Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

nedelja 21-apr
  • Moja elektrarna by ENERTEC pokal Slovenije v akvatlonu 2024

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  • četrtek 25-apr
  • Tadej Toš: ABRAhmm

  • petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic Pošlji odgovor
      Kdo so naši modreci?II del
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    osh-kosh
     november 16 2012 16:28  (Prebrano 1528 krat)  
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 06/22/05
    Posts: 135

    Admin,
    mogoče v razmislek.Res je da so komentarji zdrave atmosfere čez mejo.
    Vendar je to tudi en od načinov,kako človeka odpreti, spoznati.
    Namreč Gurdjijeff je imel podoben sistem učenja svojih učencev: nalašč
    kandidate-učence sprovocirati,da se vidi kako reagirajo in na osnovi letega
    ugotoviti na kakšni razvojni stopnji so.Jaz sem ob pazljivem branju zasledil
    tudi zelo smiselne,uporabne dele teksta in se mi zdi škoda prekiniti debato,
    čeprav je za večino šokantna.Meni je bila pa zanimiva, ker sem iskal kaj je
    v ozadju.
    A se da ponovno vklopiti I del za nadaljno debato?


    Profil
    Quote
    Violeta
     november 16 2012 16:44   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 04/29/06
    Posts: 210

    Živijo osh-kosh. jaz pa napišem kakor jaz vidim situacijo. Tema: Kdo so naši modreci je namenjena drugemu, nikakor pa zdravi atmosferi in njeni promociji -to kaj smo zadnji teden videli. In osebno jaz podpiram admina v tem, da jo je zaprl, ker sama zamisel je bila na koncu popolnoma popačena. O tisti rubriki: Zdrava atmosfera - kaj je duhovnost? pa sem mnenja, da je zelo dobro za tistega komentatorja, ki se je podpisoval z različnimi imeni, da se nekoliko odpočije... od sebe samega.

    S tvojim stavkom, da se na tak način ljudi spoznavamo in da se tako odkrivajo se pa ne strinjam, ker, da se človek pokaže takšen kot je v resnici morajo biti drugačni pogoji in nikakor ne virtuala. Ko pišeš, da je treba "sprovocirati", da vidiš reakcije - je nekoliko kruto. Ali se kdo zamislil, da s takšnimi in drugačnimi "provokacijami" na svoja ramena prevzema veliko odgovornost, tudi za zdravje provociranega... bi se še dalo kaj napisati ampak se mi ne vidi smiselnim dodatno razlagati zelo enostavne stvari.

    To je moje videnje situacije.

    Želim ti lep dan


    Profil
    Quote
    osh-kosh
     november 19 2012 20:34   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 06/22/05
    Posts: 135

    Pozdravljena Violeta,tudi jaz sem že imel idejo,da bi admin temo ločil od momenta, ko se je ZA priklopila nanjo.Tako bi lahko prvotno temo uporabljali še naprej, ker ima svojo vsebino.

    Kar se tiče drugega dela pa mislim, da ni kruto.Na forumu si prostovoljno,zatorej lahko pričakuješ vsakovrstne reakcije, če jih izzivaš.ZA ti je živ primer.Vsak od nas ima možnost intervencije, če čuti da nekaj ni v redu,ni moralno,ni etično. Pozitivke so mesto,kjer ne more priti do situacije kot jo predvidevaš,ker bi bil odziv pozitivkarjev takojšen, kot v primeru ZA.
    Lep večer še naprej




    Profil
    Quote
    Violeta
     november 20 2012 15:47   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 04/29/06
    Posts: 210

    Pozdravljen osh-kosh, na spletu redko-kdo takšen kot je v resnici oz. redko-kdo vidi nekoga na drugi strani računalnika takšnim kot je v resnici, večinoma to so neke predstave, ki si jih ustvarijo in kateri nikakor ni ustrezajo realnemu stanju. V tem, kar se tiče virtualnih komunikacij se strinjam z Mirko, ki je večkrat napisal, da takšna komunikacija je omejena. Res pa je, da tukaj marsikdo se ne zadržuje v svojih reakcijah, in tudi ne kontrolira, česa si mogoče v realnem življenju nebi dovolil.. ne vem. primer kot ZA, je navadno govoričenje. So v Sloveniji določeni kraji, ker bi to o čim pišejo lahko pokazali v praksi, vendar to nikakor ne Ljubljana, tam so že vsi " duhovno izobraženi" Wink

    Lep dan


    Profil
    Quote
    Forum generiran v : 7,21 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 03:36

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 7,63 seconds