Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 03-maj
  • Človek in čas

  • nedelja 05-maj
  • Razstava Interspace

  • sreda 08-maj
  • Razširjeni vid

  • sobota 11-maj
  • Vegan Hangouts: Veganski piknik v Tivoliju

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Okolju prijazno, eko & bio... Nov topic Pošlji odgovor
     Nam kozmogrami res škodujejo?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: .
     avgust 06 2010 13:22   


    Quote by: Ina

    še enkrat

    Marija Plazar:
    »…K sreči nisem tekala od enega do drugega, da bi se potem njihovi zčiunki malo zmiksali med sabo, pa bi nekaj od vsega pa le pomagalo. Vem, da mi je pomaglo posredovanje g. Lada ravno zato, ker je bilo izboljšanje takojšnje, že na tisti mizi. Takojšnje, potrjeno potem od uradne medicine (žigi ...podpisi vse je) in še danes je isto izboljšano stanje, brez kakšnih nihanj ali odstopanj. Zato natanko vem, kdo in kaj mi je pomagal…«

    Marija,

    http://www.stephenturoff.com/slo/guestbook.php?year=2009&page=1

    kdo je potem čudež - Lado ali Turoff?


    Danes, ko vsepovsod le izkorščajo drugih, pod krinko visokih načel in božjih imen, vsak tak "proces" se zdi sumljiv, in brez verodostojnih argumentov ne bom verjela nobenemu takemu primeru.


    Vsem želim obilo zdravja.




    Prilagam še tekst, ki je na zgornjem linku:


    ..........


    Marija Plazar 19.3.2009 14:41:46 Slovenia Ljubljana
    Spet čudež!
    KO sem ob koncu leta že mislila, da je vse hudo za mano, se je novo leto začelo s še večjimi preizkušnajmi. Tako hudimi, da kljub namenu celo nisem mogla do Stephena. Pa nič hudega, saj me je v sanjah obiskoval v urah nemirnega spanca v bolnici. Prihaja skupaj s Sai Babo in Bracom. Vem, da tudi slednjega mnogi poznate, saj se srečujemo in si izmenjujemo misli, da so vsi trije "fantje" pravi božji poslanci in da imamo velikansko srečo, da nas obiskujejo v tej mali deželici. Kakšna milost nam je dana!
    Ko sem se po skoraj mesecu dni vrnila iz bolnice (pravijo, da sem ob vseh neverjetnih diagnozah mali medicinski čudež, da sem jo odnesla tako "poceni"Wink, me je še isti dan najbolj razveselila novica, da z mojimi rakavimi celicami (za katerimi sem se hodila zdravit k Stephenu in nimajo nobene povezave s sedanjimi obolenji) ne bo več opravka, saj je moje stanje optimalno. Čudeži se dogajajo in, slutim, še več se jih bo zgodilo. Hvala Stephenu!
    MP


    Quote
    Gost: Ina
     avgust 06 2010 13:25   


    Športnik, še enkrat o grškem izrazu:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Mens_sana_in_corpore_sano

    http://hr.wikipedia.org/wiki/Mens_sana_in_corpore_sano


    Odgovorov ni nikjer. Tisto, kar je bilo v maju, merjenje z antenami niso prepričljiv in zaupanja vreden argument.

    Študija bi mogla tudi predstavljati primerjavo zdravstvenih stanj "obolelih": do in potem, z upoštevanjem sprememb načina življenja »ogroženih«, prehrambnih navad, stresnih življenjskih situacij, osebne konflikte in vse ostalo, jemanje zdravil itd. tisto, kar resnično vpliva na zdravje.

    Drugače vse skupaj "rekla-kazala".

    Moje ime in priimek vprašajte pri g. Lado, upam, da njemu Trojedini ga bo zaupal.

    Še enkrat vsem obilo zdravja.


    Quote
    MC
     avgust 06 2010 13:42   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta


    Status: neprijavljen

    Registriran: 11/11/05
    Posts: 123

    Ljudje vedno verjamejo predvsem v tisto, kar želijo verjeti. (Se najdejo tudi takšni, ki verjamejo, da so v nebesih igrali tarok skupaj s Sai Babo, Bracom in priprošnjikom Ladom.)


    Zato, da bi nekaj tudi res DOKAZALI, pa vendarle potrebujemo malo več – recimo:


    en.wikipedia.org/wiki/Scientific_experiment#Controlled_experiments

    en.wikipedia.org/wiki/Clinical_trial

    en.wikipedia.org/wiki/Blind_experiment


    Profil
    Quote
    Gost: Marija Plazar
     avgust 06 2010 15:01   


    Ne vem, kaj je želela Ina doseči s pridanim linkom. Morda diskreditirati g. Lada? Ali morda psihične kirurge? Morda mene? Kot da celo na Pozitivkah ne najdeš objave za še kakšno drugo obliko pomoči? Kdor išče, ta najde. Kar išče, to najde. V kar verjame, naj mu pomaga. Ampak - naj le bo vse na prostovoljni bazi, ne pod prisilo kogarkoli ali česarkoli. Se motim? Res sem zamudila še veliko drugih eksperimentov in oblik pomoči (saj je ponudba res pestra in vem za ljudi, ki dopoldan tečejo do g. Turoffa, vmes do Gera, potem do Tonija, zvečer pa še na reiki, pa še do šlogarice, če se da ... - tu se pa resnično naredijo miksi in to je zame tekanje od enega do drugega) in sem hitro našla tisto pot, ki mi očitno najbolj ustreza.

    Prav nič me nima biti za kaj sram, če sem iskala pomoč kdajkoli prej tudi drugje. In jo našla ter pri njej obstala. Res ne vem, kaj bi bilo narobe v tem, da potem, ko medicina ne najde več rešitve, iščeš naprej. Pa čeprav po poteh, kdaj pa tudi stranpoteh. Saj je vsako iskanje prostovoljno. Celo z g. Pogačnikom si deliva podobno usodo iskanja pomoči, samo da je on najprej začel z g. Ladom, jaz pa končala svoja iskanja pri njem. Oba pa imava tudi izkušnjo iskanja pomoči pri psihičnih kirurgih (on za svojo hčerko, kakor smo lahko prebrali na forumu). Kaj je v tem slabega? Pač verjamemo še v kakšne druge oblike pomoči, ne le mehansko-medicinske (čeprav tudi v te, ampak, vse bolj me navdajajo občutki, da se zna medicini zatakniti, če bo človeka obravnavala samo kot bitje, sestavljeno iz fizičnih tkiv in temu celo podrejalo psihične procese v človeku – če se motim, bo pokazal čas). G. Lado mi je tudi pojasnil, kako deluje pomoč g. Turoffa, na kakšni bazi, s kakšnimi učinki, do katerih mej lahko seže. Zdaj vse skupaj lažje razumem. O tem ne bom na široko razpredala, kdor bo iskal, bo že našel odgovor tudi na to. H g. Ladu sem se obrnila s čisto novo boleznijo s še hujšimi posledicami in prognozami od prejšnje potem, ko mi g. Turoff ni mogel več pomagati. Tako je bilo to, da bo tudi Ina razumela, da je bil najprej mali čudežek Turoffov, zdaj pa velik čudež po posredovanju g. Lada. Pa naj se sliši za kogarkoli še tako naivno. Zame človek pač še vedno ni le kos tkiv, mesa, kože, kit, mišic, organov in kosti. Potem bi bila raje trava, če lahko izbiram.

    Končno pa tudi v trgovini včasih ne dobim vsega na enem mestu (ali pa sploh ničesar od iskanega) in grem potem še v naslednjo trgovino. Torej, ne vidim sramote, če se sprehodim od enega do drugega mojstra in poizkušam najti najboljše zase. Pri tem iskanju nisem edina, celo nasprotno – večina iskalcev nekaj časa tipa, da najde tisto ta pravo zase.

    So čudeži (dobro, da jih vidim tudi pri drugih ljudeh, ne le na sebi, le da se ljudje neradi izpostavljajo, zlasti ne s svojo identiteto, tudi zaradi takih kot je Ina), čedalje več jih bo in bodo čudeži tudi potrebni, verjemite. Je le vprašanje, kdo in kako se jim bo odprl in bil nanje pripravljen. Saj vsi jih pa niti ne potrebujejo. Očitno pa me vse te preizkušnje le še krepijo, ne pa dotolčejo. Zato si tudi upam povsod pojaviti se z imenom in priimkom (za razliko od koga drugega).

    In zopet poudarjam – h kateremukoli zdravilcu, psihičnemu kirurgu, h g. Ladu … grem, grem prostovoljno, po svoji izbiri, ga (jo) zaprosim za pomoč in jo pričakujem v meni ustrezni obliki. Za zdravljenje in posredovanje svojih sil in energij pa g. Pogačnika niti ni nihče prosil, še manj pa želel biti njegov poskusni zajček tega vsiljenega »zdravljenja«. Še vedno je to glavni problem. Pa tudi rešitev zanj se bo našla.

    Mr, moja najljubša barva je zelena, takoj za njo pa modra. Vidiš, vidiš, kako si bil blizu. Očitno se že kar nekako čutimo na daljavo, da si tako »trofil«. Pa da se ti zdim hecna? Hja, je že življenje samo na sebi dovolj resno, a ne? Si je treba potem le malo na hec obrniti stvari, da gre lepše naprej. Saj ravno zato že kar pogrešam Serpentinška, ki je nekam poniknil zadnje čase. Upam, da ga je le začasno odneslo v kakšno senčko in da bo zdaj, ko so se vremena Slovencem malo ohladila, spet izbezal na plano.

    Ina, zdaj lahko samo še čakamo, da predlagaš tudi izbrana imena strokovnjakov (po tvojem izboru, seveda), ki bodo opravili predlagane meritve, ti jih boš nadzirala, jasno, potem pa določi še barvo papirja, na katerem bodo dokazi stiskani, pa barvo in obliko žiga. Pusti no malo ustvarjalnosti ljudem, da najdejo rezultate po svoje. Razen, če spadaš med kakšne posebne strokovnjake in bi se po svoji strokovnosti rada priključila k delu, da bo ja vse čim bolj objektivno. Dobrodošla. In kot piše Skuliranc - isto pričakujemo od g. Pogačnika. Lahko pa njemu pomagaš, če ti je bližje. Samo, da pridejo vse resnice na dan.

    Tudi tebi in vsem zdravja želim. Naj vam še dolgo služi, saj ga bomo vsi potrebovali v izobilju.


    Quote
    Gost: Mr
     avgust 06 2010 15:08   


    To pa res ni lepo!
    V Knjigi gostov niti ene same besede o g. Ladu.....


    Quote
    Gost: Ina
     avgust 06 2010 17:27   


    Draga Marija, ne čakaj od mene imen zdravilcev (promocija kakor vidim - je vaša panoga). Zame Pogačnik=Florjančič=Turoff=...

    Veliko si napisala in nič konkretnega. Sem želela konkretne odgovore,, odgovorov še vedno ni.

    Vse dobro.


    Quote
    Gost: Športnik!
     avgust 06 2010 18:20   


    Spostovana Ina in Mr.!

    Ina, lahko bi bila v maju zraven in bi verjetno imela sedaj drugačen pogled v zadevo.

    Mr., to je tvoje osebno mnenje, koga kozmogrami ne motijo. Imaš povsem legitimno pravico do svojega mnenja.
    Lep vikend, se beremo drugi teden.


    Quote
    Gost: bloempje
     avgust 06 2010 20:37   


    Tole, kar je napisaloa Ina, pa tudi mene zanima:

    "Študija bi mogla tudi predstavljati primerjavo zdravstvenih stanj "obolelih": do in potem, z upoštevanjem sprememb načina življenja »ogroženih«, prehrambnih navad, stresnih življenjskih situacij, osebne konflikte in vse ostalo, jemanje zdravil itd. tisto, kar resnično vpliva na zdravje."

    ...saj za na nobeno bolezen ni odgovoren samo en faktor, v tem primeru kozmogrami. Bolezen je kompleksna zadeva, zato ga. Marija in sodelavci, resnično prosim za odgovor v smislu Ininega predloga. Torej, večplastna razčlenitev stanja ljudi, ki se pritožujejo nad kozmogrami, češ, da povzročajo telesna nelagodja oz. bolezni.


    Quote
    Gost: Moje mnenje
     avgust 07 2010 15:37   


    Po mojem mnenju nasprotniki MP kozmogramov, ki se tu javljajo, po njihovih napisanih komentarjih tu sklepam naslednje - potrebujejo zgolj dobrega psihiatra.

    To je ves problem, za svoje probleme so poiskali nekoga, ki nima nobene veze z njimi ne njihovimi boleznimi.
    In spet bodo filozofirali levo in desno, da bi poiskali razloge v sebi - odpade.

    vase pojdite in razloge za bolezni najdite v svojih srcih, glavah in vsem, kar ste; MP-ja pa pustite v miru!




    Quote
    Gost: Marija Plazar
     avgust 07 2010 17:39   


    Mr, spremljanje časovnih sosledij pove, da Sem do g. Lada prišla po Turoffu. Če bi ga poznala prej, si tega dragega ovinka ne bi privoščila.
    Ina-beri nazaj, kdo, kdaj in kako bo pristojen za dajanje konkretnih rezultatov meritev. Ker vidim, da v nekaterih stvareh nisi površna, se potrudi še malo tudi v tem iskanju že danega odgovora. Moja stroka niso meritve učinkov kozmogramov, lahko sem le opazovalec pri meritvah. Potrpežljivost, potrpežljivost.
    Ja, k psihiatru se pa lahko kdaj kar družno odpravimo, komad za komadom. Od MP-ja naprej. Sama se ne bojim kakšnih presenečenj, nobena introspekcija pa res nobenemu ne škodi.
    MP-ja puščam čisto v miru, le tisti njegovi kodirani kamni mi ne dajo miru. Drugače mu pa še za prihajajoči rojstni dan v prihodnjem tednu privoščim, da uživa, se veseli svojih let za nazaj, še bolj pa za naprej.

    Tudi vam čista srca, bister um, jasen pogled in mirno vest!


    Quote
    Gost: bloempje
     avgust 07 2010 20:33   


    Marija, niste odgovorili na moje vprašanje. Kako je torej s tisto večplastno razčlenitvijo zdravstvenega in splošnega stanja ljudi, ki se pritožujejo nad kozmogrami?

    Vaš molk morda priča o tem, da takovrstnih raziskav sploh niste storili? Glede na to, da se ukvarjate z duhovnostjo, kot lahko razberemo iz vašega pisanja, predvidevam, da upoštevate pri vsej stvari tudi celovitost človeškega bitja in življenja na sploh, zato faktorjev, ki jih je omenila Ina, ne bi smeli zanemariti :

    "... sprememb načina življenja »ogroženih«, prehrambnih navad, stresnih življenjskih situacij, osebne konflikte in vse ostalo, jemanje zdravil itd. tisto, kar resnično vpliva na zdravje."


    Quote
    Gost: Mr
     avgust 08 2010 10:16   


    Bloempje, priznani strokovnjaki so bodo tudi glede tega vprašanja zelo, zelo potrudili in do jeseni bomo prav VSE izvedeli.
    Le potrpeti je treba.....


    Quote
    Forum generiran v : 1,44 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 04:57

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 1,80 seconds