Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  • četrtek 25-apr
  • Tadej Toš: ABRAhmm

  • petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic Pošlji odgovor
     P.S.I. - kakšna se vam zdi?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: eros
     maj 17 2011 15:22   


    ... te berem in čakam, da prideš do konca javascript:emoticon('Wink'Wink ... bi preveč pokvaril tvoje doživetje te knjige, če bi zdaj kar koli komentiral ... bralcu se namreč hitro zgodi, da med branjem skrene s poti, ki mu je namenjena in se mu odkriva sproti z vsako stranjo ... te pa pohvalim, da bereš po navodilih in prespiš med vsakim poglavjem, to je nadvse pomembno za dojemanje te knjige ...


    Quote
    Gost: blog
     maj 17 2011 16:25   


    eros ne se tolk hecat, , če si avtor se pa morš do tilnika smejat..


    Quote
    A
     maj 18 2011 07:55   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Vem.

    Ampak eros še vedno ne razumeš, da je resnica to, da je to branje namenjeno tudi in predvsem tebi.
    Še vedno se maš za več, še vedno si pokroviteljski do mene in me pobožaš s stavkom, da ne bom zašel s poti, ki mi je namenjena.

    Eros, kaj če bi za začetek dala izhodišče, da je življenje, knjiga, ki jo vsi pišemo in je namenjena vsem, ki jo le želijo brat.

    Ker tvoj naslov je PSI in psi pomeni pes v množini.

    Sicer pa pohvale za amorjevo tovarno, to je drugo poglavje v katerem sem res užival. Čeprav spet resnico o ljubezni pozna samo eros. Viš je že skregano z tvojim naslovom. Poleg tega pa resnica je osmica ti je na uho zašepetal Aleš ;=))))))))))


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: gost
     maj 18 2011 15:05   


    eros, mene zanima, zakaj branj tvoje knjige pogojeno z uporabo interneta, zakaj tistego, kaj piše na tvoji spletni strani dostopno samo s "kodo"? če tvoj cilj, da to knjigo prebere in razume čimveč bralcev, zakaj so tako čudni pogoji za branje? saj takšen pristop knjigo naredi manj dostopno bralcem iz tistega okolja, kjer ni interneta.


    Quote
    Gost: Irina
     maj 18 2011 23:43   


    odgovor iz "mojega sveta", na lutkovno predstavo Smile

    Glede na to, da avtor vztrajno odreka svoje avtorstvo tej knjige, domnevam, da je knjiga eno doooooolgo 777stransko "kanalizirano" sporočilo. Saj tudi tisti, ki kanalizirajo sporočila v.ne.bo.vzet.ih., tudi "kao" niso avtorji... hah, če bo prišlo do pomote - oni ne bodo krivi, ker samo kanalizirajo-posredujejo... krivi bodo tisti - z nebapovzeti, oz. iz prsta izvlečeni ali s stropa dol privlečeni... podobno je nekakšni tihi vojni "duhov-ekstremistov", kolko jih je - sedem, pet ali 12? 13 pa je tisti, ki so ga zavrgli?

    Saj je jasno, da to, kar sem tukaj napisala en navaden "bred", ampak sorry iz določenih razlogov vem, da človeku z bujno domišljavostjo, ne domišljijo - domišljavostjo drugače ne morem odgovoriti.

    Avtor knjige se je, kar precej let ukvarjal s psihologijo in tudi marketing njemu ni tuj.

    Sem se spomnila še ene "pri-sanjane" umetnine - G. Tartini " Vražji trilček", zelo virtuozna tehnično zahtevna skladba.

    mo(n)j/stri pa ja znate narediti zmešnjavo "v tihem gozdu ob tabornem ognju..." >.<

    Lep pozdrav


    Quote
    A
     maj 19 2011 09:20   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    O marija, tole od predsednika se pa vleče. Huh....

    Ja skor, k bi bral transfurging, že misliš da je končal z preigravanjem nihal, pa tip najde še enega, na katerega v življenju ne bi pomislil, da obstaja, pa gremo spet jovo na novo.

    Aleluja.

    Se razume z vsemi tremi, bistvo je bolj med vrsticami in ena taka je, da če hočemo narest pravičen svet, da moramo narest svet, ki bo pravičen za vse tri razume.
    Na prvi pogled se zdi ok, pol na drugi pa rečeš ja jebenti a ni to isto k če rečemo narest moramo pravičen svet za vse ljudi. In a ni to isto kot se zdej kao počne?

    Čeprav so ene druge tehnike uporabljene. Žal svet zaradi tega ne bo pravičnejši, ker ni fora v treh razumih, ampak v sistemu v ozadju, ki ga pa žal s preigravanjem in manipulacijo treh razumov ne moremo spremenit in sicer zato ker ga sploh ne vidimo in ne vemo da obstaja.
    Nekaj česar se ne zavedaš pa tudi če maš vse tri razume poravnane v vrsto ne moreš razumet, kajj šele da bi to spreminjal Wink

    Pa smo pri razumskem paradoksu.

    Še ena, ki me je v bistvu včeri padla v oči, sam sem pozabil napisat, po erosovo te njegove resnice oz dokazov, svet ni prejel že prej, ker zanjo ni bil pripravljen.
    Lepo vas prosim, a svet pa je bil pripravljen na vojne, na kriminal, na pohlep?

    A na to pa smo ljudje pripravljeni.

    Poleg tega pa, da se ne ponavljam, vse te ideje smo že velikokrat brali, pa jih zdej eros piše še enkrat v malce spremenjeni obliki. Bistvo pa ni v tem, da ideje so in da so tudi boljše ideje kot so njegove, ampak da se jih implementira. Do sedaj pa vsaj na žalost nisem videl nobene erosove implementacije v tej smeri.

    Ampak je pa nekaj dobrega sem že precej proti koncu.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: snow
     maj 20 2011 00:01   


    Najprej se nisem želel oglasiti, ker take debate običajno ne vodijo nikamor, ampak bom vseeno pristavil svoj piskerček.

    A., od večletnega iskalca bi pričakoval vseeno manj dlakocepski pristop, kot pa tole kar tukaj berem. Zdi se mi, kot bi si vzel za projekt seciranje knjige. Ali če citiram Tao The Ching: "Tisti, ki vedo, ne govorijo. Tisti, ki govorijo, ne vedo".

    Trenutno sem končal poglavje o nesrečnem vozniku formule 1. Do knjige sem imel sprva odpor, dokler se nisem po posrečeni predstavitvi v knjižnici Otona Župančiča odločil za nakup. Po prvih poglavjih sem si res mislil, "joj, zakaj mi je tega treba", ampak moram reči, da mi je knjiga zdaj prav prijetno stekla. Berem pa po navodilih.

    Zaenkrat lahko res rečem, da gre za lahkoten psihološki roman, v katerem ne manjka že slišanih modrosti. Sem pa v njem začutil tisto seme resnice, o katerem je ves čas govora. In tudi če konec ne bo prinesel nekega ekskluzivnega presenečena, je zame (zaenkrat) še vseeno dobra knjiga, ki pogleda na psihologijo človeka iz neke očitno nove perspektive in mogoče spremeni pogled vsaj enemu totalnemu začetniku na poti življenja.

    A., ker sem se ob vate spotaknil, bi citirajoč tale tvoj stavek "Edino kar deluje in kar nas že tisočletja učijo modreci je zavedanje in odprava vzrokov." rekel še tole...

    Smisel življenja ni iskanje vzrokov in odpravljanje težav (kako tipično newagersko), ker s tem nikoli ne prideš do konca (in tudi modreci tega ne učijo!). Smisel življenja je, da se priklopiš na življenje, na vir, na Boga, če ga tako imenuješ in s tem osmišljeno živiš svoje življenje.


    lp


    Quote
    Gost: blog
     maj 20 2011 08:09   


    Snow se išćeš?

    kaj pa govoriš o tem? Išči. Resnice ne beri.


    Quote
    A
     maj 20 2011 09:38   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Oh tole o predsedniku pa je blo tko k bi gledal dnevnik, poglede in še tarčo hkrati Wink

    Aleluja.

    No sem se prebil čez poglavje, evo se razaume, me kaj dost drugega ne zanima kot botom line in botom line erosovega razmišljanja je pravičen svet uravnoteženih treh razumov.
    Čeprav priznam, segmentek od šole je bil kar zanimiv, se razume sam na prvo žogo a pojdimo po vrsti.

    Zdej, če probam po skoraj prebrani knjigi v enem stavku opisat najvidnejšo značilnost vsakega od erosovoih razumov so to intelekt, umetnost in šport. Če bi to uravnotežili bi bila tudi šola boljša. Sam dejstvo je, to vemo vsi, kot sem rekel pa tega nihče ne spremeni.

    Oz če bi držala erosova razmišljanja, bi bila amerika najbolj pravična država na svetu. Tam maš popolnoma specializirane šole in kasneje glede razvoja in uspešnoti, dokaj enakomerno zastopane interese vseh treh skupin intelektualcev v silicijevi dolini in wall streatu, športnikov v nba in ostalih ligah, ter umetnikov in glasbenikov v NY galerijah in na MTV. Pa vemo, da amerika ni ravno zgled pravičnosti. Čeprav je iluzija pravičnosti in enakih možnosti, tam verjetno res največja.

    Bom glede na snow očitek napisal, še to kaj je moje mnenje o knjigi, če me kdo o njej vpraša. Včeraj me je ena prijateljica spraševala, ker je slišala da berem knjigo (ni brala foruma), kakšna se mi zdi. In sem rekel glej lahkoten psihološki roman, eros se pojavlja pri ljudeh z težavami in jim pomaga ter razlaga zakaj se jim kaj dogaja. Nič novega, ampak ker je zdej v trendu ga moraš prebrat. Skoraj tko k lady al pa story za vas punce, ne bereš zato ker boš doživela razsvetlenje ampak zato ker tudi drugi berejo.

    Al pa kakšen sorazmerno gledljiv film, nič posebnega ampak ker je razvpit, grejo vsi v kino in je fino da si ga tudi ti pogledaš. In eros je s tem, ko je skrivnostni pisec in ker razglaša da je on nosilec resnice dosegel ravno to. Razvpil je knjigo in jo vsi bere(mo)jo Wink
    Pa sej bi blo čist ok, če ne bi na neki stopnji zavajal folka s takimi izjavami, kot sem jih zgoraj večkrat opisal. Vse ok, sam sori čez to pa ne morem. Najhujš mi je da skoz razlagaš o eni pravici in resnici, vmes pa je edina resnica ta, ki jo je prinesel in še hujš je, da jo tudi, če jo kdo že še ve, itak ne more razumet, ker jo njegov razum definitivno popači. Sori no.

    Pol me je vprašala kaj je bistvo knjige. Hm,... bistvo knjige je v tem, da eros dojame, da je fora sveta v tem, da mamo tri razume in pol preigrava tri razume (ki jih poimenujje seveda čisto drugače kot preostali svet) v miljon situacij in kot v transurfingu ne moreš verjet, da je najdu še eno varjanto in spet jovo na novo. Na trenutke se kar precej vleče. Največje odkritje oz resnica pa je da, ko so trije razumi uravnoteženi nastopi ljubezen.

    Ampak kaj ma ljubezen skupnega z razumom jo še vprašam? Vsaj zame nima nič kaj dost, ker ljubezen se ve, prihaja od Srca.

    Enako vsaj zame je glede pravičnosti. Pomoje nima kaj dost z razumom, niti z tremi, ampak z modrostjo, ki pa je bolj stanje duha in povezanosti z Bogom, ki pa se jo eros z razumi sploh ne dostakne. In to se pri njegovi obravnavi sveta zelo pozna.

    Ko smo ravno pri modri barvi in razumevanju resnice.

    Bom navedel primer razmišljanja nekega znanstvenika, doktorja fizike, ki je nekaj časa krožil po meilih in mi je zelo blizu. O tem, zakaj je nebo modre barve je dejal: Kot otrok sem nekje bral, da je nebo modro zato ker je Bog dejal, da so beli oblaki najlepši na modri podlagi. Potem je kot osnovnošolec prebral, da je nebo modro, ker se svetloba odbija od morja. Potem je kot študent prebral, da je nebo modro zaradi sipanja svetlobe pri prehodu skoz atmosfero. Sedaj kot znanstvenik raziskuje vse te teorije in še kakšno zraven, ampak od vseh teh in po vseh doktoratih, ko ve, da bi lahko bila zaradi malenkostnih sprememb nebo poljubne barve, mu je vedno bližje teorija, da je nebo modre barve zato ker so beli oblaki najlepši na modri podlagi.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     maj 20 2011 10:10   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Snow, ja tkole je, če vidim, da nekaj ni prav, to tudi povem. Glej mogoče sem eden redkih, ki je še tako vzgojen, da se postavim tudi za druge in da če mi neki ni všeč to upam tudi na glas povedat. In ne samo to upam si povedat tudi kaj konkretno mi ni všeč. In to tudi sam cenim, če je obratno sicer ni ravno prijetno, ampak pomaga da pol naslednjič ne ponavljam prejšnjjih napak.

    Verjamem in vem, da marsikdo, ki gre v restavracijo in če s hrano, ki jo dobi ni zadovoljen reče na vprašanje natakarja: Kako se vam je zdelo? Nekaj v stilu bilo je dokaj solidno in gre sklonjeno glavo ven iz restavracijje. Ampak jaz povem tko k je, sori. Čebula juha je bla bleda in nerazkuhana čebula je bila notri, ocvrta zrezek v parmezanovi posteljici pa je jebi ga navaden dunajski in ne zavajat ljuidi z nekimi naslovi, če to ni res.

    A ni boljš, če ti nekdo pove resnico, kot da ti laže in te navidezno hvali, gostilno maš pa čedalje bolj prazno in se sprašuješ zakaj.

    In veš kaj ponavadi folk čez čas pride in reče A kak bi mogu še spremenit. Jaz pa tudi, ne rečem da zmeri vse upoštevam, sam se trudim v čim večji meri.

    Sicer pa se eros zdej zihr od vsega srca smeje. Skor tko zgleda k da beremo vsak s svojim razumo, oz očali. Sicer je res, vsakdo vidi svoj pogled, samo ravno to kar je tvoj očitek jaz ves čas poudarjam, da je bistven manjko te knjige, da nima vertikalne dimezije to je povezave z modrostjo, duhovnostjo, bogom.

    Čist v vsakem postu to razlagam in tudi to, da ker tega ni, ni važno na kolk načinov mi eros servira pesto bazilico, je povprečna in sori ni božanski kuhar. Mu priznam se trudi in ja ok hrana, če greš na malco, ne pa za to da pelješ prijatelje na izborno večerjo.
    Pa sej, vedno dodam, da me to niti mal nebi motilo, če mi ne bi tko k v omenjeni gostilni prodajal ravno tega. On pa pravi pridite k meni, eros je božanski kuharski mojster z tremi zvezdicami in ne samo to, ampak tudi to doda, da samo on zna v resnci kuhati po božanskih receptih.

    Pol pa pride en A, ki je pa skromen gurman, a res rad je dobre stvari in po osebnem zanimanju in tudi službeni dolžnosti veliko hodi v različne restavracije, in opazi, da je vse bolj kot ne iluzija in zavajanje.

    Zdej pa vprašanje, naj bo A tiho in reče bilo je dokaj solido ali naj a pove resnico, ko pride eros in ga osebno vpraša kako se ti zdi?

    Sploh, ko A zagleda račun na sicer prelepem prtu poleg Villeroj bo(c)h skodelice z bledo kavo.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: snow
     maj 20 2011 10:35   


    Hotel sem povedati to, da kdor se preveč razumsko zapleta v take tematike in razumsko secira stvari, izgubi osredotočenost na bistvo, ki se lahko v taki knjigi nahaja ali ne. Tako kot se jaz še redko dotaknem newage literature in raznih novodobnih filozofij, bom tudi PSI odložil v kot ali prodal naprej, ter nanjo pozabil v kolikor mi ne bo všeč, ali pa jo pohvalil če bo obratno.

    Hočem reči, da če vlagam čas in energijo v to, da javno zavračam nesmisle in odklone od resnice, mi ostane manj časa in energije za to, da resnico dejansko živim. Saj verjetno razumeš kaj želim reči.

    Naslednjič se oglasim ko dokončam knjigo, da lahko podam celovito mnenje.

    lp


    Quote
    Gost: Avtor
     maj 20 2011 15:34   


    Meni je bil dovolj en stavek, da bi prenehal z branjem knjige in sicer: na vprašanje Erosa, tam kjer sprašuje zakaj ga je življenje "izbralo", je njemu življenje odgovorilo, ker je postavil srečo drugega pred svojo... in zaradi tega Eros je edini izbrani...??? HAHAHAHA!
    Razvajenemu otročiču, ki mu je bilo vedno postlano mehko in gladko (ne glede na brata, vsi smo imeli bratov in sester in situacija je bila vedno podobna) zavrnitev (prva v življenju, kjer je vedno dobil, kar je želel, če se spomnimo nakupa kužka, opisuje, kako je njemu uspelo "nemogoče" prigovoriti očeta spreti kužka pod streho) da, zavrnitev za tako razvajenega mladeniča se je zdela konec sveta... no, ga je vsaj sparavila na realna tla.
    Že iz tega razloga, kjer vidim zelo očitno stvar, knjiga je le komercialno dobro naštudiran proekt, morem ji priznati lepo oblikovanje in dobro idejno razporeditev... ampak, kar se tiče resnice, pa naj zdaj ta človek se baha z znanjem na stotine skrivnosti življenja, človek, ki je nestabilen v svojih trditvah, kot vreme jeseni mi nikoli ne bo dokazal verodostojnost svojih besed, ker že od samega začetka pokaže, kako še vedno v njem se bojujejo tazlične osebnosti, če želite umi. Enkrat - to knjigo nisem napisal, drugič - sem edini, ki lahko odpre vrata ljubezni... in kako odpiramo ta vrata? s čim? tam, kjer razlaga o mišljenju lopova, da naj bi vsakega lopova življenje teplo po glavi... (naši besede nas res bodo enkrat) zanima me zakaj so največji lopovo še vedno s celo glavo, pa jih niti ne boli...

    Knjiga je navadna farsa nadutega razvajenca, ki je enkrat v življenju bil postavljen na realna tla z zavrnitvijo s strani ženske, potem se je vključil I za samoohranitev in bilo je treba svojo samopodobo napihniti, da bi samemu sebi predstati v obliki velikega rešitelja sveta, da bi pozabil svojo "neuspešnost", ker ne dobil željenega, česar nikoli prej ni doživel.

    lepo branje.


    Quote
    Forum generiran v : 3,99 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 04:00

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 4,49 seconds