Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 29-mar
  • VegaFriday v Piranu

  • nedelja 31-mar
  • Razširjeni vid

  • ponedeljek 01-apr
  • Spekter. 70 let Zbirke UGM

  • sreda 03-apr
  • 22. PRO PR konferenca: vodenje v komunikaciji
  • Znebite se svojih starih telefonov in tablic
  • Med naravo in kulturo

  • sobota 06-apr
  • Veganski golaž na Čistilni akciji ČS Polje

  • nedelja 07-apr
  • Polna luna

  • sreda 10-apr
  • Človek in čas

  • petek 12-apr
  • Mikis Theodorakis: Grk Zorba

  • nedelja 14-apr
  • Razširjeni vid

  • sreda 17-apr
  • Znanja in veščine za uspešno vodenje prostovoljcev
  • Razstava interspace

  • petek 19-apr
  • Ingmar Bergman: Prizori iz zakonskega življenja

  • sobota 20-apr
  • Plečnikova Lectarija

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Luštne stvari > Knjige, glasba, filmi... Nov topic Pošlji odgovor
     Transurfing realnosti - recenzija
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    A
     december 18 2010 23:55  (Prebrano 10204 krat)  
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Ponavadi sicer ne dajem kritik ker večinoma v stvareh iščem dobre stvari, samo če imam od nečesa resnično visoka pričakovanja potem pa doživim razočaranje, se mi zdi prav, da sem pošten in predstavim tudi ta del.


    Berem tale transurfing, res da sem šele na 77 strani ampak res ne vem kje so falili ali česa niso doživeli moji prijajtelji, da jim je ta knjiga tako dobra?

    Po nekaj zanimivih uvodnih iztočnicah, od katerih sem res pričakoval polnovredno bralno izkušnjo, v smislu to bo res nekaj čisto novega, ... potem doživim čisti mrlzel tuš z na novo predelanim miljonkrat prebranimi stvari.

    Priznam, da ne dojemam, kaj je takega v knjjigi, da se jo povzdiguje med knjižne uspešnice. Sej ne rečem, čist korektna knjjiga, ampak daleč od tega kar se pričakoval.
    Začetek je kot sem rekel dober, potem pa se mi zdi kot da bi bral kvantno fiziko, psihologijjo množic, anfirmacijsko vizaliziranje, matriko in delovanje miselnih vzorcev vse premešano in vse na enkrat. K temu lahko dodam še tudi v podtonu nikoli izrečene teorije zarote?

    In nihala, kakšen izraz je to??? Nihala se ve kaj so, in ne moremo prenest analogije nihal v svet matričnega polja. Saj tam nihala kot taka sploh en obstajajo ampak obstaja struktura, sistem in vzorec sestavljen iz energije in informacije.

    In ne razumem zakaj mi nekdo na vsak način hoče prodati krišnamurtijovo idejo o nepoimenovanjju, ki jo nadgradi v preimenovanje, v smislu da okno ni okno ampak svetlobni vstopnik, in da če okno pogledamo iz tega zornega kota bo potem vse popolnoma drugače.

    Sori ampak zame je okno okno, če ga nekdo ne vidi v vseh njegovih različicah je to njegov problem, sploh če razlagaš ravno o tem. O prostoru različič. Naajhuje pa je če iz tega narediš znanost in jo podaš kot dejstvo.

    Še to, če je višek transurfinga v smislu, da v zoprni situacijio, narediš nekakj nepričakovanega oz situacijo ignoriraš ker s tem stvari ne daješ energije. Potem sem zelo zaskrbljen, ker smo povsem pozabili na osnovo spreminjanja realnosti in to je urejanja vzrokov, ki so generatorji vzorcev.

    Torej, če ni vzrokov ni posledic in jasno je da lahko izbegavaš če delaš nepričakovane premike ampak drugo dejstvo je tudi to, da s tem nisi nič naredil, ker po teoriji se ti bo v kolikor ne odpraviš vzroka stvar ponovila na drugem nivoju in verjetno tudi podvojene moči.
    Ker smo zelo pozabljivi in ne gledamo celostno vseh možnosti, pa to pomeni, da na našo žalost velikokrat teh dveh dogodkov ne bomo povezovali in potem haha spet izbegavaš namesto da bi naredil odločilen korak in se nehal iti igrice sam s sabo.

    Sem zdej začel delati po teoriji fotoreadinga in se pogovarjam z avtorjemv knjige v slislu, dej Vadim dej mi neki kar bo upravičilo to, da te priporočajo in da je ta knjjiga uspešnica. Upam, da dobim na naslednjih straneh boljši vtis in da mi bo Vadin dokazal, da je to v kar je po dobrem uvodu zašel le stvar, ki jo bo v drugem delu potreboval za nova izhodišča. Grem brat in vam poročam.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     december 19 2010 11:42   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Včerajaj sem prebral do strani št. 100 in spet popolnoma isto, val uspešnosti in razlaga o tem, da se nikamor ne premika ampak nas od njega odaljujejo druga nihala, ter navezava na to da ni konstruktivnih nihal in nas torej vsa nihala omejujejo v tem da bi nihali z lastnim nihalom.

    Mislim, kaj je to drugega kot že 100.000 x povedana najosnovnejša modrost, da so zdravje, mir in ljubezen, če hočete tudi uspeh naše naravno stanje, če si v ravnovesju sam sabo z izvirom.

    Res upam, da bo v prihodnjih straneh kaj bolj izvirnega. Pa sej čist ok knjigica, da te spomni na kakšno stvar, če malo pozabiš, samo da se pol ne deklariraš, kot da boš povedal nekaj čisto novega.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: irina
     december 19 2010 16:58   


    do zdaj je bilo izdano, če se ne motim - 7 knjig, ta, ki jo bereš - je 1.


    Quote
    A
     december 20 2010 08:12   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Res je irina, ta ki jaz berem je taprva.

    Ampak vrnimo s k knjigi. Sem prišel včeraj do 178 strani in samo še huje je. Tole je bil pa eden najbolj suhoparnih delov knjih v zadnjih 10 letih. Res, tako suhoparnega naštevanja dejstev in opazovanj nisem bral že ne vem od kdaj, lahk bi reku rang od srednje šole.

    Sem in tja kakšen dober stavek in nastavek, potem pa spet monotono naštevanje.

    A je kdo bal tole? A je pol kaj boljše, a se to sam še nadaljuje? Moram res vprašat danes frende, kaj jim je blo tko všeč, da so mi priporočal to knjigo? Bom prebral do konca in upam, da se spremeni.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: gostja
     december 20 2010 09:28   


    Človek toliko časa brska po knjigah, dokler ne ugotovi, da je vse le odkrivanje tople vode, second-hand informacija, in da tistega kar išče ni v knjigah.
    Takrat se morda ustavi in pogleda v ogledalo...


    Quote
    Gost: gostja
     december 20 2010 09:45   



    gotja pomežik

    KDOR ZNA - NE GOVORI

    KDOR GOVORI - NE ZNA


    Quote
    Nan
     december 20 2010 10:29   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 01/26/08
    Posts: 767


    ....Takrat se morda ustavi in pogleda v ogledalo...

    [/p]



    Dost je tega gledanja in mazohizma, malo veče dinamike in vitalnosti. Wink


    Profil
    Quote
    Gost: gostja
     december 20 2010 11:00   


    Ko bi vedela, kakšna dinamika nastane, ko se sama sebi od srca nasmejiš ob pogledu v ogledalo...


    Quote
    Gost: Nan
     december 20 2010 11:11   


    Srečen mazohist (Smile)


    Quote
    Gost: gostja
     december 20 2010 11:33   





    Horuk v nove čase...

    http://www.jurki.si/basisti_audio.html


    Quote
    Gost: gost
     december 20 2010 22:07   


    ...sirota sem, nimam ogledala, so pa izložbe v katerih kdaj pa kdaj ujamem svoj odsev, ki je zelo popačen... (-:


    Quote
    Gost: gostjaa
     december 21 2010 01:47   


    ........v zlatih oknih so zlatii odsevi.
    ne glej v popačene........


    transrfing


    Quote
    Forum generiran v : 3,67 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CET. Ura je 05:16

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 4,04 seconds