Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sreda 20-mar
  • Ljubljana. zgodovina. mesto.

  • petek 22-mar
  • Mednarodni festival Čili in čokolada

  • ponedeljek 25-mar
  • Gašper Capuder: men are posting pics of their homes...

  • sreda 27-mar
  • Leon Zakrajšek: Ojigi/ poklon

  • četrtek 28-mar
  • Iskanje zvoka

  • petek 29-mar
  • VegaFriday v Piranu

  • nedelja 31-mar
  • Razširjeni vid

  • ponedeljek 01-apr
  • Spekter. 70 let Zbirke UGM

  • sobota 06-apr
  • Veganski golaž na Čistilni akciji ČS Polje

  • nedelja 07-apr
  • Polna luna

  • petek 12-apr
  • Mikis Theodorakis: Grk Zorba

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Strokovnjaki > Alternativna medicina in aromaterapija Nov topic Pošlji odgovor
     Magnezijev klorid
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: mg
     april 14 2011 11:30  (Prebrano 132583 krat)  


    Mogoče kdo ve, kje bi lahko kupil magnezijev klorid? Sem spraševal v lekarnah, pa imajo samo magnezijev sulfat...

    hvala za odgovor,
    lp


    Quote
    Gost: Ksenija
     april 14 2011 12:15   


    Spoštovani!

    Je zelo dobra zadeva (preizkušeno). Jemljem ga nekaj dni in je razlika v počutju, jasnosti.

    Meni ga je prinesel svak iz Avstrijske lekarne. Dobiš ga v rifuzi - 250 g stane 15 eurov.

    Pošljejo ga tudi po pošti iz lekarne in so baje full prijazni in uslužni.
    Vam posredujem naslov. Poštnina pa pride baj 6 eurov, če ti pošljejo v Slovenijo.



    Mariahilf Apotheke
    Mag.pharm. Helga Mann KG
    Hauptstr. 14a
    A-8472 Strass

    Tel.: 0043-3453-2610



    apotheke@mariahilf.net
    www.mariahilf.net


    Quote
    Gost: MgCl2
     april 14 2011 12:30   


    Sta za sedaj 2 varianti, ena cenejša, toda... in druga dražja domnevno brezhibna.
    Tretja varianta je bolj informativna.....

    Prva varianta je nabava artikla za izdelavo tofuja; pod imenom "NIGARI" ga prodaja Kalček po ceni nižji od 2 EUR za 100g. Vsebuje pretežno magnezijev klorid in sledove drugih mineralov. Proizvaja ga japonski proizvajalec Yoshikawa iz (japonskega) morja.
    Pakirano po 100 g.

    Druga varianta so naprimer avstrijske apoteke. Mariahilf Apotheke je takoj za mejo pri Šentilju (podatki za naročilo spodaj). Cena je 6,3 EUR za 100g brez poštnine. V bistvu pa ne vemo kdo je njihov dobavitelj magnezijevega klorida in to ne vemo niti za magnezijeve tablete iz naših lekarn.......

    Še cenejša varianta je sredstvo za posipanje cest v mrzlem vremenu, vendar vprašljive čistosti. Dobavlja Arstrade iz Trzina. Cena tone je 250 evrov. To pomeni, da je kila 25 centov.

    In tu so podatki avstrijske apoteke, ki ima tudi homeopatske pripravke:
    Mariahilf Apotheke
    Mag.pharm. Helga Mann KG
    Hauptstr. 14a
    A-8472 Strass
    Tel.: 0043-3453-2610
    Fax.: DW: 20
    apotheke@mariahilf.net
    www.mariahilf.net
    UID: ATU64057200


    Quote
    Gost: Maja
     april 14 2011 12:58   


    Sama sem kupila v Naturgarten 5 kg NIGARI za cca 20 eur.
    http://www.naturgarten.com/index1.htmlPride prav tudi za solno kopel nog.

    Lep dan , Maja


    Quote
    Gost: mg
     april 14 2011 16:20   


    hvala za odgovore

    lp


    Quote
    Gost: sahin
     april 18 2011 15:42   


    Prosil bi za par izkušenj npr. kdaj, koliko in kako jemljete MgCl2, a se ga pripravlja tako kot je v članku?

    l.p.


    Quote
    Yoda
     april 18 2011 20:24   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 03/26/09
    Posts: 848

    Zdi se da je članek korekten in poučen razen tipkarskih in morda pravopisnih napak.
    Sicer pa še tole mimogrede. Obstaja tudi magnezijev sulfat, ali grenka sol, ki pa nima namena in učinka resorbcije Mg v organizem, temveč služi kot odvajalno sredstvo (in pa sredstvo odpiranja jetrnih kanalčkov pri čiščenju jeter). Vsako vnašanje magnezija po drugi strani pospešuje odvajanje blata. Vidimo da so različne magnezijeve soli različno primerne za vnos Mg v organizem in za lekarniške magnezijeve tablete mi ni znano da bi bile na osnovi MgCl2, pač pa oksida, ali kaj tretjega. Sam verjamem da je MgCl2 najprimernejša sol za vnos magnezija v telo. Izkušnje z uživanjem Mg so preizkušeno pozitivne.


    Profil
    Quote
    Gost: frida
     april 19 2011 04:09   


    Magnezijev klorid lahko dobite v Lekarni Novo mesto Kandijska cesta 1, telefon 07 3932918 dopoldan (20 dag=okoli 7 eur). Je pa rok uporabe 1 mesec, zato je bolje,da se ga naroči manj,ker se ga v enem mesecu ne porabi takšna količina (33 g/liter vode= za 2-3 dni, približno čajna žlička klorida).Dobavitelj za lekarne je Lex d.o.o. Vanganelska cesta 26a,Koper. Jaz pijem takšno mešanico že en teden pa kar deluje.


    Quote
    Gost: mg
     april 20 2011 00:02   


    1l za 3 dni torej 0.33l na dan oz. 11g -> 11.000mg na dan??

    ni to malo preveč?
    koliko je sploh ena merica, kot piše v članku?
    so kakšne nevarnosti če vzameš toliko?


    Quote
    Gost: Maja
     april 20 2011 10:37   


    Po mojem mnenju je vsak organizem enkraten v svojem zdravju in presnovi.
    Pri soleh je sploh problem, ker ne vemo kako nam delujejo ledvice, koliko je lahko že preveč. Zato previdnost ni odveč, raje manj, kot preveč.
    Glede na vse informacije, ki sem jih dobila o tej soli, me je presenetilo predvsem to, da je na spisku zdravil, ki so primerna za nosečnice popolnoma neprimeren oziroma problematičen in odsvetovan.
    LP, Maja


    Quote
    Gost: frida
     april 20 2011 16:38   


    v navodilih piše 33g- to pride ena čisto majhna žlička,pol manjša,kot tista za kavo. voda pa ima okus ,kot bi pil teden dni odprt donat,malo osladno.ni pa za pit v nedogled.piješ 2-3 mesece,potem za nekaj mesecev prenehaš... tudi odvisno od izboljšanja. jaz se v glavnem počutim bolje po 10 dneh.pijem pa 3x dnevno eno skodelico za kavico (ne kavo)


    Quote
    Gost: BODEČA NEŽA
     april 23 2011 07:51   


    Dobro jutro,
    prvič se vključujem na kakršenkoli forum sploh. Dobila sem članek o uporabi magn.klorida, ki me je pritegnil tako, da sem v lekarni naročila magnezijev klorid - 1kg , ki ga dobavlja LEX.Seveda so postavili vprašanje ,zakaj. Za akvarij.
    Pred dnevi sem bila na UZ rame zaradi poškodbe mišice, pa so ugotovili tudi obsežne kalcifikacije.
    Kot naročeno, v članku preberem, da MgCl2 odstranjuje nepotrebni kalcij s sklepov.

    Danes zjutraj sem pripravil to mešanico, 33 gr na 1 liter prekuhane vode in popila majhno kavno kodelico.
    Okus pa ni bil osladen, ampak grenko slan, ne ravno prijeten.
    Zanima, če še kdo uživa ta pripravek in kakšne so izkušnje. Hvala


    Quote
    Forum generiran v : 7,26 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CET. Ura je 07:57

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 9,07 seconds