Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 29-mar
  • VegaFriday v Piranu

  • nedelja 31-mar
  • Razširjeni vid

  • ponedeljek 01-apr
  • Spekter. 70 let Zbirke UGM

  • sreda 03-apr
  • 22. PRO PR konferenca: vodenje v komunikaciji
  • Znebite se svojih starih telefonov in tablic
  • Med naravo in kulturo

  • sobota 06-apr
  • Veganski golaž na Čistilni akciji ČS Polje

  • nedelja 07-apr
  • Polna luna

  • sreda 10-apr
  • Človek in čas

  • petek 12-apr
  • Mikis Theodorakis: Grk Zorba

  • nedelja 14-apr
  • Razširjeni vid

  • sreda 17-apr
  • Znanja in veščine za uspešno vodenje prostovoljcev
  • Razstava interspace

  • petek 19-apr
  • Ingmar Bergman: Prizori iz zakonskega življenja

  • sobota 20-apr
  • Plečnikova Lectarija

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic Pošlji odgovor
     V iskanju Zmaja
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: Nan
     oktober 18 2011 10:40   



    Še malo o Magic Dragonu-u :

    http://en.wikipedia.org/wiki/Puff,_the_Magic_Dragon


    Quote
    Astronom
     december 28 2011 13:40   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    Tam na prvem delu Merijeninega članka o življenju, duši in grehu smo tako zasuli komentarjev ... meni ne uspe videti druge strani, čeprav vidim, da se komentarji nadaljujejo. Ne vem, ali je pri meni BUG ali na Pozitivkah ...

    Kakorkoli že tudi jaz bi se zahvalil tebi, Mirko, ki si zadnji, katerega prispevek lahko berem na računalniku. Okusi so pač različni. Za ene je preveč, za druge premalo materialno.

    Tam sem ti odgovoril še v zvezi z orožjem in strelom v nogo. Tudi sam namreč ne maram strelnega orožja, a na primer nož lahko pride kdaj prav za odrezat si kos kruha - po možnosti, da se ne urežeš. Ni pa to razlog, da bi se ga izogibali uporabljat ...

    Ja, še o biserih, za katere resno mislim, da nam jih trosiš s svojim pisanjem. Pisanje je dovolj razumljivo, da tisti, ki hoče tudi razume. Tisti pa, ki noče, se bo lovil na besedah ...

    No to sem hotel povedat, pa sem izbral kar tegale Zmaja, da ne smetim po forumu ...

    Vsem skupaj res hvala za debato "tam dol" !


    Profil
    Quote
    Gost: Nan
     december 28 2011 14:40   



    Astronom:
    "meni ne uspe videti druge stran"


    Funkcije "Najprej najnovejši", potem "Osveži"


    Quote
    Astronom
     december 28 2011 16:52   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    Hvala, Nan. Že berem naprej ...
    LP


    Profil
    Quote
    Astronom
     december 30 2011 09:03   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    Vesoljec:

    hojla!

    pogledal sem si video na youtube v katerem gospod omenja nekatere stvari, ki se dogajajo v vesolju. ker vidim, da se spoznate na te zadeve, bi vas prosil, če bi si lahko video pogledali in povedali ali kar govori drži.

    link do prvega dela:
    http://www.youtube.com/watch?v=kZRrKi99mno

    je osem delov, v 7 delu se en del ponovi.

    lp

    Astronom:

    Pozdravljen Vesoljec. Pregledal sem vsebino tvojega linka. Ne vem točno, kaj si imel v mislih, ker tu je nametanih ogromno tem. Če povzamem, gospod izvira iz Makedonije in naj bi navezal stike z nezemljani. Ti naj bi mu odkrili neke skrivnosti, med drugim je naštetih en kup pojavov, ki jih navaja ezoterika, kot tudi to, da naj bi bil konec sveta prestavljen za dva dni ...

    Povej mi bolj natančno, kaj te zanima ... verjetno pa bom lahko podal le svoje mnenje, saj gre očitno za osebno izkušnjo gospoda (predavatelja) ...

    LP


    Profil
    Quote
    Gost: vesoljec
     december 30 2011 13:33   


    v videu pravi, da je bila nekakšna eksplozija v središču galaksije. zanima me, če lahko ta val sproži reakcijo, zaradi katere bi se naj sonce v treh mesecih spremenilo v rdečo pritlikavko?

    lp


    Quote
    Astronom
     december 30 2011 17:29   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    Kot prvo, bom morda zmanjšal tvoja pričakovanja, saj nisem profesionalni astronom. Z astronomijo se ukvarjam zgolj amatersko, zato tudi vsega ne vem. Zato se ti tudi v naprej opravičujem, če bom morda izjavil kakšno neumnost ... To vzemi v zakup.

    Na koncu tretjega dela (če si to mislil) je govora o tem, zakaj je sonce v tokratnem ciklu zamujalo z aktivnostjo. Res je zamujalo, a zaenkrat so le ugibanja zakaj. Eno od možnosti je predstavil gospod (predavatelj) in sicer, da je center naše galaksije včasih lahko zelo aktiven. Tam se namreč nahaja črna luknja in ko nekaj prileti vanjo pride do raznoraznih sunkov - tudi magnetnih. To mu niso povedali nezemljani ampak je lahko prebral na spletnih straneh NASE. No, pred kratkim je Vayager 2 (sonda, ki je v 80-tih letih letela mimo Jupitra, Saturna, Urana in Neptuna), ki je trenutno na samem robu osončja tam zaznala nepričakovano nihanje magnetnega polja. Tudi to je dejstvo a tudi za to še ni pametne razlage. Kje bi bilo omenjeno, da naj bi Sonce v treh mesecih postala rdeča pritlikavka v videu nisem zasledil (morda sem zgrešil), a mislim, da je to pravzaprav nemogoče. Sonce namreč lahko postane le bela pritlikavka ali morda nevtronska zvezda, lahko pa pred tem postane rdeča velikanka in "požre" Zemljo ampak to naj se ne bi zgodilo še naslednjih 5 miljard let. Kako je gospod (predavatelj) prišel do rezultata 23. december 2012 kot dan D tudi ne vem, mislim pa, da ga je prebral iz žitnih krogov ...

    Priznam pa, da sem video pogledal bolj površno. Pravzaprav pa se tudi gospod (predavatelj) ravno ne poglablja, ko govori o astronomiji. Navaja pač rezultate NASA-inih opazovanj ... ne vidim pa neke kredibilne povezave s koncem sveta 23.12.2012. Je pa razlog za konec sveta marsikaj - nič ne moremo izključiti ...

    Gospod govori tudi o šestih različnih rasah nezemljanov, ki naj bi nas neodvisno opazovali. V vesolju verjetno res nismo sami. Bil bi pravi čudež, če bi bili. Kaj pa ti praviš na to ?


    Profil
    Quote
    Gost: Nan
     december 30 2011 17:50   


    Propadel mega žur.

    http://24ur.com/ekskluziv/zanimivosti/foto-in-video-ne-bo-konca-sveta.html


    Quote
    Astronom
     december 30 2011 17:58   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    Super, Nan. Hvala za posredovano informacijo. Torej ni treba skrbet !

    Živeli perujski indijanci ! Še dobro, da so se spomnili česa takega !

    Smile

    LP


    Profil
    Quote
    Gost: Nan
     december 30 2011 18:01   


    Upajmo, da niso kaj pozabili, glede na vse tiste prežvečene kokine liste...Wink

    lp


    Quote
    Gost: vesoljec
     december 30 2011 19:27   


    23.12.2012 naj bi do nas prišel val eksplozije (ki se je zgodila v središču galaksije) in bi vplival na sonce, ki bi se do 28.3.2013 razširilo (požrlo merkur in venero) in nato postalo bela pritlikavka. če se prav spomnim iz videa Smile

    sicer pa ja, bi sonce gorelo še 5 miljard let preden bi se to zgodilo.

    glede na to, da nismo sami...

    mislim da bi vsak trikrat premislil preden bi izjavil, da v vesolju nismo sami, če bi videl v živo milky way kot je npr. na naslednjih slikah:

    http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2014312/Milky-Way-pictures-Alex-Cherneys-photos-galaxy-seen-naked-eye.html

    ali imel svoj teleskop kot npr. ti, Astronom Big Grin

    vsekakor pa ne škodi mera odprtoglavosti, za nameček pa še vse te arheološke najdbe po svetu (serija Ancient Aliens) in astronomsko znanje starih ljudstev...
    toliko o javno sprejemljivem mnenju, sedaj pa...

    verjamem, da sem suženj sistema, da obstajajo t.i. reptili in ostali nezemljani, da je zemlja votla in da v njen prebivajo različne rase in da tisti ki to bere misli da sem lunatik Smile

    lp


    Quote
    Gost: vesoljec
     december 30 2011 22:47   


    popravek zgornjega posta:

    mislim da bi vsak trikrat premislil preden bi izjavil, da smo v vesolju sami, če bi videl v živo milky way kot je npr. na naslednjih slikah:


    Quote
    Forum generiran v : 8,75 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CET. Ura je 10:10

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 9,19 seconds