Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sobota 20-apr
  • Plečnikova Lectarija

  • nedelja 21-apr
  • Moja elektrarna by ENERTEC pokal Slovenije v akvatlonu 2024

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  • četrtek 25-apr
  • Tadej Toš: ABRAhmm

  • petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic Pošlji odgovor
     P.S.I. - kakšna se vam zdi?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: blog
     maj 13 2011 10:02   



    Kako lahko je manipulirati z ljudmi. Res neverjetno.

    komentar na blogu Mance Košir


    Quote
    A
     maj 13 2011 11:09   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Tega zapisa ne najdem, lahk daš link?


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: blog
     maj 13 2011 11:41   



    Najdeš pod kolumno Mance - Erosova enigma na MMC, pod katero je kar nekaj dobrih komentarjev. Vsi se le ne pustijo kupit za 12.00o eur., -Smile. sajUF7G ne moreš verjet.


    Quote
    A
     maj 13 2011 19:04   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Oh, zdej sem pa razočaran. Res, tako razočaran, da sem začasno odložil knjigo. Pa tako obetavno se je začelo. Eros se je znašel pri menihih, vedel sem da je to poglavje zame, nakazovalo se je, da bo govora o Bogu, obliznil sem si vse prste...

    Potem pa, oh potem pa ...

    Če povlečem povezavo z kulinariko bi dejal takole: Eros je glede na prejšne poglavje precej obetal, in zdaj, ko se je lotil najvišjih in najzahtevnejših jedi, je na žalost popolnoma razočaral.
    Če se nekdo loteva visoke francosko italjanske kuhinje in ima recept za slavno francosko jed, še ne pomeni, da je tudi vrhunski kuhar in na žalost se je to pri erosu zelo očitno izkazalo.

    Njegov Bog je namreč precej bolj domišljav a po okusu veliko manj božanski, kot smo ga lahko navajeni, ko nas z njim razvajajo res odlični božanskih kuharji.

    Sicer je bilo sem in tja kakšen segment zelo dober, ampak, če to primerjam z dolgočasno sladico, v kateri najdete sočno jagodo, verjetno zasluge za to, da je jagoda sočna ne boste pripisovali kuharju.

    Ampak, še vedno sem njegov gost in vljudno bom počakal do konca večerje. Znižal bom pričakovanja in uživla v preostanku večera, modra, modra pa me ravno zato, doleti kaj nepričakovano dobrega.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: gost
     maj 15 2011 18:11   


    ...knjiga - vrhunska kulinarika, francija, gurmanska večerja, romantika... hm, A, ti si pesnik Wink


    Quote
    Gost: Ales
     maj 16 2011 15:10   


    Ne, ne, veš, da se ne bi opisal kot presnik, čeprav res veliko pojem in sestavljam razne rime, predvsem za našega malčka Wink

    Sem pa gurman in uživam v dobri hrani, družbi in dobrih knjigah Wink

    Evo sem se prebil do 457 strani. Hm, kaj naj rečem, opažam, da je eros v eni knjjigih hotel zajet celotno življenje z veliko žlico in eno samo pravo resnico in na mojo žalost vedno bolj ugotavljam, da me na vsaki drugi strani hoče prepričat kako je on tisti pravi, ki mu je življenje zaupalo takšno skrivnost. Do sedaj je naštel že 6 dokazov, ki so za nepoznavalce morda zanimivi, sam sori zame niso nič posebnega, razen muzke, ker pač nisem glasbenik, večino poznam od svojih študentskih let. Ne razumem, zakaj ma tako visok menje o sebi, če pa je ja vlada miljone ljudi na svetu, ki dobivajo taka in še veliko bolj globoka sporočila. Sicer ma za vse, ki dvomimo na voljo še zadnji, sedmi ključni dokaz, ki ga bo razkril šele, ko bo čas Wink.

    Ampak gremo nazaj na kulinaroko. Sedaj po precejšnem razočarnju glede glavne jedi, me eros še vedno hoče prepričati o tem, da je visoki božanski kuhar. Tokrat prinese sladico.
    Sicer sem že skoraj poln, večerja je bila dolga in obilna, zato bi se prileglo nekaj lahkotnejšega. Eros pride, k moji mizi in razloži, da bo ponudil nekaj božanskega, slastnega in lebdečega in sicer posebno sladico, iz strnjene smetane, ki naj bi jo celo on sam odkiril.
    Opa si rečem, zveni mamljivo. A bolj, ko eros, na vse mogoče načine razlaga, kako je odkril nekaj neponovljivega in mi jo samo malce spremenjeno servira na 100 in en način, bolj se mi zdi, da sem to že nekje videl in da je tu nekaj narobe. Potem poizkusim in je popolnoma jasno. Panna cotta. Zdej je vprašanje, samo še to kdo zdej nečesa ne razume.

    Poseči bom moral po resnici, upam, da bo njegov instinkt in ego lahko razbral in prenesel resnico, kot dobronamerno. Dejstvo, da je panna cotta moja najljubša jed in jo jem v veliko boljši izvedbi skoraj vsak mesec. Potem me ne zavajat, da je to passicata in da si jo ti izumil, mu povem kar direktno.

    Zdej ne morem si pomagat, ampak resnica je, da eros ni vrhunski kuhar, ne glede na to koliko se sili in želi ugajati vsem mojim čutom in razumom. Morda je ravno zato, ker je iz vsake kuharske knjige nekaj nabral in še to samo napol obvalda, vse skupaj ena velika konfuzija in ničesar vrhunsko narejenega. Ni ne Panna cotta, ne Prestige Ganache in ne Švarcvald torta. Pa še lahkotno ni, beri sem na 457 strani in se že precej vleče.

    Vse bi bilo ok, vzel bi knjigo jo prebral, bi rekel ja simpatičen malce psihološki roman, sicer že videno, a sem in tja je vseeno nekaj svežine in dobrih stvari z drugega pogleda, tako, da se jo splača prebrat. Ampak ne, da se mi hvali in na velike panoje obeša marketinška gesla, pridite jaz sem edini pravi kuhar na svet, odkril sem vrhunsko jed. Naredil sem originalno in edino pravo slaščico, ki je nihče drug ne pozna, če pa jo že, pa ne v originalni prvobitni izvedbi. Potem, ko pridem pa ugotovim, da jem podobno hrano kot v špagetariji na drugem koncu mesta, samo da je hrana malce lepše postrežena in okrašena.

    Najbolj pa me pri vsem tem vedno moti to, da majo taki modeli kot je eros, jajca, da nekaj tako standardiziranega, kot je hrana v samopostrežni restavraciji, zapakirajo na Villeroy bo(c)h krožnik in zaračunajo 4 kratno ceno. Zdej edina, razlaga za to je, da eros ni obiskal prav veliko vrhunskih restvaracij, ali pa je zaradi preambicioznega cilja imel previsoka pričakovanja. Oziroma, tudi to je opcija, da sem sam kaj spregledal. To tudi dopuščam. Bom šel prav prebrat kaj je napisala Manca, dosedaj sem namreč hotel dobiti čisto lastno mnenje o knjigi.

    Če mam prav, potem je kot na dlani, čas je za sedmi dokaz.


    Quote
    Gost: Irina
     maj 16 2011 16:43   


    Hihihi, meni, moja mlajša, ko sem ji pela, potem, ko je že začela govoriti, mi je rekla, da naj neham %)

    Nekaj tudi meni ni všeč pri tej knjigi, da avtor jo povezal z obvezno uporabo interneta, le zakaj bi? zakaj bi mogli bralci obiskovati njegovo spletno stran? ...

    Sicer, kakor sem že prej napisala, prej morem prebrati knjigo. Očitno še nisem lačna zatežene literature Laughing Out Loud

    Želim vsem lep dan Big Grin


    Quote
    A
     maj 16 2011 18:20   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    hihihi, sej meni tudi, ampak sam takrat, ko hoče, da ga poslušam, da on poje Wink

    Sem zdej bral tole od mance, men ni nič takega kot kritika, men se zdi njeno pisanje skoraj kot pohvala.

    http://www.rtvslo.si/blog/aletheia/erosova-enigma/48143 Tko, da trenutno ostajam verjetno eden redkih kritikov Wink


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     maj 16 2011 18:32   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Sem pa naletel na en drug forum in ob skoraj samih pohvalah naletel na avatarja, s katerim imava precej sorodne poglede.

    http://www.tadej-pretner.com/webwiz/forum_posts.asp?TID=316&PN=1


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: Irina
     maj 16 2011 21:14   


    Sem pogledala oba foruma, ne vem zakaj ampak mi še ta mala želja, ki sem jo imela, da bi prebrala to knjigo je izpuhtela...

    Zgleda nekako tako, da: "Kaj mi bodo vsi svetovi in poznanje vseh skrivnosti življenja, če ..."

    Ok, pustimo času čas Wink

    včasih še najbolj prileže kruh in voda Eek!


    ____________________________________________

    Moja starejša ima odličen posluh in lep močan glas, sem pa opazila na videoposnetkih iz njenega zgodnjega otroštva, da ni nobenega posnetka (a teh je veliko) brez tega, da bi v ozadju igrala glasba, in to različnih žanrov, je pa res, da na posnetkih ni niti ene minute brez zvočne glasbene kulise, mislim, da je to pripomoglo k temu, da ima tako dober posluh in glas. Seveda glasba ne sme biti preglasna in groba.

    Lepo pojte Big Grin



    Quote
    A
     maj 17 2011 08:51   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Hoj, zdej sem po dolgem času spet naletel na eno bolj sveže in prijetno poglavje in sicer je govorilo o tem kako lahko spremeniš razmere in dosežeš srečo v svojem življenju s pravičnostjo in prijateljstvom treh razumov. Luštno je blo brat in vse ok.

    Sam spet, če zanemarimo vso ostalo zgodobo, ko gre za vrednote in njjihov pomen, in beremo med vrsticami, je bila spet točka kjer eros izpostavlja, da je nekaj novega in posebnega odkril in da bi v drugih rokah to znalo delati težke manipulacije. To je blo, ko je z zunanjimi dejavniki vplival na delovanje treh umov, tokrat prek spremembe lokaciije in obnašanja zlate ribice.

    Sam kaj je tle novega? Ma to vsi, ki nas to zanima vemo od prve sekunde, ko se s tem začnemo ukvarjat.

    Dejstvo je da ne deluje, ker manipulacija, nikoli ne premaga življenja, čeprav ji življenje to navidezno na nekem nivoju dovoljuje.

    Edino kar deluje in kar nas že tisočletja učijo modreci je zavedanje in odprava vzrokov. O tem eros sicer na nek način tudi govori, čeprav se kot je že večkrat zgoraj omenjeno tega diretno ne dotakne, ampak razume daje prednost razumom, nekakšnim kao univerzalnim zakonom in sebi.

    Zakaj kao zakonom, ker mam ves čas občutek, da berem fiziko za 3 letnik srednj šole, pa recimo greva čez poglavje o električni napetosti in pove U=R*I. On to sicer poimenuje N=T*U in reče, s tem poimenovanjem bomo stvari lažje razumeli. Se strinjam rečem super, sam pol med vrsticami nekje pa čisto direktno pove, da je to on odkril oz. da mu je to razkrilo življenje.

    Pol pa mi valda ni nič več jasno. Najbolj hecno se mi zdi to, da pol operira recimo s tem, kakšen pomen ima, da če spreminjamo N, da to upliva na T in U. Jasno da upliva, sej je tudi prej uplivalo in vedno bo.

    Bistvo zakaj vpliva pa dojameš, ko greš v prvi letnik elektro faksa in ti v pojasnilo samo za U napišejo dve strani formul, med katerimi so integrali po zaključeni poti ... in šele pol razumeš zakaj kaj res vpliva. In takrat razumeš zakaj se napetost v svetu imenuje U ne N.

    Pri erosu pa mam zdej že kar jasen občutek, da se starih problemov loteva z isto miselnostjo, kot jih je ustvarila, samo z drugega zornega kot.

    Pa sej ne rečem, če bi eros reku evo sem napisal knjigo za fiziko za 3 letnik srednje šole, ki znane pojajve razlaga na malce drugačen, bolj razumljjiv način.
    In bi vsi rekel super, sej pri sedajnem učbeniku je res kar precej stvari, ki bi bilo dobro, da jih učencem podamo na bolj razumljiv način.
    Ampak ne on razlaga, da je to nova fizika, da jo je on odkril in da ima za izpeljave tudi nove dokaze. Pol gremo študentje iz elektro faksa to brat in čez čas se nam dozdeva, da smo vse to že nekje videl in bral in da ne sam da ni nič posebno novega, še več da je to za sredo šolo in da včasih celo napačno.

    AAAAAAAA

    Najhuje pa je, da to uspešno prodaja ljudem, ki v šoli mogoče sploh niso mel fizike in da ga pol kujejo v zvezde. Sori sam men se zdi, da to mal spominja na zavajanje.

    Ok, če pogledamo še z drugega vidika, glede keša pa to, ajde priznajmo mu, je potegnil sorazmerno berljive, čeprav na trenutke napačne zaključke iz rang 10 knjig, ki bi skupi stale recimo 200€, on prodaja svojo knjigo za 77€. Uredu, čeprav sam seveda priporočam, da si vsako od teh 10 preberete in svoje povzeteke ustvarite sami ; )

    Ampak pomoje bi blo pošteno in eros to ve, da se razkrije, U=R*I. je znano že precej dolgo časa in sori eros ni čist nič večji izbranec kot tanja, štefan, igor, al pa kdorkoli drug, ki to bere. Zdej modra sem preoster in bo eros, na koncu knjige to na tak način tudi pojasnil. Samo kar mal dvomim, če ne bo dodal kaj takega kot, da lahko to dosežemo samo z njegovo pomočjo.

    Zavedat se je treba, da se vsakemu od nas vsak dan utrnejo dobre ideje, misli spoznanja, ampak to še ne pomenemi čisto ničesar.

    Dejstvo je, da se ideje rade pojavijo v istem času več ljudem hkrati, zadostuje že to, da pogledamo nekaj največjih izumov človeštva, kar bi lahko nakazovalo na drugo ozadje, kot je o idejah in izbrancih splošno razširjeno.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: blog
     maj 17 2011 11:23   



    pogruntu boš, dober marketing, to je pa tud vse.

    v bistvu 7.spoznanje. vpiši se v kodo, mrbit dobiš 12.000 ojrov.


    Quote
    Forum generiran v : 4,46 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 06:41

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 4,80 seconds