Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sobota 20-apr
  • Plečnikova Lectarija

  • nedelja 21-apr
  • Moja elektrarna by ENERTEC pokal Slovenije v akvatlonu 2024

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  • četrtek 25-apr
  • Tadej Toš: ABRAhmm

  • petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic Pošlji odgovor
     Če pa ni to to!
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: Jurij.bavdaz@gmail.com
     april 22 2011 14:33   



    Quote by: A

    Kaj lahko naredim jaz? Predlagam ustanovitev projektne pisarne socialnega podjetništva...

    Ena od možnih vizij : Za svoj sedež in materialno osnovo ter vir preživetja si preuredimo bodoči Center Sodobne Umetnosti ter naredimo (poleg ostalega)

    URBANO SKUPNOST

    - ki bo prehransko in energetsko samozadostna - CSU pa je idealen vir preživetja vsaj za 30-do 300 socialnih podjetnikov.

    Sestanek predvidoma v Torek 22.aprila (naj telefonira kogar zanima, ker imam težave z emailom zadnje čase...)

    LP, Jurij



    26.4. Wink


    Quote
    A
     april 22 2011 17:17   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Hoj Aleš,

    bom kar na maile poslal, ker mi je na forumu štirikrat zavrnilo, ker nisem izpolnil vseh polj in CAPCHE in ne vem kaj še. Se mi ne da s tem ubadat ... Torej ...

    Z razumom in suhoparnim razglabljanjem ne bomo prav veliko premaknili.

    Saj vse to vemo že (pre)dolgo! Poglejte, prosim tole:

    http://www.youtube.com/watch?v=90ELleCQvew

    Odlomek iz z Oskarjem nagrajenega filma Network iz leta 1976. Že 50 leto vrtimo isto ploščo -- no zadnja leta CD-je in mp3-je, v bistvu pa je vse skupaj isto sr--je.

    Če ne najdemo skupaj s čustvi prežetega odziva na vse, kar se dogaja, in zmoremo biti pri njem združeni ter ga nato obrniti v ustvarjalno, razumsko smer, bomo kot oni psi iz pregovora, ki lajajo, medtem ko gre karavana dalje.

    Kar ne znamo, ne upamo, nočemo narediti nekaj korenitega, čeprav vemo, kaj ni prav. Ko spremljam vaše pisanje, se mi zdi, da to niti ni tak problem -- večji problem je najti skupno stališče, strinjanje glede tega KAJ JE PRAV -- in potem stati za njim 100%. Vsak rine s svojim mnenjem ali svoji odtenkom mnenja ..., ponosen, ker je to njegovo mnenje. Ali zmoremo poiskati vsi skupaj točke, glede katerih se vsi strinjamo? Zmoremo dati na stran svoje fiksne ideje in prepričanja -- zlasti o tem, kaj je prav -- sesti skupaj, in najti nekaj zares skupnega?

    Ne?

    Ne dopuščamo si, da bi bilo drugače, ne potrebujemo tega dovolj močno. Delujemo še naprej v strahu pred sistemom in v prepuščanju avtoritete anonimnim, nevidnim vzvodom, tudi takrat, ko imamo vse argumente in (načelno) podporo celega kupa ljudi, ker iskreno delamo nekaj dobrega ... potem pa, ko vzvodi pritisnejo in začnejo ven štrleče tlačiti nazaj v množico, ne rečemo nič, ne naredimo nič. Potuhnemo se, da ne bi tudi nas doletela ista usoda.

    Groza me je, če se morajo ljudje pravdati, ker hočejo živeti človeka dostojno življenje! Ali pa, če se morajo celo skrivati! Ampak suhe razlage ne zaležejo prav dosti, ker še vedno nismo zares v stiski.

    Ko bomo v stiski, bomo morda skupaj zavpili: "Jezen sem ko hudič in tega več ne morem prenašat!!!" ... poiskali drug drugega in začeli skupaj ustvarjati boljšo prihodnost: preprosto, iskreno, igrivo, povezano, spoštljivo, empatično ...

    Potem se bomo pa naprej pogovarjali ...

    :-X


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     april 22 2011 20:15   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Ponovim na kratko…

    V Žalcu, v začetku Aprila rečeno:



    VSTAJA, DA! VENDAR V SEBI, NE NA ULICI!

    SAMO DELO NA SEBI, DVIG ZAVESTI IN OČISTITI MISLI!

    ČESAR NI V „200.000 GLAVAH” (mislih), NI NIKJER – NE ZUNAJ, NE NOTRI!

    NOBENIH „STRANK“, NOBENIH „POLITIČNIH AKTIVNOSTI“… Einstein: „Ne moreš reševat problema z enako miselnostjo, kot si jo imel, ko si problem ustvaril!“



    Da skratim priču: priloge!



    … in Marineleda je po moje bistveno, kar potrebujemo… delam pa še na “neodvisnem” viru energije (pa ne mislim na solarne panele, geothermal, veter ipd.). Vsakršna ideja dobrodošla.



    ValeÄ

    Vaso (Vasilije ŠTEFIĆ)


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     april 22 2011 20:34   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    * Če želiš spreminjati zakone obstajajo poti že sedaj, samo poznati jih moraš.
    * Da lahko spreminjaš stvari ne rabiš biti v politiki.
    * Ljudje, ki nimajo počiščeno pred svojim pragom (razumeti v prenesenem pomenu) ne morajo čistiti pred drugim tudi dobronamerno ne, ker to počnejo že sedaj in ne hvala.
    * Da si eko ne rabiš biti "frik" ampak se lahko preživljaš z različnimi stvarmi. Zakaj je podpora tako mala? Ker enostavno večina ne čuti spoštovanja tistih, ki mislijo, da so duhovno prebujeni, eko itd. Ker veliko krat tisti, ki pridigajo o strpnosti, enakosti, solidarnosti to niso. Pač je razlika med nekom, ki dela na duhovnosti in nekom, ki to živi. Zato se lahko večina neglede na to od kod prihaja identificira z nekaterimi duhovnimi voditelji in zato le ti povezujejo. Vsi ostali katerim pa je duhovnost tržna niša za zaslužek pač delajo zmedo.
    * Tudi danes so v politiki in še kje ljudje, ki podpirajo družbene spremembe, ki delujejo in ne govorijo in ki podpirajo vse kar je dobrega za vse ljudi.
    * 7. Če želimo res kaj spremeniti potem se moramo zavedati, da smo res vsi eno, da smo vsi v eni juhi.


    Vse to kar je mogoče drugje je tudi tukaj nedvomno, celo lažje kot si predstavljamo.

    Nič grem delat.

    Z ljubeznijo in hvaležnostjo.

    Katarina


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     april 24 2011 00:06   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Dragi moji, danes sem gledal dnevnik in spet smo pobil 1200 čebeljih družin, pa mi smo res čist nori. Čebele so osnova, jebenti no. Teta na TV je rekla, da je še en korak k manjši samooskrbi, saj če ni čebel, tudi pridelka ni, kmetje in vsi ostali skupi so čist znorel. Že zdej pokrivamo sam rang 40% potreb po prehrani.

    Čist me je namedl in dojel sem dost je blo. Res je blo dost!

    In treba je spremenit stvari v temeljih.

    Isti primer, nedojemljivo je, da so po letu dni odlagališča spet polna, pa komu od ljudi kaj ni jasno?

    Dejmo se zbrat in za obdobje 2012-2016 določit tiste prave tavelke in tamele stvari, kaj hočmo da se neha in kaj hočmo, da se naredi. Pol pa še za naprej. Pa da to uresničmo.


    Pa vse zdravo razumske ljudi v sloveniji je treba povabit k sodelovanju, da bo ena taka ekplozija zdravega razuma.

    Ja, sej mogoče bi se pa lahk vse skupi tko imenoval Wink

    Sonca poln dan

    Aleš Pevc


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Forum generiran v : 3,09 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 09:47

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 3,50 seconds