 05.26.16 @ 17:18 z gazice 
    | More

    Romeo in Julija Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sobota, 21. maj 2016 @ 08:39 CEST
    Uporabnik: gazice

    Pride trenutek v življenju,
    ki spremeni vse.
    Kar bilo je pomembno,
    danes preteklost je.

    Vedno si verjela,
    da zmorem jaz vse
    Tudi če sam sem dvomil,
    si prepričala me.

    Upanje si mi prinesla,
    da ljubezen živi.
    Da Romeo in Julija,
    nista le v pravljici.

    Življenje je minljivo,
    midva bova odšla.
    Za vedno pa ostala
    bo ljubezen najina.

    7 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 05.27.16 @ 07:02 z aries_1 
    | More

    Sannyâsinova pesem Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    petek, 20. maj 2016 @ 08:00 CEST
    Uporabnik: spletna ptica

    Prebudi melodijo! Pesem, ki rodila se je
    daleč stran, kamor zlò svetá vstopiti ne more,
    v gorskih jamah in na planjavah globoko v gozdu,
    katere mir si nobena znamenja pohlepa, bogastva in slave
    porušiti ne bodo dovolila nikoli; kjer se zliva potok
    védenja, resnice in blagoslova, ki obojemu sledí.
    Glasno to pesem pój, drzni sannyâsin! Reci —
    "Om Tat Sat, Om!"

    Razpri okove! Vezi, ki navzdol te držijo prikovanega,
    iz svetlečega zlatá, ali temne, surove rude;
    ljubezni, sovraštva — dobrega, zlá — dualizmov vseh,
    védi, da suženj suženj je, ljubljen ali bičan, nesvoboden;
    ker okovi, čerávno zlati, ne vežejo nič manj;
    zato razprí jih, drzni sannyâsin! Reci —
    "Om Tat Sat, Om!"

    Beri dalje (547 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Prijatelju Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 18. maj 2016 @ 20:04 CEST
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    Malo poznam ljudi,
    ponosnih in skromnih
    kot si ti.
    Malo je takšnih,
    ki si so dobri do vseh ljudi.
    Malo jih zna razumeti tako,
    kot razumeš ti.
    Leta ti ne morejo ničesar vzeti,
    lahko pa nam veliko dajo.
    Si kot vino.
    Z leti vedno žlahtnejši in vse boljši.
    Verjamem,
    da to veš.
    Verjamem, da to čutiš.
    In verjamem, da tak ostaneš.
    Za vedno.

    Jeanne

    2 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 05.20.16 @ 12:40 z Nan 
    | More

    Kam plovemo ? Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 18. maj 2016 @ 10:30 CEST
    Uporabnik: jože.k

    Polni lepih izrečenih obljub,
    od pametnih do znanih zgub,
    čemu se tako radi obtožujemo,
    le po kom se še zgledujemo?

    Pogrevamo kar stare zamere,
    imamo že odmevne primere,
    ni važno kaj si mislijo ljudje,
    le kaj, čemu ves ta špetir,
    med večino vnaša le nemir.

    Bili so vsem nam enaki,
    so zdaj politični veljaki,
    s sodišči nabirajo si moči,
    preprost človek le molči,
    saj za siromaka kruha ni.

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Pesmi sem prisluhnil… Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    torek, 17. maj 2016 @ 11:41 CEST
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    Ponovno bral sem lepe pesmi,
    poslušal melodije prijetne znane,
    kot nove stare kar desetletja.
    Vabljive lepe kot šopek cvetja.

    Zakril jih morda kolesja čas.
    le da tega ne priznamo naglas,
    čeprav lepe so melodije,
    se sporočilo v pesmi razkrije…

    Le kaj bi se sramovali, molčali,
    z obtoževanji kar tekmovali.
    Dediščina v pesmih je bogata,
    bila je in bo naj ostala naša.

    Beri dalje (30 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Odmev z gora Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 16. maj 2016 @ 19:20 CEST
    Uporabnik: jože.k

    Slišim ptičje petje,
    gor z gora odmev,
    Že vrisk odmeva, petje,
    povsod naokoli cvetje.

    Tam višje še sneg kraljuje,
    megla in mraz domuje,
    kot da zima je tam doma,
    še žezla ledenega ne da.

    A ponovno bo poletje,
    ko nas bo sonce žgalo,
    v hlad dreves pregnalo,
    osvežitev reki se iskalo.

    Beri dalje (31 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Vse rastline rastejo kvišku Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 12. maj 2016 @ 16:21 CEST
    Uporabnik: Ankablanka

    Vse rastline rastejo kvišku,
    pod nebo se vzpenjajo.
    Le zakaj, ljubi moj brat,
    pogled upiraš v tla?

    Vse rastline rastejo kvišku,
    za soncem se obračajo.
    Le zakaj, sestrica,
    ne vidiš dobrih ljudi?

    Vse rastline rastejo kvišku,
    veter jim liste hladi.
    Le zakaj, ljubi moj brat,
    v nezmernosti utapljaš skrbi?

    Beri dalje (76 besed) 2 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 05.16.16 @ 19:39 z jože.k 
    | More

    Rože Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    torek, 10. maj 2016 @ 11:54 CEST
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    Spet so zacvetele vabljivo dišijo,
    ko grem mimo oči si jih zaželijo,
    le en samcat cvet za oči vabljiv,
    a cvet s steblom in trni je ranljiv.

    Je v vazi, z vonjem prevzame,
    prelep dar narave okras maja,
    ko cvetje je dišeče k sebi vabi,
    dar iz srca so. Nikar ne pozabi.

    A na trati očarljive so Marjetke,
    ponos sončnim tratam cvetlice,
    so majhne, velike tam v okras,
    prišel bo kosec, vzel jih bo čas.

    Jože.k

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Oglato, robato Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sobota, 7. maj 2016 @ 19:29 CEST
    Uporabnik: Ankablanka

    Zloba je oglata,
    robata, rogata,
    zašiljena, obtožujoča,
    strašljivo navzoča.

    Nasilje poraja,
    spore začenja,
    vse ustrahuje,
    življenja uničuje.

    Dobroto preganja,
    k lažem se zateka,
    spravo odklanja,
    trpljenje povzroča.

    Beri dalje (30 besed) 1 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 05.07.16 @ 23:06 z Nan 
    | More

    V prepiru in vojni so poraženi vsi Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 27. april 2016 @ 16:14 CEST
    Uporabnik: Ankablanka

    Na bojne pohode poslani vojak,
    z bojnimi gesli, s pesmijo v past,
    ni nikoli zares zmagovalec,
    živ ali mrtev je vedno poraženec.

    Z obrambo domovine doma ali v tujini
    slepi zbor maščevalnih, sebičnih ljudi,
    ko posel jim dovolj več ne cveti
    in jim veljava prehitro kopni.

    V nobeni vojni ni prave strani,
    z njo vzplamtijo le nizke strasti,
    največja zloraba pa je prav ta,
    da gredo v boj za Boga.

    Beri dalje (58 besed) 2 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 05.11.16 @ 14:58 z jože.k 
    | More

    Kukavica Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 21. april 2016 @ 11:11 CEST
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    Pozdravilo me petje kukavice v sončen dan,
    me vprašala po denarju če ga pri sebi imam,
    se prvič na letos je oglasila posvarila,
    da brez cvenka v žepu e bo kaznovala.
    Mi le malo ali nič denarja prek leta dala…

    Res v mošnji nimam cekinov le drobiž,
    tudi nisem reven kot je cerkvena miš,
    a da pametuje vsako leto se govori,
    saj sama drugim v gnezda jajca nosi,

    Morda nekoč bo še nas prosila,
    denar da gnezdo si bo zgradila,
    ko njen naraščaj tuja ptica hrani,
    da kukavičji rod se še ohrani.

    jože.k

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Pesem je dobila krila Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    četrtek, 14. april 2016 @ 17:34 CEST
    Uporabnik: jože.k

    Napisal pesem sem iz dna srca,
    z najlepšimi spomini kar jih ima,
    se dvignila in poletela je med ljudi,
    nadeli so not ji ob glasbo zdaj živi.
    Prepevajo mladi, mi oko orosi,

    Spominja na čase me srečnih dni,
    na kraje kjer v vetru topoli šepetajo,
    z vetrom čez dan tja v noč se igrajo,
    nekaj posebnega kraji tam imajo.

    Beri dalje (47 besed) 4 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 04.18.16 @ 13:21 z jože.k 
    | More

    Ljubezni Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    ponedeljek, 21. marec 2016 @ 06:03 CET
    Uporabnik: aries_1


    Res ni nujno, da zdaj prideš,
    saj lahko življenje konča jutri,
    toda dan je dolg je brez Tebe.
    Si potrebna danes;
    potrebna ta trenutek,
    za ta trenutek dneva.

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Kaj se dogaja, ko sneži Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 2. marec 2016 @ 13:23 CET
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    Če se sonce smeje,
    tedaj je vsem toplo.
    Če se oblak razjoče
    In dežuje premočno,
    Še človeku je tesno.

    Kaj se dogaja,
    Če sneži?
    Čudna uganka, pomladnih dni.
    Se ti ne zdi?
    Zakaj sneži?

    Beri dalje (39 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Kakšne besede Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 17. februar 2016 @ 19:37 CET
    Uporabnik: Ankablanka

    Kje se porajajo naše besede;
    so pametne ali praznoglave,
    je bilo zraven tudi srce?

    Kaj jim odreja namen in poti,
    so iz večvrednosti ali vsevednosti,
    tovorijo skrbi, razdor ali mir?

    Naj ne bodo osti, gorjače ali sablje,
    ki ljubezen obglavijo in spoštovanje,
    vsilijo molk, jezo ali beg.

    Beri dalje (47 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Naj bom tiha Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 10. februar 2016 @ 07:32 CET
    Uporabnik: Ankablanka

    Naj bom tiha, naj bom mirna,
    Tebi zvesta, zgledna in ponižna
    vsak trenutek tega dneva.

    Uči, vodi, kaži mi slabosti,
    ki še vedno so na preži
    vsak trenutek tega dneva.

    Le s Tabo lahko se spreminjam,
    vsem mir, svobodo, srečo omogočam
    vsak trenutek tega dneva.

    Roke Tvoje naj ne izpustim,
    s slabim drugih ne okužim
    noben trenutek tega dneva.

    Beri dalje (14 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    BOB leta…kameleonom Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    torek, 2. februar 2016 @ 13:25 CET
    Uporabnik: jože.k

    Zmagalo je zavidanje, nam znano
    ko lahko od sebe boljšega anuliramo,
    prestavimo na stranski tir, onemogočimo.
    Lahko se o njem govori laži in podobno.
    trikrat izrečena laž pa je že skoraj resnica…

    Seveda se tisti ki so vešči metanja polen,
    tisti skupaj s somišljeniki združijo moči,
    so tudi usposobljeni da se potuhnejo,
    potem pa opazujejo kot nedolžne ovčke.

    Beri dalje (56 besed) 1 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 02.11.16 @ 15:46 z jože.k 
    | More

    Abstinenca Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    sreda, 27. januar 2016 @ 21:18 CET
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    Sem za šankom vse zagnal,
    da v posmeh bi bil se nisem dal
    če pijača premagala me je takrat,
    zdaj izginil je ves strah,
    buška že zacelila se je,
    a v spominu ostala še in še

    Naj pijača daje moč,
    ne bom je klical na pomoč,
    saj v glavi le zakuha um,
    pomagat razkrojit ti razum,
    v glavi vse zacinglja,
    s pametjo pijača se igra….

    Beri dalje (31 besed) 5 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 02.06.16 @ 15:30 z jože.k 
    | More

    Najina skrivnost Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    nedelja, 24. januar 2016 @ 18:27 CET
    Uporabnik: Pozitivke

    Nocoj želim da bi bila z menoj,
    tam daleč si, veš da sem le tvoj,
    daleč proč delaš, tam v tujini si,
    moje srce s teboj si te močno želi.

    Je svetla zvezdna noč z menoj,
    mi luna namigne ko se smehlja,
    šepeče da prideš se čustvi igra,
    čutim skrivnosti svoje nosi ima

    Srečen vedno občutil sem tvoj dotik,
    tvoj nasmeh prenesel se v moje srce,
    besede čutil sem kot petje ptic okras
    koj spremenilo se v srcu čutim mraz.

    Beri dalje (22 besed) 0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

    Tako pač je in pika Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    nedelja, 24. januar 2016 @ 10:15 CET
    Uporabnik: jože.k

    Rekli so mi naj se smejim kar na ukaz,
    pa se ne morem, na jok mi gre….
    A ne gre, solze so se izsušile, ni jih več…
    zakričal bi pa nimam več glasu.

    Vedno so me učili naj bom pošten,
    da bom sicer kaznovan, osramočen,
    nekateri pa si kar prisvajajo, jemljejo,
    potem pa na poti do obsodbe traja…

    Nato zla dejanja zastarajo zaradi,
    včasih bolezni, dolgih postopkov,
    pritožb ter vsemogočih akrobacij..
    na osumljenih ostane le madež dejanj.

    Beri dalje (21 besed) 2 komentarjev.   
    Zadnjikrat komentirano: 01.28.16 @ 09:38 z jože.k 
    | More

    Vsak svoj prav Pošlji članek prijatelju po e-pošti Slabovidnim prijazna stran Za tisk prijazna stran 
    petek, 15. januar 2016 @ 15:34 CET
    Uporabnik: natasha

    V življenju je pač tako
    da ima vsak svoj prav-
    da priznava le svoj jaz.

    A kaj v bistvu je ta Jaz...???
    Mogoče je le odsev resnice,
    da človek tak se nam rodi...!?

    Le kdo..., le kdo pravico si lasti,
    da sodil za vse to mu bi...???!!!

    Če on sam tak se je rodil,
    za to on sam ni kriv...!!!
    Le kdo ga ustvaril je in za kaj...-
    to zdaj vprašanje je ,
    ne pa kako in kdaj...!!!

    0 komentarjev.   
    Dodaj komentar 
    | More

      Hitro iskanje  
    Podrobnejše iskanje
     Aktualno  


     Prijava uporabnika ? 
    :

    :

    Nisi registriran uporabnik? Registrirajte se.
    Si izgubil svoje geslo?
     Pomoč  
    Klikni za pomoč pi registraciji.

     Zanimivo branje  



     Mesečni horoskop  

    Klikni sliko za vstop na mesečni horoskop .

    Klikni za ogled horoskopa

     SLIKA TEDNA  

    Klikni sliko za povečavo.

    Klikni sliko za povečavo.

     Druženje  

    Imaš vprašanje?
    Bi se rad pogovarjal?
    Delil znanje z drugimi?

    Vabimo vas, da obiščete različna področja na forumu svet pogovorov.

    Akutalno doma in globalno
    Osebna in duhovn rast

    Zdravje in prehrana
    Knjige & Filmi & Slike & Glasba
    Ekologija in gaja
    Dodaj svojo idejo za boljši svet
    Kje ti (si) lahko danes pomagamo?


     Na liniji so:  
    Gostje: 80

     Vreme  

    Klikni

    Več o vremenu

     Opisi in navodila  

    * Uredništvo

    Pomoč in navodila za obiskovalce Pozitivk
    * Če prijava ne deluje
    * Kje, kaj in kako na pozitivkah
     
    Predlogi, vprašanja, ideje:

    * Vprašanja za uredništvo
    * Ideje in predlogi za boljše pozitivke

    Navodila za članke in dogodke

    * Navodila za objavo člankov na pozitivkah
    * Navodila za objavo dogodkov na pozitivkah

    Opisi Pozitivk in Sončne pošte

    * O Sončevih pozitivkah
    * Namen in cilji pozitivk
    * Sodelujte pri ustvarjanju
    * O Sončni pošti

    Oglaševanje

    * Oglaševanje na pozitivkah
    * Objava dogodkov

    Pozitivke so ustvarjene v GeekLog 1.4.x!

    Sodelujte z nami pri ustvarjanju najboljšega časopisa v Sloveniji.

    Dobrodošli


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 3,75 seconds