Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • sreda 01-maj
  • Med naravo in kulturo

  • petek 03-maj
  • Človek in čas

  • nedelja 05-maj
  • Razstava Interspace

  • sreda 08-maj
  • Razširjeni vid

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Okolju prijazno, eko & bio... Nov topic Pošlji odgovor
     Nam kozmogrami res škodujejo?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    MC
     april 23 2010 19:55   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 11/11/05
    Posts: 123

    Če nekdo zapiči kamen v mater Zemljo - in to kamen, ki ga Zemlja zavrača - je to evidentno posilstvo, pa še incest povrhu. Če nekdo zapiči več kamnov, je to množično posilstvo. Pogačnikovi kamni pa niso le falična prispodoba, ampak predstavljajo tudi realiteto, ki sega onkraj naših dimenzij. In prav v tem je težava. Ko-ZLO-grami, kot "dodana" vrednost obskurnih kamnov, so tisti pribitek, ki sega onkraj materialnega – takšni kamni pa predstavljajo most oziroma zvezdna vrata za Zlo, ki curlja v dimenzijo realnega in povzroča trpljenje - kot manifestacijo ločenosti človeških bitij od troedinega boga.

    Pogačnika je vendarle potrebno razumeti – predvsem kot dionizičnega umetnika. Berite Baudelarie-jeve »Rože zla«, kjer na mesto ravnodušnega boga stopi Satan, ki pozna vse zemeljske skrivnosti, človek pa, čeprav teži k enotnosti, se vendar ne more rešiti razdvojenosti. Vedno bo del človeka segal onkraj dimenzij naše realitete – in Pogačnikovi kozlogrami mu odpirajo vrata. Kaj se skriva za njimi, pa vedo le posvečeni priprošnjiki z mikronsko natančnim uvidom.


    p.s.:

    Dovolj za danes; moram na plesne vaje.


    Profil
    Quote
    Gost: katarina
     april 23 2010 20:17   


    Pozdravljeni!
    Ko sem prebirala komentarje,sem se odločila,da poiščem kakšno knjigo, ki mi bo povedala kaj več o teh stvareh o katerih se razpravlja. No,sem vzela knjigo od gospoda Pogačnika-ELEMENTARNA BITJA.
    Iz knjige ELEMENTARNA BITJA vam opisujem te navedke;
    Kdo so elementarna bitja-škratje,vile,začarane vile,Črna Boginja,rusalke,angel Oran,angel Devos,angel Christopher Tragedij...
    Stran 7. UVOD
    Dobro jih poznamo iz pravljic in pripovedk:škrate,vile,rusalke in ognjene duhove,ki jih zajemamo s pojmom=elementarna bitja=Ta bitja lahko dejansko razporedimo po območjih štirih elementov:zemlje,zraka,vode in ognja.
    Kot kažejo moje izkušnje,opisane v tej knjigi,in vse številne pripovedi drugih tankočutnih ljudi,JE NAPOČIL ČAS,KO TA BITJA ŽELE,da bi se ljudje ponovno in resno zavedli njihove prisotnosti,saj so prav ona odgovorna za vse energijske procese,in čustvene odnose v naravi,v živalskem in v človeškem svetu.
    Vse gospodovalnejši človeški razum jih je dolga stoletja odrival na področje nestvarnega,pravljičnega. In vendar nas ravno pravljice opozarjajo na skrito resnico:VSEVEDNEMU RAZUMARJU VILE IN PALČKI RESDA NE MOREJO POMAGATI,pač pa lahko« STORE ČUDEŽ«za tistega,ki odpre srce.
    V natančno 13 mesecih,ki so potekali od mojega prvega stika z elementarnimi bitji, 26.jan.1993,do tedaj,ko sem dokončal rokopis,so mi ona sama pokazala in mi pojasnila vse temeljne razsežnosti elementarnega sveta. Počutil sem se kot gost,ki so ga povabili v neznani svet...

    Stran 8. Z elementarnimi bitji,kot so rusalke,škratje,vile ali duhovi ognja,o katerih pripoveduje ljudsko izročilo,sicer nismo nikakršnih izkušenj,vendar smo bili intuitivno prepričani,da ta inteligenca narave tudi zares obstoja. Ponoči smo pogosto dolge ure bobnali,hoteč na ta način navezati stik s tem,nam takrat neznanim svetom.

    Stran 9. V naslednjih letih sem se prek svoje kiparske dejavnosti začel vse bolj zavzemati za pokrajino in pri tem razvil postopek,ki ga imenujem »litopunktura«Beseda izhaja iz lithos(gr)-kamen in »punctura«(lat)-vbod.
    Na točkah,kjer je bil energijski pretok moten,sem postavil litopunkturne kamne,ki kakor igle pri akopunkturi zdravilno učinkujejo na energijski sistem tega območja. Poleg tega vsak litopunkturni kamen opremim s »KOZMOGRAMOM«vklesanim znakom, ki pritegne določene kozmične sile,da podprejo proces zdravljenja.

    Iskala sem odgovor. Kaj je kozmogram? Je narejen z vso ljubeznijo palčjega in škratjega sveta v povezavi z sv. geometrijo
    Izraz kozmogram-pomeni,da je v risbi kodirana neka kompleksna vsebina(program).
    V knjigi nam opisuje zdravljenje zemlje po celi Evropi(Slovenija,S. Irska,slovenska Koroška,grajski park Turnich pri Kolnu,Jadranski otok Srakane...)Pri tem sta mu v veliko pomoč hčeri Ana in Ajra.Ana prosi svojega angela Devosa, Ajra pa ima svojega angela-mojstra Christopherja Tragija(z njegovo pomočjo je izdelala metodo vračanja v prejšnja življenja). Čeprav prosi elementarna bitja za pomoč,opisuje tudi zbeganost in strah ob prvih stikih,ko se je v duhu spuščal v podzemlje in iskal stik z njimi..

    Kadar smo bili majhni,so nas strašili s škrati in vilami .Sedaj, na stara leta pa preberem,da so to čudovita bitja. Zame elementarno pomeni neko grožnjo;potres,poplave,požari,viharji...
    Vsi tisti,ki so dovolili ali si želeli postavitev teh"ZDRAVILNIH UMETNOSTI" Ali ste sploh vedeli,kako zdravijo in kaj vse nam prinašajo te "ZDRAVILNE UMETNINE"?
    Preberite,še kakšno njegovo knjigo,mogoče se boste potem vprašali"LE ZAKAJ SMO TAKO NAIVNI"?

    Lp Katarina


    Quote
    Gost: snežinka
     april 24 2010 08:44   


    Upam, da so Sončku plesne vaje koristile in ga še bolj napolnile s pozitivno energijo in razmišlajnji.
    Se mi je sredi noči utrnil en razmislek, pa je bolje, da ga dam na forum prej, kot me odnese v pričakovanja lepega sobotnega dne.
    Po eni strani lahko vse te iniciacije, ki jih izvajajo uradne in neuradne religiozne skupine, res razumemo kot duhovno nasilje, četudi se je vsi (skoraj vsi) lotijo z najboljšimi nameni, da delajo s tem korist za iniciiranca. ("Pot v pekel je včasih res tlakovana z najboljšimi nameni!"Wink Tako je tudi obred krsta v katoliški Cerkvi eno takih področij, kjer se res lahko hitro pade na spolzka tla. S krstom se starši obvežejo, da bodo svojega otroka vzgajali v krščanskem duhu in pozitivnih vrednotah te vere. Tu ni nič slabega. Bolj nerodno je, ker se veliko staršev odloči za krst, ker se to spodobi, zaradi sosedov, sorodnikov, strahu pred pogubo, tradicije ... Ampak - v vsakem primeru se pravi, notranji "krst" zgodi v človeku veliko pozneje, pogosto tudi mnogo pozneje kot potem otrok doživi še birmo, je posvečen v sv. zakon ... Prav tako se lahko dejansko, pa tudi formalno, odreče tej pripadnosti. Ali pa jo najde šele pozno v zrelosti. Tu ni panike, četudi pri mnogih ostane le pri obredju in zunanji fasadi. Saj pri Bogu šteje le to, kar je v srcu, naša odločitev, v skladu s katero potem dejansko v življenju ravnamo. To lahko globoko preseže katoliške ali meje katerekoli druge vere. Je pa lahko vera v religioznem smislu koda, način, kako lažje vzpostaviti stik z Bogom. Tudi v tem ni nič slabega, če to ni le zunanja farsa. Nekateri pa te "kode" pač ne potrebujejo in so bolj "neposredni".
    Končno so mi tudi ime starši izbrali in podelili (celo že pred krstom, kar v bolnici, kot je to v navadi). So me vprašali, če mi je všeč? Ne, niso mogli. So se spraševali, ali mi ime pristoji, so me "začutili" v njem? Verjetno ne, ni bilo časa v tistih minutah, ko ženska še skoraj rojeva, pa že pridrvi matičarka in hoče vse, podatke, podatke ... Tako sem dobila ime po babici, ki me ni marala in posledično tudi meni že kot zelo majhnemu otroku ni sedla. Saj so morda to starši pozneje začutili in mi ime za vsakdanjo rabo predrugačili. So prehitro pomrli, da bi jih o tem povprašala. Končno pa- dnaes nam zakonodaja omogoča, da si ime spreminjamo vsake par mesecev, če se nam zazdi. Zato tudi krst ne more biti taka katastrofalna "obsodba". Pri Bogu šteje le naša odločitev, starši pa imajo pravico in celo dolžnost svoje otroke vzgajati. V najboljši veri, ker drugega nimajo na razpolago!

    Pa tudi, Sonček, na ekološko čistilni akciji niso bili samo ekološki ozaveščenci, ne, ne! Tudi veliko duhovnih! Zato me zdaj vsaka na novo odvržena smetka toliko bolj zaboli, ker kar zaštrli iz te lepe snažnosti, ki smo jo ustvarili. In se prav po človeško sklonim in jo poberem, tudi to fizično nesnago.
    Zato si moramo dati priložnost znebiti se tudi čim več duhovne nesnage. Ker bodo potem posamezne "smeti" bolj opazne in jih bomo prej "pobrali".
    Vem, da me razumeš.
    Tako - zdaj pa srečno v lepo sobotno pričakovanje. Ti ne veš, kaj se bo danes lepega zgodilo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Quote
    Gost: metulj
     april 24 2010 17:19   



    Spoštovani

    delo g. Lada Mihael Florjančiča poznam,spremljam že 13 let. Pri g. Ladu sem iskala in našla pomoč iz mojih težav. Njegova predavanja sem obiskovala že v letu1997. Ne predstavljam si enormnih številk, ki jih navaja. Njegove razlage delovanja zla na človeka, človeštvo so za marsikatero uho slišati kot znanstvena fantastika. S tem se ne obremenjujem.
    Edino kar je zame pomembno je to, da so rezultati vidni. V moji duši pa ostaja mir.
    To je tisti mir, ki je nasprotje nemiru. Kolikokrat slišimo besede ne vem kaj mi je, tako sem nemiren, in to brez vzroka niti zaspat ne morem….
    Vsak izmed 24.000 ljudi , ki je pomoč poiskalo pri g. Ladu M.F. vam bi svojo izkušnjo in doživljanje opisalo na svoj način.
    Tudi sama sem v začetku z navdušenjem pripovedovala, razlagala ljudem o spremembah, ki sem jih doživljala, čutila na in po terapiji g. Lada M.F.. Večkrat sem bila tarča posmeha, poniževanja. Končno sem doumela, da je metanje biserov svinjam nesmiselno.
    Sedaj tudi ti ljudje, katerih so bili do mene žaljivi opazijo pri meni spremembe(ne mislim zunanjost). Se ne posmehujejo več kljub temu, da vedo, da še vedno obiskujem L.M.F. Celo priznajo, da sem iz leta v leto bolj umirjena in »nekako« drugačna. Nekateri izmed njih pa so mnenje glede g. Lada spremenili, ko so bili deležni njegove pomoči.
    Želela bi, da bi vsi našli notranji mir in ga uspeli zadržati za večno.
    Zlo povzroča nemir, bolezen v človeku.
    Sami si največkrat ne znamo, moremo pomagati. Smo kot kraljična na zrnu graha, nekje nas žuli, nekaj nas moti pa ne vemo kaj.
    Že dejstvo, da se zavedamo, da nas nekaj moti, da nekaj ni tako kot bi moralo biti je napredek.
    Ko se sama počutim tako VEM KJE POISKATI POMOČ.


    Quote
    Gost: level
     april 24 2010 19:06   


    Quote by: MC

    Če nekdo zapiči kamen v mater Zemljo - in to kamen, ki ga Zemlja zavrača - je to evidentno posilstvo, pa še incest povrhu. Če nekdo zapiči več kamnov, je to množično posilstvo. Pogačnikovi kamni pa niso le falična prispodoba, ampak predstavljajo tudi realiteto, ki sega onkraj naših dimenzij. In prav v tem je težava. Ko-ZLO-grami, kot "dodana" vrednost obskurnih kamnov, so tisti pribitek, ki sega onkraj materialnega – takšni kamni pa predstavljajo most oziroma zvezdna vrata za Zlo, ki curlja v dimenzijo realnega in povzroča trpljenje - kot manifestacijo ločenosti človeških bitij od troedinega boga.

    Pogačnika je vendarle potrebno razumeti – predvsem kot dionizičnega umetnika. Berite Baudelarie-jeve »Rože zla«, kjer na mesto ravnodušnega boga stopi Satan, ki pozna vse zemeljske skrivnosti, človek pa, čeprav teži k enotnosti, se vendar ne more rešiti razdvojenosti. Vedno bo del človeka segal onkraj dimenzij naše realitete – in Pogačnikovi kozlogrami mu odpirajo vrata. Kaj se skriva za njimi, pa vedo le posvečeni priprošnjiki z mikronsko natančnim uvidom.


    p.s.:

    Dovolj za danes; moram na plesne vaje.





    MC, ne morem verjeti, a to si TI?

    http://www.youtube.com/watch?v=Vk_kRnwWvTc&feature=related

    http://www.youtube.com/watch?v=UkaRr5OVz2I&feature=related

    http://www.youtube.com/watch?v=Rv18WlmJqf4&feature=related


    (saj vem, upam le, da ti ( (ne) - razumeš) kako to gre)


    Quote
    Gost: ?
     april 25 2010 11:45   


    No, no, da niti tega ne veste, da je MC v rapperskem svetu vsak master of ceremony. Po mojem to nima nobene zveze s čudnimi imeni v tem forumu, me je zanimalo ravno zato, ker si ne morem predstavljati, kakšni so ljudje, ki tako razmišljajo, pa mi še zmeraj ni jasno. Malo več sproščenosti in veselja vam želim, več življenjske radosti!


    Quote
    Gost: fizik Jani
     april 25 2010 13:16   


    Vsaka pojavna oblika v našem svetu ima frekvenco, ki jo oddaja okrog sebe. Potrebno bi bilo dejansko izmeriti, kaj se dogaja okrog teh kozmogramov in kakšno frekvenco oddajajo. Poleg tega bi bilo potrebno narediti tudi več poskusov, ko bi kozmograme odmaknili in spet primaknili, pa bi videli, kaj se zgodi s počutjem ljudi. Poskus bi bil zanimiv tudi na ta način, da bi na primer kozmograme deaktivirali in aktivirali in bi nato spremljali občutje ljudi. Vse to bi morali narediti tako, da ljudje ne bi vedeli, kdaj je zadeva aktivna in kdaj neaktivna.
    Tako bi dejansko dobili jasne znanstvene odgovore in bi bila zadeva razrešena...

    Vse dobro vsem!


    Quote
    Gost: snežinka
     april 25 2010 13:51   


    Se strinjam, fizik Jani. Takšni dolgotrajni poskusi bi bili res najbolj merodajni iz našega, materalno znanstvenega vidika. Saj nekaj podobnega se je v zelo majhnem obsegu že delalo, kolikor pač dopuščajo zmožnosti, kakor sem seznanjena. Pa še so bo dogajalo, sem prepričana, tudi kakšno merjenje. Res pa je tudi, da če bi se šli čisto znanstveno merjenje, ki zahteva veliko denarja, predvsem pa veliko, veliko časa, bi medtem kozmogrami že naredili še veliko več škode kot bi pa bilo koristi od meritev, ki bi potrdile to škodljivost. Saj vemo, koliko bolnikov je že umrlo v času, ko še kar iščejo in preizkušajo zdravila za kakšno bolezen. Pogačnik je le imel desetletja časa prednosti, da je razvil svoj sistem in nam ga vsilil, učinki se pa kažejo v potencirani obliki zdaj, ko se kozmograme povezuje v sisteme, oziroma, zdaj se jih ne povezuje več, ker imajo ljudje dovolj teh Pogačnikovih manipulacij z ljudmi in Zemljo!
    Tudi ob černobilski katastrofi nismo kaj posebej merili in primerjali in čakali, ampak, smo enostavno ven zmetali in zavrgli vso presevano solato, pa jagode ..., še kravjega mleka nekaj časa nismo pili, pa tudi pametni kmetje niso krvic pasli v tistem času na prostem ... Se ni nič kaj posebej čakalo, da vidimo, koliko bomo namerili in kaj vse bomo odkrili. Zakaj bi se kozmogramski grehi plačevali še v bodoče, če je že zdaj cena previsoka?


    Quote
    Gost: level
     april 25 2010 14:38   


    MC magic - Marcus Smile Cardenas, mehiški glasbenik.
    Tisti, ki se resno ukvarjajo s fiziko: mreža podobnih vzorcev, verižna reakcija itd.

    Prej sem napisal malo več, pa mi komentar ni zagrabilo, to pomeni, da nimam se kaj vtikati v to %)

    Vsem dobre volje z glasbo in ljubečo mis(l)ijo.


    Quote
    Gost: level
     april 25 2010 14:39   


    mda, vizualna podobnost obeh DJ- jev Markusov je očitna Smile


    Quote
    Gost: zaspane
     april 25 2010 16:14   


    Level.
    Očitno pod tematiko "škodljivi učinki kozmogramov" razčiščuješ še nekaj drugega. Kaj dogaja? Ti samo začetnici mc ne dasta miru ali še kaj drugega?
    Je verižna reakcija mišljeno povezovanje kozmogramov v mreže ali še kaj drugega??


    Quote
    MC
     april 25 2010 16:32   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta


    Status: neprijavljen

    Registriran: 11/11/05
    Posts: 123

    Temne sile so že zdavnaj ušle nadzoru. Pogačnika je uročila čarovnica. Sedaj nas lahko reši samo še molitev:

    http://www.youtube.com/watch?v=wgQzkfxKQbQ


    Profil
    Quote
    Forum generiran v : 3,03 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 02:39

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 3,41 seconds