Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

nedelja 31-mar
  • Razširjeni vid

  • ponedeljek 01-apr
  • Spekter. 70 let Zbirke UGM

  • sreda 03-apr
  • 22. PRO PR konferenca: vodenje v komunikaciji
  • Znebite se svojih starih telefonov in tablic
  • Med naravo in kulturo

  • sobota 06-apr
  • Veganski golaž na Čistilni akciji ČS Polje

  • nedelja 07-apr
  • Polna luna

  • sreda 10-apr
  • Človek in čas

  • petek 12-apr
  • Mikis Theodorakis: Grk Zorba

  • nedelja 14-apr
  • Razširjeni vid

  • sreda 17-apr
  • Znanja in veščine za uspešno vodenje prostovoljcev
  • Razstava interspace

  • petek 19-apr
  • Ingmar Bergman: Prizori iz zakonskega življenja

  • sobota 20-apr
  • Plečnikova Lectarija

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Skupnost > Pozitivke Lab & Project Nov topic Pošlji odgovor
     Positive wave: Spremenimo svet v enem dnevu
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: Ales
     oktober 12 2010 18:52   


    Ena super stvar, ki se bo zgodila:

    http://www.sloga.sloga-platform.org/images/stories/PDF/program%20srd%202010%20koncni.pdf


    Quote
    Gost: Ales
     oktober 13 2010 20:47   


    Tole mi je poslal aleksander in mislim, da bi bil tale naš projektek kar lušten za to Wink



    Link on http://www.fundsforngos.org/latest-funds-for-ngos/sophie-prize-2011-100000-annual-international-prize

    The Sophie Prize 2011: A $100,000 annual international prize
    By fundsforngos, on September 30th, 2010

    Nominations are invited from individuals and organizations working in the field of sustainable development and environment for the Sophie Prize 2011.

    The Sophie Prize is an annual international environmental prize of US $100,000 and is “awarded to an individual or an organization that, in a pioneering or a particularly creative way, has pointed to alternatives to the present development and put such alternatives into practice.

    * What kind of change of consciousness is needed?
    * What is sustainable wisdom?
    * What qualities of life are the most important?
    * What important alternative measures must be implemented now?
    * What kind of mobilization of people is needed in the “global village”?

    The recipient of The Sophie Prize will have found an answer to one or several of the challenging questions above, thereby contributing to setting them on the international agenda. Concerning fair distribution of resources and global environmental and development issues, we will distinguish between what is perceived as attainable in the short run and what is absolutely necessary in the long run. The Sophie Prize will honor efforts to promote changes in the world that are necessary in a long-term perspective.”

    Self-nominations or staff nominating their own organizations will not be accepted. The deadline to submit nominations is 1 November 2010. For more information, visit this link.


    Source Link: http://www.fundsforngos.org/latest-funds-for-ngos/sophie-prize-2011-100000-annual-international-prize#ixzz123spKii2
    Copyright©FUNDSFORNGOS.ORG. Do not remove this link.
    Under Creative Commons License: Attribution
    -----------------------
    hug,
    Aleksander Batič


    Quote
    Gost: Ales
     oktober 14 2010 08:50   


    Še eno zanimivo razmišljanje zanimivih Slovencev

    * * *


    V razmislek: strategije naše prihodnosti

    Zbirka Modra knjiga

    Urednik: Darko Zupanič

    Zbornik

    Elena Pečarič

    Janez Kolenc

    Katarina Langus

    Darko Zupanič

    Peter Amalietti

    Dodatek

    Gašper Zupanič

    Sepp Holzer



    Iz uvoda

    Sebi pomaga, kdor pomaga svojemu narodu. Ko sva tako

    nekoč, to ni bilo prvič, razmišljala, kako bi lahko koristila svojemu

    narodu, sva se domislila, da mu lahko pomagava razmišljati

    strateško o njegovi prihodnosti. V želji, da bo ta knjiga

    kot vodilo in spodbuda k razmisleku kar se le da univerzalna

    in vseobsegajoča, sva k sodelovanju povabila več

    podobno čutečih prijateljev in prijateljic. Vsi bomo odgovarjali na za vse nas pomembno vprašanje,

    ki pa ni retorično: Kako si želim, da bi živel čez 5, 10, 15, 25, 30 let. O tem bi moral vsake

    toliko razmišljati prav vsak posameznik zase, kot morajo na isto vprašanje za svoje podjetje

    odgovoriti direktorji in predsedniki upravnih odborov oziroma vodje državnih in drugih družbenih

    organizacij. Predvsem pa se mora kdo naposled tudi vprašati, kakšno Slovenijo si želim čez 5,

    10, 15 ... let?, in tudi, kaj storiti, da bo čez 5, 10, 15 let Slovenija takšna tudi zares postala?


    Quote
    Gost: Ales
     oktober 14 2010 10:41   


    Z vseh strani zadnje dneve dobivam podobne ideje:

    * * *

    Spoštovani kolegi in kolegice,

    dogaja se. Povsod po svetu. Vzpostavljajo se omrežja, se združujejo in koristijo vzajemne sinergije drugo od drugega. Različne pojavne oblike dinamičnih struktur se testirajo in vmeščajo v prakso skozi proces evolucije. V novem izvodu Aktualno 2.0 je govora o takšnih omrežjih in porajajočih se povezavah. Vabim vas, da se mi pridružite v prebiranju teksta, ki je pred vami. Dovolite si tudi kakšno provokativno vprašanje in če se pojavi nekaj zmede, to samo pomeni, da ste vstopili v proces svežega učenja in soustvarjanja. V novem Aktualno 2.0.

    http://www.aktualno.biz/

    Lep pozdrav, Violeta


    Quote
    Gost: Ales
     oktober 14 2010 13:42   


    še tole, če anredimo en svetoven zemljevid, kako gre svetu na našem področju Wink

    * * *

    Hi,

    Today WWF launched the 2010 edition of the Living Planet Report.

    The report is published every 2 years and is considered to be the world's leading, science-based analysis about the impact of human activity on the health of our planet. This is a big deal for us and we wanted to share this with you, our supporter, straight away.

    It's key finding: humanity's demands exceed our planet's capacity to sustain us. That is, we ask for more than what we have.
    Why does this happen?
    Explore

    * Find your country and see how it compares to other countries
    * See what makes up the biggest components of our footprints
    * Watch how the index for species populations move and change over time

    Learn

    * How does the loss of species diversity affect you and me?
    * How key species populations have faired since 1970.
    * Why do temperate species do better than tropical species?
    * Who comes of worse? Terrestrial or Freshwater animals?
    * Which countries makes the most demands on our planet, and which the least?
    * How is this related to what we earn?
    * And how "developed" we are?


    Quote
    A
     november 02 2010 22:05   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Tole mi je poslal Toomas od LDIT worda in evo čist podobna ideja naši. Juhu!


    Dear friends,

    Check this out:

    http://www.fouryearsgo.org/

    It's quite impressive to scroll through the list of organisations - hundreds and hundreds focused on solving big and small problems, on social justice, spiritual growth, ecology etc.

    Only thing is I didn't see anyone wanting to clean the whole world, so, I guess we have to do it Smile Of course, together with all of them, who want and I hope we help also other organisations achieving their goals and fulfilling their dreams. Dreams that are fast becoming Our dreams on the level of humankind.

    Greetings,
    Toomas


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     november 04 2010 07:17   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Zdravo

    Danes je bilo pa osvobajujoče jutro.
    Kot ste opazili sem bil glede projekta kar malce v vakumu in se nekaj časa nisem preveč oglašal oz sklical novega sestanka, precej sem razmišljal o viziji, ciljih, o tem kako bo vse skupaj potekalo.

    In ves čas me je nekaj blokiralo in sploh nisem mogel ugotoviti kaj je to blo, ampak enostavno stvari niso stekle z tako lahkoto in tako tekoče kot je prav za tak projekt. V teh primerih, to sem se naučil od prej, da pač ni druge kot da počakaš, pa če se ti še tako mudi. Če nimaš 100% podpore svoje in od zgori itak nimaš kej. Tudi v tem primeru je bilo nekaj takega, enostavno, sem mel občutek da je treba počakat, da se stvari pokažejo in uskladijo.

    In danes je prišel ta trenutek, osvoboditev je prišla v obliki osvoboditve od datuma 2012. Prej ko sem bil vezan na ta datum in smo vse tempirali v te dve leti, nekaj ni bilo ok.

    Potem pa sem dva dni nazaj dobil zgornji meil od Thomasa od LDIT WORDA in čisto po naključju mi je zraven prišel še un video od podari objem, luštkane akcije, ki sva jo par let nazaj izvedla z Matejem in še Urša mi je poslala update akcije od maldih, ki bodo drugo leto organizirali mladinsko akcijo podobno estonskemu brein storming dnevu in vse skupaj je pripeljalo do tega, da sem ugotovil da ta projekt Spremenimo svet v osnovi presega datum 2012, saj je čisto prevelik za dve leti.

    Tako, da zdej sem dobil kar nekaj novih idej in svežih zamisli, osnova ostaja, osebna in skupna vizija, konferenca spremeb in pa to na podarim objem, da gremo na podari dan(to kar smo mel kot dan za človeštvo), potem pa še par novih stvari. Verjetno vse ne bo šlo do 2012, ker to leto se itak dogaja svetovna čistilna akcija in če je čiščenje, je verjetno prav da gradimo stvari potem, naslednje leto 2013, pa verjetno še bolj 2014 in še več časa za pripravo mamo. No cilj vseen je da se resno dela na tem, da bo čimveč stvari najrejenih že v teh dveh prihodnjih letih, ampak vse bolj se mi zdi da se stvari s tem šele začenjajo.

    Evo toliko na kratko. Naslednji sestanek bo 11.11 ob 17 uri v Lj. Prostorček še sporočim.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     november 19 2010 00:42   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Zdravo

    Dolžan sem 3 in 4 povzetek sestankov.

    Tretji sestanek je bil še v fazi ko smo nekako še bili v okvirjih leta 2012. Na sestanku smo naredili breinstorming vizije, poslanstva... ampak ker se je vmes toliko spremenilo, sploh ne vem če bi kaj pisal o tem.

    Bistveno je, da so se nam na tretjem sestanku pridružili Matej, Juri, Sabina in Polona in da so vnesli neko novo dimenzijo delovanja.

    Vsekakor kot sem že prej napisal je bil zadnji mesec namenjen premisleku o tem ali je vse skupaj prava pot in zakaj se določene stvari ne dogajajo, kot jih čutim in kot vem, da bi se morale dogajati.

    Vsi verjetno že veste, da smo potem naredili en reset in da smo se odmaknili od datuma 2012 in se osredotočili na malce daljše časovno obdobje in ob tem je tudi energija in delovanje steklo tako kot sem si želel.

    Četrti sestanek je bil bolj interne narave in sicer smo se dobili na čaju v sorazmerno majhni skupini. A smo bili toliko bolj efektivni.

    Ker je bil neformalen je vsakdo lahko predstavil svoj vidik in vizijo in tako smo dobili nekatere nove idej.

    Najprej je Juri pristopil in utemeljil potrebo po tovrstnem projektu s filozofsko vrednostnega stališča.
    Potem je Mirčo predstavil projekt, ki teče na nizozemskem v okviru njihove skupine LDITW in sicer Seven days of inspiration, ki izhaja iz ideje, koliko neizkoriščenih potenicialov ima Nizozemka in kako jih čim bolje uporabiti, v vsakem od teh 7 dni se bodo posvetilu enemu področju in skupaj poizkusili najti izboljšave.
    Sama ideja nam je bila res blizu, zato smo se odločili, da to moramo izvest, stvar je nekakšna nadgradnja Breinstorming dneva in da zelo sovpada z našo idejo o tem in v povezavi s konferenco, dobi še neko novo dimenzijo.
    Za Seven days of inspiration smo se precej navdušili in komaj čakam Mirčotove prevode.

    Vmes so padale že druge ideje in sicer, da bi morda naredil en dan tišine al pa vsaj uro tišine, da bi mel ljudje spet enkrat čas za en temeljit premislek o vsem skupaj, o svojem življenju, prihodnosti, skupnosti, vrednotah.

    Že pred sestankom pa sva se dobila z Mirotom Mihcem na delovnem kosilu, kjer sva obravnavala prejšnje ideje in nove poglede na projekt in sva se strinjala, da bi bilo zelo dobro uporabit čim več tega kar doma in v svetu že obstaja. Da bi blo za začetek dobro narediti en skupen page kjer se bodo zbirale te ideje in podobno misleči ljudje.

    Razpravljala sva še o eni ideji in sicer sem zadnje dva dni na televiziji gledal pogovorne oddaje z nekaterimi uglednimi podjetniki in razumniki, ki so vsi po vrsti govorili da to stanje da se v Sloveniji samo še kregamo, grebemo in vse obrnemo na slabo stran, nikakor ni normalno. Ampak da bi se morali posvetiti predvsem razvijanju dobrih plati in pa temu da bi se tudi v parlamentu in potem še drugje usedli skupaj in pogovorili v dobro nas vseh, ne pa da en čez drugega govorijo udrihajo in ob tem skrbijo samo za lastne interese. Zdelo se mi je fenomenalno, pa res zakaj se v parlamentu ne bi usedli skupaj in se normalno pogovorili, a nebi bil to zgled celi državi. Odlično, take ugleden in razumne ljudi full pogrešam. O tem, kar sem sanjal že pred leti in sicer da bi bilo res dobro imeti en svet uglednih, razumnih, modrih, ki bi čisto neformalno usmerjal nas kot narod v k pomembnim stvarem. Ne le k temu da samo kritiziramo in da vidimo le slabo, ter da dajemo dobičku prednost pred ljudmi in naravo.
    Samo tehnologijo, kako bi te ugledne modrece dobili, sem že takrat razvil in sicer sem razmišljal o tem, da bi vsakdo, ki bi se prijavil na spletu lahko napisal tri ljudi, ki se mu zdi modri in nato bi računalnik izbral recimo 100 ljudi, ki jih ljudje imajo za najbolj modre in ti bi notrej teh 100 potem predlagali 10 od njih, ki so po njihovem mnenju najbolj modri.

    Tudi o tem smo se pogovarjali na večernem sestanku in našli kar nekaj finih stvari, a seveda tudi vprašanj, kakšno vlogo bi ta svet imel. Skupna ocena je da bi verjetno bilo najbolje, če bi imel samo posvetovalno neformalno vlogo, ki bi bila neka opora in zgled državi in vsem nam.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     november 19 2010 13:27   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Nadaljujem

    V soboto sem rekel, da pokličem nekaj svojih starih prijateljev, s katerim se že dolgo časa nisem slišal. Vedno rad poslušam Mirota S, ki ima večinoma na zalogi precej zanimivih novosti, najbolj pa cenim njegov raziskovalno duhoven pogled in tehnike s katerimi se loteva svojih aktivnosti. Vedno z novimi dimenzijami obogati moj svet idej in znanja in tudi tokrat je bilo temu tako.

    Projekt na katerem trenutno intenzivno deluje je reševanje problema, da vsako sekundo na svetu izgine za 4 nogometna igrišča gozda.
    Moram priznat da sprva nisem verjel. Isti dan sem potem bral tudi intervju z Lučko Kajfež v reviji Varčujmo z energijo, kjer je razkrila še en šokanten podatek, da smo v zadnjih 40 letih izsekali več kot 40% gozda. O joj!

    Res, čisto noro in potem se sprašujemo zakaj se dviguje CO2, no njegova ideja temelj na tem kako bi vsi skupaj poskrbeli za to, da se to ustavi in da se začne novo pogozdovanje.

    Včeraj sva se po dolgem času sva se v Govindasu dobila skupaj z Naro, ki me je že prek meila namamil za nove in zares navdihujoče informacije o projektih, ki se dogajajo po svetu.

    Podrobneje mi jje predstavil Seven days of inspiration, s predstavniki gibanja sta se z Mirčom srečala v Bruslu in moram reči, da mi je samo še potrdil, da je stvar res tolk dobra, da bi blo fino , da jo izpeljemo tudi pri nas.
    Kot sem že zgoraj napisal, gre za to da so se Nizozemci osredotočili na to koliko neizkoriščenih potencialov je v njihovi deželi, od tega da je veliko praznih stavb, pisaren,... ki bi jih lahko uporabili za valilnice takih in drugačnih idej in pa do tega da je ogromno stvari, ki jih imamo doma a jih ne uporabljamo in bi kot take prišle prav komu drugemu in pa do tega da je ogromno ljudi, ki imajo veliko znanja in tudi časa, in bi radi pomagali drugim, če bi se pokazala taka možnost.

    Enkrat smo z Bunkerjem(saj res Bunker moram povabit na en sestanek) in Cnovsom razvijali podobno idejo z imenom DeCentrus - frecaycle sharing in lets sistem, kjer smo z izvedbo odličnega softverskega sistema želeli ravno to omogočiti večji pretok sodelovanja, znanja, storitev in idej med NVO organizacijami, ker predstavljate si to, da ima vsaka organizacija nekaj kar lahko ponudi drugi, in če bi to zamenjali bi bilo super, ker veliko težje plačamo neko storitev kot jo zamenjamo. Že samo na Pozitivkah velikokrat rabimo kakšne dizajnerje, a si jih težko privoščimo, če pa bi recimo lahko to izmenjali bi bilo precej lažje. To velja tudi za posameznike, veliko več vsega se lahko zgodi, če razmišljamo na ta način.

    Nara mi je pripovedoval o še enem drugem projektu, ki je ravno tako navdušil več 10.000 nizozemcev in sicer Vsak dan veselje, za vse ljudi oz. vsaj nekak tko smo to prevedl v Slovenščino Wink

    Fantastičen projekt, s katerim vsak dan narediš nekaj dobrega drugim ljudem. Mal me spominja na že omenjeni Podari objem.

    Še en tak projekt, ki je v tujini že zelo utečen, pri nas pa se zadnje čase vse bolj razvija je Slovenska eko vaška skupnost. Kjer so Domen, Nara in še ostali res veliko naredili, da bi prišlo do prve eko vasi na domačih tleh.

    Če sem sedaj že pri pregledu vseh aktivnosti za katere vem, je sigurno ena od boljših stvari, ki se bodo zgodile, je mladinski dan, oz nekaj takega, točnega imena še niso razkrili. Gre pa zato, da bi mladi iz vse Slovenije na en dan naredili ogromno dobrih stvari. Recimo uredili parke, šli na obisk v dom ostarelih in tako popravili podobo mladih, ki jo imamo sedaj o njih, predvsem pa da bi njihova vloga v družbi bila bolj aktivna.

    Super stvar.

    In še en podoben dobrodelen projekt se napoveduje, ampak trenutno veliko več od tega še ne morem povedati.

    Lahko pa z vami delim vse te čudovite linke, ki smo jih dobili v zadnjih dneh, najolj pridna pri tem sta Matej in Miro, no pa tudi Nara ne zaostaja Wink

    http://7daysofinspiration.com
    http://www.fouryearsgo.org/
    http://www.change.org/
    http://permaculture-media-download.blogspot.com/2010/11/coalition-of-willing-animated-film.html
    http://www.good.is/company
    http://www.rockmelt.com/
    http://moskisvet.com/clanek/rubrika/visoki_obrati/facebook-odvisniki-bodo-dobili-svoj-brskalnik.html

    Ne smemo pa seveda pozabit na Soustvarjanje, lokalne samooskbne eko kmetije in rodovne šole, ki tudi že kar nekaj let orje ledino v Slovenskem prostoru in pa na Joga rave projket, ki je ena od svetlih točk letošnje jeseni, kar se tiče dobrih zabav. Pa še bi lahko naštevali...

    Evo tole je tak res zgoščen in kratek pregled dogajanja na tej naši sceni. Očitno smo se Slovenci zganili in upravičeno lahko rečemo v Sloveniji se dogaja.

    Danes zjutraj sem ob razmišljanju o tem koliko enih dobrih stvari smo sprožili z očistimo, koliko enih dobrih stvari se bo tudi na podlagi tega opogumilo in naredilo svoj projekt, se mi zdi res velika sprememba.

    Vsekakor zaznavam en val, val, ki je še na svojem začetku samo verjamem da bo vse preplavil s svojo dobroto, poštenostjo, dobronamernostjo in pozitivnostjo.

    Val, ki nas bo vse ponesel naprej. Zato sva z Naro danes zjutraj že razmišljala, da bi bilo glede na to da se veliko teh pobudnikov obrača na nas, verjetno dobro narest eno tako izobraževanje zanje v smeri novih tehnologij, ki se uporabljajo za delovanje v skupnosti in pa da prenesemo znanje in izkušnje, ki smo jih pridobili z našo akcijo.

    Po drugi strani pa se zavedam, da bo teh projektov več in da bo počasi nastala neka taka mreža, ki bo po zgledu ostalih mrež, ki bo skrbela za pretok informacij, znanja in ljudi znotraj projektov. Kar pa je v bistvu nadgradnja tega kar smo si zadali v našem projektu na začetku, da bi na enem mestu zbrali vse ideje in stvari, ki se dogajajo.

    Mislim, da se zavedate, v Sloveniji se dogaja in čas je da tudi vi postanete del tega vala, tega res dobrega vala. Wink


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     november 21 2010 00:11   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Zdravo

    Danes sem dobil eno res dobro idejo, oz bolj dopolnitev.

    Dojel sem, da se 7 days of inspiration popolnoma dopolnjuje z naši projektom Spremenimo svet, oz da sta zelo podobna. Pri nas, temeljimo na tem, da vsak napiše katero spremmebno boš naredil, pri 7DOI (7 days of inspiration ) pa se vpraš kje imaš potencial.

    Kar je seveda enako samo iz drugega zornega kota. Priznam velik boljš se sliši kje maš potencial, sam to da si daš in napišeš obljubo, da boš to tudi izvedel, je ključno pri vsej stvari, da se kaj potem to kar si si zastavil tudi zgodi.

    Kaj pravite? Pomoje bi blo to dvoje skupaj združit čist noro.


    Aha, zadnjič sem pozabil omenit še dve stvari in sicer Nara mi je pripovedoval o Tranzicijskem gibanju www.transitiontowns.org (žal je pri nas ta beseda izrablejna), ki je v svetu zelo popularno in ima zelo velik vpliv v NVO in tudi političnih krogih, gre pa za to da predstavniki tega gibanja, nekao strmijo k temu, da bi bila mesta čimbolj samozadostna, da bi čimbolje bila pripravljena na spremembe, ki nas čakajo, naprimer naftna odvisnost, podnenbne spremembe, hrana,...

    In seveda ne smem pozabit na dve ključne stvari in sicer je to Konferenca očistimo Balkan in pa Očistimo Slovenijo v enem dnevu II (2012).

    Ps: Pobude se kar vrstijo, včeraj mi je pisal Borut, ki je bil sedaj nekaj mesecev v tujini (s katerim smo skupaj delali na očistimo) in me povabil na kosilo, da se pogovoriva o eni zanimivi ideji. Komaj čakam, da se dobiva, seveda bom o tem poročal tudi tule gor.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     november 25 2010 01:21   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Zdravo vsi

    Dva dni že razmišljam in mislim, da se je s tem dobrim valom zgodila prava smer in da smo prišli do tiste prave ideje. Sej se ve spremenimo svet se je, slišalo hudo ambicozno, 7 days of inspiration pa se mi je zdej preveč časovno omenjeno, mogoče premal odprto za ostale ideje, hkrati pa je tudi čist predolgo ime. Dejstvo je da samo potencial ne pomaga dosti če ga ne uporabiš in sprememba ne dosti če ni v smeri pravih potencialov.

    Bolj, ko razmišljam bolj se mi zdi, da je ta dobri val s tem ko združuje oba koncepta tista prava stvar, ki nas bo popeljala naprej. Je tak nevtralen, lahko se prenese v vse države, pozitiven je spodbuja dobre stvari, vsak se lahko poistoveti in vsak lahko tudi nekaj naredi, da se veliko dobrega zgodi.

    Prav predstavljam si lahko kako bo zgledala naša stran, kjer boš prišel gor imel na desni vse nove projekte, ki se dogajajo, v sredino pa vse kar rabiš da odkriješ svoje potenciale in narediš spremembo.

    A ni to ena full dobra dimenzija, to sem(smo) na začetku čist spregledal, da če hočeš narest sprememo je fino poznat kje maš potencial zanjo.

    Predstavljate si stran, ki ti res pomaga v življenju, da narediš neki dobrega zase za svet, ki ti pomaga da se spoznaš in družiš s takimi prijatelji, da lahko ustvarjaš kar si si vedno želel, da svoja razmišljanja deliš s svetom, gor dobiš informacije, ki te navdihujejo ...

    Sam to mora bit prav nova stran, sej v sloveni mamo par ferm ki dela zelo uspešna socialna umrežja in sicer Zemanta, folow, btw prav huda skripta, pa un kao facebok, sam da ni tko zaživel nuemo, al neki podobnega, pa še so ...

    Tko, da se sploh ne bojim zato, da zmagamo Wink

    Zdej mormo najdit sam en ime za ta dobri val, pomoje bi blo treba dat angleški ime recimo Positive wave, pa še positivewave.org je ravno še prosta Wink

    Tko da mogoče bi se lahko dobil ta teden v četrtek 25.11, da gremo mal čez te nove stvari, pa da rečemo kaj okrog spleta in pol drug četrtek 2.12 povabmo folk tko za res k sodelovanju.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     november 25 2010 09:00   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Kot sem zadnjič napisal sva se včeraj dobila z Borutom in razpravljala o vseh možnih varjantah našega delovanja.

    Z Borutom sva se že februarja menila o zakladnici idej, ki je pe ena stvar, za katere mamo malce dolga od prej in ki je eden od bistvenih elementov tudi tega projekta.

    Borut mi je takrat tudi bežno omenil dobradela.si, ampak o tem se nisva kaj dosti pogovarjati o tem, ker sva takrat oba na polno delovala na Očistimo.

    Vmes je minilo skoraj pol leta in vsak je dela svoje stvari, ampak danes sva ugotovila, da v bistvu delamo popolnoma isto stvar. Borutova ugotovitev je, da je itak skoraj nemogoče delat kaj drugega, ker prej ali slej prideš na neki takega, če delaš v tej smeri Wink

    Borutovo izhodišče je podobno kot izhodišča o katerih smo mi razmišljali, samo da izhaja iz tega da imamo ljudje ogrmno enih stvari za ponudit, da ogromno enih stvari znamo ampak ker je vse profesionalizirano tega sploh ne vemo več oz niti ne opazimo. Primer, če se ti v mestu pokvari lopata, jo neseš na servis za lopate, če pa se ti na vasi jo neseš k jožetu, ampak dejstvo je da je tudi v mestih ogromno takih Jožetov ane.

    No iz tega potem izhaja sistem, ki je nekoliko podoben sharingu in temelji na tem da napišeš vse kar lahko daš in vse kar rabiš in takose vspostavi večje medsebojno sodelovanje na veliko področjih.

    Predvsem pa Borut poudarja, da vsak lahko naredi dobro delo in da vesel trenutek drugemu, kot je zadnjič omenjal že nara in bistvo katerega je en tak virus sreče, ki se neprestano širi, več ko temu delu namenjaš pozornosti, več priložnosti za to imaš.

    Z Borutom sva se seveda strinjala, da nadaljujemo skupaj in na naslednjem sestanku bomo več rekli tudi o tem izhodišču.
    Ko smo že ravno pri sestankih, za ta četrtek je bilo moje pisemce verjetno malce prepozno, zato se dejmo dobit drug teden 2.12 in tam kar na polno aktiviramo vse stvari, da se ta val razširi.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Forum generiran v : 5,28 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CET. Ura je 02:48

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 5,69 seconds