Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • sreda 01-maj
  • Med naravo in kulturo

  • petek 03-maj
  • Človek in čas

  • nedelja 05-maj
  • Razstava Interspace

  • sreda 08-maj
  • Razširjeni vid

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic Pošlji odgovor
     Samomor - je to moja pravica?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: B
     maj 24 2010 17:03   


    Tadeja, bi te prosila, da to vprašanje malo razširimo. Ker ja, res je vsak človek je svet zase, takšno vprašanje kot: Ali je suicide pravica ali ne? ne smemo obravnavati tako ozko, in stlačiti le v par stavkov.

    Najprej me zanima, v katerih situacijah bi ti osebno naredila samomor?

    Bi prijazno prosila tudi druge bralce tega foruma, da vsak našteje situacije za katere se mu zdi, da bi najboljša rešitev bila prekinitev lastnega življenjskega toka, prenehanje obstajanja upanja, odpoved možnosti, da preizkusiš svoj pogum in vzdržljivost v težki situaciji, prizadejanja neznosne žalosti bližnjim, seveda, če ni to namen za dokazovanje: "Sedaj pa boste jokali za mano, ko me ne bo." precej kruto za ljudje, ki jih pustimo živeti.

    Lahko situacijo zrcalno obrnemo, to je vseeno, da pobiješ vse ljudje, ki te imajo radi in potem živi s tem, saj tudi to je na nek način samomor.

    Vsak človek ima svoj prag bolečine, vse nas življenje vzgaja, trenira našo, bomo rekli psihično vzdržljivost (kot recimo športniki, ki dvigujejo uteži, saj seveda prvič ne bodo mogli dvigniti takšne teže, ki jo lahko z redno vadbo dvignejo čez eno leto. In izkušen trener (v našem primeru življenje) zelo dobro vidi in zna oceniti kdo koliko bo lahko vzdržal). Vsak samomor je umik, tek (v tem primeru zadnji) pred oviro, pred Bolečino (bolečine so različnih zvrsti); ni važno ali je to bolezen, ali je to "enostranska" ljubezen, izguba premoženja, izguba bližnjega, zaznamovanost in nesprejetje okolice, izguba smisla ... še veliko tega. Kakor vidimo vse zahteva premagovanje bolečine, zahteva naš pogum, zahteva, da vztrajno treniramo našo "življenjsko moč" da prestanemo to "bolečo" preizkušnjo, da življenje premaga našo strahopetnost. Bolečina je sorodnica strahu, torej takšno dejanje je strahopetnost.
    Seveda, če naša ljubljena oseba se odloči za to dejanje, ne smemo je obsojati. Ampak se moramo zavedati, da ni v tem našej krivice. Življenje nas vzgaja in zelo dobro pozna naše zmožnosti, ker je življenje najboljši trener in nikoli ne bo nam dal težjega bremena kot sicer ga vzdržimo. Torej umik iz življenja - je "lenoba" ... ?

    B.


    Quote
    Gost: Nan
     maj 24 2010 18:21   


    Lahko je biti moder in močen, pogumen, dokler nisi na "drugi strani". Vse odgovore poznamo, kot da nas nikoli ne bi prizadelo tako, da vse kar si vedel nima več smisla, ker si v sami srčiki bolečine. Takrat je svet popolnoma drugačen.
    In niso vsi ljubljeni, nekateri nobenga nimajo. Poplna samost. Naredijo rezime, odidejo. Brez obžalovanja, bolečine.
    Mir.


    Quote
    Gost: b.
     maj 24 2010 18:59   


    nan, stvar je v tem, da sem bila na drugi strani, in zato bi rad, da o tem govorimo, in ne samo govorimo... Ne, nisem modra, vsa modrost, ki sem jo odnesla, da to ni prav. V tistem trenutku se res nahajaš v centru bolečine, in sama tema okrog ...

    imela sem srečo, da so me rešili... zdaj vem, da se da živeti in življenje sprejeti z radostjo, ko se zbudiš - razumeš.

    b.


    Quote
    Gost: TADEJA
     maj 24 2010 22:23   


    re: B.

    Ne pustim si vzeti pravice, da sama odločam o svojem življenju ali smrti.
    Menim, da ni situacije, v kateri bi si vzela življenje.
    Zame je življenje neprecenljivo, kot tudi pravica, da imam vedno možnost izbire.


    Quote
    Gost: avtor
     maj 24 2010 22:49   


    samo malo spremenim, brez panike, ok?

    Življenje - to je moja pravica!


    Quote
    Forum generiran v : 0,05 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 01:26

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,56 seconds