Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • sreda 01-maj
  • Med naravo in kulturo

  • petek 03-maj
  • Človek in čas

  • nedelja 05-maj
  • Razstava Interspace

  • sreda 08-maj
  • Razširjeni vid

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Okolju prijazno, eko & bio... Nov topic Pošlji odgovor
     Nam kozmogrami res škodujejo?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: Patriot
     maj 08 2010 14:43   


    Najbrž bi morali čimprej opraviti meritve! Brez teh bo težko zagovarjati karkoli, ker se nihče ne zmeni za občutja in zdravje ljudi, ki živijo v okolici kozmogramov. Zato bi bilo dobro v čimvečjem številu poslati g. Ladotu prošnjo za merjenje učinkov kozmogramov, ker brez zadostnega števila le-teh ne more tega izvesti. Morda bi bilo dobro tudi navesti, kateri kozmogrami so za vas škodljivi, saj so ti podatke tajni in ostanejo pri Ladotu. Jasno, da v Ljubljani postavljeni kozmogrami škodijo vsem Ljubljančanom in najbrž že kar celi Sloveniji, a g. Lado mora dobiti dovolj veliko število prošenj, da gre lahko v akcijo. Sicer ne vem, če to že ima, a vsekakor bomo morali biti bolj aktivni! Saj vendar gre za naše zdravje!!
    Morda so pa tudi drugi strokovnjaki usposobljeni za merjenje vplivov kozmogramov, treba se je le opogumiti in iti v akcijo - kolektivna moč ljudi je brezmejna!!


    Quote
    Gost: Vipavka
     maj 08 2010 16:30   


    Evo – vipavske novice iz prve roke redkih prisotnih na otvoritvi! Ste dolgo in potrpežljivo čakali, zato si zaslužite tole branje.
    Na otvoritvi okoli trideset ljudi (mogoče kakšen manj), na predavanju občinarji in nekaj prijateljev g. Pogačnika. In »poročevalci«!
    Pogačnikov govor je bil približno podoben temu (vmes se česa tudi ni slišalo, saj je v skoraj prazni dvorani precej čudno odmevalo!):
    »….Vipavski Križ ima posebno vlogo v Vipavski dolini, kot popek na človeškem telesu. Vipavski Križ je na sredini te osi. Sveta Gora in Nanos sta dve sveti gori, obe imata romarske cerkve,Vipavski Križ je pa nekakšno srednjeveško glavno mesto Vipavske doline. Na pokrajino gledam kot na organizem, pokrajina je zgrajena kot človeški organizem. To je zato, ker smo mi otroci Zemlje del narave, smo se razvili kot pracelice. V nas so vgrajene vse te zakonitosti, zato se človeški organizem da primerjat z naravo. Ampak seveda Zemlja je kot celota prevelika, da bi jo lahko primerjali, zato se da primerjat pokrajine. Kakšen je odnos med človeškim telesom in pokrajino? V tem primeru gledam Vipavsko dolino kot en tak organ. Niso samo kosti……. . (na mestih, kjer najdete več pikic, se v dvorani ni slišalo pripovedovanja!) drugi element je voda, ki je dinamičen element v prostoru. To je Vipava (reka), ki ne teče vzporedno s to osjo, ampak naredi nekaj zanimivega, da se sredi poti premisli, teče po severni strani in po sredini naredi še eno hrbtenico, in se iz hribov ven prebije skozi to hrbtenico in priteče na drugo stran doline in se na J strani doline izteka v Sočo…….to os suhe narave med Nanosom in Sveto Goro. Seveda na tej osi so še drugi pomembni kraji: sveti Pavel nad Vrtovinom, potem pa sv. Pavel nad Ajdovščino, to je tisti nos, tista cerkvica na samem je ravno tako sv. Pavel kot tisti nad Vrtovinom ima, svojo cerkvico…?……( bla bla)…
    …Ko potegneš črto z vrha Nanosa do vrha Svete Gore, so vsi ti kraji na tej suhi liniji zračni liniji. Voda pa je tista, ki naredi dolino kot eno telo zaokroženo. Potem pa mislim, da je tu še nekaj pomembnega, da Vipavska dolina ni mogla nastat na osnovi ledeniškega delovanja, ker ledeniki so šli v smeri sever, jug…?…..Ampak jaz mislim, da je Vipavska dolina neke vrste podor, ker Kras je na obeh straneh. Vipavska dolina je v enem trenutku, ker mi smo na prelomnici med to afriško in….geografsko ploščo. Se je enkrat, je šla ta plošča narazen……na Islandiji je tak kraj, kjer je šla plošča 23 km narazen je široka dolina in potem tam pade cela pokrajina noter tako, da je nedvomno Kras. Vipavska dolina pa je padla v tisto luknjo, ki je nastala. In tako se nekaj zgodi, to, kar so v starih kulturah izjemno spoštovali, to je, da pride do neke močne povezave z notranjostjo Zemlje, z dušo zemlje, so rekli v starih kulturah, se pravi, da je tako, da je ta odprtina, ki je nastala, bistvo zemlje, dušo nekak razkrila. Saj se je potem zasula, ko so reke prodirale in tisto vse, kar je padlo dol. Zato se zgodi, da so ti izviri kot v Ljub… (ne izgovori do konca) pa v Ajdovščini, kot Vipava pritečejo na dan, kot so te reke tekle pod zemljo, včasih pridejo na dan, so zdaj, pridejo na dan na površini zemlje. Zato »jst« mislim, da se v Vipavski dolini…,da je ta bližina srca zemlje večja….. Zaradi tega je ta prostor, ima ta prostor ima eno posebno kvaliteto, »jast« rečem, da je prvinski prostor, da je zavest zemlje, prisotnost matere zemlje bolj intenzivna, večja v takem prostoru. In meni je to zanimivo, da so vse romarske, ne vse, cela veriga romarskih cerkev je posvečenih Mariji, sveti Mariji. Ona je nekakšna naslednica matere Zemlje v krščanski kulturi. Je pa »tko«, da je ta podor Vipavske doline, to bližina večja, bližina srčike Zemlje. Ta oklep, tukaj manjka ta debeli oklep Krasa, ki je levo in desno oz…….. je kot nekakšen filter, ta nad Vipavsko dolino manjka in je kako bi »reku«, žarčenje iz doline je močnejše. To mislim, da dela ta prostor Vipavsko dolino, poseben kraj. No »jst mislm«, da smo ljudje predolgo zanemarjali to, kar se danes imenuje v znanosti hipoteza Gaja. Hipoteza Gaja pravi , da je Gaja, torej Zemlja, samoregulativen organizem in zavest, to se pravi, da vsa narava skupaj, je kot recimo ena glava, kot ena zavest, vas narava z Zemljo skupaj je samoregulativ. Ampak skozi milijarde let razvije svoje življenje iz nekih notranjih stikov, s svoje…., da je to vse skupaj ena ogromna inteligenca, ogromna inteligenca! …… Mi smo to odkril pri siliciju, da ima to sposobnost. Silicij je en košček Zemlje. Silicij ima sposobnost spominjanja. Na veliko uporabljamo ga uporabljamo pri računalnikih, to sposobnost inteligence Zemlje. Ampak VODA, ko smo že pri vodi, Vipavi, voda je spoznana kot veliko bolj sposobna inteligenca od silicija, daleč najbolj sposobna. En inštitut na univerzi ?... V… je že pred 15 leti objavil rezultat raziskav o tako imenovanih vodnih kristalih tekoči vodi, da je voda vodni tekoči kristal. Ta tekoči kristal ima zmožnosti spominjanja večje od silicija. Ne, da se uporabit tako kot silicija, ker bi iz računalnikov kapljal. Mislim, NE ZNAMO ŠE. Ampak, če se to zamislimo, to pomeni, da ta voda, ki se tukaj izliva, kar naprej teče, teče iz rek, da je to pravzaprav ena sama inteligenca, inteligenca, ki odteka, to je ODTEKANJE MOŽGANOV. Zato, ker mi se s to inteligenco nikoli ne pogovarjamo. Jaz sem videl poskuse tega japonskega znanstvenika, ko je na eno stekleničko vode napisal npr. mir, na drugo pa sovražno besedo……Voda je v trenutku reagirala, tako, da v steklenički, kjer je mir, so vodni kristali simetrični in tako lepi, da bi jih človek imel za okrasek, med tem, ko pa tam, kjer je sovražna beseda, recimo kletvica, je pa tako reagiral kot, da je nekaj razlitega, kot, da bi jajce padlo na tla in se razbilo. Prav človeka zaboli v dno duše. In, ko se zaveš, in drugo se zaveš, kaj je to živo. Voda je vsepovsod okrog nas, je v atmosferi, vsepovsod, naše telo je blizu 80% iz vode, kot vemo. Potem se zavemo, da smo znotraj »enga« fantastičnega računalnika, ki se mu reče Zemlja in narava. Znotraj fantastičnih možnosti, da bi mi sodelovali, da bi skupaj oblikovali DOKONČNO civilizacijo naše energije in narave…..
    Saj nekaj smo se že naučil, samo tukaj so še mnoge….. zaloge znanja in modrosti….in ta moj poskus s kozmogrami, je, je, ki ga razvijam že okrog 30 let najprej kot jezik, ki ga lahko narava razume. »Jst, jst« se tega jezika učim v krogu…….? In ga vklopim….? In nastanejo tako, da ga pride iz zemlje impulz, ki SPREMENI CELIČNO STRUKTURO BILK, ŽITNIH BILK tako, da se v trenutku ULEŽE NA TLA in zariše določen vzorec. Jest sem prepričan , da je ta vzorec pravzaprav jezik, ki ga govori narava in Zemlja in so ga stare kulture poznale. Recimo, mandale so v indijski kulturi tak poseben, v slovenski kulturi je tista roža življenja…..?.. to je ena taka listnata roža, ki je bila včasih obvezno v glavnem tramu, je bila izrezljana. Ali pa zibke so imele zmeraj vrezljane PENTAGRAME torej petkrako zvezdo s povezanimi kraki. Zaradi zaščite pred tako imenovanimi zli duhovi. To so zadnji ostanki tega, kar so ljudje včasih poznali, ko niso imeli »tolk« denarja in tehnologijo, DA BI SE VSE SORTE IZMIŠLJAL, ampak so poskušal z naravo si pomagat na vse načine. Na ta način, da so se poskušal z naravo pogovarjat, to je bilo res zelo zavestno……Razvijam ne le v obliki risb, ki so potem sklesane, ampak iščem take, opazujem v naravi kako so oblikovana drevesa, kako je oblikovana pokrajina kot Vipavska dolina, to je tud neki jezik. Narava govori vsem nam. In poskušam potem o tem govorit in ozaveščat ljudi, soljudi, o vsem tem. Ozaveščat o tem, da obstajajo vsa ta bogastva okrog nas, za katera se sploh ne zanimamo. Ampak »tle jst« vidim bodočnost in 100% sem, da so prav v tej komunikaciji, ponovnem dogovoru, dialogu z naravo, z zemljo in celoto sveta, da je nekoč… naj bi bil, da je moč najt rešitev za vse potrebno….To kar »jst« delam z mojimi kolegicami in kolegi v Sloveniji pač doma in po svetu, je tak majhen prispevek. »Jst« mislim, da umetnost ima to nalogo, da zmeraj išče novo kvoto, če se ima umetnost (v dvorani zvoni telefon, javi se ženska oseba) ukvarjat z nečem, kar je že znano in je že narejeno, potem bi verjetno izgubila STATUS UMETNOSTI, tako, da (Pogačnik prekine svoj govor in opozori – reče: Maša?!...za vse »jst« tukaj…če želite….)
    Sledi vprašanje(nerazumljivo) poslušalca o vodi. Pogačnik odgovarja: Ja, ja dobro vprašanje. Mislim, da se ne govori dovolj natančno, problem ni morska voda, Benetke so vse na vodi, vsi ljudje morajo živet na vodi … oporišča. 1000 – letne kulture so zmeraj živele, bile na vodi. Problem so samo vodni tokovi, TO SO PODZEMNI PRETOKI, kjer voda teče podzemno, ne vrtamo po tem, da dobimo pitno vodo v take tokove, se išče, da se jih ne vrta…ampak tako voda teče pod zemljo, so neke vrste trenja, kar povzroči, da se voda kako bi »reku«, nekam odpre in z močjo seva. To sevanje je tisto, ki je tako močno, da ga človek težko prenaša. Ampak to ni, spet je v redu, če se človek giblje, ker ko se človek giblje, to energijo predelava, se pravi, če je na nekem mestu, kjer se dela aktivno, in to, kjer je aktivno, to spodbuja aktivno, da je večja dinamika. Problem je samo takrat, če se leži, recimo 6 ali pa 8 ur se leži, pasivno in se potem ta radiacija kopiči v telesu. Telo potem težko to predela, se brani nekaj časa. Ljudje imamo nekje šibko točko, recimo, tam popusti. Zaradi tega se je razvila tudi tako močna radiestezija. Al' pa so bili stari, takole so poznali to umetnost, kako pravilno postavit stavbe no »al« pa spalnico »al« pa ležišče vsaj. Kako ležišče postavit na tako mesto, ki je nevtralno. Pa tudi pri stavbah ugotovit, da se postavi stavbe…..med….. pri naših hišah v Šempasu gre pod enim portalom, pa pod drugim….Kot so stari ljudje zmeraj imel', je bil kakšen bajaličar, ko so ga lahko poklicali, da je lahko pomagal. »Dans« pa poskušamo, on, s tem se ukvarja naše društvo za uskladitev s ČLOVEKOM, NARAVO IN PROSTOROM. Če ljudje to želijo, poskušamo pomagat na ta način, da svetujemo, pogledamo, če so res težave, če so morda zaradi tega tud'…..Ali pa, kako se da stanovanje tud' preuredit, »« pa kako se da »tud'« pomagat', da se ti tokovi……Odgovori nekomu iz dvorane: M.P. NE, zapret' se jih ne da, ampak lahko se naredi NEKE VRSTE ZAŠČITO…določeni ljudje se ukvarjajo s tovrstnimi zaščitami….
    Nekdo iz dvorane ga vpraša nekaj o psu, mački (nerazumljivo) (Pogačnik mu odgovarja, preko njegovih besed)…..To je zaradi tega, ker sta pes in mačka polarizirana energijsko in pes ima ženske kvalitete, mačka pa moške. To se nam zdi »mal« čudno, ampak, če pomislite, pes je tisti, ki je z družino, mačka ni. Mačka ima svoja pota, ona se vrača v hišo, a je svobodna. Psi so pri naju z družino…Mačka je proti pol…Pes kot ženski pol je bolj občutljiv, zaradi tega bo bežal stran, minus-minus, ne to ni ravnotežje, ker to potencira, če je pa + na –, potem se pa to nevtralizira, to je stara modrost. To je, kako se živali obnašajo.
    Vprašanje iz dvorane (nerazumljivo). Odgovarja: Živali se obnašajo v prostoru instinktivno….. mi smo ljudje to izgubil', ampak iz izročila so znane take metode, rečne kamne so polagali na vogale, to so ponavljali, potem so pogledali, »kolk« vlage se je nabral' pod kamni čez noč in so jih prekladal' »tolk dolg«, da so dobil' za »štir« vogale »štir« točke za vogale in potem so …in so »ble« še druge metode, »jst« jih ne poznam….«Zdej« pa skušamo to nadomestit' s tem, da spoznavamo to radiacijo, se učimo zaznavat' in se »mormo« spet indentificirat? ali inicirat??... (NERAZUMLJIVO, NISMO RAZUMELI, KAJ SE MORAMO).
    Vprašanje iz dvorane: Ko ustvarjate kozmogram, ko ga oblikujete, rišete, kaj z njim sporočate? Rišete navdih iz narave in ga prenašate, recimo v eno obliko? M.P.: JA
    Vprašanje: Imate s tem kako jasno sporočilo, ki ga želite podat'? Ali so ti kozmogrami v vseh primerih različni, ali so kdaj tudi kombinirane oblike?
    Odgovarja M.P.:
    Kozmogrami so umetniško delo, ki pomeni, da je zmeraj vsak drugačen in nastanejo zmeraj z dialogom z določenim prostorom, to pomeni, da JAZ, če delam, ničesar ne projeciram, kozmogram-a (NE??? – BISTVA NISMO USPELI SLIŠATI, KER JE BILO BOLJ MOMLJAJOČE!!! ) KODIRAM, KOT SE ZDAJ GOVORI, ampak raziskujem tisti prostor, za katerega delam in, ko pridem nekako osebno v stik, spoznam te prostor na različnih nivojih, ga prav občutim, razvijem kot prijateljstvo, se ta prostor meni razodene. Tako kot ljudje so sposobni z »bobkom« ? (? ?Volkom?? – NISMO RAZUMELI) »it« v kletko, saj jim ne bo nič »naredu«, ampak z njim nekak vzpostavijo stik, »sej« ta raven prostor je tud' neke vrste tako bitje, ne, kot je na primer….. nad Vipavo… So iste zakonitosti. Treba je prostoru »ulit« nekak zaupanje, da ga ne boš »izkoristu«, recimo kraj, ampak, da bi rad pomagal, da tiste kvalitete, ki ta kraj ima, pa jih ljudje ne vidijo, recimo so pozabljene, so neaktivne, da bi tiste kvalitete lahko bolj se izrazile v prostoru. Ampak to se da samo tako, da na prostor nekak' daš…. Jaz zmeraj »tolk« časa ne narišem kozmogramov, dokler o prostoru ne dobim »dost« jasnih odzivov, kako bi se dal' to narisat', »označt«. Potem pa to razdelam in jaz »pole« »Z ROKAM tud' delam«, občutim lahko, ali je že vse usklajeno. Torej »jst« to ne bom delal, dokler ne bo prišlo do polne skladnosti, da bo prostor, kraj, rekel JA. Ja, to sem pa res jaz. Torej tako kot PORTRETIRANJE, samo, danes portretiranje ni več potrebno, ker imamo fotografijo. Kdo se še da razen kraljev in bogatašev, da narisat'? Portret je še zmeraj lep. Zdaj pretiravam. Hočem »rečt«, da na isti način se da tud prostor, nek kraj portretirat', se da MISELNI VZOREC, KARAKTERISTIKE »zvedt« in jih tud' potem OBLIKOVAT'. Na ta način se ga NAGOVORI. Ampak jaz seveda vem, v sebi je popolnoma resničen, »JST« tud' VEM, KAJ JE POTREBNO. Tak kraj ima, kako bi »reku«, neko zalogo, kako bi »reku«, pozitivne energije. Ampak ljudje tega ne opazijo in potem, če želimo, da bo prostor bolj oživel, potem jaz bi tak kraj »prosu, bi mu govoru«, da mi nekak' dovoli, če to prevedem, in bi mu »reku«, zakaj, da bi mi to svojo pozitivno ENERGIJO nekak' dal ljudem v prostoru. Ker se to dogaja, da mi gradimo, gradimo, gradimo in vse zasfaltiramo, narava se stalno umika. To so grozne številke, mislim, da….. Svetovno štetje, teče skozi številke, kol'k' v trenutku gre hektarjev zemlje po svetu, kol'k' dreves pade, številke samo tečejo in tečejo. Na ta način izgublja POKRAJINA, kraj, izgubljajo svojo življenjsko moč, ker je zmeraj manj narave. Tako jaz bi »reku«, sem PRIPRAVLJEN nekemu mestu »narest«, neko mesto potrebuje življenje, da je življenje, to pomeni, mora bit' neka življenjska sila v prostoru in potem jaz, bi »reku«, prosim tak kraj, kako bi »reku«, ga nagovorim v tem smislu, ti imaš to dragoceno življenjsko energijo, a bi jo »hotu« delit s tem prostorom, ki ga obiskujem in je pozidan. AMPAK TO JE energijsko mogoče, da tudi na ta način, nek način, to je dialog. In seveda ne bom »silu« v nek kraj, če se zapre, če reče: Ne, ni moj čas. Ampak narava v bistvu, tudi narava, narava nam želi pomagat'. Mi smo se znašli v neki odtujeni situaciji, ko se odtujujemo zmeraj bolj svojemu lastnemu bistvu, ker mi smo tudi narava, in že s tem, da narava, včasih se je rekl', mati, naša mati, nam želi tud' pomagat in mi smo kot njeni otroci. Če sem, ne vem, če sem dovolj opisal, to je………………………… (sledi dialog v dvorani, odhajanje ljudi…)


    Quote
    Gost: Mr.
     maj 08 2010 16:53   


    Komentar v Dnevniku: (28.1.2010, Vipava, postavitev kozmogramov, fontane....)

    "je še eden od tistih, ki znajo dat človeku pit iz praznega kozarca, oni pa trdi, da se je odžejal. no, eni sicer pravijo, da jim gre potem na bruhanje..."


    Quote
    Gost: M
     maj 08 2010 17:30   


    Pogačnik je povedal xy stavkov, katere bi lahko združil v razumljivejšo obliko z nekaj stavki.. Razumeti je:

    Pogačnik usklajuje zemljo s silami narave, s katerimi se telepatsko poveže in ko mu sila narave sporoča, da za določeno. Nevtraliziranje, na določenim mestu še ni pravi čas, slednje opusti. Namen kozmogramov je uravnoteženje Zemlje s silnicami vesolja in v katerih so določene informacije. Predsvem pa je namen kozmogramov nevtraliziranje plusa in minusa, ki se privlačita in hkrati odbijata.

    Tako sta se pojavila Pogačnik in Florjančič, kar so povzročili kozmogrami. Florjančič zaznava minus, Pogačnik pa plus. Mogoče bi moral Pogačnik prisluhniti silam narave, da za Vipavo še ni pravi čas ali pa nevtraliziranje sploh ni potrebno. Morda sta se združila dva minusa, lahko pa da celo dva plusa in se je porušilo ravnovesje.

    Ima na to odgovor Pogačnik ali Florjančič?

    Maraj


    Quote
    Gost: Marija Plazar
     maj 08 2010 17:57   


    Pa sem se prebila čez besedilo. Hvala Vipavi za tako izčrpne povzetke. Skušam potegniti ven par stvari, ki so me zbodle, to pa je sledeče:

    1. Vipavski križ je pokrajinsko kot popek v človeškem telesu. Ljubljanski Hologram in Slovenija cela je kot popek v Evropi. Če povzamemo skupna izhodišča, gre pri obeh lokacijah za pomembno točko po principu zlatega reza, o katerem je bilo že govora. Torej - to so ene najpomembnejših energetskih točk (če se je že zagrebški "pletež" ponesrečil), skozi katere se odlično okrepi tisto, kar nam hoče g. Pogačnik ojačano "zastonj prodajati" skozi kozmograme (kadar govorim o zastonjskem prodajanju, je to tako kot s priliznjeno osladno prijaznimi prodajalci od vrat do vrat, ki mi že, preden sploh odprem vrata, v roke molijo lično škatlico kot brezplačno darilce, ker imam to neznansko srečo, da so ravno mene izbrali za obisk, potem sledi samo ena res lahka anketica o splošnih bla-bla-bla vprašanjcih, no, istočasno pa se že vidi, kako se mu za ritjo skrivajo kopice enciklopedij, enkratni sesalci, naj-posoda na tem svetu ....). Zatorej - hvala za zastonjska darilca, ker imajo vedno previsoko ceno!

    2. Zdaj vidim, da se njegovo društvo v bistvu na nek način ukvarja tudi z bajaličarstvom in ti pridejo domov, pa vse "porihtajo".

    3. Pes odraže ženske energijske kvalitete, zatorej se boji priti v bližino kozmogramov. Če ste torej nekakšen energijski minus, stran od kozmogramov. Vsaj na par deset kilometrov se jih izognite! Pri tem je vseeno, ali ste moškega ali ženskega spola (tako kot pri psu).

    4. Romarske cerkvice (pa tudi druge) so postavljene na svetih mestih, ki so imele nekdaj blagodejne učinke na ljudi. Zdaj jih g. Pogačnik vneto raziskuje in jih v bistvu nevtralizira ali še huje - spreminja v svoje nasprotje. Pa čeprav trdi drugače. Če so sveta, naj taka ostanejo, kakršna so od pamtiveka, kaj je treba zdaj drezati v njih!

    5. Merilno orodje g. Pogačnika za iskanje ustreznega kozmograma so kar roke, pravi. Roka je res lahko neke vrste instrument ali antena, pod katero se nekaj začuti. Če je tisto nekaj dobro ali slabo, je pa že drugo vprašanje. In tu, sem prepričana, ga bo g. Lado ujel in pokazal, da je tisto nekaj slabo za človeka in naravo.

    6. Torej, kozmogrami so zdaj po zadnji verziji tudi "zdravilno portretiranje Zemlje". Portret - ja, to ima nekaj zveze z umetnostjo ... HM!

    7. Prostor ima na zalogo dovolj pozitivne energije. Da bi prostor še bolj "oživel", je pa potrebno vsiliti mu kozmograme, da se bo ja "prekuril" in iztrošil od te oživitve (kot bi nekomu non stop "filal" ekstazi, tudi če te ta ne prosi za ojačitvene doze!). In s tem daje prostor energijo ljudem tega prostora (dokler ni bilo te "nove" energije, so ljudje bolj funkcionirali in manj obolevali!).

    8. Narava nam želi pomagati. Ja, prav. Ampak, naj to stori po svoji čisto naravni poti, ne potrebuje nobenega interveniranja s strani g. Pogačnika, pustimo ji, naj naredi narava to po svoje! Čeprav mislim, da ji bi sčasoma postalo čisto vseeno za človeka, še zlasti, če se bo ta "novi" človek namnožil v svoji pojavnosti v obliki pomnoženih "Pogačnikov", ki drezajo vanjo.

    9. Če je narava samoregulativen organizem, kaj za vraga potrebuje zdravljenje s strani gospoda Pogačnika?? Če bo narava s svojo samoregulativnostjo ugotovila, da ji pozidava in asfaltiranje tako škodujeta, bo že ustrezno poskrbela zase! PUSTIMO JO V MIRU IN JE NE IZRABLJAJMO ZA IZGOVOR ZA SVOJE BOLNE AMBICIJE "ZDRAVLJENJA". TUDI ČE V IMENU UMETNOSTI!

    10. Toliko nelogičnosti in nepovezanosti dejstev vidim v tem govoru g. Pogačnika, da kar štrlijo!


    Quote
    Gost: sveti duh
     maj 08 2010 18:05   


    če bi bila bog bi se naveličala tega pisanja tu zgoraj na forumu in tam spodaj na pozitivkah ter rekla, naj se Vam godi ljudje po besedam vašim in da bi dobili po veri vaši - tisto v kaj verjamete, duša pa vaša je tam kjer je vaše srce oz. v tem kaj ljubite in kaj je vam najdražje.

    Zdaj razumem te besede in, če ne bi bili izrečene pred več tisoč leti bi le te izrekla sedaj.


    sveti duh


    Quote
    Gost: ??
     maj 08 2010 18:36   


    Sveti duh!
    Dobr, da nisi bog in se nisi naveličala branja, očitno se ti malo še da.
    Saj tu nikogar ne silijo v branje. Vsakmu po njegovi potrebi in interesu. Očitno obojga mamo dovolj na zalogi, da sodelujemo ... v želji, da se stvari čim bolj razčistijo in seveda - razrešijo v dobro maksimalne večine prizadetih


    Quote
    MC
     maj 08 2010 18:44   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta


    Status: neprijavljen

    Registriran: 11/11/05
    Posts: 123

    Na osnovi prebranega bi zares težko sklepal, kdo je bolj zmeden in/ali neuravnovešen – zemeljske ali nebeške sile, demoni ali angeli, zagovorniki poganstva, zagovorniki krščanstva ali zagovorniki vodnarjeve dobe, M.P ali L.M.F. Morda pa se vsa ta silen prepir razvnema le zaradi kozlove – hočem reči – oslove sence. Ali pa še to ne, saj je oslova senca dokazljiv in merljiv naravni pojav, ne glede na osla in ne glede na to, kako in kam se osel obrne. Da le ni v popolni temi.

    Dejstvo je, da nikoli več ne bo tako, kot je bila. Vipava ne bo nikoli več Vipacco in Ajdovščina ne bo nikoli več Aidussina in Podnanos ne bo nikoli več San Vito di Vipacco in Vipavski križ ne bo nikoli več Santa Croce di Vipacco. Če smo Primorci vzdržali in nazadnje premagali temne sile v črnih srajcah, bomo tudi še kaj drugega.


    SMRT FAŠIZMU – SVOBODA NARODU !


    http://www.youtube.com/watch?v=SPeV23ASONA


    Profil
    Quote
    Gost: M
     maj 08 2010 18:45   




    Sveti duh naj se zogdi po moji veri.

    Želim le odgovor na vprašanje - citirano v zgornjem posti, namenjeno g. Florjančiču in g. Pogačniku.


    Maraj


    Quote
    MC
     maj 08 2010 18:46   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 11/11/05
    Posts: 123

    Quote by: ??

    Sveti duh!
    Očitno obojga mamo dovolj na zalogi, da sodelujemo ... v želji, da se stvari čim bolj razčistijo in seveda - razrešijo v dobro maksimalne večine prizadetih



    "Prizadetih" je prava beseda!


    Profil
    Quote
    Gost: ??
     maj 08 2010 19:09   


    Pa "ne-prizadeti" tud radi škilijo gor na pisanje kljub taki ali drugačni neprizadetosti


    Quote
    Gost: M
     maj 08 2010 19:13   




    Nekateri bi radi ugotovili, če je "prizadetost" naravna ali "umetna".

    Maraj


    Quote
    Forum generiran v : 3,52 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 11:06

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 4,04 seconds