Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 19-apr
  • Ingmar Bergman: Prizori iz zakonskega življenja

  • sobota 20-apr
  • Plečnikova Lectarija

  • nedelja 21-apr
  • Moja elektrarna by ENERTEC pokal Slovenije v akvatlonu 2024

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  • četrtek 25-apr
  • Tadej Toš: ABRAhmm

  • petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic Pošlji odgovor
     Besen sem
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    A
     februar 09 2013 11:15  (Prebrano 1366 krat)  
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Danes sem besen, to ni v moji naravi, ampak sem. Razjezil so me tko eni, kot drugi protestniki, prvi zato ker Janša ne zna na normalen način predstavit svojih stališč, ampak vedno najde besede s katerimi samo doliva olje na ogenj. Drugi pa zato, ker se kao zavzemajo za dobro ljudi, neposredno demokracijo, etiko in moralo, hkrati pa uporabljajo metode ulice, zažiganja lutk, pluvanja in enako poniževanje druge strani, ... A vam je to sprejemljivo, se vam to zdi normalno?

    Naslednji korak enih in drugih je uporaba fizične sile al kaj?

    Dejte mi odgovorit na še eno vprašanje, kaj delajo politiki na vseslovenski vstaji proti političnim elitam in proti korupciji. Glede na to kako TV prikazuje popoldanski shod, ne gre več za vseslovensko vstajo proti elitizmu, za socialo ... ampak gre za proti Janševsko vstajo?

    Ne mi zamerit ampak jaz sem se nekje med temi vstajami zgubil. Jaz sem, vseslovenske vstaje od Maribora dalje dojemal kot vstajo civilne družbe, za drugačno bolj socialno Slovenijo, nekje vmes pa je zgleda postala leva oz ne Janša vstaja.

    Ste tudi vi opazili isto?

    Pa še to, ne vem zakaj ljudje mislijo, da bo karkoli drugače, če bo kdo drug, v parlamentu, na vladi, če bo kdo drug predsednik. Ne dragi moji, nič ne bo drugače, dokler bomo imeli isti sistem. To je tako kot bi hoteli verjet, da bo ob pokvarjenem in napačno zasnovanem stroju, ki daje ven krive scefrane plohe, zaradi tega ker boš dal nekoga drugega za komando ven prišel raven brušen ploh.

    NE BO!.

    Tako kot z isto zavestjo, ne moremo rešiti problemov, ki smo jih ustvarili.(Einstein) Rešitev je v čisto drugačnem pristopu in tehnologijo ter znanje za drug sistem imamo.

    ***
    Odvisno od perspektive, če na sistem gledaš "tehnično" potem je treba zamenjati sistem, ki bo imel drugačne mehanizme delovanja in strukturo, da bo deloval bolje. Če gledaš na sistem "ljudsko-družbeno", da ga sestavljajo ljudje in njihova zavest, potem zamenjava ljudi in zavesti lahko pripelje do sprememb tudi v obstoječem sistemu. Predstavljal si, da npr. skupnost vodiš ti in tvoja izbrana ekipa - misliš, da ne bi bilo drugače? Po moje bi bilo ... Kombinacija obojega (tehnično + človeško) plus ponovna vzgoja medčloveških vrednot = rock'n roll Matej

    * * *

    Pomembno je le, da prihaja do spremembe. Miro

    * * *

    Dodajam jutranje mnenje

    Še vedno sem besen. Ampak najprej bom odgovoril Mateju in Mirotu, ki pravita, da če bi mi vodili državo, da bi bilo drugače.

    Pa se dajmo vprašat kaj konkretno bi bilo drugače, če jutri prevzame kdorkoli drug državo, ma kdo kakšno idejo?
    Verjetno bi več namenili za socialo.
    Verjetno bi več namenili za zelene investicije.
    Verjetno bi preganjali tajkune in korupcijo.
    Verjetno bi full spodbujal samooskrbo.

    Verjetno bi naredili še več dobrih stvari.

    Verjetno bi kmalu ugotovil, da smo tolk v k, da če se ne zadolžimo do junija za next 2 bilion $, da bomo moral vsem znižat plače za 30%, če sploh bodo plače. Da se tajkunov ne moremo preganjat, ker je vse več al manj zastarali, ali pa celo ker so po takratnih zakonih delali zakonito... seveda ne moralno, ampak to ne šteje ane.

    Torej kaj konkretno bi spremenil. Bi pustil propasti banke tako kot so jih Islandci, po moje da ne. Če jih takrat nismo jih tudi zdej ne bomo. Veerjetno nebi vsega razprodali, Slovenci nismo ravno tak narod, to nas je obvarovalo velikokrat. Vprašanje je, če je sploh kakšna opcija glede na stanje financ.

    Gremo naprej, če hočeš spremenit kakšen zakon, kmalu dojameš, da je večina stvari že pod okriljem EU, če pa ni pa z druge strani takoj dobiš veleopevani instrument neposredne demokracije ljudski referendum, s tem ni težave, če bi vedeli zakaj glasujemo in če ne bi bil orodje v rokah političnega oviranja. S tem da je se razume na mestu spoznanje, da naših zakonov razen pravnikov itak nobne ne razume, oz še ti jih tolmačijo vsak po svoje in tako kot se jim zdi. Da o tem, da mamo tako kompleksen sistem zakonov, da moraš preučit 700 strani besedila, in 4 navskrižno sklicujoče zakone, da sploh razumeš kaj lahko napišeš, v članku o čaju materine dušice, da ne kršiš zakona, ki ga je spisala velecenjena farmatcevska industrija.

    Pa da ne bo pomote, če maš tak parlament, v katerem se zaradi sistema dela, imenovanem tudi parlamentarna razprava, vsi grebejo za medijsko pozornost in je cilj samo to da nasprotuješ drugemu. Da o odborih in preiskovalnih komisijah raje ne govorim, da ne bo pomote, da boš mislil, da boš kaj dosegel. Me prav zanima kako bi izgledalo vodenje podjetja na tak način. Dajem predlog za diplomsko nalogo, 90 študentov naj proba sprejet strateško odločitev na način parlamentarne razprave, vodenja uprave podjetja, ter na način open caffeja oz druge odrte tehnike. Me prav zanima kaj se bo izkazalo za najbolj učinkovito, kje bodo prišle najboljše ideje in kje bo dejansko upoštevana volja večine ljudi.

    Če boš slučajno minister, se pripravi na t.i. Blokada uradnika, ki bo ob dobri ideji, recimo postavitev mostu čez progo, da majo otroci varno pot v šolo, prišel v tvojo pisarno in te razsveti z stavkom: G. Ministter veste po zakonu iz tega in tega leta, most za otroke ne sme biti višji..., po zakonu o železnicah, ne sme biti mostu na tem in tem mestu, po cpz, mora bit most umeščen v nacionalni program, ki se sprejema šele čez... tako, da na koncu ugotoviš, da boš za en bogi most, s katerim si hotel pomagat otrokom porabil cel svoj mandat.

    Kaj boš torej spremenil? Jaz bi spremenil VSE!

    Pa še o moji sveti jezi. Ne gre mi iz glave, Janšev stavek Ustavili bomo leve fašiste. Najprej razumevanje stanja 99% ljudi je prišlo na mirne demonstracije, s tem stavkom je vse dal v en koš in kdor, razume, misel, beseda, dejanja se je ob tem stavku prijel samo za glavo. Nedojemljivo.

    Je pa res še nekaj, kje so bili kulturniki, modreci in ostali varuhi etike in morale, da ob mariborskih dogodkih, ko so visele lutke z mostu, ko je folk uporabljal res nehumane metode, in obiskoval ljudi po domovih? Zakaj niso naredili tribune v Cankarju oz v medijih jasno in javno zavzeli stališča, da je to absolutno nesprejemljivo. Zakaj tega niso naredili, upam, da se jim ne zdi zabavno, ker se zelo hitro lahko obrne.
    In še vprašanje za civilno ljudsko vstajo, so to metode neposredne demokracije in etike, ki jih hočete uvest v prakso? Če je to to, potem se globoko zamislite, ker niste nič boljši od teh proti katerim demonstrirate.

    Recimo, da je fora, da greš in skuriš radar, da si neke vrste Robin Hud, ki pomaga ljudem popraviti krivice, ok, ampak da obesiš lutko z mosta in obiskuješ svetnike na domu, pa ob drugem orodju, ki ga imaš na voljo in za katerega se zavzemaš, to pa vsekakor je najmanj kontradiktorno in celo več to, meče slabo luč na vse dogajanje.

    In še to, od kje TV-ju, medijem... ideja, da se take stvari kot je obisk svetnikov na domu in obešanje lutk z mostu, nagrajuje in se jim daje najbolj udarno medijsko pozornost. Če bi jaz kje začel, bi začel pri tem, uvedel bi kvoto 90% pozitivnih in spodbudnih novic. Ne me j.... ampak, da mi včerej pri dnevniku 30 minut nabijajo samo o tem kje se dogajajo krize, kje so napol vojne razmere, kako povsod demonstrirajo in vrhunec poročanja, v Maliju se je razstrelil en samomorilec,... ki mu namenijo skoraj celo minuto. Se vam to zdi normalno? Po svetu se dogaja full dobrega in navdihujočega, in če bi šel za kaj protestirat bi šel zato, da se neha s tem sranjem po TV.

    Da ponovim vprašanje, kaj boš torej spremenil?


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Violeta
     februar 11 2013 20:22   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 04/29/06
    Posts: 210

    ...tudi v Bolgariji so prebivalci "besni", in so se zbrali na proteste v 15 mestih, protesti naj bi bili namenjeni kot opozorilo na visoke cene na elektro energijo (med drugim simbol energo. Ljubljana je tako podoben nacistični streli... hec, vendar res Smile )
    in proti visokih, pravzaprav oderuških cen na komunalne storitve. Ne vem zakaj nisem zasledila novic o Bolgarskih protestih, ki so bili zelo številčni, v Slovenskih medijih, bilo je tudi nekaj lutk in zažganih avtomobilov, ki so last elektro-ponudnikov.

    link v ruščini, vendar slike so zelo zgovorne.

    http://stringer-news.com/publication.mhtml?Part=37&PubID=24395

    -kar se tiče ljutke, pa ja pust je bil...

    Lep pozdrav.


    Profil
    Quote
    Forum generiran v : 2,08 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 02:13

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 2,44 seconds