Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 29-mar
  • VegaFriday v Piranu

  • nedelja 31-mar
  • Razširjeni vid

  • ponedeljek 01-apr
  • Spekter. 70 let Zbirke UGM

  • sreda 03-apr
  • 22. PRO PR konferenca: vodenje v komunikaciji
  • Znebite se svojih starih telefonov in tablic
  • Med naravo in kulturo

  • sobota 06-apr
  • Veganski golaž na Čistilni akciji ČS Polje

  • nedelja 07-apr
  • Polna luna

  • sreda 10-apr
  • Človek in čas

  • petek 12-apr
  • Mikis Theodorakis: Grk Zorba

  • nedelja 14-apr
  • Razširjeni vid

  • sreda 17-apr
  • Znanja in veščine za uspešno vodenje prostovoljcev
  • Razstava interspace

  • petek 19-apr
  • Ingmar Bergman: Prizori iz zakonskega življenja

  • sobota 20-apr
  • Plečnikova Lectarija

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Okolju prijazno, eko & bio... Nov topic Pošlji odgovor
     Nam kozmogrami res škodujejo?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: M
     maj 01 2010 16:22   


    Kaj ne morete biti bolj knkretni. Pogačnik izvaja preko kamenja črno magijo in nekdo jo mora odstraniti.

    Pogačnik izjasnite se. Želite da je vsa Slovenija v dreku ali dovolite, da si ji pomaga in bo nebeški mir.

    G. Florjančič ima moč, da to naredi, še prej pa mora dokazati negativno sevanje. G. Florjančič aktivirajte zdravilce, teh je v Sloveniji za izvoz, ne pa samo ovčke.

    ZDRAVILCI POMAGAJTE PRIJATELJU, SEDAJ STE VI NA POTEZI, DA DOKAŽETE BOGA TUDI SICER, NE SAMO V ŽEPU.

    jaz, sem, ki sem


    Maraj


    Quote
    Gost: Črtomir
     maj 01 2010 16:49   



    Dragi Marko,

    oprosti, ker te kar tikam. Uvrščam se med tvoje neznane prijatelje. V veliko veselje in navdih so mi tvoje knjige, imava pa celo nekaj slučajnih podobnosti. Tudi jaz sem hodil v gimnazijo v Kranju (sicer kakšno desetletje kasneje) in tudi sam sem imel pred leti podobne (enake) težave s srcem, kot si jih opisal v eni od svojih knjig, le da se jaz nisem peljal z biciklom, ko me je zgrabilo ... zgodilo pa se je večkrat, ... ob pregledu pa je bilo vse v redu, ... ne duha ne sluha o kaki bolezni.

    Odločitev, da ti pišem, se je porodila iz želje, da ti pošljem en ogromen paket srčne energije. Prosim, naj mi bo oproščeno, ker sem si kot neznanec drznil soditi o tvojem stanju ali celo počutju. Neskončna Energija Zavest je vseprežemajoča in univerzalna in vem, da že čutiš blagodejno misel in občutek dobrote, spoštovanja, zdravja, sproščenosti, ljubezni in neustavljive moči, ki jo pošiljam tebi, tvojim dragim in vsem ljudem odprtega, nezakrknjenega srca. Podobno pismo sem ti enkrat poslal po e-mailu, pa ne vem, če si ga res prejel. Saj ni pomembno. Srčna energija ne potrebuje tehnologije za prenos. Prepričan sem, da si začutil mojo benevolentnost.

    Glede tvojih misli o silah, ki so nasprotne našim željam in prizadevanjem po ljubezni, miru in sožitju, pa takole: V univerzumu obstajajo in sobivajo v istem prostoru in času vsi svetovi, tudi taki, ki te sedaj napadajo, kot praviš, polivajo z gnojnico. Žal so te lahko dosegli samo tako, da si se frekvenčno v enem od svetov z njimi srečal in jim stopil na žulj. Pusti jih na miru in tako jim ne boš dal "goriva" za delovanje v tvojem polju bivanja in delovanja .... Ne gre, da bi se ti različni svetovi bojevali med seboj, kajti različni svetovi se med seboj v resnici sploh ne morejo srečati. To je že urejeno po univerzalnih zakonih Univerzuma, ... le ta pa ni nič drugega, kot vseobsegajoča, neskončna in nedeljiva Energije Zavest. Temu rečemo, vse je že urejeno po božji milosti. Večja nevarnost je, ali mi (tukaj mislim TI) v nas samih ne generiramo vibracij, s katerimi pridemo v resonanco s tistimi svetovi. Problem je vedno v nas samih, nikoli v nekih onih drugih. Ne moreš jih spremeniti ali celo premagati od zunaj, čim pa stopiš v njihovo vibracijo, torej, ko jih sploh lahko zaznaš, takrat pa si pečenka. Zakaj? Saj poznaš prispodobo z radijskimi postajami. Enako privlači enako. Ptiči istega perja skup letijo, ... Ne moreš imeti svojega radijskega sprejemnika nastavljenega na frekvenco Val 202 in pričakovati, da boš slišal radio Vatikan, ops, mislil sem Radio Erevan. Vsak svet je svoja vibracija in sprašujem se, kje pride do frekvenčnega preseka med tvojim "svetom" in svetom teh sil. Zakaj pride do "motenja" oziroma do šuma, ki ga sedaj poslušamo na pričujočem forumu.

    Ko nečemu posvečaš pozornost, s tem ustvarjaš svojo resnico. Zato je izredno pomembno, da se osredotočaš predvsem na svoje počutje in ne posvečaš velike pozornosti dogodkom, ki se odvijajo pred tabo, sicer se lahko znajdeš v neprijetnem položaju, ko začneš verjeti, da je tvoja sreča odvisna od obnašanja drugih ljudi. Ko kažeš na "ljudi", na njihovo obnašanje in njihova prepričanja kot na neprimerna, se ne zavedaš, da jih prav s posvečanjem pozornosti vključuješ v svojo izkušnjo. Ker to počneš, si nezaželene stvari utirajo pot v tvojo izkušnjo.

    Če želiš, da se stvari spremenijo, se morajo spremeniti tvoje (srčne) misli. Si predstavljaš? Tvoje (po mojem občutju) fantastične misli se morajo razviti še naprej, paradigma se mora še dodatno nadgrajevati in pristop (pogled, občutek) poenostaviti. To pot bi poimenoval - pot od glave k srcu. Oprosti mi, vem da delaš iz srca ampak, .... sedaj imaš opravka z intervencami, ki se vodijo skozi glavo, čeprav se kamuflirajo v srčnost. Evidentno je, da srčnosti, ljubezni, razumevanja in širine duha na forumu ni bilo zaslediti. Srčnost ne pozna očitkov, ogroženosti, obtoževanja, napadalnosti, agresije, sovraštva. To je izraz glave, izraz možganov, izraz racia. Dragi Marko. Evidentno je, da gre za slabo zakamufliran organiziran napad. Očitno se čutijo ogrožene. In niti slučajno niso neznani nedolžni preprosti ljudje. To je samo maska oziroma kanon futr linija. Opravka imaš s psihopati, ki hočejo vse kontrolirati. In ker jim kontrola kljub vse močnejšim in vse hitrejšim in vse zmogljivejšim tehnologijam neminovno uhaja iz rok, bodo poskusili vse, da zaustavijo tiste in take, ki kažejo pot v Novo Nebo in Novo Zemljo, pot v svobodo, ljubezen in bratstvo med ljudmi. Tem človečkom pusti tistih nekaj odstotkov IQ-ja, saj so dovolj udarjeni, da jim je zaprta pot v "tvoje" svetove. Saj veš tisto - veliko poklicanih, malo izbranih. Pusti jim njihove možgane. Tudi sam svoje moraš "prispodobno" vreči v travo, tja kamor spadajo, na pašo. Poudarjam, tisti trenutek, ko zavestno vključiš možane, tisti trenutek si v svetu dualizma, v linearnem svetu črnih in belih, v svetu naših in vaših, v svetu ljubezni in sovraštva, v svetu iz katerega te sedaj napadajo. Že Egipčani so vedeli, da pamet ne sedi v materialnih možganih. Inteligenca, znanje, modrost je hologram, je energetsko polje. Ne samo ljubezen, tudi "pamet" ima svoj center v srcu.

    Svojo svobodo, zdravje, uspeh in srečo vedno v vsaki tisočinki sekunde kontinuirano dosegaš samo z vibracijsko točko privlačnosti. Res pa je, da nisi sam kriv, v katerem svetu živiš, v kateri vibraciji bivaš. To stvar "svobodne" volje. To ni tvoja odločitev. Enako velja za "Valjhune" na drugi strani. Veliko poklicanih, malo izbranih. Ostane nam samo neskončno zaupanje brez najmanjšega dvoma. Kolikor bolj dvomiš, toliko bolj si odprt za sinove Kajtimara.

    Pa kaj bi napletal, sam dobro veš - nič ne more priti v našo izkušnjo, česar nismo sami (vibracijsko) povabili. Tisto kar imaš si povabil sam.

    In celo tisto, česar nimaš, nisi povabil ... Ob spoznanju, da si nekaj želiš, in ugotovitvi, da tega nimaš, sklepaš, da ti nekaj zunaj tebe preprečuje, da bi to imel. To ne drži. Edino, kar ti preprečuje, da bi nekaj prejel, je, da se tvoje misli vibracijsko razlikujejo od vibracije želje.

    Namen našega življenja je radost, zato ni nikoli glavni dogodek uresničitev nečesa zunaj nas, ampak tvoje počutje v danem trenutku. Daj si opravka s svojim počutjem, poišči miselne vibracije, čustvene vibracije, ki te vodijo v najbolj naravno stanje zavesti, v stanje popolnega notranjega miru. Iz tega ponovno najdenega miru pa boš zopet naredil vse kar želiš, vse kar je treba. Tvoj notranji občutek ti je najpopolnejše vodilo.

    Marko, sam se v prostem času ukvarjam s paradigmo t.i. razširjene zavesti, zato ti za dodatek v prilogi pošiljam še nekaj "mojih" misli. Vem, da že vse to veš, morda pa ti bo kakšna misel le dala kak nov preblisk.

    Dragi Marko, prenehaj se "boriti", ker, človek obrača, bog obrne. Vse je v naprej določeno ... in vse, ne glede, kaj se bo zgodilo, je dobro. Slabega ni. Slabo si povzročaš sam s svojimi strahovi. Pusti jih. Ne boj se za "svoje" stvaritve. Ali si že predstavljaš drhal z macolami, ki se zmanipulirana in razjarjena znaša nad ljubečimi stvaritvami svobodnega duha. Tistih, ki so "krivi" ne moreš doseči, ker so v drugi (nižji) "frekvenci". Med tabo in njimi pa je drhal. Prosim te, znaj ločiti med svobodnimpreprostim ljudstvom in zmanipulirano drhaljo. Drhal ima vedno svojega gospodarja. Drhal je norela v času fašizma in nacizma. Drhal je križala Kristusa. Drhal je izpeljala revolucije. Vedno so bili zadaj Manipulatorji. Vedno je šlo pri vsem skupaj za rušenje občečloveških vrednot, ki bi lahko vodile v boljši in lepši svet in končanje privilegijev "kvazi elite". In prav široka množica ubogih duš je v svoji nevednosti vedno teptala svojo lastno podstat, svojo lastno svobodo, svojo lastno prihodnost. In kaj počne sedaj? Saj ne ve. Blagor ubogim na duhu, zakaj njih je nebeško kraljestvo.

    In kam naj umestim zdravitelja? Prestopil je rubikon dovoljenega. Ne vem, če se resnično zaveda, da univerzalni zakoni Energije Zavesti veljajo tudi zanj, enako kot za vse. Morda si umišlja, da alkimistično lahko pretenta svojo usodo. Ne, ne gre tako. Usoda je po meri vere in nobeno srce ne uide Ozirisovi tehtnici. Proklamirana t.i. "skromnost" pa ni nikoli prevelika. Spoštovani gospod zdravilec. Ne morem vas spremeniti, lahko pa vas prosim, da vsaj poskusite uzavestiti, spoznati, da v javnosti sedaj predstavljate manipulativno vez med t.i. ubogim trpečim ljudstvom, ki vas goreče podpira in slabo prikrito Sivo-zeleno "elito", ki manipulira. Vi ste na čistini, oni pa se skrivajo v stavbah zgrajenih na svetih mestih matere Zemlje. Prav oni so že posegli v kodirano informacijo teh istih umetnin. In to bi sedaj radi počeli tudi vi? Pustimo to. Ni moj namen debatirati o tem.

    Spoznavam, da se Vrh piramide maje. Vrh piramide, to je smešno majhen vrh manipulatorjev, ta ve, da ni trden kot Peter (skala). Boji se duha Paula. In boji se trenutka, "Ko se boginja vrne".

    Marko, vzemi nase vso težo, ki ti je namenjena. Ali si lahko predstavljaš " boljšo "reklamo" za "tvojo stvar", kot je primitivna, "macolarska" akcija drhali. Ne boj se, srce bo zdržalo. ON ti nikoli ne naloži več, kot lahko zdržiš. Če slučajno pride do tega, bo to podeseterjeno "seme" za nove in nove in nove projekte. Ko se začnejo boriti proti tebi, te šele zares začnejo "povzročati". To je duhovni zakon. Zakon nasproti delujočega prizadevanja. V "vojni med t.i. "voljo" in med nezavednimi prepričanji vedno zmaga prepričanje. Smešno ali tragično? Tragično, ker če bi "oni" in njihov Lado to res razumeli, potem tega nebi počeli. Marko, opravka imaš z diletanti. So pa nevarni. Borba za svoje egoistične privilegije, ki temeljijo na zlorabi znanja (na neznanju), na strahu in sovraštvu, je vedno nevarna. Tragično je, da očitno nerazsvetljena gospoda tega niti skozi obdobje tisočih let ni uvidela. Milost razodetja ni stvar privilegijev, .... ubogi "eliti" ni dano, da bi lahko šli po duhovni poti. Oh sveta preproščina. Vse za denar in moč. Ta vrh je racio brez srca. Tu ni srca. Tu ni ljudi. Tu ni ljubezni. Ne vedo, ne razumejo, ne dojamejo, da se vsa manipulacija vedno vrne manipulatorju samemu, ... z matematično natančnostjo. In pri vsem tem, kar jih bo doletelo, ... pri tem ni potrebna nikakršna nasprotna aktivnost. Še več. Škodljiva je. Za to poskrbi ON sam.

    Moč pa je čisto drugje in ... nedosegljiva.

    Dragi Marko, ne fiksiraj misli na "sovražnike", s tem jih šele "povzročaš", imaš pa veliko prijateljev in občudovalcev, več, kot si lahko predstavljaš.

    Za konec še stavek, ki sem ga že milijonkrat izrekel prijateljem, kadar so bili v težavah - sprosti se, ne skrbi, vse je v redu. ON je s teboj.


    Quote
    Gost: Gost. B.
     maj 01 2010 17:00   


    O delu M. Pogačnika ne vemo veliko, lahko mu le zaupamo da dela prav in do pred kratkim ni bilo videti da bi bilo kaj bolj narobe kot pred recimo štiridesetimi leti. Ljudje so tudi prej zbolevali in tudi prej niso zdravniki vedno znali pojasniti zakja se neka bolezen pojavila. Torej, pred kozmogrami. Koliko časa že stojijo Pogačnikovi kamni? 20, 30 let? Zakaj se potem to "zlo" ni prej pojavilo, ampak šele zdaj? O Pogačniku ne vemo veliko, še manj pa o gospodu Florjančiču, razen da uspešno zdravi ljudi, ampak.....kot Pogačnik tudi Florijančič ima lahko svojo "temno plat" osebnosti. Stokrat ponovljena laž postane na koncu resnica, tako pravijo. In če obstajajo hudiči, potem se mi zdi, da je njihova poglavitna želja, da se o njima pogovarjamo, razmišljamo, skratka, pripeljemo jih v svoje življenje. Namesto ljubezni -tema. In če se take misli zasidrajo v naš um, lahko zbolimo, na vseh ravneh in zavlada destrukcija, ki samo čaka na priložnost da udari. Lahko bi govorili o ljubezni s katero bomo Pogačnikovo "zlo" nevtralizirali. Predvsem, vsak pri sebi. Pa ne. Le sugeriranje negativnih vsebin. Zelo primitivno.


    Quote
    Gost: katarina
     maj 01 2010 17:46   


    Pozdravljeni!
    Po vseh teh komentarjih sem šla spet prebirat knjigo-elementarna bitja.Besede g.Pogačnika;odkritosrčnost je ena največjih etičnih vrednot.Če imaš srce na pravem mestu bo to držalo,če pa imaš srce v kakšni škratovski luknji,ne bi tega rekla.Zakaj tako si preberite;
    Od strani;14-16
    Že več let sem se ubadal z vzroki ponavljajočih se nevšečnosti s srcem in bil sem prepričan,da sem jih uspešno odpravil.Zdaj pa sem bil spet opozorjen na neko nerazrešeno težavo.Drug pojav je prišel na plan v obliki videnja:na spodnjem koncu svoje hrbtenice sem kristalno jasno zagledal vhod v tunel diagonalno navzdol v zemeljsko globino.Ko sem se s svojo zavestjo hotel podati skozenj,sem ugotovil,da je hodnik deloma zaraščen,ob globljem prodoru vanj,pa sem videl,da je ponekod,kjer se je sesedel strop,zasut
    Te podobe si nisem znal dokončno razložit.Pač pa sem ob pretečih težavah okrog svojega srca zaslutil,da gre za problem,ki izvira iz enega mojih minulih življenj.Vse do tedaj me ni še nikoli zmikalo,da bi se pustil popeljati v kako preteklo utelešenje,saj sem menil,da je treba vse težave reševati tu in zdaj.Tokrat sem začutil žgočo potrebo,da bi se potopil v skrivnost,povezano z vrzeljo v mojih prsih.
    Vodstvo te poti v preteklost sem zaupal Ajri,ki je po navodilih svojega angela-mojstra izdelala metodo vračanja v prejšnja življenja,pri kateri dejavno pomagaš tudi sam.
    26.januarja 1993 sem se na njenem domu namestil na zofi in skozi teman predor me je povedl v preteklost.Pustila je,da se je čas z veliko hitrostjo zavrtel nazaj,jaz pa sem moral paziti,kdaj se bo približalo dogajanje,ki bi utegnilo biti pomembno zame.
    Prvikrat sva se sprehodil skozi življenje,ki ni bilo neposredno povezano z mojo težavo.Toda že pri drugi vrnitvi sem takoj spočetka zaslutil,da se mi bo razkrilo nekaj važnega.
    Ugledal sem se kot rahločutnega dečka iz časov italjanske visoke renesanse....Mene pa ni mikala posvetna moč,temveč sem se v zaraščenih grajskih vrtovih rajši pomenkoval z naravo.Da bi ubežal očetovim zahtevam,sem pozneje odšel v samostan za meniha.

    Zaustavil sem tok časa.V moji samostanski celici me je obiskal očetov sel in mi sporočil,da leži oče na smrtni postelji in pričakuje,da se bom vrnil domov ter prevzel dedne časti in dolžnosti....Poglobil sem se vase,se znova vprašal,ali je pot moči res moja pot ter povabilo nazadnje zavrnil.Neglede na vse sem želel ostati zvest svojemu srcu.Videl sem,kako se je očetov sel znova napotil k opatu.Moj neizprosni oče se je bil zarotil,da se mi bo maščeval.Po dogovoru.naj bi mi dali mamilo,zaradi katerega bi omahnil v nezavest kakor mrtev.Nato bi me živega pokopali.Prebudil sem se v krsti,ko mi je že začelo zmanjkovati zraka.Kljub neizogibni smrti sem bil nenavadno spokojen.
    Pred svojim poslednjim vdihom sem zagledal,da se mi bliža truma škratov-prepoznal sem jih po značilni noši-KI SO PRIŠLI PO MOJE SRCE:To je bilo srce čistega človeka.

    Od razburjenja sem skočil z zofe in vzkliknil:AJRA,ZA ŠKRATI MORAVA,ČE HOČEVA IZVEDETI,KAJ SO NAPRAVILI Z MOJIM SRCEM!Dušeča praznina,ki sem jo čutil v prsih,je bržčas izhajala iz tega pravljično nadahnjenega,davnega doživetja.
    Ajra me je vprašala,ali poznam kak kraj,ki bi bil povezan z deželo škratov.ko sem se vrnil z Irske sem s pomočjo nedavno odkrite senzibilnosti svojih rok dejansko naletel na takšno mesto.Ležalo je v gozdiču nedaleč od naše hiše v Šempasu,kjer je iz tal,prekritih z listjem,štrlel skalnat rob.
    Ajra mi je torej svetovala,naj si zamišljam,da so v tej skali s kamni obokana vrata,ki predstavljajo prag v navzdol vodeč tunel.V mislih naj se splazim skozenj in se po temnem hodniku spustim v zemeljsko globino.
    Črn predor je bil videti brez konca in kraja,vendar sem vztrajno stopal dalje.Razgledal sem se okrog sebe po prostorni dvorani.Zagledal sem množico škratov,kako med mojimi nogami tekajo sem ter tja.Šele ko se je moja začetna osuplost polegla,sem se spomnil,kaj me je privedlo v podzemlje.In tako sem se škratom z razločnim notranjim glasom najprej predstavil,NATO PA SEM POVEDAL,DA SEM PRIŠEL POGLEDAT SVOJE SRCE.Iz množice se je takoj izluščila gručica škratov in stekla v neko smer.Z dolgimi koraki sem krenil za njimi.
    Nazadnje smo obstali pred neko kamro.Ostrmel sem,ko sem v njej kot edini predmet na povzdignjenem mestu zagledal svoje srce.Očitno pa je bilo spremenjeno v žlahten kamen.Oblika srca mi je bila tako domača,da sem povsem samoumevno segel po njem in si ga posadil v prsi.Natanko se je prileglo v vrzel,ki sem jo začutil tamkaj med obiskom pri zdravitelju s Koroškega.Pri priči sem se počutil kot prenovljen.
    Šele ko sem presrečen hotel oditi,sem opazil,kakšen razočaran molk je zavladal med škrati.TAKOJ SEM SPREVIDEL SVOJO NAPAKO:MALO JE MANJKALO,PA BI ŠKRATOM ODNESEL NJIHOVO RELIKVIJO.S težkim srcem sem zatorej dragoceni predmet vrnil na njegovo mesto.
    Takrat se mi je utrnila rešilna misel in nagovoril sem škrate:RES JE,DA JE TO SRCE ZDAJ VAŠA SVETINJA,KER PA JE BILO NEKOČ MOJE,VAS PROSIM,DA BI GA SMEL OBISKATI,KADAR BI MOJE SEDANJE SRCE POTREBOVALO OKREPITVE.V duhu pravičnosti,po kateri slove,so mi škratje mojo utemeljeno prošnjo nemudoma uslišali.
    G.Pogačnik je dne;24.4.2010 zapisal;
    Edini način,da zares zveste kaj resničnega,kar vas bo lahko oplemenitilo in vam prineslo nova spoznanja je da berete na pozitivno-nevtralen način(ki ne izključuje samo kritičnosti).

    Da prineslo mi je nova spoznanja.Mogoče bi bilo zelo dobro,da vzamete škratom svoje srce in prosite pomoči TROEDINEGA BOGA.Saj po prebranem z vašim srcem upravljajo škrati.Ali to pomeni,da nimate srca,ker ,če bi ga imeli bi se stvari odvijale drugače.
    Lp Katarina


    Quote
    Gost: M
     maj 01 2010 19:21   


    KATARINA koliko se tudi teoretično spoznam na dejstva univerzalnih zakonov si povedala bistvo.

    Potemtakem G FlORJAČNIČ g. Marka Pogačnika popolnoma pavilno svari..Pogačnik potrebuje "strokovno" duhovno pomoč. Pri tem se sklicujem na "utemeljitelja" - vidca duhovnih zakonov, katerega še nisem na teh straneh nikoli opazila.



    Maraj


    Quote
    Gost: 1
     maj 01 2010 19:34   


    g. Črtomir, ste tudi vi dal vaše srce škratom!!!???. Zagotovo nanj skrbno pazijo.

    Mirno spanje in lepe sanje!


    Quote
    Gost: gorenjka
     maj 01 2010 19:48   


    PRIPROŠNJIK g. Lado razumem, da upoštevate svobodno voljo človeka in ne posegate »na svojo roko« v avtorjeva dela, to je spoštovanja vredno. Vendar g. M.Pogačnik je brez vprašanj, soglasja ljudi in to pod pretvezo umetnosti, s kodiranjem, posegal v naš življenjski prostor.
    Nekdo je že omenil, da avtorjeva prodana dela niso več njegova last ampak last vseh nas (vsaj kar jih stoji na občinski zemlji).
    G. Lado, zanima me ali bi lahko izprosil, da Troedini UGASNE delovanje kodiranih zapisov (brez fizičnega posega, da bo avtor pomirjen), če vas za to prosimo ljudje.
    Zakaj moramo biti tako pošteni in čakati na avtorjevo dovoljenje, prošnjo? Tudi on je vsa kodiranja opravil brez našega dovoljenja, vedenja.(oz. za tovrstno delovanje so vedeli samo njegovi privrženci, mogoče še oni ne, ker niti vsebine njegovih knjig ne poznajo –razvidno iz debate na forumu).
    Ali lahko »preskočite« svobodno voljo avtorja???

    Mogoče bi bilo smiselno, še enkrat razložiti razliko med ZDRAVITELJEM in PRIPROŠNJIKOM, da bo ta ljudem bolj jasna.


    Quote
    MC
     maj 01 2010 20:14   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 11/11/05
    Posts: 123

    Brez zamere, ker se spet vmešavam v silovit spopad med DOBRIM in DOBRIM. Gospod Črtomir, zapisali ste nekaj zanimiv misli. Drži, da bolj kot človek razmišlja o neki stvari, bolj je okupiran s tisto zadevo, in bolj potem tisto, o čemer razmišlja, vpliva nanj. V tem seveda ni nikakršne mistike, je le preprosto psihološko dejstvo, iz katerega se potem primeri pozitivni ali negativni placebo, odvisno pač od tega, kako so naravnane naše misli. Če mislimo na lepe stvari, se počutimo zaradi tega bolje (če to ni ravno nekaj lepega, kar ima sosed in ne mi Wink ), kot če bi razmišljal o slabih. Uživamo in trpimo pač z možgani.

    Pa še nekaj komentarjev:

    >> Podobno pismo sem ti enkrat poslal po e-mailu,
    >> pa ne vem, če si ga res prejel. Saj ni pomembno.
    >> Srčna energija ne potrebuje tehnologije za prenos.
    >> Prepričan sem, da si začutil mojo benevolentnost.

    Ni pomembno? Če je res, da srčna energija ne potrebuje tehnologije za prenos, zakaj potem vendarle toliko dopisovanja in naslavljanja preko tehnologije – to je preko interneta. Zakaj in čemu vsa ta javni »performance« pred publiko oziroma pred "drhaljo", kot jo imenujete?! Ali ne bi mogli gospodu Pogačniku poslati obilen paket srčne energije po božjem ali po konkurenčnem troedinem protokolu kar po etru neke druge dimenzije??? In še dodaten paket za gospoda Ladota ter njegove oboževcalke? Da bo svet bolj energetsko uravnotežen. Čemu internet? Čemu tehnologija? Internet je za drhal!


    >> Opravka imaš s psihopati, ki hočejo vse kontrolirati.
    >> In ker jim kontrola kljub vse močnejšim in vse hitrejšim in
    >> vse zmogljivejšim tehnologijam neminovno uhaja iz rok,
    >> bodo poskusili vse, da zaustavijo tiste in take, ki kažejo pot v
    >> Novo Nebo in Novo Zemljo, pot v svobodo, ljubezen in bratstvo med ljudmi.

    Hja, kdo je tukaj psihopat? Je to gospod Lado? Je on tisti, ki mu kontrola, kljub močnejšim in hitrejšim in zmogljivejšim tehnologijam neminovno uhaja iz rok. Ali so psihopati ljudje - drhal, ki v gospodu Ladu vidi svojega odrešitelja. Če pa je ta »hudičeva« tehnologija slučajno internet, potem bo držalo ravno obratno – ljudje ne živijo več v votlinah in v svojih kajžah, njihova edina izobraževalna ekskurzija ni več svečenikov posvečeni prostor, kjer jim posvečeni duhovni perejo možgane s svojo različico Novega Neba in Nove Zemlje.

    >> Med tabo in njimi pa je drhal. Prosim te, znaj ločiti med
    >>svobodnim preprostim ljudstvom in zmanipulirano drhaljo.
    >> Drhal ima vedno svojega gospodarja. Drhal je norela v času fašizma
    >> in nacizma. Drhal je križala Kristusa. Drhal je izpeljala revolucije.
    >> Vedno so bili zadaj Manipulatorji. Vedno je šlo pri vsem skupaj za rušenje
    >> občečloveških vrednot, ki bi lahko vodile v boljši in lepši
    >> svet in končanje privilegijev "kvazi elite". In prav široka množica
    >> ubogih duš je v svoji nevednosti vedno teptala svojo lastno podstat,
    >> svojo lastno svobodo, svojo lastno prihodnost. In kaj
    >> počne sedaj? Saj ne ve. Blagor ubogim na duhu, zakaj njih je nebeško kraljestvo.

    Drhal, da je križala Kristusa? Hm, zanimivo – ampak ista drhal je (če verjamemo evangelijskim pravljicam) menda še malo pred tem istega Kristusa sprejela kot judovskega kralja in mu priredila svečan sprejem. Ali ni isto drhal vodil isti instinkt – to je instinkt čandale. Mar ni bil tudi Kristus samo eden izmed »Manipulatorjem«, ki se mu pač ni izšlo. In kdo je bila pravzaprav ta drhal, ki je "križala Mesijo" – učili so nas, da so bili to Judje. In potem so potomci te drhali spet kot drhal umirali v koncentracijskih taboriščih. Tudi Hitler je za Jude pravil, da so drhal. In se pri tem skliceval na Lutra in seveda na spet na Kristusa. Drhal enkrat, drhal za zmeraj. Tako to gre – v svetu religioznih - dualističnih idej.

    In seveda – drhal je izpeljala revolucije. Pa so revolucije res nekaj slabega? Ali je slabo tisto stanje in tiste elite, ki so vladale v času pred revolucijo? Seveda – Romanovi niso bili drhal, bili so »svetniki«, ki so se valjali v zlatu in svili, medtem ko so se klanjali svojemu Isusu. Ruska revolucionarna čandala, ki je živela najbolj bedno sužensjko življenje, je bila drhal…Drhal nima pojma o duhovnosti, mogoče zato, ker ima misli preveč usmerjen v izpraznjen materialni želodec. Kaj vse so nam prinesle revolucije in kakšen bi bil svet brez revolucij, uporov, prekucij? To bi bil svet idealen za svečeniško elito, za vrače, vuduiste, klerike in druge sovražnike razuma! Verjetno bi še vedno živeli v sužnjelastniškem sistemu in gradili »veličastne« Piramide po sistemu – vsi za enega, eden sam pa za svojo nesmrtnost.

    Brez revolucij in brez upora drhali ne bi bilo napredka, ne svobode, ne socialnih pravic, ne političnih pravic, ne enakopravnosti spolov, ne ločenosti cerkve od države – in samo ne recite mi, da nekaj takega v naši družbi sploh ne obstaja, ker potem ne poznate zgodovine. Mogoče bi bilo dobro, če bi namesto duhovnih knjig o višjih dimenzijah, prebrali tudi kako malo manj duhovno – recimo Zolajev »Germinal«.

    Seveda imate prav – drhal ima vedno svojega gospodarja – ampak, je sploh lahko drugače? Je bilo kdaj drugače?

    >> Poudarjam, tisti trenutek, ko zavestno vključiš možane,
    >> tisti trenutek si v svetu dualizma, v linearnem svetu črnih in belih,
    >> v svetu naših in vaših, v svetu ljubezni in sovraštva, v svetu iz
    >> katerega te sedaj napadajo. Že Egipčani so vedeli, da pamet
    >> ne sedi v materialnih možganih. Inteligenca, znanje, modrost je
    >> hologram, je energetsko polje. Ne samo ljubezen, tudi "pamet" ima
    >> svoj center v srcu.

    Hm, možgani so torej krivi. Res je - svet dualizma, ki determinira spopad dobrega z zlim, pri čemer je zlo vedno ono – drugo, običajno neznano, drugačno – je osnova večine religij, kjer se angelske trume spopadajo s temnimi silami, ki jim poveljuje ena izmed mnogih različic Antikrista. Večina monoteističnih religij temelji prav na tej domeni, jaz bi rekel kar zmoti. Ampak, ne razumem pa, kaj imajo s tem opraviti možgani oziroma razum. Res je, da gre pri spopadu dveh svetov za miselni konstrukt, ki prvenstveno utemeljuje oziroma opravičuje vzroke za trpljenju in zlo v materialnem svetu (opravičuje boga ali stvarstvo) – ampak tu se uporaba možganov konča. Nemalokrat ljudje prav na tem mestu preklopijo na čustva oziroma na srce – in potem se rodi tista drhal, ki jo imate v mislih – drhal, ki nujno potrebuje sovražnika, krivca, grešnega kozla kot krivca za svojo bedo. Drhal ne vodijo možgani – vodi jo instinkt čandale in čredna morala. In včasih, ne vedno, so spremembe, ki jih prinese »revolucija drhali", vsaj na dolgi rok pozitivne. Če nič drugega, ostane zgodovinski spomin, ki v novih generacijah utrjuje skepso do višjih avtoritet in do Manipulatorjev. Uporaba možganov je nujna! In če ravno hočete, naj bo zraven še »srce«, ki je v resnici tisti del možganov, ki višjim primatom omogoča občutek za empatijo.

    In tisto, kar je zanimivo, da ne rečem paradoksalno, da prav ta svet dualizma, iz katerega prihajajo napadi na gospoda Pogačnika, očitno obstaja tudi v vaši glavi, čeprav vi sami razločno vidite v takšnem razumevanju sveta težavo. Kako naj si sicer razlagam vaše naslavljanje drugih ljudi z drhaljo, z ljudmi, ki so v drugi (nižji) "frekvenci", z ljudmi, ki delajo vse za denar in moč, ki jih obvladuje racio brez srca, ki ne vedo, ne razumejo, ne dojamejo, da se vsa manipulacija vedno vrne manipulatorju samemu, z ljudmi, ki niso neznani nedolžni preprosti ljudje, ki se skrivajo za masko, s psihopati, ki hočejo vse kontrolirati, s človečki z nekaj odstotki IQ-ja???

    >> Ko kažeš na "ljudi", na njihovo obnašanje in njihova prepričanja
    >> kot na neprimerna, se ne zavedaš, da jih prav s posvečanjem
    >> pozornosti vključuješ v svojo izkušnjo. Ker to počneš, si nezaželene
    >> stvari utirajo pot v tvojo izkušnjo.

    Ali ne velja to tudi za vas, Črtomir, ko druge «ljudi« označujete za drhal in za psihopate in za človečke z nekaj odstotki IQ-ja ????!!!!

    >> Evidentno je, da srčnosti, ljubezni, razumevanja in širine duha na
    >> forumu ni bilo zaslediti. Srčnost ne pozna očitkov, ogroženosti,
    >> obtoževanja, napadalnosti, agresije, sovraštva. To je izraz glave,
    >> izraz možganov, izraz racia.

    Tehnično je pravzaprav vse izraz glave oziroma možganov. Srce je pač samo sofisticirana črpalka za kri in dejstvo je, da človek more živeti z umetnim mehanskim ali s prašičjim srcem, pa zaradi tega ni niti robot niti prašič.

    Če primerjam vaše pisanje s pisanjem podpornikov gospoda Lada, potem komajda opazim kako razliko. Vsi se postavljate na stran dobrega, vsi ste srčni, vsi bi poslušali SRCE, vsi se sklicujete na ONEGA ali na TROEDINEGA ali na VIŠJEGA. Uporabljate isti žargon in podobno, če ne isto terminologijo – vsi verjamete, da bo zmagalo DOBRO. Vsi vidite in razumete več, kot vidijo navadni ljudje, zmanipuliranci, drhal… Res - osupljiva koncentracija višje zavesti – na obeh straneh!!!!

    Antologija človeške zgodovine nas uči, da se ni nikoli spopadalo DOBRO z ZLIM, tudi ne DOBRO proti DOBREMU, kot tudi ne ZLO proti ZLU. Ljudje so v vojne vin komflikte noreli s srcem in z vero in z zanosom in celo z ljubeznijo, a vedno brez glave – brez racia torej! Če se je kdaj kaj spopadalo s čim, potem se je kvečjemu spopadala ena NEUMNOST z drugo NEUMNOSTJO! V imenu Boga, Ljubezni in Dobrega, seveda.


    Profil
    Quote
    Gost: marjetica
     maj 01 2010 20:27   


    Spoštovani!

    Ga. Jadranka, danes ste izpostavili fizika Janija in mene kot primer poprečnežev. G.janija ne poznam, zato ga ne morem in ne želim rangirati, zase pa vsekakor trdim,da sem res - le poprečnež. In nas poprečnežev je veliko. Res je, poprečno rajo je lahko pretentati, ko pa pričnemo mislit s srcem in dušo, se odločimo pravilno. In ker nas je veliko, smo mogoče že zelo blizu t.i. "kritične mase". Nakazujete, da vas zanima plodovito in poglobljeno, retorično in idejno plodovito, intelektualno razpravljanje, kar vam je bilo omogočeno že ves čas. Kaj vas trenutno dejansko muči?
    G. Črtomir, so tudi npr. organizatorji in izvajalci nedavne vsesplošne čistilne akcije razdiralni diletanti? Zapičili so si v glavo, da smeti ne sodijo kamorkoli in se šli revolucijo! Pa saj ni bila poanta akcije samo v prestavitvi smeti na drug kraj, ampak da naredijo nekaj, kar bo spremenilo zavest ljudi. Da ne bomo s smetni počeli karkoli (saj nas itak ne brigajo), temveč bomo mogoče uvideli, da lahko npr. PVC vrečko tudi večkrat (oprano) uporabimo, zamenjamo staro pohištvo, ko le-to res ne bo več funkcionalno itd. Pa seveda, da bomo razmislili, kam bomo vse nepotrebno odvrgli. Akcija naj bi povročila premik v zavesti ljudi!
    Ali pa bi zadevo morali prepustiti Bogu in počakati, da se bo samo od sebe z božjo pomočjo nekaj zgodilo s smetmi?
    Že tisočletja raja z nenehnimi revolucijami na nek način res spodkopava sama sebe, a mislim, da je bila do sedaj neuspešna predvsem zato, ker je bil premalo pogumna in preveč ustrahovana (in je še) in je bilo tako vselej zlo močnejše od dobrega.
    Mogoče pa je ravno sedaj čas, da se zadeva preobrne v prid dobremu - za večino? Zavest ljudi se spreminja in že vemo, da je ravno strah naš največji sovražnik.
    V kozmosu, pravijo, vlada zakon ravnovesja. Zakaj ne bi končno tudi raja vsaj za nekaj časa prišla na svoj račun? Če ne bomo storili nič, ne bo nič. Le če človek obrača, Bog obrne! Jaz mu zaupam in ne želim stati križem rok in čakati na "božji pok".
    Še enkrat: zmanipulirani diletanti ne želimo revolucije z macolami (za mojo žensko roko je pretežka). Ker g.Lado ne želi vsiljevati svojega znanja, PREDLAGAM izvedbo PETICIJE, na osnovi katere bi lahko dosegli neboleče in neškodljive meritve, zaenkrat vsaj v Ljubljani, kjer je največ populacije. Sama nisem Ljubljančanka, vas, Ljubljančanov, ki si želite mirnejših dni in noči, pa je prav gotovo veliko. Zakaj se ne bi s pomočjo g. Ladota prepričali o učinku kozmogramov? Saj mogoče pa niso škodljivi?!?
    Še vedno si močno želim, da ne bomo ostali le pri (ne) konstruktivnem modrovanju in da vendarle prihaja odločilen moment, ko se bo zadeva končno, pozitivno naravnano premaknila iz že moreče teorije v prakso. (Saj naj ne bi obstajala le teorija, ampak tudi praksa, mar ne?)
    Srčen pozdrav vsem!
    Marjetica


    Quote
    Gost: Marija Plazar
     maj 01 2010 20:34   


    Kako se vse te milodoneče in visokozveneče besede Črtomirove sesujejo same vase!! In kako očitno si sam sebi odgovarja, pa tudi nam, ki beremo te hvalospeve dragemu Marku. Nič hudega, če je Črtomir takšen občudovalec g. Pogačnika. Do tega ima vso pravico. Res škoda, da g. Pogačnik ni bil dovolj pozoren v svojem spremljanju e-pošte in bi ta sporočila občudovanja že davno prebral, morda celo odgovoril. No, zdaj smo ga pa deležni še vsi na forumu. Niti od daleč Črtomiru ni padlo na um, da je morda tudi on LE "zaslepljenec", za kakršne ima nas ostale na forumu.

    Sedaj pa malo odgovora, kljub vsemu si ga Črtomir zasluži.

    Mislim, da zakon Univerzuma ni le neskončna nedeljiva energija Zavesti, ampak LJUBEZNI. Zavest je premalo. Pa ravno TI tako misliš, ki nas ožigosaš za "razumarje" nasproti "vam", "srčnim" ljudem. In še dodajaš, da srčnost ne pozna očitkov, ogroženosti, obtoževanja, napadalnosti ..., kar naj bi bil izraz glave. Črtomir - preberi se še enkrat. Kdo ti bo verjel v pisanju o srčnosti in ljubezni?? Preberi se, da smo zate označeni kot drhal nizkih frekvenc, kvazi elite (ti pa očitno s tvojim občudovanim prijateljem spadaš med "pravo elito"Wink, nevedneži (ja, do sedaj smo morda pa res bili, in hudo zmanipulirani od sil g. Pogačnika). Nadalje smo po tvojem še Valjhuni, primitivni diletanti ... Kje je zdaj gnojnica??

    Obenem nas opisuješ, da se BORIMO proti g. Pogačniku. Ne, samo BRANIMO se in se ne pustimo več manipulirati njegovim iniciacijam. To je velikanska razlika. Nikakor nisem diletant z egoističnimi privilegiji, ki bi me zanimala denar in moč! HALO? Kaj bom imela od tega?? Kaj g. Lado?? Kaj ostali, po tvojem ničvredni SLOvenceljni?? Daj no, kakšen denar. Jaz v miru skromno preživim s tem, kar imam. Nimam nobenih večjih potreb, sem čisto zadovoljna s tem. G. Lado bi ravno tako lahko mirno preživljal svoje upokojenske dni, malo pobrkljal po vrtičku, se sprehodil čez hribčke in doline in mu ne bi nič manjkalo. Pa tudi vsi ostali ljudje, ki jim ni več vseeno, kdo manipulira v njihovem imenu, živijo čisto vsakdanje življenje in bi ga radi še naprej, pa ga čedalje težje, ker jim nekaj jemlje življenjske moči. In zdaj točno vemo, kaj je tisto NEKAJ. Kje ti tu vidiš denar in moč, ne vem.

    VRH PIRAMIDE se maje. Točno! Če boš prebral v knjigi g. Lada, kaj je piramida, boš točno razumel in šele doumel, kaj si napisal. Res, vrh piramide se maje. Končno in hvala Bogu!!!!

    Tudi v tem se strinjam s tabo, da se manipulacija vedno vrne nazaj k manipulatorju samemu. Točno! S tem, ko je bila razkrita manipulacija g. Pogačnika z nami, je že izgubila veliko svoje moči. Popolnoma se strinjam s tabo, Črtomir. G. Pogačnik je pač prepustil svoje srce, ki je med njegovimi življenji okamenelo v žlahtno kamnito relikvijo škratov. Prav, sam se je po svobodni volji tako odločil. Zdaj vemo, kje biva njegova srčnost. Ne tu, med nami, ljudmi. Naša srčnost pa je TU, med Slovenceljni, drhaljo, dragi Črtomir!!! Manipulacija g. Pogačnika je bila možnost, da smo ostali v nevednosti, "raja" in "primitivci". Zdaj bom zapisala eno malo poredno misel, da morda pa nam g. Pogačnik pripravi tako neprivlačne uvode v knjigah in v Auri samo zato, da ja ne bi brali dalje in bi ostali nevedni. Res se moraš trdo prežvečiti po njegovem pisanju, da prideš do bistvenih sporočil.

    In tako, kot ne laže g. Pogačnik, ko pripisuje in opisuje to velikansko moč svojim kozmogramom, ne laže g. Lado, ki pove, da je ta moč za nas, "drhal"; "primitivce", "nizkofrekvenčnike" škodljiva in uničujoča (oz. kot pravi g. Pogačnik - ta NADLOGA iz podzemlja nas bo nekaj izučila).

    Pa še nekaj je treba poudariti, da ne bo nadaljnjega zavajanja. G. Lado Florjančič se NIKOLI in NIKJER ne deklarira za zdravilca/zdravitelja. Imenuje se PRIPROŠNJIKA Bogu in na tak način tudi deluje ter pomaga ljudem. Verjamem, da kdor nima osebne izkušnje z njim in njegovim načinom dela, težko razume in si predstavlja, kako to izgleda. Pa Bog ne daj zdaj navaliti k njemu to malo preizkusit, ker tako ali tako nima več svoje zasebnosti in miru, dela od jutra do večera, pa mu ne bi bilo treba. Se je pač čutil dolžnega ljudem, ki ga prosijo, povedati, kje vidi vzroke za čedalje več in hujša obolenja. Nima pa nobene potrebe onemogočati umetnika, ne g. Pogačnika ne kogarkoli, saj mu ni konkurenčen.

    V tolažbo, Maraj. G. Lado se ne smatra za alternativca in z njimi verjetno ne more sodelovati (verjetno bo sam odgovoril, če bo želel). Tako ali drugače ne. Povem pa tu še osebno izkušnjo. Ker je šlo z mojim zdravjem samo še navzdol, je moja ljuba prijateljica vztrajala, da ga obiščem ob prvi možni priložnosti, ko pridem na čakalni listi na vrsto pri g. Ladu. Sem se izgovarjala, da kar brez "keša" ne grem k njemu, saj mu bom vzela dragocen čas in se čutim dolžno nekaj mu PROSTOVOLJNO dati, četudi nima nobene tarife in pomaga vsakomur brez izjeme. Sem pač, hvala Bogu, popustila prijateljici, da me je odpeljala na Primorsko. G. Lado se je z mano dolgo ukvarjal (skoraj celo uro), tako dolgo, da me je bilo sram, ker so zunaj čakali še drugi. Sem mu na koncu pojasnila, da cenim njegov trud, da pa je moj "dar" precej skromen, ker trenutno pač nimam več (ob tem naj pripomnem, da sem večino prihrankov "prepustila" nekemu zdravilcu, kjer me je 2-minutna akcija stala uradno določenih 65 evrov - saj mi ni žal, sem jih dala prostovoljno, ampak ima vnaprej določeno tarifo). No, g. Lado me je milo pogledal, pobral tisto mojo vrečkico s prispevkom in ga dal nazaj v mojo torbo. Pa je bil pripravljeni znesek krepko, krepko nižji od prej omenjenega. Toliko o očitkih, da gre tu za ne vem kakšen "keš"! Zdaj pa vem tudi to, da mnogim pomaga tudi na telefonski klic in prošnjo na daljavo, od česar tudi nič ne pokasira, tako, da naj zavežejo jezike vsi tisti "fovšljivci", ki se bojijo nekega bogatenja. Je pa čisto odločitev vsakega posameznika, ali bo svoj denar dal stari mami za njen grob, otrokom za sladoled, Rdečemu križu, Cerkvi ali pa za svoje zdravje, rekreacijo, kulturne užitke ...

    Tu naj poskusim še pojasniti Gostu B, da se je zadnja leta zlo ojačalo, ker se kozmograme povezuje v mrežo (zmajeva mreža) in s tem se njihovi učinki ojačujejo. V tem je "catch". Preberite malo uradne statistike - prednjačimo v samomorilnosti, alkoholizmu, depresijah, številu bolniških staležev, obiskih zdravnikov ... Naključja??
    "Drahal ti nehvaležna slovencljasta, zakaj pa zbolevaš, če te obdajata sama srčnost in milina???" če grobo po Črtomirovo zaključim.


    Quote
    MC
     maj 01 2010 22:00   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 11/11/05
    Posts: 123

    >> V tem je "catch". Preberite malo uradne statistike - prednjačimo
    >>v samomorilnosti, alkoholizmu, depresijah, številu bolniških
    >> staležev, obiskih zdravnikov ... Naključja??

    V samomorilnosti in alkoholizmu smo prednjačili že dolgo preden je Pogačnik začel razširjati svoje kozlograme. In povsem normalno je, da je vedno več ljudi bolnih in obiskuje zdravnika, saj se življenjska doba prebivalstva nenehno povečuje, starejši ljudje pa v povprečju potrebujejo večjo zdravstveno oskrbo. Za nameček so zdravniki izumili množico bolezni, ki jih "je potrebno zdraviti". Zaradi staranja prebivalstva tudi vedno več ljudi umira za rakom. Depresija je tipičen pojav sodobnega časa in nobena statistika ne kaže, da bi bili Slovenci bistveno bolj depresivni od ostalih zahodnjakov.

    Se pa včasih kaka statistika obrne tudi v pozitivno smer. Recimo v zadnjem letu se je močno zmanjšalo število umrlih v prometnih nesrečah. Bistveno se zmanjšuje tudi število kadilcev in posledično umrlih za pljučnim rakom. Pa še kaj bi se našlo. Že zelo dolgo ljudje (vsaj ne v večjem številu) ne umirajo več zaradi tuberkuloze , griže, črnih koz in mnogih drugih bolezni. Seveda je povsem možno, da na izboljšanje stanja in na daljšanje življenjske dobe Slovencev pozitivno vplivajo Pogačnikovi kozlogrami in/ali magistrove povezave s trojstvom. Zakaj si ne bi tisti, ki na enostaven način drugim naprtijo krivdo, tem istim pripisali še zasluge ?




    Profil
    Quote
    Gost: .
     maj 01 2010 22:32   


    Oh, MC kolk si ti hecen!
    Predvsem zato, ker po vsej viži hočeš dokazat, da imaš namesto srca možgane.


    Quote
    Forum generiran v : 2,93 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CET. Ura je 09:14

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 3,29 seconds