Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024
  • Vabilo na Festival duševnega zdravja 2024

  • četrtek 16-maj
  • Spekter. 70 let Zbirke UGM

  • petek 17-maj
  • EKO 9: Oči v skali

  • sobota 18-maj
  • Mesec mode v muzeju

  • nedelja 19-maj
  • Čarobna glasba Harryja Potterja

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  • nedelja 26-maj
  • VegaMarket v Mariboru

  • ponedeljek 27-maj
  • Still Corners (UK) - 27. 5. 2024, Škofjeloški grad - Festival In Memoriam prof. Peter Hafner - 15 let

  • petek 31-maj
  • Operna noč

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Okolju prijazno, eko & bio... Nov topic Pošlji odgovor
     Nam kozmogrami res škodujejo?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: Mr
     maj 13 2010 15:59   


    Zakaj sprenevedanje? Marjetica pravi, da je možno da Pogačnik ne spremlja več to temo in predlaga, naj mu tel.številko posredujejo njegovi zagovorniki. In zakaj bi jo posredovali zagovorniki, če vi zahtevate srečanje? Oprosti, ampak zagovornikom se verjetno živo šmirgla za vaše debate i argumente, kaj šele da bi kot kurirčki prenašali sporočila.


    Quote
    Gost: Lado in Mojca
     maj 13 2010 16:02   


    Sporočilo zainteresiranim za javno izvedbo merjenj škodljivosti učinkovanja kozmogramov:

    Vreme nam trenutno še ni naklonjeno za to, da bi si v miru vzeli dovolj časa za korektno izvedbo meritev. Prav tako se isti dan udeležujemo konference, ki se nam zdi pomembna za skupni napredek k duhovni rasti in svetu miru ter ljubezni.
    Obveščava pa vse, da so že v teku poskusne meritve z objektivnimi rezultati na ožjem izboru ter tudi strokovne objektivne meritve zunanjih strokovnjakov.

    Vabiva pa vas tudi, da predlagate, kateri termin bi vam najbolj ustrezal (dan, ura, verjetno ob vikendih), da se prilagodimo čim večjemu številu tistih, ki želite sodelovati.


    Quote
    Gost: snežinka
     maj 13 2010 16:38   


    Res je, tako zagovornikom kot Pogačniku se šmirgla za rajo, drugače bi že kaj reagirali. Bo treba ubrat druge poti. Pogovor, sodelovanje, usklajevanje ... to niso vsebine, ki bi bile blizu Pogačniku and co. Čeprav še vedno na skrivaj škilijo gor, kaj se dogaja ... Sploh ne rabimo, da kaj priznajo ...


    Quote
    Gost: M
     maj 13 2010 19:47   



    Tako dolgo pa se še v parlamentu ne dogovarjajo, Pogačnik na interpelacija očitno ne da nič, zato mora odločiti volja ljudstva.


    Marja


    Quote
    Gost: strela
     maj 13 2010 19:57   



    Jaz pa mislim, da presneto spremljajo debate (čez 183oo krat prebrano!!!) saj je moto njegovega društva Vitaaa (iz njihove strani) citiram:
    …»povečati občutljivost in zavedanje ljudi za probleme, povezane s človekom, naravo in z različnimi razsežnostmi prostora in njihovim medsebojnim sožitjem«…
    In, ko smo končno mi revčki povečali občutljivost, naše zavedanje za probleme (vsaj nekatere)……….smo pričeli trkati, prositi, moledovati…..
    In kaj so nam rekli »da je to množična psihoza«!!???
    Besede, papir veliko prenesejo, pri dejanjih se pa zatakne.

    ČAKAMO JAVNO SOOČENJE!


    Ga.Mojca g. Lado meni in mojim prijateljem najbolj ustreza vikend. Datum 23.5.2010 ob 15.00 – do 16.00 ure?
    Se že veselimo!


    Quote
    Gost: Nina
     maj 13 2010 23:30   


    Pozdravljeni,

    razmišljala sem, kako bi svoja občutja izrazila z besedami, kako bi s stavki razgalila srčiko tistega, kar je kot sončni žarek razsvetlilo moje življenje, mi polepšalo sedanjost in mi dalo upanje za prihodnost.
    Rada bi delila z vami svoje videnje o geomantiji, načinu dojemanja sveta, del katere so tudi kozmogrami.
    Geomantija je le beseda – suha in pusta, dokler jo izgovarja zunanji opazovalec. Mene ob njenem zvenu oblije ljubezen, saj imam to srečo, da se spoznavam z bistvom, ki ga pojmuje. Verjetno se tega ne zavedate, pa vendar geomantijo živite vsakič, ko se usedete pod drevo, da se naužijete njegovega miru. Ko se povzpnete na gorski vrh, da občutite energijo sveta. Ko od vsakdanjega vzveža pobegnete v svoj skriti kotiček v naravo, da vas preplavi njen blagoslov. Vsakič, ko se ne le z očmi temveč s srcem prepustite lepoti našega planeta. Geomantija ni nekaj novega, ni neka novodobna religija, ki zapoveduje, kako moramo živeti. Znanje o tem nosimo v svojem srcu. In to je njeno bistvo – živeti in čutiti s srcem. Zato niso potrebne nobene zapovedi, saj s potjo srca pride tudi odgovornost do nas samih, drugih prebivalcev tega raja in njegovih struktur.
    V otroštvu so nas naučili, da je resnično samo tisto, kar vidimo, kar se lahko dotaknemo, kar lahko definiramo z besedami in formulami. Zatakne se nam že, ko moramo opisati nek vonj, okus. Prav tako za resnično dojemamo tisto, kar čutimo – ljudezen, srečo, zaupanje. Z besedami nemalokrat tega ne znamo opisati, pa vendar sami vemo, da je še kako resnično, saj čutimo kvaliteto energije, ki se sprošča ob določenem občutku.
    V geomantiji dojemamo različne razsežnosti sveta na podoben način. Odpremo se kraju, da nam razodene svojo energijo, svoje najgloblje bistvo. Ko odpreš srce in se zliješ s krajem, se ti razgrne tančica njegovih skrivnosti. Za to ne potrebuješ nobenih orodij in nobenih pripomočkov, saj si se že rodil s popolnim inštrumentom – s svojim telesom.
    Na začetku je občutke težko definirati, saj sprejmeš energetske informacije, ki jih do sedaj niti nisi poskušal definirati. Sčasoma pa se telo nauči prisluhniti krajem z vsemi čutili in informacijo lahko bolje definiraš, kraju lahko nadaneš razumsko etiketo – srčni center, vilinski prostor, prostor preobrazbe,... in spoznaš, da je materija le en del resničnosti tega sveta. Da je naš planet prepreden s točkami in povezavami različnih kvalitet, ki skrbijo za energetsko usklajenost celotnega prostora. Tako kot sistem čaker in meridianov deluje v človeškem telesu, je na Zemlji vzpostavljen podoben makro sistem.
    Problem nastane, ko se s svojo razdiralno naravo vmeša človek, ki brez odgovornosti in posluha za ta sistem ruši energetsko ravnovesje. Na srčni center nekega kraja postavi vojašnico. Pomembno linijo za prenos energije preseka z avtocesto. Travme, ki jih doživljamo... Vse to pusti energetski pečat v prostoru in vpliva na usklajenost energetskega ravnovesja v pokrajini. Energijska informacija se deformira in kraj ne opravlja več svoje funkcije – oslabi celoten sistem.
    Tukaj se pojavi pojem 'zdravljenje zemlje', ki je morda nekoliko nerodno definiran. Zemlja sama je seveda sposobna predelati vse te travme, saj je na nekem nivoju še ohranjena prvotna informacija, vendar na zadevo gledam podobno kot na čistilno akcijo – tudi plastika se v teku stoletij razgradi, pa kljub temu organiziramo čistilne akcije, s katerimi čistimo materialno okolje. Na geomantskih delavnicah pa se trudimo, da 'čistimo' energetsko onesnaževanje, ki ga povzroča človeška civilizacija – kraju poskušamo pomagati, da hitreje prevzame svojo prvotno funkcijo v energetskem prepletu. Velikokrat pomaga, da se osredotočimo na njegovo bistvo, da prepoznamo njegovo nalogo. Velikokrat pojemo, saj srčno petje tako kot na človekovo telo zdravilno vpliva tudi na kraj. Večkrat topotamo z nogami, da okrepimo oslabljeno energetsko povezavo. Šele kadar se kraj ne odziva na nobeno obliko pomoči, pridejo na vrsto kozmogrami.
    Kozmogram je energetski zapis, ki kraj spomni na njegovo funkcijo v prostoru. S krajem/pokrajino je v stalnem stiku in mu pomaga, da se njegovo bistvo okrepi. Njegova izdelava ni le plod umetniškega dela, temveč je v proces izdelave vpletena temeljita analiza širše pokrajine, meditacije in dobrosrčne namere. Nastane kot navdih, ki ga geomant lahko razvija tudi več mesecev, in ga nato vkleše ob čustveni povezanosti z bistvom kraja.
    Na kratko bi se rada dotaknila teme, ki se mi zdi zelo pomembna. In sicer 'temnih' sil, kamor je bila na forumu uvrščena na primer Črna Boginja. Sama vidim nerodnost le v imenovanju in nerazumevanju teh sil. Mislim, da je pomembno, da se zavedamo, da ima življenje določene zakonitosti. Kot na primer cikel rojstva in smrti. Vedno mora umreti nekaj starega, da se lahko rodi nekaj novega. Preobrazba je temelj našega osebnega razvoja in je nekaj čudovitega. In prav tako energija Črne Boginje, ki je le drugo ime za Boginjo preobrazbe oziroma pojmovanje energije, ki nam pomaga preobraziti našo bit,da postane boljša in modrejša. Tudi energije, ki nas poskušajo speljati s prave poti, se mi zdijo pomembne, saj nam pomagajo, da poslušamo glas srca – ta se nikoli ne moti. Pa zmajeve črte, ki so le linije prvobitne, neobdelane energije, ki se pretaka do energijskih centrov, kjer se bodo predelale – kot se predeluje energija po človeškem telesu...
    Naj tukaj zaključim. Vem, da sem bila dolga, hvala za vaš čas. Rada bi napisala še vrsto stvari, pa enostavno ne vem, kje začeti. Morda je zato toliko časa trajalo, da sem sploh začela.

    Želim vam vse dobro,
    Nina




    Quote
    Gost: M
     maj 14 2010 00:01   


    Torej so ljudem povzročale reakcije stare enegije, katerih se oklepajo. Zanimivo, kot pogled iz večih vidikov.


    Quote
    Gost: Marija Plazar
     maj 14 2010 07:59   


    Nina.
    Z veseljem sem prebrala tvoj prispevek. Glede na to, da sem se pred kratkim poglobljeno in iskreno pogovarjala z gospo, ki je dolga leta obiskovala delavnice g. Pogačnika in mu je verjela iz dna duše, razumem, da si verjetno tudi ti v podobnem položaju kot ta gospa. Ker ji je na teh delavnicah vedno "nekaj manjkalo, tisti notranji občutek izpolnjenosti z resnico", je sčasoma opustila obiskovanje delavnic. Ni povedala nič slabega o prepričanjih g. Pogačnika, on pač misli in je zaverovan v to, da je njegova resnica edina in prava, tako kot razmišljamo tudi drugi v obstoječem trenutku (pri tem ima vsakdo pravico, da svoja gledišča z novimi izkušnjami tudi spremeni).

    Strinjam se s tabo, da je lahko telo popolni instrument za dojemanje fizične in energijske narave Zemlje (tudi človeka, ta občutek ima kar precej ljudi že razvit). Tudi drži, da je materija le del resničnosti tega sveta. Hvala Bogu to spoznavamo in priznavamo (v času moje srednje šole sem s tem razmišljanjem "fasala" edino trojko pri STM, ker sem zoperstavljala profesorju, da nismo le materija in da če bi bilo tako, sploh ne bi rabili predmeta psihologija ali filozofija - so bile bitke!).

    Predstavljam si, da geomantiki skušate delovati na energijski del Zemlje, ker praviš, da je namen "čistiti energetsko onesnaženje". Verjamem. Tudi to, da nekaterim iskrenim in pozitivno naravnanim to uspeva (saj niso vsi kozmogrami škodljivi, to ves čas poudarjamo).

    Bolj me skrbijo tiste "nerodnosti", ki se dogajajo g. Pogačniku. Po "nerodnosti" naj bi šlo za zdravljenje Zemlje, "po nerodnosti" govori o Črni boginji ... Mislim, da se taka "nerodnost" dogaja tudi v njegovem načinu dojemanja "Zdravljenja Zemlje" in pri tem, kako oblikuje kozmograme, ki potem izvabijo za človeka (po izvirni resnici) napačne in škodljive energije, katere razjedajo njegovega duha oz. njegovo duhovno bitje. Šele, ko se ta razpad duhovnega bitja začne poznati na energijskem in fizičnem bitju človeka, se zavemo, da je nekaj narobe z nami in šele takrat začnemo iskati pomoč (najprej pri klasični medicini, ko tej zmanjka idej in instrumentov, kako izmeriti in ugotoviti vzroke za naše prezgodnje hiranje, iščemo naprej). Preden se nas problem loti na energijskem in fizičnem nivoju, bolj občutljivi začutimo ta razkroj kot nepojasnjen notranji nemir, nepovezanost s sabo, nekaj nam manjka, pa ne znamo definirati, kaj.

    Pa četudi gre pri geomantikih za resnično, pozitivno naravnano zdravljenje Zemlje na energijskem nivoju, lahko v začetku tega foruma preberemo, da predstavlja ta nivo tako pri človeku kot pri Zemlji le eno tisočinko njunega celotnega bitja. Ko pa se začne razkroj bitja na tem nivoju, smo že blizu propada. In če Zemlji in človeku geomantik(i) pomagajo na energetskem nivoju tako "nerodno" kot to počne g. Pogačnik, se ne čuditi, da so ljudje tako poskočili v zrak!

    Večini geomnatikov lahko celo verjamem, da so iskreni, pozitivno povezani z energijskim poljem Zemlje in ji želijo dobro.

    Že tako smo izpostavljeni 8 % konstantno prisotnega zla iz vesolja, zakaj "po nerodnosti" služiti tem silam in jim pomagati pri trenutno 2,5-kratnem povečanju zla na Zemlji, zlasti pa v Sloveniji?

    Vem pa, da dokler človek nima osebne izkušnje z načinom in najglobljim vpogledom g. Lada v tvoje bistvo, je tako, kot bi se pogovarjali med sabo slepi in gluhi. Zato g. Lada dojemam kot najdragocenejše darilo, ki mi ga je prineslo življenje. Tu ne mislim na njega kot na super zvezdo, ki fascinira z nekim zunanjim bliščem (po mojem mu tale rompompom zadnjega časa prav nič ne ustreza, a se je pač čutil dolžnega opozoriti na dogajanja), ampak kot na pomočnika, ki ti omogoči, da se vidiš v svojih najbolj skritih globinah lastnega bistva, do katerega verjetno zlepa ne pride človek kar sam od sebe, še zlasti, če nima časa vse dni samo "delati na sebi", ker je vpet v običajen delovni vsakdan. In ti ne servira kar vsega na pladnju, ampak od njega odideš z "nalogo", ki ti je ne da on, da se zazreš vase. In poiščeš skrite modrosti in zavedanja, ki se že od nekdaj skrivajo v tebi, pa jim nisi dal priložnosti. To izkušnjo bi privoščila prav vsakemu človeku na tem svetu.

    Nina, ne pričakujem, da boš spremenila svoja stališča. Lepo si opisala tisti pozitivni del geomantike, ki mu ni kaj oporekati. Kajti, naš problem je čisto drugje ...


    Quote
    Gost: Marija Plazar
     maj 14 2010 16:05   


    Nini dolgujem še en del sporočila v zvezi s tem, kaj počne geomantika.

    Vse v vesolju je urejeno po neki notranji logiki, ki nam je pogosto nerazumljiva, nedoumljiva, saj smo kot fizična bitja zelo omejeni. Verjetno se vsakdo strinja, da obstaja neka pra sila, univerzum, počelo, bog, najvišja inteligenca, pra um, za človeka po izvirni resnici troedini Bog ... (tu je skupno poimenovanje povsem nepotrebno, saj gre le za različna imena iste božanske sile). Ta božanska sila po svoji najvišji inteligenci ureja in določa, kako potekajo stvari v vesolju, od makro do mikro sistema. Moramo ji zaupati in verjeti, da je pametnejša od nas, ki obstajamo samo kot en delček vsega bivanja. Tudi če nam je bila Zemlja dana in zaupana v namen, da si na njej organiziramo in uredimo bivanje, ki bo prijazno nam, pa tudi vsem sobitjem in Zemlji sami, nimamo nobene posebne pravice, da hočemo s svojim umom in energijskim ali kakršnimkoli vplivanjem spreminjati naravne danosti in zakonitosti, niti tako, da "pomagamo Zemlji in ljudem k zdravju". To ni v naši pristojnosti!

    Tisti, ki so pozorno prebrali pisanja g. Lada, že razumejo, kaj to pomeni. Noben nižji sistem ne more in ne sme "nadmudriti" višjega. Zdrava hierarhija obstaja povsod, od najvišje inteligence vesoljstva do najmanjše celice. Nihče nima pravice brez nekih posledic posegati v ta dovršeni sistem. Oz., če posega, slej ko prej pride do zrušitve sistema. Kdo potegne krajšo, je jasno.

    Predstavljajte si, da obstajajo enaka prometna pravila za vse. Potem pa se najde samovšečnež, ki misli, da je v prometu "nekaj več" in si drzne kršiti vsa dogovorjena pravila. Kako se konča? Morda mu parkrat celo uspe brez posledic prevoziti rdečo luč, prehitevati na nedovoljenih mestih ... Ampak - ko je BUM!, je hudo tako zanj kot za nič krive soudeležence.
    V bolnico pridemo s polno vero in zaupanjem v znanje in strokovnost zdravnikov, kajne? Ste si drznili dati navodila zdravniku, kaj in kako naj vas operira, katera zdravljenja vam predpiše, morda ste celo kar skalpel vzeli iz njegovih rok, pa malo zarezali po svojih bulah??
    Če v družini nadvlado prevzamejo otroci, vemo, kam to pripelje. Tako otroka kot starše. Starši postavijo družinski red in otrok se ga mora naučiti spoštovati, da je potem primerno pripravljen na življenje. Vsi ovinki in stranpoti imajo svoje posledice.
    V šoli prevelika tako moderna demokratičnost ne obrodi najboljših rezultatov. Tam, kjer bi učno politiko najraje krojili kar otroci in naivni starši za njihovimi hrbti, se slej ko prej izkaže, da ne bo dobrih sadov (ne znanja, ne prepotrebne življenjske discipline in vzgojenosti). V vojski se podrejajo poveljnikom, na ladji kapitanu, v politiki predsednikom, v gospodarstvu direktorjem, letni časi določajo rast in bivanje rastlinam in živalim ... V univerzumu pa smo podrejeni božjim zakonitostim. Vse kršitve prinesejo katastrofo. In če nam je Bog naklonil edinstveno milost in ljubezen s tem, da nam je izkazal zaupanje s svobodno voljo, je največji napuh in narcisoidna sebičnost misliti in delati, kot da smo inteligentnejši od tistega, ki "upravlja" z vesoljem. Ne more in ne sme fizično bitje s svojo omejeno inteligenco (kljub temu, da mu je dano tudi energetsko in duhovno bitje) ukazovati in upravljati nadrejenim sistemom in inteligencam v vesolju in na Zemlji. To ni naš namen in pomen v tem vesolju.

    Kam pripeljejo posledice tega kršenja zakonitosti, vidimo. Na vsakem koraku. Spoštujmo zakonitosti in danosti, ki so nam podarjene. Ne posegajmo tja, kjer je vse brez našega posredovanja najbolje urejeno. Četudi avtocesta "zaseka" v kakšen energijski pretok Zemlje in narave, bo že narava sama poskrbela za reševanje tega. Končno nam je bila dana v uporabo, ne pa izrabo.


    Quote
    Gost: stela
     maj 14 2010 19:35   


    Bravo Marija, modro razmišljate.

    Mir z vami


    Quote
    MC
     maj 14 2010 20:47   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta


    Status: neprijavljen

    Registriran: 11/11/05
    Posts: 123

    Quote by: Marija Plazar



    Že tako smo izpostavljeni 8 % konstantno prisotnega zla iz vesolja, zakaj "po nerodnosti" služiti tem silam in jim pomagati pri trenutno 2,5-kratnem povečanju zla na Zemlji, zlasti pa v Sloveniji?



    Hm, hm…sedaj pa vas res prosim, da navedete, od kje vam te tako zelo natančne številke? Samo prosim - brez »Ipse dixit«. Na kakšen način in kdo je izmeril oziroma določil, da smo izpostavljeni 8 % konstantno prisotnega zla iz vesolja? Me prav zanima, v kakšnih enotah se meri zlo – mogoče v antilumnih ali v negativnih vatih ali v mikrosatanih? In kako ste prišli do številke, po kateri se je zlo na Zemlji povečalo za 2,5 krat oziroma za 250 %. In to po vsem svetu za 250 %, v Sloveniji pa še posebej za 250 %. Se sploh zavedate, kakšne nesmisle govorite? Le kdo vam jih prišepetava? Težko verjamem, da vas ni niti malo sram kvasiti takšne prostodušne neumnosti? Mar ni takšna zaverovanost v številke, za katere nimate nikakršnih dokazov, prav posebna oblika nadutosti – veliko hujša od »nadutosti« tistih, ki ne vidimo nobenih razlogov in dokazov za obstoj kakega vrhovnega stvarnika ali inteligence ter se zanašamo le na empirične meritve po znanstevnih metodah. In ko smo že pri procentih – dovolite še meni, da »ugibam« - tudi jaz v troedinem imenu. Mogoče se je vam inteligenčni kvocient zaradi učinkovanja kozmogramov zmanjšal za 35 %. No morda le za 15 %, vsekakor pod tisto mejo, ki loči verske fanatike od zmernih vernikov. No seveda, domnevam tudi, da se je moj čustveni IQ zaradi zla iz vesolja zmanjšal za natančno 45 %, kar me je potisnilo med tiste, ki so se uprli Troedinemu in sedaj iz čiste zlobe žalijo drugačemisleče (hočem reči nemisleče) po forumih, tako da se je njihovo nelagodje povečalo za 33 %, njihova verska čustva pa so bila prizadeta za dodatnih 18 %.

    In seveda, najbrž se je moja zmožnost duhovne zaznave zmanjšala za 67 %, saj ne opazim, da bi se zlo v Sloveniji prav zelo povečalo. V resnici ljudje v Sloveniji živijo tako dobro, kot niso še nikoli v svoji zgodovini, če nostalgikom na ljubo odmislimo zlate socialistične čase. Standard, infrastruktura, življenjska doba, odprtost, izobraženost, stopnja socialnih pravic, kvaliteta zdravstvenih storitev, ekološka zavest, socialni čut in celo, vam na ljubo – duhovna prebujenost Slovencev, še nikoli ni bila tako visoka. Saj ne rečem, da kapitalistični ekscesi, tragične usode posameznikov, politikantstvo in seveda mediji ne poskrbijo tudi za bolj temačno sliko, ampak empirični pokazatelji za Slovenijo kažejo drugačno sliko, zagotovo vsaj v relativnem smislu:

    -Ginijev koeficient - merilo za statistično disperzijo, največkrat uporabljeno kot merilo neenakomerne porazdelitve dohodka in premoženja. Podatki za leto 2009 – Slovenija v elitni družbi skandinavskih držav, med državami z daleč najmanjšo stopnjo neenakosti (med desetimi najboljšimi).


    -Delež ljudi pod mejo revščine: Slovenija na 120 mestu od 141 držav.


    -Global peace index: Slovenija na 9. mestu skupaj s Finsko (med 144 državami)


    -Razvitost: Slovenija na 29. mestu – med najbolj razvitimi državami


    -Izobraženost: Slovenija na 18. mestu med 176 državami.


    - V Sloveniji živi na pragu revščine malo manj kot 12 odstotka ljudi. Po uspešnem obvladovanju revščine smo na tretjem mestu znotraj EU 25. Indeks človekovega razvoja kot kazalec blaginje ljudi nas posta postavlja na 27. mesto med 177 državami (2007). Slovenija je vsaj s tega vidika vzorno urejena socialna država.


    p.s.:
    Mogoče pa nam gre tako dobro prav zaradi Pogačnikovih kamnov. Osebno se zavzemam, da postanejo naš izvozni artikel. Enega bi lahko postavili kar na mejo med Hrvaško in Sloveniji. Natančno kam, pa naj določi arbitražna komisija Wink




    Profil
    Quote
    Gost: Športnik
     maj 14 2010 22:50   


    Spoštovana zvezdica!
    Nikakor s z vami ne morem strinjati. Verjetno sami živite v Murglah (Ljubljana), ali kakšni podobni soseki, da lahko napišete, kako dobro ali slabo živijo Slovenci. Potrebno se je podati na podeželje in videti realno sliko, kako živijo Slovenci, ne pa naštevati nerelavantno statistiko, ki je lahko takšna ali drugačna, predsem naročniku pogodu.
    Pozrdav!


    Quote
    Forum generiran v : 1,41 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 07:10

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 1,80 seconds