Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sobota 20-apr
  • Plečnikova Lectarija

  • nedelja 21-apr
  • Moja elektrarna by ENERTEC pokal Slovenije v akvatlonu 2024

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  • četrtek 25-apr
  • Tadej Toš: ABRAhmm

  • petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Okolju prijazno, eko & bio... Nov topic Pošlji odgovor
     Nam kozmogrami res škodujejo?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: Športnik
     maj 09 2010 22:23   


    Spoštovani g. Maraj!
    Mislim, da ste tokrat odreagirali preveč impulzivno in čustveno. Prepričan sem, da ga. Marija in g. Lado nimata namena razbijat kamnov in nalagat na traktorje.
    Želita samo z meritvami dokazati, kako kozmogrami vplivajo na ljudi, za rušenje in odvoz le-teh so pa pristojne službe.
    Lep pozdrav!


    Quote
    MC
     maj 09 2010 22:28   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta


    Status: neprijavljen

    Registriran: 11/11/05
    Posts: 123

    Tako je, Maraj – Acta, non verba! Najprej z blagoslovljeno macolo, potem pa še z bagri in traktorjem – da, kamen več ne bo stal na kamnu. Macole bodo prispevali domačini, težko mehanizacijo, ki itak počiva zaradi recesije, pa bo prispevalo Primorje. In potem naj se tiste razbite kamne zdrobi še najprej v kamenje, nato v mivko in nazadnje v prah. Tega pa naj se pomeša med nizkoradioaktivne odpadke v sode, ki jih hranijo v bunkerjih pod nuklearko. Ob prvi priložnosti pa naj se strupeni kozlovski prah skupaj z jedrsko pogačo izvozi v katero izmed dežel tretjega sveta, kjer ljudje že itak živijo med smetmi in nihče ne bo opazil, da nanj delujejo temne sile, čeprav že večkrat zmlete v prafaktorje. Slovenci, najbolj čist, ponosen in ekološki narod v Evropi, pa imamo pravico živeti v čistem okolju – brez kozlogramov, v sijoči katoliški idili zmajeve mreže osvetljenih cerkvic in od troedinega posvečenih kapelic, ki so našo ljubo zemljico prekvasile z Božjim duhom, tako kot je domači kruh prepojen s soljo in tako kot je nebo nad Islandijo prepojeno z vulkanskim prahom. Ups, sorry, slednje je bilo zelo slaba metafora.


    Profil
    Quote
    Gost: ?
     maj 09 2010 23:03   


    Super MC! Meni se tudi zdi to vse skupaj precej nazadnjaško, da se išče občutek varnosti ob »g.« Ladu, ki govori kot kakšen diktator, s fanatično vero v vse številke, za katere nihče ne ve, kako jih je dobil v svojo glavo, obsoja pa Pogačnika, če govori na zmeden način - tak je verjetno njegov stil. Tako da tem forumu zgleda res napadate umetnost, če gre za to, da nekdo s čistunskim, pravzaprav nacističnim stilom napada nekaj, česar ne razume. Po mojem so umetniška dela že od nekdaj tudi energijska, tega se pa res ne da preprečiti. Razen če je namen vsega tega pravzaprav to, da se dela reklama za »g.« Lada, saj je ena njegova fenica napisala par strani nazaj, da ima Slovenija dva fenomena, Pogačnika in »g.« Lada, samo da za tega drugega skoraj nihče še ni slišal, dokler se ni spravil na kamne v puščavi kot sem citiral Cankarja zadnjič, ko sem pogledal sem, zdaj pa ste me spet presenetili!


    Quote
    Gost: M
     maj 09 2010 23:15   


    Kamni niso umetnost, so energjska mreža, toliko da ne bo pomote. S tem namenom so postavljeni, to vedo vsi, ki so financirali tale fenomenski projekt, sevedas z davkoplačevalskim denarjem za takale čaranja, ki se smtarajo za umetnost. Financirati kamnolom za spomenike padlim borcem po vsem svetu, to je pa res višek arogantne umetnosti.


    Primorci vi kar čakate na meritve, mi smo naredili svoje. Ste davkoplačevalci ali niste? Torej kaj še čakate.

    Maraj


    Quote
    Gost: Patriot
     maj 09 2010 23:57   


    Besednjak, ki ga nekateri pristaši g. Pogačnika uporabljate na tem forumu točno pokaže, koliko vam je do naše dežele in zdravja ljudi (drhal, diktator, itd). Še takrat, ko se nekateri trudijo spodbuditi dialog in poiskati rešitve za resne težave, ki jih povzročajo kozmogrami, pljuvate vsevprek po vseh tistih, ki že celo življenje pomagajo drugim in so pripravljeni se izpostavljati zato, da bi nam vsem bilo bolje. Kaj ste pa vi storili za to, da bi se karkoli v tej zadevi razčistilo? Morda vam ni v interesu, da se kaj razčisti? Saj se sploh ne znate kulturno pogovarjat!! Če bi se naši voditelji in diplomati na tak način pogovarjali, ne bi bilo več prijateljskih stikov med državami!


    Quote
    Gost: M
     maj 10 2010 00:14   



    Patriot za državnike je značilna tiha diplomacija. Po tej poti je edina rešitev - kamnosek.

    .
    Maraj


    Quote
    Gost: Marija Plazar
     maj 10 2010 07:25   


    Umetniško veličino in morebitno umetnostnozgodovinsko vrednost kozmogramov (verjetno se bo takrat ocenjevalo umetniško-izpovedno vrednost geometrijsko-organske ornamentalike ter način obdelave kamna - obdelan/neobdelan material) na kamnih g. Pogačnika bo pokazal le čas, ki pa ne melje v letih, ampak stoletjih, in pri tem se celo kaj dosti ne ozira na morebitne za življenja aktualne podeljene nagrade. Tudi Vincent van Gogh, npr., ni bil v svojem času nič kaj cenjen in je imel le podporo redkih, na tron ga je vrgel šele čas, je pa raje dal svoje zadnje drobižke za tubo barve kot za kos kruha, g. Pogačnik pa ne bo umrl zaradi lakote, ker bi ga družba pustila shirati. Torej - prepustimo umetniški del kamnov umetnika času. Saj ravno zato ves čas vztrajam, naj pač stojijo, če s(m)o že ljudje (lokalni in višji veljaki, pa tudi do sedaj nevedni ljudje) dopustili, da se jih postavi. Ravno zato ne spodbujam "macola" akcij ali celo mletja v prah in primešanja v radioaktivne odpadke.

    Drži, da umetniško delo odseva neko energijo (oz. celo, če je brez energije, ponavadi niti na prvi pogled ne prepriča, kaj šele na drugi). Toda - v takem delu se govori o osebni energiji ustvarjalca, ter kvečjemu o energiji in odsevu časa, ki ga umetnina odraža in jo vanjo vnese umetnik. G. Pogačnik pa nam že od začetka javno ponuja kozmične in podzemeljske energije, torej - se do energije v umetnini ne dokoplje sam (tu pa bi lahko prišla prav ideja duhovitega MC-ja (Zvezdice), da bi si pa lahko en umetnik (če je vse dovoljeno) drznil v svoje slikarske barve vmešati malo radioaktivnega prahu, da bo slika bolj "zažigala" ali pa bi kakšen konceptualist premazal svoje kipe s škropivi in gnojili, pa naj jih obiskovalci malo poližejo ob vhodu v galerijo, tako, namesto vstopnice, da bo "happening" stoprocenten, potem pa, kakršne že bodo posledice, pač bodo, važno je, da je "umetniku in obiskovalcem dogajalo".

    MC - res je, Slovenci bi lahko bili najbolj čist, ponosen in ekološki narod v Evropi (zakaj pa ne še širše), saj nam ravno ta geografska majhnost in prilagodljivost to omogoča. A kaj, ko nam po drugi strani drugačna, miselna, duhovna majhnost to zavira. Pri tem sploh ni pomembno, ali človeka zahaja v cerkev in tam prisostvuje le fizično, da ga drugi vidijo, ali res v sebi iskreno verjame v božje zapovedi in jih izpoljnjuje (verjetno proti moralnim načelom teh zapovedi nimaš nič, vsaj tistih, ki se ne tičejo direktno verovanja v Boga?). Tudi nič narobe, če nekomu narava predstavlja Boga, ali pa kult zdravega duha v zdravem telesu, ali pa veganstvo ... Duhovno velik in trden človek se ne bo dal na hitro in slepo zapeljati v kakršnokoli prodajanje megle.
    Tu pa je velikanska razlika med g. Pogačnikom in g. Ladom. Prvi nam je "diktatorsko" (beseda je groba, ampak le sledim zgornjim pisanjem) vsilil svoj koncept "umetnosti z zdravilstvom", katerega take ali drugačne posledice naj nosimo vsi brez izjeme. G. Lado pa je le opozoril na učinkovanje te "umetnosti" in nikogar ne sili, da mu verjame. Posledice verjetja ali neverjetja pa nosimo vsi brez izjeme.


    Quote
    SrčniCenter
     maj 10 2010 13:48   
    Forum Sonček
    Sonček

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/10/10
    Posts: 4

    Ne morem verjeti, da je na forumu pozitivk možen tak nizek in brezobziren nivo pogovora!
    Moder, ljubeč človek ne obtožuje in napada, temveč svojo resnico pove v miru, brez napadov, in je pripravljen poslušati. Tega pa na tem forumu skorajda nisem zasledil.

    Strah ima velike oči in omogoči, da si stvari, ki jih ne razumemo in jih zares ne vidimo, predstavljamo na kakršenkoli način, četudi je popolnoma izkrivljen.
    Ne trdim, da vem več kot kdo drugi, lahko pa prispevam svojo izkušnjo. Lahko rečem, da geomantijo dobro poznam, saj se z njo srečujem že vrsto let.
    Pred 9. leti sem spremljal geomanta (učenca Marka Pogačnika) na delu, kjer je mojim staršem med gradnjo hiše in po njej svetoval pri razporeditvi prostorov in doseganju ravnovesja prostora.
    Ko sem sam malo za tem gradil hišo, sem ga prav tako povabil in z njim imam same dobre izkušnje. Med drugim imam v dnevni sobi na steni že 6 let vgrajen kozmogram. Ker imam tri otroke, mi lahko verjamete, da ga tam ne bi bilo, če bi imel z njim slabe izkušnje oz. če bi kakorkoli sumil v njegovo delovanje. Nasprotno, s celotnim delom, načinom in pristopom sem bil zelo zadovoljen.

    To me je pripravilo do tega, da sem prebral precej knjig Marka Pogačnika (za katere lahko rečem, da so me navdušile), obiskal sem tudi nekatera njegova predavanja in delavnice. Ko zdaj tukaj berem, kakšen človek da je, kakšne skrite zle namene ima, kako kozmogrami sevajo "negativne" energije in da so celo odgovorni za nesreče naokrog, se temu lahko samo smejim.
    Vsem tistim, ki imate pomisleke in dvome, priporočam, da se srečate z njim, da morda resnično preberete kakšno njegovo knjigo in potem sodite. Da ne boste deležni kakšnega očitka, kot ga je Prešeren namenil Kopitarju in da predvsem ne boste podpirali strahu v njegovih najrazličnejših oblikah.
    Vsem tistim, ki pa napadate zaradi zagrenjenosti, morda zlobe (?) pa lahko rečem le to: Mir in vse dobro.

    Lep pozdrav, Gregor


    Profil
    Quote
    Gost: snežinka
     maj 10 2010 14:16   


    Če bi Gregor prebral res vse, bi razbral, da ne učinkujejo VSI kozmogrami na enak način , da celo obstajajo taki ta ugodni in očitno iam Gregor srečo in ima ta dobrega doma. In da nektari Pogačnikovi učenci, no, bolj učenke, delajo take čisto prijazne kozmogramčke.
    Pogačnikove knjige smo prebrali, nas niso prepričale, tebe pač. tu nihče nikogar ne sili v to, kaj mora verjet.


    Quote
    Gost: jaz
     maj 10 2010 14:56   


    WAAAAAAAAAAAW!!!!

    MOJCA M. in Lado M.F. ČESTITAM,

    vama za uspeh, v svetovnem merilu, ki sta ga dosegla v j Koreji – Seulu za vajine inovacije – finosnovnih naprav in to kar, dve zlati pa še bronasto in posebne nagrade KIPO in KWia.
    BRAVO!!!!



    Quote
    SrčniCenter
     maj 10 2010 15:11   
    Forum Sonček
    Sonček

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/10/10
    Posts: 4

    Pozdravljena, Snežinka

    zanima me, kako ti ugotoviš, kateri seva negativno in kateri pozitivno? To sprašujem resno in ne kot provokacijo. Sam v vseh letih UKVARJANJA (ne branja in ponavljanja idej drugih) z njimi nisem zasledil nobenega, ki bi seval negativno, saj se ne delijo na negativne in pozitivne, temveč so namenjeni temu, da uravnovešajo in podpirajo prostor. In to tudi delajo.

    P.S.
    Kar pa res seva negativno, je predvsem marsikatera beseda in misel v tem forumu. In imenuje se pozitivke...

    Lep pozdrav, Gregor


    Profil
    Quote
    Gost: Serpentinšek
     maj 10 2010 15:20   


    Halo ljudje, Slovenci moji, upokojenci in upokojenke, vsi ogroženi in ogrožene - se spet javljam, da ne boste rekli, da sem nekooperativen in da sam čvekam, nočem pa nič nardit. Sem prebral, da boste zlodjeve kamne preizkušali, če škodijo ali če ne, pa sem rekel, da pridem tudi jaz. Tisti kamni, ob katere sem se drajsov, so bli koristni, a samo lokalno in od pasu navzdol – moja baba doma je rekla, da se vse pri meni vrti samo okoli korenske čakre, pa nisem čist zaštekal, kaj je hotla s tem povedat. Ampak men včasih stisne tudi nad trebuhom, okoli srca, pa ne vem, če ni to res od zlodjevih kamnov. Dohtar je reku, da so samo živci, mi je dal ene kapsule za prtisk in reku naj počivam, ker da sem že zadost delal. Jebenti, in to naj bi bla neka medicina.

    Tako da, dragi forumci, jaz bom gvišno prišel, ne bom pa tistemu troedinemu prošnjiku pošiljal nobenih prošenj, ker pri meni to pač ne gre. Prosjačenje je za ljudi brez hrbtenice, nikoli nisem prosil in nikoli ne bom. Rajš takoj krepam na mestu! Tudi nisem nek ekspert za umetnost, mogoče čist mal za domače viže – za narodno zabavno glasbo, in tudi se bolj spoznam na šnops kot na špiritualnost. Lahko pa zatrdim in se zakolnem, da sem neodvisen. Ne poznam niti Pogačarja iz Šempasa, niti tistega prosilca Florjanca s Hriba. Sem pa že tolk v letih in tud mal sem že protinast in revmatičen, da sem toliko bolj senzibilen – se mi zdi, da bi znal hitro občutit razliko. Prej kot gajgerjev števc in prej kot kompas. Če pa me ne marate za arbitra ali za preizkusnega zajca, bi pa vseeno prišel, če pride tudi tista Marija – men se ni še prikazala nobena, vsaj ta prava ne – ta Marija s plaza mora bit res ena ornk baba, če sama zamenjuje žarnice, tolče s krampom in svojo lastno njivo okopava. Tako babnico rabim za v brajdo, moja doma je že čist za preč – samo še tiste žajfaste nadaljevanke gleda na POP kanalu, od špiritualizma pa jo zanimajo samo še neke čirule čakre in tisti Deni, ki govori in se oblači kot kakšen buzerant.

    In če pridem – ne bom prišel zu fus, niti praznih rok - od doma prinesem ne samo kramp in macolo, imam tudi en tak ornk traktor, ki še zmeraj laufa – že od leta 1946 – ZETOR 25 iz Zbrojevke. Ljudje, to so bli časi, ko smo kopali, orali in želi! Ni blo vsega za dobit v štacunah, tako kot danes. Je ta moj Zetor že toliko prikolic kamna prepeljal, da bi lahko naredili škarpo po vsej šenhenski meji, in toliko dreka, da bi z njim lahko trikrat pognojili vse Prekmurje in Vipavsko dolino - ni hudič, da ne bi z njim tudi tistih nekaj kamnov od Pogačnarja zvozili nekam, kjer bo mir pred njimi. Pa magari na konc sveta!


    Quote
    Forum generiran v : 5,37 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 08:14

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 6,01 seconds