Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

ponedeljek 03-jun
  • Prva nacionalna konferenca Zdravstvo po zeleni poti
  • Tretja nacionalna kolesarska konferenca

  • torek 04-jun
  • Žametna večerja med vinogradi

  • sreda 05-jun
  • Glasuj za vizijo prostovoljstva

  • četrtek 06-jun
  • Eko tržnica - Center Vič

  • petek 07-jun
  • 2. Flight fest

  • torek 11-jun
  • Krvodajalstvo - Daruj energijo za življenje

  • četrtek 13-jun
  • Food Truck Festival Maribor

  • sobota 15-jun
  • Tržnica Blagajeve dežele

  • torek 18-jun
  • Koncerti učencev Glasbene šole Vodnikova domačija

  • sreda 19-jun
  • Usposabljanje za koordinatorje trajnostnih skupnostnih projektov

  • četrtek 20-jun
  • Otvoritev 72. Ljubljana Festivala

  • petek 21-jun
  • Festival Lent 2024 in lentanje

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Skupnost > Pozitivke Lab & Project Nov topic Pošlji odgovor
     Positive wave: Spremenimo svet v enem dnevu
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    A
     julij 11 2011 10:34   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Nadaljujem zgoraj napisano, sem zadnjič bral tudi prerokbe iz indijskih palmovih listo in podorbno kot majevske ... opisujejo iste dogodke, se pravi precej buren prehod in nato zlato dobo.

    Sem mi zdej nekako dozdeva, kot sem napisal da globoko verjamem, da bomo imeli in imamo ogromno podpore od zgoraj in glede na zapise tudi ogromno dobrih stvari v prehodu planeta skozi nekakšna energetska vrata, ampak še vedno ostaja tudi dejstvo, da bomo morali tudi sami narest korak k tej dobi.

    In mislim, da je prehod v drug sistem eden izmed bistvenih korakov v tej smeri.

    Ko sem danes zjutraj razmišljal o njem sem dojel, da je treba ta sistem uskladit tudi z znanjem o polju enosti, kvantni fiziki, fraktalih ... in tokrat prvič v zgodovini dokaj dobro razumemo te procese in mislim, da imamo tudi prvič priložnost, da naredimo res dober in usklajen sistem.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     julij 14 2011 07:28   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Evo dve iskrici.

    Ena je parlamentarna, ker sem gledal čist slučajno del prenosa seje, sicer ne vem če bomo v novem sistemu rabil parlament, ampak če ga bomo bo verjetno nujno da je delo tam čist durgačno in sicer pomoje bi mogl nujno delat po sistemu open space in to vsi za isti cilj. Četud so mnenja različna.

    Drugo pa je da sem ugotovil, da je ostalo toliko zamer in enih neizrečenih stvari, toliko napak, toliko če hočete grdih stvari in sovraštva iz preteklosti in tudi sedanjosti, da je nujno, če hočemo narest korak naprej, da si oprostimo.

    Da si oprostimo na globalnem nivoju in da štartamo po tem datumu res v neko novo obdobje. Brez oprosti z obeh strani, marsikdo ne bo zmogel. Tako da to je nujno, pa še taka lepa kampanja se mi zdi, predstavljajte si da bi cel svet rekel oprosti.

    Res lepo.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Violeta
     julij 14 2011 10:02   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 04/29/06
    Posts: 210

    A, Imaš popolnoma prav, ampak to ni enostavno.

    Lep pozdrav!


    Profil
    Quote
    A
     julij 18 2011 13:18   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Še en del sestavljanke, ki sem jo dojel ob tem ko sem se vozil iz morja in razmišljal o tem projektu

    Se plejemo z Andrejko proti domu in ona ponavadi vidi vse številke na uri v smislu 10:10, 21:21... rekdo vidi 11:11, jaz pa večinoma sam 11:11, ostalo full redko.

    Sej tko nič posebnega, ker velik ljudi to vidi in ne dajeva nobene večje pozornosti temu, sam res je zanimiva stvar, da čisto slučajno in to v zelo velikem % uzremo ravno te številke.

    Evo včeri pa andrejka, ko smo se ustavili reče 11:11 (oz 23:23) in pol se sam pri sebi vprašam zakaj jaz nisem vidu to?

    In pol se peljemo naprej pa vidim 00:00 in študiram kaj je zdej to in pol vodniki rečejo, če 11:11 pomenijo odprta vrata pol 00:00 pomeni nov začetek.

    Uh, flesh, na to nikol nisem pomislil, jasno je da če se odprejo vrata, da pol neki sledi, sam nisem pomislil, da nov začetek.

    To pa je točno to kar smo že na začetku teh postov napisal, da je treba začet z nule.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     julij 21 2011 10:06   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Glede podjetij, se mi zdi tole ena zanimiva ideja

    http://www.mladina.si/tednik/201116/mikel_lezamiz__direktor_izobrazevanja_v_mondragonu__najvecji_kooperativi_na_svetu_v_lasti_zaposlenih


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    bojevnik luči
     julij 21 2011 19:19   
    Forum Sonček
    Sonček

    Status: neprijavljen

    Registriran: 07/21/11
    Posts: 1

    Vsem skupaj zelo priporočam branje"Esenska poslanica miru"
    Najdete jo prav tukaj na pozitivkah!
    Vsak mora pri sebi počistit,sebe spremenit,se marsi čemu"ODREČT",če hočemo spremenit svet!

    Zelo malo je govora o HRANI ki je zelo pomemben člen velike spremembe!
    Kaka civilizacija te smo če na DAN pobijemo na milijone živali na tej zemlji,samo za to da smo"SITI"?
    Siti bolezni,straha in smrada!
    Pa mi smo navadne "ZVERI"!

    Samo žalostno je da je veliko zasvojencev z mesom,in če jim hočeš vstran vzet meso pa hočejo tebe ubit!
    Me zanima koliko ljudi bi jedlo meso če bi si sami morali "KLAT"uboge živali!
    Zelo žalostno je to da mislimo da jih rabimo za hrano!

    Ko se bodo ljudje pripravljeni odrečt takoimenovanih SATANSKIH dobrot in vsega ostalega nepotrebnega idiotizma,ko bodo začeli mislit s SRCEM takrat lahko vsi skupaj naredimo raj za nas za vsa živa bitja in našo mati zemljo!
    Do takrat pa nam res ostane samo upanje da bodo ljudje začeli mislit s svojo glavo in se odločat za samo POZITIVNE spremembe!

    Mir z vami!


    Profil
    Quote
    A
     julij 22 2011 08:18   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Ja to glede ostalih prebivalcev, vrst in sopotnih duš na planetu, bi blo nujno začet drugače razmišljjat in delovat.

    Nenazadnje smo jim zasegli tudi ves življenski prostor.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     julij 22 2011 08:20   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    En zanimiv predlog od Vasota, ki je prišel po meilu

    Žal še vedno ista sistemska napaka…

    Želimo rešiti problem z enako miselnostjo, ki smo jo imeli, ko se je problem ustvarjal.

    (saj vem, da je najlaže razmiljati na način, ki je rutina, znan, razumljen, preštudiran in funkcionira ... vendar… ne vodi v novo, ampak zadržuje staro, ki pa je …)

    Ni potrebno argumentov, da je trenutni system v enosmerni ulici, ki je še slepa po vrhu.

    Ni potrebno argumentov, da rabi ta sistem korenito prenovo ~ in ravno to mislim, da je bistvo projekta ENARGIJSKA NEODVISNOST.

    (ker je vse energija, mi je ta naslov kar pravi ... če se malo matematično poigram ... VSE-NEODVISNI BOMO! J super!)

    Ni potrebno argumentov zakaj je sistem tak, kot je. Da se nas, navadne smrtnike, rasturi do amena, zmede do kraja, zastrupi do konca ... in fizično in psihično in duhovno!



    Če se strinjate s temi trditvami in ne rabite argumentov za trditve zgoraj, potem sicer lahko imamo okroglo mizo o soc. podjet., vendar … če bomo o njem razmišljali v kontekstu zdajšnjega “mind main-streama”, smo zmrznili še preden bo zima prišla!

    Po moje je prihajajoči čas, čas sprememb razumevanja stvari, sprememb razumevanja relacij, čas korenitih sprememb razumevanja in živetja relacij... ČAS DVIGA ZAVESTI !

    ČE BOMO STARO RAZUMEVANJE RELACIJ PRENESLI OD TOD NA DRUGO STRAN, NISMO NAREDILI NIČ!

    … kot če bi ta ekonomski sistem neomejene rasti želeli uporabljati tudi v bodoče. Temu pravim SAMOMOR IZ ZASEDE!



    Predlagam, da naredimo okroglo mizo o EKONOMIJI NULTE RASTI.

    Marko … javi se J (sem ga kar določil J)

    P.S. ... valja “razmislit” o „osmišljanju“ novog a ne „domišljanju“ starog ... a to bi valjalo radit malo i sa srcem, ne samo glavom

    Vaso


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     julij 22 2011 08:22   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Vav, dobra ideja.

    Evo v teh postih se je nabralo že vsaj neki 10 dobrih predlogov in mogoče bi blo dobr zbrat vse teh neki 100 idej kaj in narest en eko fest na to temo. Pol pa to oblikovat v nek dokument in poslat v javnost, da ne bodo skoz govril, da ni nobenih drugih predlogov, da smo mladi apatični, da ne vidimo prspektive, da nimamo idej, da ...

    No pa bi jim pokazal modelom, da mamo ideje, da smo zelo aktivni in razmišljujoči, da še kako vemo kaj ni ok in ne samo to zelo resno in odločno tudi delamo na tem, da se to spremeni!


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     september 01 2011 21:57   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Kar nekaj časa, nisem pisal o tej stvari, čeprav se razume, da so se stvari intenzivno dogajale.

    Na dopustu sem prebral knjigo srkajoči um in ugotovil, da imam podobne ideale o razvoju potencialov posameznikov in upanju, da bomo skozi to pomagali izboljšati svet, kot Montisoriejva samo, da mene zanimajo bolj študentje in odrasla populacija.

    Zadnje dni se največ ukvarjam z vprašanjema:
    . zakaj je tako težko narest korak od tega, da se nam zdi da bi moralo biti nekaj drugače, pa do tega da se tega kako drugače bo lotimo, se pravi zakaj imamo toliko problemov s tem, da prevzamemo odgovornost. Jebenti američani zdej berem Meta sicret nimajo najmanjših težav, rečt izraze, kot naprimer jaz sem metafizik oz še kaj bolj abstraktnega in ob tem požet še odobravanje svetovne javnosti. Oz opazil sem nekaj zelo zanimivega in sicer da oni en drugega hvalijo in da se navidez največji konkurenti izmenjujejo ideje in družijo na skupnih srečanjih, no pri ans se razume, na žalost se čisto premalo pohvalimo, o tem da bi še družili na kakšni večerji pa verjetno sploh nihče niti pomislil ni Wink
    . in drugo vprašanje je ali imamo sploh realno opcijo, da tega o čemer se tu gor pogovarjamo ne izvedemo? Ker dejstvo je, da sta v igri dva zelo zelo realna scenarija zaradi katerih bomo morali spremeniti paradigmo. In sicer prvi, da se poglobi globalna kriza in bo še večji pritisk na še to gospodarstvo, ki je ostalo in lahko se zgodi, da se sesede tudi finančni sistem in potem se razume, verjetno tudi politični. In drugi globalne(pa pustimo kje je vzrok, mi, sonce ali pulzer iz galaksije, če hočete dodajte temu še kakšen planet,...) nas bodo prej ali slej pripeljale, v to da bomo morali zelo razmisliti o naših vedenskih vzorcih in družbenih usmeritvah.

    In zato vse bolj verjamem, da kakšne alternative razen resnega pristopa k temu, da postavimo nov sistem ni. Vprašanje je samo to kako se tega lotit.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: čas za znanje
     september 02 2011 11:28   


    Potrebne so ideje ampak potrebujejo znanje ker idej je danes več kot kdajkoli , je več ljudi na zemlji.V Sloveniji pa je ravno znanje premalo cenjeno in ideja je tudi kako znanje postaviti na veljavno mesto


    Quote
    A
     september 16 2011 16:22   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Na meilih poteka, ena zanimiva debata pa jo objavljam tukajle Wink

    Iz dneva v dan drvimo iz ene neproduktivne debate v naslednjo.. vsak ima svoj prav in ga v teh debatah skuša kar najbolje predstavit, nekateri celo vsilit. Kdaj se bomo nehali delit in dojeli, da si vsi želimo enak ali pa pa vsaj podoben končni rezultat? Kdaj bomo namesto besedičenja končno začeli delovat? In tukaj mislim na konkretne zadeve, konkretne rešitve, ki nam vsem lahko olajšajo življenje, tako sli drugače. Koliko časa bo še preteklo preden bomo končno razumeli, da smo na tem planetu skupaj in ne vsak proti vsakemu? Kdaj se bomo nehali obtoževat in kazat s prstom drug na drugega? Kdaj se bomo nehali izogibati odgovornosti in nehali iskat 1001 izgovor zakaj nam to ne bi koristilo?

    Mislim, da je nastopil skrajni čas, da začnemo prevzemat odgovornost za lastna dejanja, najprej vsak pri sebi in nato kot človeštvo. Imamo se za najbolj inteligentna bitja na svetu, pa smo res? Krčimo gozdove kot zmešani, onesnažujemo zrak in vodo, zastrupljamo naravo na 1001 način, pobijamo živali kot da so največji sovražnik, uničujemo rodovitno zemljo v imenu profita itd itd itd, lahko bi našteval še cel dan. Pa so to res dejanja inteligentnega bitja? Pri vsem tem početju se namreč nismo sposobni zavedat dejstva, da s tem ko uničujemo planet, uničujemo sami sebe in to je zame največji dokaz kako neumni zares smo kot človeštvo. Žagamo vejo, na kateri sedimo in če se nič kmalu ne spremeni, nas čaka padec na realna tla, ki bo pa zelo boleč. Ste pripravljeni na to? Ker takrat bo za nami prišla vsa nesnaga za nazaj, ko nismo znali ali upali prevzeti odgovornost in smo raje iskali izgovore in opravičila zakaj nič storit. Ker s tem, ko nismo nič storili, smo v bistvu sodelovali pri vsem tem uničevanju.

    Tretjina sveta nam umira od lakote, koliko pa mi zmečemo hrane stran vsak dan? Milijarde ljudi po svetu nima dostopa do čiste pitne vode, koliko jo porabimo mi pri tuširanju? Pri umivanju avta? Pol sveta živi daleč pod pragom revščine, koliko mi zapravimo denarja za stvari, ki jih sploh ne potrebujemo? Pa tu bi zopet podobne primere lahko našteval še cel dan. Razmišljate kdaj o teh stvareh? Jaz veliko razmišljam o teh stvareh, vsak dan.

    Vprašanje za vse tiste, ki jim je denar glavno vodilo in vrednota. Bliža se nam popoln kolaps svetovne ekonomije, padec dolarja in evra. Vse se bo ustavilo in trgovine bodo prazne. Nič več ne bo hrane na policah. Tisto, kar bo ostalo, bodo ljudje hitro razgrabili. Kaj boste takrat jedli? Denar? Avto? Računalnik? TV? Kdaj razmišljate o takšnem scenariju? Ker v njem ni niti kančka znanstvene fantastike, ampak bo kot kaže kmalu postal realnost. Iz dneva v dan smo bližje temu. A žal se ljudje tega sploh ne zavedajo. Celoten današnji način življenja nam je postal tako zelo samoumeven, da je kar težko verjeti. Počutimo se nepremagljive, na vsakem koraku seva egoizem, aroganca in ne vem kaj še vse. Kaj vam bo denar, kolikor ga pač imate, ko bo ta enkrat dejansko in čisto zares postal ničvreden kos papirja? Kaj boste z njim? Bliža se čas, ko bodo največji bogataši tega sveta postali največji reveži tega sveta, najrevnejši ljudje bodo postali pa največji bogataši. Zakaj? Ker reveži danes znajo preživet z malo ali nič denarja, bogatašem je pa vse servirano na zlatem pladnju. Me zanima koliko bogatašev bi znalo obdelovat vrt za hrano in to isto hrano potem še skuhat, da bi lahko napolnili želodce.

    Kaj se bo moralo zgodit preden se bomo končno in čisto zares zganili? Koliko časa bomo še živeli v tem balončku, kjer se počutimo tako prekleto varne in to v časih, ko je ta balonček tako krhek, da lahko poči v sekundi. Kdaj bomo ljudje končno razumeli, da bistvo življenja ni denar, ni služba, ni izobrazba. Da ni pomembno kakšen avto imaš, računalnik, hišo in ne vem kaj še vse. Kdaj se bomo nehali prodajat najvišjemu ponudniku za tistih par sto evrov na mesec kot neke prostitutke. Kdaj si bomo vrnili dostojanstvo? Kdaj bomo nehali zarivat glavo v pesek oz, si ta isti pesek nehali metat v oči in se zbudili v realnost?

    Ljudje imamo moč spremeniti trenutni sistem in to zelo hitro. Samo nehat se ga moramo bat. Nič več ne sme biti iskanja izgovorov, če res želimo spremembe. Te spremembe ne bodo prinesli politiki, ne bo jih prinesla elita, ne bo jih prinesla vera v lepše čase. Prinesla jih bodo izključno samo dejanja. Ampak tukaj je treba piramido obrnit na glavo. Začne se pri nas samih in ne tam zgoraj pri ljudeh, ki nam danes kreirajo skoraj vsak milimeter našega življenja. Sprememba se začne pri nas, najprej pri vsakem posamezniku, začne se z odločitvijo, da bo začel delovat. Nadaljuje se s konkretnimi dejanji in povezovanjem z ostalimi, ki so se odločili enako. In tako se začne efekt snežene kepe, ki se majhna začne valit po pobočju in sčasoma postaja vedno večja. Najprej en posameznik, nato nekaj posameznikov skupaj, nato nastane večja skupina ljudi, kmalu sodeluje že celotna lokalna skupnost, ko enkrat ljudje vidijo, da zadeva deluje, se bo širila s svetlobno hitrostjo. Sledi povezovanje teh lokalnih skupnosti v organizirano celoto in kmalu ta „požar“ zajame celotno državo. Podobno se vmes začne dogajat še v ostalih državah, če pa se ne, pa potem vidijo spremembe sosednje države in ljudje začnejo ponavljat, ker vidijo, da zadeva deluje in je boljša od trenutnega sistema. In zelo hitro zadeva zajame cel svet. Brez politike, brez elite, brez ekonomije, brez birokracije, ampak samo ljudje preko svojih dejanj.

    Verjetno se sedaj kdo sprašuje o kakšnih dejanjih je govora. Lahko je marsikaj. Skupna točka oz. končni cilj je popolna ali čim večja neodvisnost od sistema in pa samozadostnost na vseh možnih področjih, od hrane, energije itd itd itd, tega je ogromno. In prav vsak lahko pri sebi najde tisto področje, kjer bi nekaj lahko prispeval, pomagal, kjer ima morda celo kaj znanja. Ampak ključ je seveda povezovanje med seboj. Zberite skupino ljudi, začnite se pogovarjat, iskat rešitve. Ključno vprašanje v tem trenutku naj bo „Kaj lahko storimo v tem trenutku?“. Nihče ne pričakuje rešitve kar čez noč. Če ne drugega, začnite s pisanjem o teh stvareh, širite informacijo, osveščajte ljudi, pozivajte jih k sodelovanju, tako kot to počnem jaz v tem trenutku. Povabite jih, da se pridružijo. Morda bo na začetku odziv mlačen ali pa ga sploh ne bo. Morda vas bo na začetku zelo malo in se vam bo zdelo zaman, ampak prosim, ne obupujte. Ljudje bodo prišli, a žal bo večina prišla šele, ko bodo videli, da ta konkretna dejanja res delujejo. Zato bo na začetku zelo težko potegnit voz naprej. Nekaj skupin že obstaja, ki delujejo na teh področjih, morda se lahko pridružite kateri od teh, če nimate želje sami začet od začetka. Povprašajte tukaj na Facebooku, sigurno se vam bo kdo javil in vas usmeril. Pomembno je začeti, narediti tisti prvi korak, ki je pa hkrati tudi najtežji, ampak vsak naslednji bo lažji. In pa prav nikoli ne boste sami, ker nas je že kar nekaj, ki bodisi že delujemo v tej smeri ali pa začenjamo delovat. Naj vas ne bo strah. Nobenega razloga ni za to.

    Pozivam vas in vas prosim, da razširite tale zapis, bodisi po Facebooku, mailih, kjerkoli. Naj čim več ljudi dobi informacijo. Če se pa vidite v tem zapisu in bi radi aktivno sodelovali, se pa javite, naj vas ne bo strah, ker niste sami in nikoli ne boste sami. Pomagali vam bomo pri teh prvih korakih in pa skozi celotno pot. Vedno se boste lahko obrnili na nas.

    Vse tiste, ki pa že delujete/delujemo v teh smereh, ki so zgoraj opisane, pa pozivam k združevanju, sodelovanju, pomaganju eni drugim. Opažam, da je takšnih skupin, društev, strank, civilnih iniciativ iz dneva v dan več. Da je iz dneva v dan vedno več tudi posameznikov, ki začenjajo delovat v tej smeri. Dajmo se združit vsi pod isto streho, saj si v končni fazi vsi želimo isto. Super je, da nas je vedno več, a takole razdrobljeni imamo precej težjo pot, zato se dajmo združit v celoto, da bomo še bolj produktivni in še močnejši. Zato pozivam vse vodje takšnih društev, organizacij, civilnih iniciativ, političnih strank itd itd, prav vseh, ki delajo na teh ciljih, da se združimo pod isto streho. Mobilizirajmo sebe in vse ostale in začnimo akcijo, s katero bomo sebi in sočloveku vrnili dostojanstvo in vsi skupaj končno zaživeli človeka vredno življenje.

    Še enkrat vas prosim in pozivam, da razširite tole informacijo še naprej, kjerkoli in kakorkoli je to možno.

    Vsi za enega, eden za vse!!!

    Kristjan



    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Forum generiran v : 9,08 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 01:17

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 9,46 seconds