Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

nedelja 31-mar
  • Razširjeni vid

  • ponedeljek 01-apr
  • Spekter. 70 let Zbirke UGM

  • sreda 03-apr
  • 22. PRO PR konferenca: vodenje v komunikaciji
  • Znebite se svojih starih telefonov in tablic
  • Med naravo in kulturo

  • sobota 06-apr
  • Veganski golaž na Čistilni akciji ČS Polje

  • nedelja 07-apr
  • Polna luna

  • sreda 10-apr
  • Človek in čas

  • petek 12-apr
  • Mikis Theodorakis: Grk Zorba

  • nedelja 14-apr
  • Razširjeni vid

  • sreda 17-apr
  • Znanja in veščine za uspešno vodenje prostovoljcev
  • Razstava interspace

  • petek 19-apr
  • Ingmar Bergman: Prizori iz zakonskega življenja

  • sobota 20-apr
  • Plečnikova Lectarija

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Osebna in duhovna rast Nov topic Pošlji odgovor
     kaj je prav in kaj ne?! Ali si z antidepresivi res škodimo?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: Irina
     marec 21 2011 22:33   


    hm, zelo doživeto.............

    happy girl, vse kaj ti lahko pomagam, to je to, da dam link, kjer naj bi pisali ljudje, ki imajo izkušnje z zdravili iz skupine antidepresivov, ker s temi tabletami sama nimam izkušenj, le opazujem spremembe v drugih ljudeh, ki le te jemljejo.

    http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:enDHZKnFKtEJ:med.over.net/forum5/read.php%3F51,4533245+koliko+zdravnikov+jemlje+antidepresive&cd=14&hl=sl&ct=clnk&gl=si&source=www.google.si

    ...sicer osebno ne bom presojala kaj prav in kaj ne...


    Quote
    A
     marec 21 2011 23:33   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Here, res je, stvari, ki zasvajajo nikakor niso dobre in vsi vemo, da je odprava vzrok osnova.

    Ampak iz izkušenj ti lahko potrdim, da je zelo malo ljudi na neki točki, sposobnih v trenutku zaključit zgodbo, ki so jo meli bodi si z alkoholom, bodi si z drugimi substancami oz težavami.
    Večinoma, smo sposobni razumeti, izkusiti, celo do določene mere zaključiti in iztopiti, ne pa tudi v trenutku preiti iz enega stanja zavedanja in delovanja v drugega.

    Seveda pa so, do te točke, da sploh lahko zaključijo morali nekako priti. Večinoma za to poskrbijo vodniki oz učitelji, ki ugotovijo, da je stvar prišla do stopnje, ko je potrebno nekaj spremeniti oz zaključiti, ker se je dotični vzorec izpel, in je dotična oseba izkusila vse kar ji je bilo dano. Potem je potreben premik naprej.

    V tem obdobju se zgodi ponavadi dvoje, ali se zgodi nek notranji efekt, napriemr zbolimo in nas telo prisili v drastično spremembo razmišljanja, ali pa se zgodi nek zunanji efekt in sicer pride v naše življenje nek dogodek, oseba, knjiga, ki nam pomaga na naši poti. Zunanji efekt je seveda lahko tudi negativne narave, predvsem če dolgo časa, ne akceptiramo teh sporočil in ponujene roke.

    Zdej pa pridemo, do točke, ko se proces začne. Večina ljudi kljub trenutnu 100% zavedanja vzroka, vzorca in posledice hkrati, kot sem že rekel, ne naredi koraka v 1s. Ampak traja prehod med tremi tedni in dvemi meseci. V tem času se zgodi zaključevanje stvari in zapiranje vrat skupaj z vezmi, ki so bile vzpostavljene, hkrati pa se začnejo odpirati nove.
    Precej dela imajo tisti, ki ignorirajo sporočila in znake ter s tem vlečejo obdobje, ki je namenjeno prehodu v obdobje, ki je namenjeno odpiranju novih poti. Ker je potem težje, saj je potrebno opraviti dve stvari v omejenem času.

    Še glede Prozaca in Metadona, sta učitelja s katerima rešijemo podobne stvari in sicer pomagata prepoznati vzorec, stopiti iz kroga odvisnosti in začeti življenje znova.
    Ne rečem, da za to kar dajeta na drugi strani ne povzročata stranskih učinkov, a njun namen ni da bi bili njuni učenci dolgo časa. Ampak na žalost nam tega, kako biti potem odvisen od sebe in odgovoren zase, nihče direktno ne razloži. Saj večinoma vsi delujemo po načelu, da če nekaj deluje, da se potem v to ne poglabljajo. Bistveno pa bi bilo razumevanje sporočil, pomoči, razumevanje delovanja vzorcev, njihovega učenja in predvsem najpomembnješe stabiliziranja novega stanja realnosti, preko odpiranja novih možnosti.

    To zadnje je najbolj bistven element in sicer je situacija popolnoma enaka pri manjših težavah, recimo točnosti in tam se da take stvari zelo fino in vzporedno trenirati. Ker edino primerjava med sistemi, da realen rezultat.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: Irina
     marec 22 2011 00:22   


    imam vprašanje, ki sicer ne nanaša direktno na temo foruma.

    zanima me koliko zdravnikov jemlje antidepresive? mogoče kdo ve odgovor.


    Quote
    Gost: happy girl
     marec 22 2011 09:44   


    Sedaj bi pa jz imela eno vprašanje. Vsi govorijo delaj na sebi, ne rabiš zdravil, bodi samozavestna, imej se rada, živi za vsak dan posebej..... Kako to doseči?? Kaj narediti da bi se imela zadosti rada, da bi se cenila?!! Kaj? Kako se naj kr dobro počutim, če pa sem se že skoraj celo življenje slabo, če mi je včasih šlo vse narobe. Res je sedaj se počutim srečna, ampak še vseeno ne zadovoljna s sabo. Imam vse kar bi si lahko želela. Prosim povejte kaj nej naredim, kaj to v praksi pomeni: delaj na sebi? Tudi če si rečem sedaj se imam pa rada, se cenim, to nič ne pomeni, to so besede, ki so prazne. Občutki pa ostanejo.....


    Quote
    A
     marec 22 2011 11:58   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Največji trik ni, da se vprašaš kako naj se mam rada ampak, da to vprašanje postaviš na drugo stran.

    Bistvo je, da zelo težko dobiš odgovor, na to kako naj se mam rada, če pa se nimaš in če nimaš prav veliko stvari na in v sebi rada Wink

    Zato tudi ne delajo anfirmacije pri teh, ki majo slabo samopodobo, ker ni odboja in ojačitve energije vprašanja. In ker ni odgovora oz je odgovor nič, je potem samo še slabše.

    Zato je treba vprašanje postavit na drugo lokacijo, kjer ti lahko sploh prinese odogovor.
    Torej začni s spiskom tega kaj imaš rada naprimer v naravi, v slikah, v knjigah, otrocih, okolici, katere so tiste drobne stvari, ki razveselijo tvojo dušo.

    In tu boš dobivala odgovore brez skrbi, 100% sem da jih boš našla, če pride kaj nimaš rada je tudi to veliko, ker pol najdeš nasprotje, ki ga maš bolj rada. Potem boš šla na to, da boš trajno eliminirala stvari iz lajfa, ki niso to in se posvečala tem, ki so to.
    Hkrati pa poteka preobrazba iz vedeti recimo, da te navdušuje sproščenost in da ti je to všeč, da maš to rada pri drugih ljudeh, da rada gledaš take filme, postopoma v to, da si ti taka sproščena zabavna punca in da te majo vsi radi.

    To je prehod iz faze odkrivanja kdo si v fazo biti to kar si.

    Sej ni prav velik filozofije, ko ugotoviš kaj maš ti rada, to postaneš, pol najdeš take, ki majo tudi to radi in pol majo ker si ti to postala, radi seveda tudi tebe in ker si ti to kar ti je blo všeč postala, maš seveda rada sebe in te dobre stvari, ki jih izžarevaš v sebi. In krog je sklenjen, naredila si nov vzrorec realnosti.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Nan
     marec 22 2011 12:20   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 01/26/08
    Posts: 767

    Quote by: A


    ......postopoma v to, da si ti taka sproščena zabavna punca in da te majo vsi radi.






    Jaz sem rešila ta problem, dopuščam možnost da me noben nima rad. Kako sproščujoče.... ;-))


    Profil
    Quote
    Gost: happy girl
     marec 22 2011 12:24   


    Po pravici povedan je tole najboljši odgovor kar sem jih do sedaj dobila Smile
    mislim da rabim nekaj, neki načrt po katerem bom delala, in mislim da samo tako bom nekoč prišla do boljšega jaza. Res je to težka tematika za razumeti, hvala vsakemu ki se vsaj za trenutek poskuša postaviti v mojo kožo.... Ampak sej bo Wink ta stavek mi je tako všeč Smile


    Quote
    Gost: happy girl
     marec 22 2011 12:31   


    Nan rešila si se bulimije? ali si kaj drugega mislila s tem?


    Quote
    Gost: Nan
     marec 22 2011 13:02   


    Ja, včasih me prime ena taka huda "bulmija", a ne grem pol bruhat......verjetno samo dobro kuham.

    Malo heca, happy girl, brez zamere.


    Quote
    Gost: happy girl
     marec 22 2011 13:09   


    Big Grin ja vsaj nasmejala sm se Razz Smile


    Quote
    Gost: re:
     marec 22 2011 13:30   


    včasih najdem odgovori na tak način, da si predstavljam kako neka druga oseba prišla k meni z isto težavo in me prosi za nasvet kako naj ravna. odgovor se najde vedno! potem potrebno samo še zapisati vsak nasvet za "tretjo" oseba in se tega držati Smile


    Quote
    A
     marec 22 2011 15:07   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Quote by: happy girl

    Po pravici povedan je tole najboljši odgovor kar sem jih do sedaj dobila Smile
    mislim da rabim nekaj, neki načrt po katerem bom delala, in mislim da samo tako bom nekoč prišla do boljšega jaza. Res je to težka tematika za razumeti, hvala vsakemu ki se vsaj za trenutek poskuša postaviti v mojo kožo.... Ampak sej bo Wink ta stavek mi je tako všeč Smile



    Zdej pa ne vem, a ti je všeč moj ali nanin odgovor. Verjetno oba Wink

    Sem že prej hotel dodat sam mi je zmanjkal časa, pa itak je tko, da stvari pridejo, ko je čas zanje.

    Ko stvari ozavestiš in začneš delat na njih, potem sicer neki časa traja, da stabiliziraš. To je najdljetrajajoči del stvari, ampak jaz sploh ne dvomim v to da bo )

    Večkrat sicer mislimo, da mora vse bit takoj, sej je super, sam včasih je bolje da gre počas, da sproti dozorevamo. Recimo če začneš z učenjem harmonike, se verjetno strinjaš, da ne boš čez tri tedne najboljši virtuoz na svetu. No čez kakšne pol leta pa boš že domačim lahko kakšno zaigrala, čez leto pa že na kakni žurki, čez dve pa z ansamblom na veselici. Stvari morjo dozoret, nabrat si moraš izkušnje, past in se večkrat pobrat,... sej pa takoj je tudi najbolj prav, si predstavljaš da bi te po dveh mesecih silil na svetovno turnejo. Pomoje bi blo divje in vprašanje, če bi sploh še kdaj vzela harmoniko v roke.
    In tako je tudi tu.
    Učiš se bit to kar si rad in kar res si in to zahteva svoj čas. Ko boš čez dva meseva pogladala nazaj, pa pol čez leto, pa čez dve, se sploh ne boš spoznala. Pa sej to že itak veš.

    Najlepš pri vse stvari pa je da sploh ni treba velikih sprememb delat, sam en dan začneš mal migat na to temo in stvari se same odpirajo. Vzročki se sami začenjajo sporožat, enako je seveda tudi ko gremo v kakšen napačni vzorec. Zgodijo se čist majčkeni koraki, ki pripeljejo do tavelikih in pol kar ne enkrat ugotoviš da se je vse spremenilo. Isti sistem je za ven. Ti sam naprediš prvi korak z odločitvijo in pol dopustiš da se zgodi.

    Men eden najljubših stavekov je: Zgodilo se ti bo toliko dobrega, kolikor dobrega si pripravljen sprejeti. Problem je res veš full hecen, mam kar precej izkušenj, k folk ne more vejert da se to lahko nejmu dogaja in včasih pol sploh ne upa sprejet. Dostikrat maš priložnost videt kakšno punco, ko rabi kar neki časa, da zaupa novemu fantu, in pol namesto da bi se odprla in sprejela to kar ji je življenje ponudilo, se še bolj zapre in odriva ljubezen in srečo še naprej daleč stran.

    Ps: Nan, super si dopolnila, nikol se ne smemo preveč ozirat na to kaj bodo rekl drugi, ampak mormo sledit svojim sanjam. Sicer pa, jaz te mam rad, si mi full fina punca in taka full taka taprava borka Wink


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Forum generiran v : 3,77 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CET. Ura je 02:53

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 4,14 seconds