Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • sreda 01-maj
  • Med naravo in kulturo

  • petek 03-maj
  • Človek in čas

  • nedelja 05-maj
  • Razstava Interspace

  • sreda 08-maj
  • Razširjeni vid

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic Pošlji odgovor
     Dajmo delat čudeže.
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Violeta
     april 27 2012 13:23   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 04/29/06
    Posts: 210

    ... kaj je mogel preživeti človek, da pride do stanja love all... tega ne vem, pa vendar se oglasim:

    Ljubim vas, tudi brez čudežev Smile


    Profil
    Quote
    A
     julij 19 2012 00:18   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Zdravo

    Z vami bi delil eno zanimivo dogodivščino, ki se mi je zgodila včeraj.

    Pred spanjem sem bil rahlo nemiren in v takih trenutkih večkrat pomolim, da se sprostim, uravnotežim in osredotočim na zavedanje enosti z vsem okrog sebe.

    Včeraj pa začnem z molitvijo in potem mi Oče (Bog) reče, veš Aleš nekako nočem, da mi moliš tvoje standardne molitve. Ja v redu, sej bi drugo ampak une meni ljube prevedene se ne spomnim zdej prav dobro. Vmes se odločim, da bom zmolil, kar eno svojo. In ravno hočem začet mi reče kaj pa, če bi se midva, pogovorila o molitvi, kot dva odrasla.

    In v tem trenutku se mi je zgodil full velik preboj, ker na nek način sem še vedno, dojemal sebe kot otroka v tem pogledu.

    In potem Oče nadaljuje poglej kaj bi naredil ti, če bi ljudje molili k tebi.
    Na prvi impulz sem rekel, bi verjetno vstal in jim uresničil prošnje.
    Na drugi impulz pa bi se spomnil, da ne smeš posegat v tvoje pravice, je dodal Oče
    No kaj pa potem, sem vprašal on pa je nadaljeval: Ja potem pa bi se potrudil, da bi našel pot da se prošnje in želje na nek način in drugačno situacijo vseeno uresničijo kajne, se je nasmehnil Oče.

    In jaz sem se nasmehnil v razodetju in razuumevanju tega zakaj se nam prošnje večinoma uresničijo drugače kot sem(smo) pričakovali Wink))

    Hvala ti Oče, sem še dejal, potem pa me je spanec odnesel v sladke sanje.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: Nan
     julij 19 2012 00:32   


    Nekje prebrala:

    "Tražio sam snagu i dobio sam poteškoće koje su me ojačale. Tražio sam mudrost i dobio sam probleme koje je trebalo riješiti. Tražio sam hrabrost i dobio sam prepreke koje je trebalo savladati. Tražio sam ljubav i sreo sam ljude kojima je trebalo pomoći. Tražio sam usluge i dobio sam prilike. Nisam dobio ništa od onog što sam tražio, ali dobio sam sve što mi je trebalo."


    Quote
    Gost: osh-kosh
     julij 19 2012 09:10   


    dej potrudi se spomnit kje si to prebrala ali kdo je to napisal...


    Quote
    A
     julij 19 2012 09:11   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Nan ti delaš čudeže. THK.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: Nan
     julij 19 2012 11:15   


    evo, za osh-kosh-a dodaten trud, brez tega citat nima veljave :-)


    Nepoznati autor /Sv. vladika Nikolaj Velimirović







    Quote
    A
     februar 24 2013 08:45   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Včeraj sem sanjal, bili smo na kosilu, z družbo in potem je prisedla znana namizno teniška igralka (btw, nobene ne poznam, namiznega tenisa sploh ne spremljam) in opazil sem, da je punca skoraj po celem telesu popraskana.

    In potem ko je videla, da smo opazili, čez čas reče, ne morem si pomagat. Mislim, da smo se še nekaj pogovajali potem pa pride ideja, da naredimo čudež. In vprašam, če želi da naredimo čudež in punca reče ja. Potem rečem Hudobni duh izgini in ko se punca nagne precej nazaj, dodam še za vedno.

    Potem rečem, sedaj si ozdravljena, nehala se boš praskat, izpuščaji bodo počasi izginili. Potem pa čez nekaj sekund, ko jo gledamo začnejo izpuščaji izginjat, ena od prijateljic ji reče dvigni majco in tudi po trebuhu so izpušaji v izginjanju. O madonca si mislim pa sej to je čudež, pa sej to je čuež rečemo vsi naenkrrat.

    In pol jo prosim, da tega ne govori preveč okrog. Ampak nekako se v istem hipu zve in zavem se, da nas bo zunaj na stopnicah pričakalo kar nekaj ljudi. Takrat si zamislim, kaj bomo sedaj in rečem ja sej smo skoz govorili, da bomo ljudi naučili delati čudeže. Zdej majo dokaz, da jih res lahko delajo.

    Potem sem se zbudil. Ampak sanje so bile tako žive, da sem še nekaj časa rabil, da sem dojel da je bilo to samo v sanjah. Imel sem malce mešane občutke med tem, da bodo vsi delali čudeže in tem da sem bil samo v sanjah. Sicer sem bil vseeno full vesel ampak super bi bilo, če bi znali delati to vsi.

    Naj še enkrat ponovim, pred časom sem bral sveto pismo in tam jasno piše; Jezus je apostole naučil delati čudeže, ampak znanje se je izgubilo, samo ne vem kje? A je folk nehal verjet v to al kaj drugega dejstvo je da tega ne delamo več? Upam, da se nam znanje in vedenje o tem spet povrne.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     marec 11 2013 23:14   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Jaz sem Aleš Pevc ter delam čudeže

    Ta stavek in način razmišljanja je zelo, zelo pomemben, ko začnemo delati stvari na svoji poti, oz samo na svoji poti. Velikokrat ljudje, ko pride prva ovira začnejo razmišljati: O ne, kaj bom pa sedaj? In naslednja stvar je, da se začnejo ukvarjati s problemom, potem se pojavi nova ovira in spet sledi stavek: O ne kaj bom pa sedaj? Potem pa se začnejo ukvarjati še z drugim problemom in na koncu se ukvarjajo samo še z problemi, namesto da bi uživali v delu in dopuščali čudeže.

    Vse se uredi, če delaš čudeže, vse lepo teče, če dopuščaš čudeže preden začneš z delom. Tako je kot z modrostjo, če si naravn na njo, se boš izognil večini težavam, sploh ne bodo prišle v tvoj svet. Če si naravnan na razum, boš moral vse doživeti in se na napakah učiti, če pa si naravnan na reševanje problemov, boš v vsaki stvari videl le bodoče težave, ki se bodo seveda na veliko udejanjale Wink

    Dejstvo je, da se večina ljudi ukvarja samo s težavami. Ljudje bi morali več delati čudeže, v popolnosti se bi morali zavedati Og mandinovega stavka: Vi ste največji čudež na svetu. In ja strinjam se z mnogimi modrimi ljudmi, ki nas učijo, da je vse na svetu en sam velik čudež.

    Zato vas vabim bodite tudi vi čudež, zase in za druge, spomnite svoje bližne, ves svet in seveda sebe, da vsako sekundo delamo čudeže.

    Sprostite zavedanje, dovolite si. Verjemite ter recite:
    Jaz sem _ _ _ _ _ ter delam čudeže.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     marec 15 2013 17:19   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    iz fb:


    Jaz si želim, a bi cerkev z novim papežem našla stara znanja o delanju čudžev. Ker Jezus je apostole to naučil in oni so delali čudeže in ozdravljali ljudi, ampak res ne vem kam se je znanje zgubilo.

    Vsaj vi ne pozabit nanje, delejte jih vsak dan in polepšejte življenja drugim.



    * Katarina Holzl Tudi meni je prvič všeč,ker je Frančišek)) Dobro bi bilo, da bi res imel to energijo.


    * Katarina Holzl Molitev Sv.Frančiška Asiškega
    Gospod, napravi iz mene orodje tvojega miru!

    Naj sejem ljubezen tam, kjer vlada sovraštvo;

    naj sejem odpuščanje tam, kjer je krivica;

    naj sejem vero tam, kjer je dvom;

    upanje tam, kjer je obup;

    Luč tam, kjer vlada tema;

    naj sejem radost tam, kjer je žalost.

    O, božanski Učitelj, dopusti, da ne iščem tolažbe, temveč da tolažim;

    da ne iščem razumevanja, temveč da razumem;

    da ne iščem ljubezni, temveč da ljubim;

    kajti skozi dajanje dobimo,

    v oproščanju nam je oproščeno

    in skozi smrt se rodimo v večno življenje.



    * Marjan Kogelnik Trenutno je tako, na razne fascinacije , čudeže (pač tist kar si ne znamo razložit) padamo kot muhe na limance,Kot je zatrjeval sveti Avguštin: "Čudeži niso v nasprotju z naravo, ampak samo v nasprotju s tem, kar o naravi vemo". pripišimo sem kamot od ...Prikaži več

    * Gape Agape čudeži so sam zato ker jih še ne razumemo

    * Aleš Pevc DreamLab Sej ni kaj za razumet samo delimo jih. Kako lepa beseda delimo se je zapisala Dejansko je to pomen delimo in delajmo jih.

    * Nataša Rupena čudeži so stvar milosti in ne znanja oz. neznanja. nihče te tega ne more naučit, nihče tega ni znal in pozabil... le ti so bili in bodo vselelj - stvar milosti in vere.

    * Aleš Pevc DreamLab Seveda so stvar milosti, ampak ta milost nam je ves, ves čas na voljo

    Drugač pa v Svetem pismu, zelo jasno piše. Jezus je znanje o čudežih prenesel tudi na svoje učence, da so ti ozdravljali in delali ostale čudeže v mestih v katera so prišli.

    In zdej, bi blo full full dobro, da se to znanje med nas spet povrne v vsej veličini.


    * Nataša Rupena poznaš točno mesto navedka, da pogledam?

    * Aleš Pevc DreamLab Seveda z veseljem delim

    http://www.biblija.net/biblija.cgi?m=Mt+10%2C1-4&id0=1&pos=0&set=2&l=sl

    http://www.biblija.net/biblija.cgi?m=Mt+10%2C5-15&id0=1&pos=0&set=2&l=sl


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     marec 15 2013 17:30   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Nataša Rupena hvala. me je zanimalo točno kako piše. to, da jih je tega učil, mi ni bilo znano in prav je tako: piše, da jim je dal oblast. morda gre z moje strani za pretirano natančnost glede taga vendar se mi zdi zelo pomembno, da skušamo citate razumeti v kontekstu in ne preveč subjektivno. sem katoličanka in imam nekaj študija svetega pisma za seboj in sem le želela preveriti....


    Nataša Rupena v temm smislu so danes eksorcisti...


    Aleš Pevc DreamLab men je tole:

    Teh dvanajst je Jezus poslal in jim naročil: »Ne hodíte na pot k poganom in ne vstopajte v nobeno samarijsko mesto! 6 Pojdite rajši k izgubljenim ovcam Izraelove hiše. 7 Spotoma pa oznanjajte in govorite: ›Nebeško kraljestvo se je približalo.‹ 8 Bolnike ozdravljajte, mrtve obujajte, gobave očiščujte, demone izganjajte. Zastonj ste prejeli, zastonj dajajte. 9 Ne oskrbujte se ne z zlatom ne s srebrom ne z bakrom v pasovih, 10 ne s popotno torbo ne z dvema suknjama ne s sandali ne s palico, kajti delavec je vreden svoje hrane. 11 V katero koli mesto ali vas pridete, poizvedite, kdo je tam vreden, in ostanite tam, dokler ne odidete. 12 Ko stopite v hišo, jo pozdravite. 13 Če bo hiša vredna tega, naj pride nanjo vaš mir, če pa ne bo vredna, naj se vaš mir povrne k vam. 14 In če vas kdo ne sprejme in vaših besed ne posluša, pojdite iz tiste hiše ali tistega mesta in si otresite prah z nog. 15 Resnično, povem vam: Laže bo na sodni dan sódomski in gomórski deželi kakor tistemu mestu.«

    precej presega ekorcizem, da o stavku zastonj ste prejeli, zastonj dajajte in nadaljevanju, raje ne govorim.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     maj 11 2013 08:45   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Danes sem dobil en lep navdih za opis, kdaj delajo čudeži oz kdaj se uresničijo:

    Bili smo sredi pogovora, ko sem razlagal, da včasih, ko delamo na projektih, pridejo dvomi od kakšnega od soborcev, da je nekaj nemogoče. Če vem, da je, mam potem vseeno težavo naredit čudež. Pol urša reče, a ne grejo tko globok al kaj. Pol se zamislim in rečem ne, ne valda, da grejo, samo rabim mal več časa (energije...), da jih naredim. Samo pol me prebliskne ravno na primeru, ki sem ga razlagal, da če mi en reče, da se ne da, jaz pa rečem da se da, da se pol zgodi (je rezultat) ravno nekje na pol.

    Zdej mi je v celoti jasno zakaj je Jezus spraševal ljudi, ki so prišli k njemu, če verjamejo, da on to lahko naredi. In če so rekl ja je on to naredil.

    Zanimivo ane? V bistu se obema zgodi to kar verjameta. Zgodbo o grahovem zrnu in gori pa itak vsi poznate.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     maj 11 2013 08:47   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Nadaljujem od včerajšnega posta o čudežiš, kjer sem govoril, da se uresniči vsakemu to kar verjame.
    Še mal sem razmišljal, kdaj se v primeru, da en ne verjame, in drugi verjame, naredi čudež. Čudež se vedno zgodi, sam kot sem reku rabimo v tem primeru mal več časa ali energije, da to speljemo. Ampak zakaj se zgodi? V polju kjer sta oba izenačena je rezultat večinoma nekje na pol (in to je tudi fer). V polju izven tega, kjer prvi enako verjame, drugi pa tam nima nobenih vnaprej znanih dvomov se pa zgodi v celoti. Se pravi, če greš izven okvirov (v nabor novih, včasih na prvo žogo norih idej) se zgodi, ker ni nobenega nasprotovanja, temu da bi se ne zgodilo.

    Včasih se potem zgodi, da tisti, ki je prej najbolj nasprotoval (ne verjel, da je možno), v novem polju naborov, reče aha sej jaz mam pa številko od tega in tega, pa ga pokliče in se vse zgodi in to celo boljš, kot smo si predstavljali. Lepo ane Wink

    Hihi, v bistu je torej on, ki ni verjel naredil čudež Wink O kako vesolje lepo deluje, samo, če to vidiš.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Forum generiran v : 7,82 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 03:06

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 8,19 seconds