Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sreda 17-apr
  • Znanja in veščine za uspešno vodenje prostovoljcev
  • Razstava interspace

  • petek 19-apr
  • Ingmar Bergman: Prizori iz zakonskega življenja

  • sobota 20-apr
  • Plečnikova Lectarija

  • nedelja 21-apr
  • Moja elektrarna by ENERTEC pokal Slovenije v akvatlonu 2024

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  • četrtek 25-apr
  • Tadej Toš: ABRAhmm

  • petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Strokovnjaki > Alternativna medicina in aromaterapija Nov topic Pošlji odgovor
     Magnezijev klorid
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: BODEČA NEŽA
     april 23 2011 07:56   


    Quote by: frida

    v navodilih piše 33g- to pride ena čisto majhna žlička,pol manjša,kot tista za kavo. voda pa ima okus ,kot bi pil teden dni odprt donat,malo osladno.ni pa za pit v nedogled.piješ 2-3 mesece,potem za nekaj mesecev prenehaš... tudi odvisno od izboljšanja. jaz se v glavnem počutim bolje po 10 dneh.pijem pa 3x dnevno eno skodelico za kavico (ne kavo)





    Stehtala sem 33 g na zelo natančni tehtnici (ne kuhinjski), pa je to precej več kot 1 kavna žlička. so 3 žličke, okus pa močnejši


    Quote
    Gost: raziskovalka
     april 25 2011 09:30   


    Tudi jaz zdaj en teden uživam magnezijev klorid, zaenkrat še po eno skodelico dnevno. Zdaj bom zvišala na dve skodelice, da se telo počasi navadi na spremembo.
    Že prvič sem začutila kar en naval energije v telesu, boljše počutje. Bolečine v mišicah so zaenkrat še prisotne, bom pa takoj javila tuki gor vsako večje izboljšanje, ki se ga zelo nadejam Smile)
    To imam za eksperimentalno zdravljenje, pa da vidimo kaj bo.


    Quote
    Gost: glinaterapevt
     maj 01 2011 15:23   


    Pozdrav!
    Sem prvič na tem naslovu in se mi zelo dopade.
    Rad bi povedal svoje mnenje.Ne vem sicer zakaj boš uporabil-a MgCl,bi vam jaz bolj priporočal prečiščeno glino,ki ima vse minerale potrebne za normalno delovanje organizma in še telo razstrupi.
    Meni je veliko pomagala in zato tudi jaz pomagam naprej tistim,ki verjamejo v moč narave.
    Lahko se mi oglasite na romanquick@gmail.com.


    Quote
    sahin
     maj 03 2011 15:41   
    Forum Sonček
    Sonček

    Status: neprijavljen

    Registriran: 04/13/11
    Posts: 5

    Dragi glinaterapevt glina ima veliko pozitivnih lastnosti, izgleda da jih ima tudi MgCl, več o tem si lahko preberemo tudi v članek o magneziju in MgCl, ki je bil objavljen tudi v Auri december 2010.

    Morda je koristno kombinirati oboje, preizkusi in poročaj.
    l.p.


    Profil
    Quote
    Gost: Joži
     maj 04 2011 21:55   



    Pozdravljeni!
    Vse, ki želijo kupiti magnezijev klorid želim seznaniti, da se dobi v lekarni v BTC hala A pritličje.


    Quote
    Gost: Naravno
     maj 05 2011 07:36   


    ..

    kar nekaj ljudi z raznimi težavami na fizični ravni me je že spraševalo, če bi bilo priporočljivo piti magnezijev klorid, ker so pač prebrali, da ozdravi vrsto težav.

    Najprej jim povem, da NE obstajajo bližnjice - ne moreš npr. deset, dvajset let napačnega prehranjevanja, ne dovolj gibanja in očitno zgrešenega pogleda in razmišljanja na življenje popraviti samo z eno samo stvarjo, v tem primeru magnezijevim kloridom.

    Npr. bolečine v sklepih so največkrat posledica zakisanosti organizma, saj telo kisle presnovke, ki jih zaradi pomanjkanja mineralov v telesu ne more izločiti, skladišči čim dlje od srca - in ponavadi so to sklepi.

    Odločiti se je potrebno za drugačen način življenja, prečistiti (oz. tudi razkisati) svoje telo, najti smisel v svojem življenju, biti pripravljen na spremembe....itd

    Za to pa je potrebno seveda več časa, kar pa ljudem ne diši preveč... Lažje je očitno vzeti eno tableto (ali v tem primeru prašek), ki bo čudežno odpravil težave.

    Če že želite razkisati svoje telo:
    - se odločite za drugačno prehrano (izločite živila, ki zakisajo),
    - poskrbite, da se bo vaše telo spet napolnilo z esencialnimi minerali
    - pijte vsaj dva litra vode (!!) dnevno (večina ljudi, ki ima težave s sklepi, je kronično dehidriranih)
    - začnite razmišljati v smeri, da začnete končno živeti manj stresno

    Če boste zgoraj našteto izvajali tiste tri mesece, ko bi namesto tega pili samo magnezijev klorid, vam zagotavljam, da si boste popravili svoje zdravje na veliko bolj naraven način in da se vam bo ta sprememba zelo obrestovala.


    Želim vam, da pogumno sprejmete odgovornost za svoje življenje in zdravje in začnete delati spremembe.

    Lp,
    M.


    Quote
    Gost: Dru%9Atvo+MFE
     maj 06 2011 17:10   


    OPOZORILO GLEDE MAGNEZIJEVEGA KLORIDA IN ALTERNATIVNI NASVET


    V Slovenskem društvu za psihične raziskave (Društvo MFE) smo za mnenje o magnezijevem kloridu prosili dr Emila Kušca, ki je tudi predstojnik esenske skupnosti za področje Slovenije in Hrvaške. Esensko zdravilstvo ima častitljivo zgodovino, znanje in uspešnost, kar pa široki javnosti skorajda ni znano. Na tem mestu v nadaljevanju tako podajamo kratek povzetek svaril in nasvetov dr Emila Kušca glede uporabe magnezijevega klorida ter možnih boljših, predvsem pa neškodljivih nadomestnih kombinacij.

    Dr Kušec se strinja da je magnezij koristen in nujen za mnoge pomembne biološke funkcije, zato ga je v nekaterih primerih koristno dodajati v prehrano. Toda klor, ki nastaja pri razgradnji magnezijevega klorida je problematičen za organizem in potrebno bi ga bilo vezati z neko drugo substanco. V nasprotnem primeru se utegnemo soočati s posledicami nastajanja klorovodikovih spojin, ki so lahko agresivne in strupene. Dr kušec je omenil kisline in metan. Posledice takih stranskih produktov utegnejo škodovati mehurju, ledvicam pa tudi spominskim kapacitetam.
    Zato uživanje magnezijevega klorida v obsegu in trajanju ki ga priporočajo magnizejeve kure ni priporočljivo.

    Dr Kušec je predlagal sledečo alternativno kombinacijo:
    - magnezijeve tablete naravnega čistega magnezija proizvajalca Natural wealth,
    - kalcij + D vitamin,
    - jod.

    Obrazložitev kombinacije je zelo na kratko sledeča. Praviloma so najboljši in naravni učinki naravnih kombinacij, ki delujejo na določene medsebojno vzajemno povezane sklope organizma, pomembna je tudi pravilna resorbcijska kombinacijska formula.
    O koristnosti in nujnosti magnezija je bilo do sedaj že dosti povedano in napisano, zato povejmo nekaj ključnih stavkov glede joda in kombinacije D vitamina s kalcijem. Jod jemljemo po 2 kapljici v tekočini pri kosilu vsak drugi dan. Jod aktivira harmonično delovanje žlez z notranjim izločanjem, to pa se navezuje tudi na funkcijo pravilne resorbcije kalcija. Pri tem je neobhoden še D vitamin, ki je tudi soudeležen regulator pravilne porabe kalcija v organizmu, ima pa še več drugih pomembnih funkcij, naprimer pri imunskem sistemu, ter pri zaščitni funkciji proti raku in še čemu. O tem najdemo nekaj več naprimer tudi v arhivu novic firme Trifilon (www.trifilon.eu). Referenci o magneziju pa sta naprimer
    http://vsi-zdravi.org/index.php?option=com_content&task=view&id=744&Itemid=741
    http://www.pozitivke.net/article.php/Bolezen-Rak-Medicina-Magnezijev-Klorid


    prispevalo:
    Slovensko društvo za psihične raziskave (Društvo MFE)


    Quote
    Yoda
     maj 08 2011 11:27   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 03/26/09
    Posts: 848

    ODSTRANITEV KLORA IN OPLEMENITENJE PITNE VODE,

    Celo v različnih področjih ljubljanskega vodovodnega sistema lahko zaznavamo prisotnost različnih koncentracijij klora. Ni moteč samo neprijeten vonj, škodljivi so tudi mnogi drugi učinki klora v telesu. Resda je klor namenjen prvenstveno zniževanju koncentracije patogenih mikrobov v vodi na dopusten nivo, kot to določajo standardi. Vendar pa se moramo sprijazniti tudi z njegovimi stranskimi učinki na organizem po zaužitju vode. Eden od njih je lahko tudi zakisanost.

    Eden od načinov kako eliminiramo klor iz pitne vode pa je preprosto z izhlapevanjem.
    S tem v zvezi priporočam sledeči postopek kompletnega oplemenitenja pitne vode. Preko orgonskega aparata za pridobivanje ionizirane vode natočimo vodo iz vodovoda v stekleno posodo, položimo vanjo spojena magnetka, posodo damo na sonce, pod posodo pa še reekvilibrator. Vodo pustimo v odprti posodi toliko časa da klor izhlapi kar je odvisno od količine klora, temperature in relativne vlage.
    Neprijeten vonj bo izginil, voda pa bo dodatno magnetizirana, osončena, ionizirana in brez informacijskih vzorcev geopatogenih in škodljivih tehničnih sevanj.

    Sedaj menda že vsi vemo da ima voda spominske lastnosti ? O znanstvenih dokazih za to, naprimer skupine japonskih znanstvenikov po vsej verjetnosti najdemo vire tudi na internetu. Japonski znanstveniki so naprimer fotografirali različne kristalne vzorce vode, ki je bila izpostavljena različnim vplivom.
    Voda pa sestavlja pretežni del človeškega telesa, zato glejmo kakšno vodo pijemo .....


    Profil
    Quote
    Gost: Jožica
     september 11 2011 19:00   



    Pozdravljeni!

    Članek o magnezjievem kloridu me ni prepričal, a sem se na koncu vseeno odločila, da bom poskusila. Rezultat je bil ta, da mi je izjemno pomagal. Svojih težav ne bom opisovala, povedala bom le to, da so bili moji doma vsi po vrsti proti, še najbolj zet, ki je zdravnik, a je zdaj bolj kot ne tiho.
    Prej sem ga kupovala v lekarni, a ga nimajo več, vsaj v naši ne. Nato sem med brskanjem po netu prišla do strani www.wix.com/magnezijevklorid/si
    Poslali so mi ga po pošti, s tem da je bil pol cenejši kot tiszti, ki so mi ga stehtali v lekarni. Takšna je moja izkušnja.

    LP, Joži


    Quote
    Gost: sandra
     september 14 2011 10:47   


    Magnezijev klorid se dobi tudi v gelu ali olju. Nanaša se ga na kožo, za tiste, ki ga tržko uživajo. Poglejte spletno stran revije Misterij.


    Quote
    Gost: bralec
     oktober 02 2011 13:08   


    Prodam 1 kg magnezijevega klorida v originalni embalaži, z računom (Marijahilf Apotheke), zraven pa še zavojček nigari-ja (zrnata oblika mgcl za pripravo jedi), vse skupaj za 40 EUR. Sicer je cena skupaj s poštnino 65 EUR. 031 -319989


    Quote
    Gost: Slavc
     januar 11 2012 14:34   


    Doziranje:
    - po mojih navodilih je 20 dnevna doza 33 g magnezijevega klorida - raztopljen v ohlajeni prevreti vodi, en liter; dnevna doza ena mala kofe skodelica, kar naj bi bilo pol deci
    Slavc


    Quote
    Forum generiran v : 3,42 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 04:30

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 3,86 seconds