Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

četrtek 25-apr
  • Tadej Toš: ABRAhmm

  • petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • sreda 01-maj
  • Med naravo in kulturo

  • petek 03-maj
  • Človek in čas

  • nedelja 05-maj
  • Razstava Interspace

  • sreda 08-maj
  • Razširjeni vid

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic Pošlji odgovor
     Peticija za svet brez prostitucije
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    A
     avgust 11 2010 12:56  (Prebrano 1740 krat)  
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Dear Avaaz community,

    This powerful appeal just came to us from one of our members:

    "My daughter Oxana was a beautiful, wonderful girl, gifted in languages. She left our home when she was 20 to take her dream job as a translator in Europe. We were so happy for her. Three weeks later the police told us she died falling from a 5th story window, trying to escape men who fooled her with the job and forced her into a sex club. I died when she died. Now I live only to stop this from happening to other girls. Please, help me."

    Oxana was killed by a brutal and growing global industry - the rape trade. A major part of this trade is girls taken in Russia and sent to Europe and the US where they face an awful future of routine rape and brutality.

    We can stop this horror. A powerful new convention requires strong laws to stop the rape trade -- and Oxana's father Nikolai is appealing to Russian Prime Minister Putin to sign it. Putin cultivates a macho-man image -- we can persuade him by making this a chance for him to be seen as the protector of Russian women. Our goal is 1 million voices added to Nikolai's in the next few days to persuade Putin to act. Click below to sign, forward this email widely, and let's fight one family's horror with 1 million reasons for hope:

    http://www.avaaz.org/en/russia_rape_trade_putin_7/?vl


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     avgust 11 2010 13:37   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Sam res, prav direkt putin bi mogel narest neki, da se ustav to z ruskimi in ukrajinskimi puncami in seveda Eu kot celota s policijo na čelu.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: B
     avgust 12 2010 00:54   


    Bom pa jast »mal poumotvorila«.

    Prosti spis na temo brez teme. Kar tako, razmišljanja...

    Pogledamo to situacijo iz mojega zornega kota v katerega me vedno stisnejo podobne izjave ali dobronamer(je)na opozorila, zornega kota Ukrajinke, ki živi in dela v Sloveniji.

    Da, že 10 let, se ne morem znebiti tega »vcepljenega občutka« iz javnosti in medijev v katerem beseda Ukrajinka=Prostitutka. Seveda so krivi sami, vendar, dejstvo, da pri vsakem ustreznem in neustreznem trenutku, kot zadnji argument ti nekdo pod nos začne muliti pregrehe tvojih sorojakov pušča zelo grenak in ogaben priokus. V državah EU, in Slovenija ni izjema, živi in dela veliko Ukrajink in Ruskih žensk (in moških), ki znajo tudi kaj drugega, kot samo ... Med njimi so ekonomisti, zdravniki, profesorji, ravnatelji, akademski glasbeniki, doktorji znanosti, fiziki, kemiki, farmacevti, in še, in še. Zakaj torej kot pika na »i« v svoj naslov slišim: ah ja, Ukrajinka - vse jasno. In potem pogled - ali obsojajoč, ali usmiljenja poln. Halo??? Pojdimo malo na realna tla.

    Tudi to pismo po moje je le še ena »vaba« za vzburjanje duhov (Od kod, kar naenkrat tako »ganljiva« skrb?), da bi se spet zapičili v Rusijo in jo diskreditirali. Že zelo dolgo časa Rusija in vse kaj z njo povezano ni ne vem kako priljubljeno.

    Dajmo se vprašati: Zakaj?

    Zaradi prostitucije?

    Če bomo iskreni, potem odpremo oči in Salomonov oglasnik, ter malo se odpeljemo v Italijo in v Avstrijo pa še kam dlje in pogledamo resnici v oči, tukaj so še »masažne« storitve … koga boste tam našli?

    Vzamemo k primeru revijo, nago Slovensko dekle, podpis: kdo jo nebi, ali brhka sexi lepotica.

    Kaj bi bilo podpisano pod sliko nage Ukrajinke ali Rusinje?

    Življenjski primer: poroka, dekle - domačinka, po tem, ko se je sprostila zraven 2-3 dc vina gre plesati na plesišče, njen ples je zelo zgovoren. Vsi so zadovoljni in vzpodbujajoče ploskajo, ter pravijo kako je pogumna in sproščena. Minilo samo pol-ure in na plesišče pride moja prijateljica- ukrajinka, ki ni izvedla niti enega giba, ki bi namigoval na »sproščenost«, takoj so bili obsojajoči pogledi, pričakovanje kaj bo zdaj, šušljanje, dvoumne replike itd.

    Utrujena sem in razočarana.

    Prostitucija je problem ni le Putina in Rusije ali Ukrajine, za Svoja dekleta more poskrbeti tudi vsaka država EU in drugih celin, kjer ta fenomen obstaja povsod in v vsaki državi in to množično.

    »Rusija« pa je bila vedno bolj opazna, ali si tega želi ali si tega ne želi, tako to je. Čez okno bo »padlo« 7 deklet iz drugih držav in ena Rusinja, o tistih sedmih bo tišina in molk, o tej eni pa žalostno »Pismo«, in zgodba o »še Eni iz Rusije ali Ukrajine« …

    In koliko časa že Rusija tako »priljubljena«?

    Predvzetost do Rusije živi že veliko dlje.

    Ne, s tem ne mislim Slovenije, s tem mislim zavest » kao Enosti«, kje je že ona?

    Ko me vpraša nekdo od kod prihajam in rečem Ukrajina, odgovor aaaaaaaa, da, da …

    Brez veze…

    Sicer sem podpisala to »Pismo« samo potem bi mogli sestaviti takih pisem še in še, za dekleta vseh držav, ki so na našem planetu.

    Lahko komentirate to moje »pismo«, jaz osebno se ne mislim več oglašati.

    Vsem lep pozdrav in se vidimo ob kakšni boljši priložnosti.

    Vse dobro.


    Quote
    A
     avgust 12 2010 10:37   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    B jaz se samo toliko oglasim, da rečem full hvala za zelo lepo razmišljanje oz pismo.

    Res je vse države bi morale veliko veliko več narediti, da bi do tega sploh ne prihajalo in verjamem da take pobude so ena od potk da se kaj spremeni.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Forum generiran v : 2,09 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 09:19

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 2,43 seconds