Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

nedelja 31-mar
  • Razširjeni vid

  • ponedeljek 01-apr
  • Spekter. 70 let Zbirke UGM

  • sreda 03-apr
  • 22. PRO PR konferenca: vodenje v komunikaciji
  • Znebite se svojih starih telefonov in tablic
  • Med naravo in kulturo

  • sobota 06-apr
  • Veganski golaž na Čistilni akciji ČS Polje

  • nedelja 07-apr
  • Polna luna

  • sreda 10-apr
  • Človek in čas

  • petek 12-apr
  • Mikis Theodorakis: Grk Zorba

  • nedelja 14-apr
  • Razširjeni vid

  • sreda 17-apr
  • Znanja in veščine za uspešno vodenje prostovoljcev
  • Razstava interspace

  • petek 19-apr
  • Ingmar Bergman: Prizori iz zakonskega življenja

  • sobota 20-apr
  • Plečnikova Lectarija

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Osebna in duhovna rast Nov topic Pošlji odgovor
     kaj je prav in kaj ne?! Ali si z antidepresivi res škodimo?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: happy girl
     marec 11 2011 08:56  (Prebrano 19717 krat)  


    Vsak dan poslušam kaj je prav in kaj ne?! Pa še zda ne vem....
    Takole je: imam bulimijo že dolgih 6 let, morm priznat da mi gre dobro Smile
    Se počasi zmanjšujejo moje požrtije in tudi razmišljam bolj trezno.... toda zahvala gre zdravilu Prozac. Ta čudežna tabletka je odgnala moje hudičke v glavi, ki so dan za dnem govirili JEJ IN BOLJE SE BOŠ POČUTILA! BRUHAJ IN BOLEĆINA BO ŠLA!! Ampak haloooo tako ne gre! Ta misel je bila vedno močnejša in vedela sem da se uničujem. Vedno sem mislila da je ta grozna "navada" prišla samo zaradi trpljenja in srčne bolečine. Toda sedaj vem pravi vzrok. In ta zahvala gre moje psihiatrinji in seveda Prozacu.
    Toda vsak dan razmišljam ali to tabletko potrebujem zares, kaj ne bi šlo tudi brez nje?? Vsi smo napumpani s tem da je slabo če jemo tableto, farmacevti nas pumpajo s tem kako so vredu te tablete in da brez njih bo težko. Toda kaj je res??
    A so res tako slabe? A mi tako škodijo? A zaradi njih nisme več jaz jaz? Počutim se vsak dan bolje, svet se mi zdi ponovno čudovit, imam voljo za življenje, vidim v prihodnost, vidim se z otroki.... in naenkrat moja teža in postava nista več največjega pomena Smile
    In to je takooooo odličen občutek, ki ga prej nikoli nism poznala. Morm priznat da sm srečna prvič v življenju in tako pač je.... table slabe ali dobre, meni pomagajo in ne vem zakaj bi poslušala druge in se obremenjevala s tem kaj mislijo. Tisti ki niso bili nikoli v moji kože ne vejo kaj so to muke ki jih prenašamo iz dneva v dan. In če me je ta tableka rešila, da lahko končno spremenim neki na sebi, da imam voljo do življenja potem ji lahko rečem samo hvala!


    Quote
    Gost: gostja
     marec 12 2011 08:53   


    Lepa reklama.
    Pred kratkim je bilo tudi v intervjuju na radiu podobno, ko je zdravnik pripeljal svojega pacienta, ki je vsaj petkrat povdaril, kako mu antidepresivi pomagajo...
    Super.
    Isto lahko naredimo še z alkoholom in drugimi trdimi drogami, saj gre za podobne učinke.
    Saj ni pomembno, če so zadeve škodljive. Pomembno je, da se trenutno po njih počutimo lepo, ali ne?

    Na srečo obstaja tudi kakšen psiholog, ki človeku pomaga, da pri sebi razišče, kje je izvor težave, ki ga vodi v takšno ali drugačno početje.







    Quote
    Gost: happy girl
     marec 12 2011 16:11   


    Gostja se čisto strinjam s tabo! In nobene reklame ne delam! Upam da je čim več punc in ljudi, ki najde moč da se reši brez tablet.
    Toda meni ni pomagalo nič! Nism našla moči da bi se spopadla s tem, in sem se zelooo trudila. Sedaj vsaj bolj realno razmišljam in vem kaj je prav in kaj ne. Bila sem močno zasvojena s hrano in tablete so mi pomagale da sm se bolje začela zavedati sebe. Imam pa tudi psihoterapevko, ki mi pomaga.
    Tako je pač pri meni....
    Ni šlo drugače oz nisem znala začeti drugače kot tako, in nej poudarim da nikoli nism bila privrženka tablet, saj še lekadola nočim vzeti! Ampak ko si tako obupan kot sem bila jz in ko sem videla, da s tem prizadanem veliko ljudi,ki jih imam rada, je bila to rešitev, in vem da bo začesno. Sedaj imam moči da delam na sebi in to je najpomembnejše!


    Quote
    A
     marec 12 2011 23:47   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Ja glede odvisnosti je takole, kar pomaga je dobro, pa če gre za zdravila, terapijo, ali kaj tretjega.

    Bistvo pa je, da so vse odvisnosti ozdravljive v eni sami s. 1s. Res pa je da polsdice potem še nekaj časa saniramo. Vsa stvar je namreč samo v tem da dojamemo, da nas stvari učijo in da če želimo prenehati s šolo, jo je pač treba narediti+, lahko te sicer vržejo ven, samo to ni ravno prijetno in če ne gre pač ponavljaš.

    Sicer ni ne vem kaj posebnega, ampak kdor to dodajme v celoti in se poglobi v to kaj se uči, dosže res v zelo kratkem času zelo lep uspeh, ki meji skoraj na čudež.

    Da dam nekaj primerov:
    Recimo Tobak, (učitelje se pač piše z veliko) nas uči miru, vzeti si čas zase, v zahodnji družbi tudi odraslosti, iz tega lahk izpeljemo tudi sprejetja v družbo starejših ...
    Zdej pa vse kar je je treba razumet kaj uči konkretno vas in ko se to razume, ste v 1s ozdravljeni.
    Ker ko človek dojame da je pri 38 letih pač odrasel, sprejet v družbo odraslih in da sedaj on sprejema v svojo družbo mlajše, je jasno da je prej ali slej kajenja konec. Ponavadi je kar takoj, ker pride aha učine, z pojasnilom, matar sej sem res že odrasel Wink
    Enako velja za ostale stvari, ki jih Tobak uči. Največ dela je pri miru, ker je treba zdraviti drug vzrok, ki dejansko ni odvisnost oz učenje od Tobaka, je bolj beg k njemu oz v njegovo okrrilje. Ampak, če smo že tako daleč, da smo to razumeli, se tudi te vzroke potem zelo hitro najde.
    Enako je z Alkoholom, ostalimi zdravilnimi rastlinami in še nekaterimi prijaznimi substancami. Recimo Alkohol nas uči poguma, dobrega razpoloženja,...
    In alkohol je čisto samo v informacijo, naučil več ljudi, zelo lepih in dobrih stvari, kot vsi človeški učitelji skupaj.
    Zdej pri Alkoholu je še en zelo izpostavljen vidik, ki ga se poslužujejo vsi učitelji, vsah v večini pogledov. Namreč Alkohol in še nekateri drugi učitelji ne govorijo čisto direktno človeškega jezika, ampak govorijo jezik občutkov, čutev, slik in ga marsikdo ne razume.
    Še posebej ljudje ne razumejo tega, da nas učitelji učijo, ne da jih za stvari, ki jih lahko naredimo sami vedno znova in znova prosimo oz zlorabimo. Primer, vprašajmo se kako bi vi reagirali, če bi vsak dan vaš učenec prišel k vam, po to da ga nasmejite. Vi kot učitelj imate jasno naloga, učenca morate naučiti, da se sam nasmeji in da veselje deli tudi z drugimi. In tudi ko mu 100 tič pokažete kako se dela, mu daste 3d občutek, direktno samostojno izkušnjo on še vedno pride k vam, da to naredite vi namesto njega.
    Ampak učenec tega da mora sam osvojiti stvari, noče in noče razumeti, ja verjetno vam v tem pogledu ne preostane drugega, kot da mi pripravite neslane šale, če še tega ne razume pa se ga poiskusite z različnimi stvarmi otresti.
    Ampak, nekateri so res vstrajni v tem da svoje učitelje prepričujejo, da oni niso štoserji. In veste kaj je najpogostejši odgovor tudi človeških učiteljev v običajni šoli. Če bi toliko energije in časa kot ga vlagaš v to da nisi sposoben vložil v to, da bi se učil, bi že zdavnaj ugotovil, ne samo da si sposoben ampak, da si prav briljanten v tej stvari. In verjetno lahko ugibate kaj je napogostejša ugotovitev mladih nadebunih šolarjev, ki to ugotovijo, še bolj pa njihovih mam.

    Upam, da sem ti pomagal, malce osvetliti bistvo vseh odvisnosti.

    Zdej v tvojem primeru se sprašuješ, če bi bilo življenje lepo tudi brez drugega učitelja Porzaca.

    Odgovor je, da seveda. Vendar je prehod iz enega učitelja na drugega, zelo dobrodoše. To lahko primerjamo z preselitvijo v drug kraj. Vzorci so po preselitvi v drugo okolje ne pridejo takoj za vami in ko se po dveh treh tednih spet začnejo formirat so precej lepo vidni in se jih v času selitve da najlepše odpraviti. No dejstvo je, da se jih da odpravit kadarkoli samo treba je kot sem že zgoraj omenil, delati na tem kaj se učimo. V vsakem primeru pa se gre lahko na potovanje.

    Kot razmem, je v tvojem primeru glavni vzrok, to da maš težave z težo in samopodobo. Huh viš s tem se nikiol nisem direktno ukvarjal, tako da težko dam kakršen koli konkreten nasvet.

    Vsekakor če hočeš napredovat brez učiteljv, je treba v tem stanju kjer si zdej iskat tiste drobne stvari, ki dte delajo srečno, ki ti dajejo voljo do življenja, ki te spodbujajo.
    Brez Pozaca jih ne bi doživela, zato je full dobra stvar, ne glede na to kaj kdo govori, ti daje znanje in sposobnost da nekaj nepredstavljivega narediš, kot naprimer malce sramežljiv fant brez akohola ne bi zbral poguma za to da ogovori krasno punco. Amapak, ko doživi izkušnjo kako jo ogovoriti jo naslednjič lahko trezen.

    Eni začasno uporabijo tudi trik gledališča, in sicer da se delajo, kot da so pod vplivom alkohola, da lažje podožiljajo občutek in utrjujejo znanje, ki jim ga je nudil.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: Nan
     marec 15 2011 11:43   


    Zgleda, da ne gre brez solznih prizorov, a video je s prevodom.

    Nick Vujičič pride v Slovenijo. Mogoče bo komu njegova zgodba pomagala.

    http://www.youtube.com/watch?v=GpVD5cd323c

    http://www.nickvujicic.si/dogodki.html


    Quote
    Gost: happy girl
     marec 15 2011 12:21   


    Pozdravljen!
    Hvala ti za tale prispevek in hvala tebi admin za tvoj prispevek! Mi je prišel do živega...
    Ko gledam kaj tekega se vprašam, kakšen je moj problem proti temu!? Nč ali pač??
    Ta fant ima voljo do življenja, kakršne marsikdo nima, pa je brez rok in nog, jaz sem telesno zdrava pa nisem imela volje do življenja. Pa se mi je svet podiral...
    Ampak vidim da resnično obstaja tisto nekaj kar iščem vsi, obstaja sreča, ampak šele takrat ko se imaš rad takšen kot si, in poskrbiš da je vsak dan lep kar se da! Šele takrat dobi življenje smisel.
    Res pa ima vsak svoje probleme, tudi če se nekomu zdijo banalni so problemi od nekoga in so pomembni!
    Takoj ko sem spoznala in najdla v sebi da moj glavni problem ni hrana, pač pa zatrtra čustva in samozaničevanje, sem se lahko lotila zdravljenje sebe Smile
    In vem da nekega dne bom popolnoma zdravo dekle, ki bo živela za vsak dan posebej!


    Quote
    Gost: gostja
     marec 15 2011 15:27   


    Saj si že zdravo dekle in poleg tega še pogumna, da o svojih težavah odkrito pišeš in predvsem iščeš izhod.

    Pred nekaj meseci je bil tu objavljen članek o strahu. Izredno lep opis težke situacije, ko človeka strah ohromi, doživet opis izkušnje, vendar niti enega stavka o želji ali nameri živeti drugače ali vsaj vprašanja, kako se rešiti strahu.

    V tvojem prispevku pa zaznavam aktivnost, pogum in prepričana sem, da ti bo uspelo.

    Iz svoje izkušnje s sabo in z mnogimi ljudmi vseh starosti in profilov ti lahko zatrdim, da smo vsi DIPLOMIRANE BUDALE. Vsak na svojem področju. In čisto vsak ima svoje BLJAK področje.

    Ta pogumni se pa tudi soočate z njim in iščete izhode.
    Drži se... meni se zdiš velika faca!

    In kaj je lepo? Lep je človek, ki iz svojega BLJAK področja ( v prevodu - iz sranja) dvigne glavo, se postavi na noge in začne živeti SVOJE življenje z vso odgovornostjo in vsemi radostmi.

    Znaš se imeti lepo, zatorej, IMEJ SE.

    B


    Quote
    Gost: happy girl
     marec 15 2011 20:46   


    Hvala ti Gostja!
    s takšnimi besedami narediš veliko dobrega. Hvaležna sm ti za to kar si napisala, se počutim kot otrok, ki ga pohvalijo ko nariše lepo risbico Smile

    Ko imamo probleme, vsaka spodbudna beseda prov pride in naredi veliko dobrega Smile

    Tudi jz ti želim vse najlepše in ne pozabite vsi ste čudoviti, takšni kot ste Smile


    Quote
    Gost: HERE
     marec 21 2011 18:12   


    ... nič ne bom dodajal...
    prosim le, da ne obiskuješ solarija in se ne sončaš dokler jemlješ Prozak. (vzroka ne odstraniš umetno, to je beg pred sabo)
    srečno


    Quote
    Gost: HERE
     marec 21 2011 18:18   


    in bog ne daj kak alkohol zraven, pojma nimaš kaj je to... - "volk v ovčji preobleki".


    Quote
    Gost: HERE
     marec 21 2011 18:32   


    ne, ne morem biti tiho!!!
    ne bom bral teh vzpodbudnih komentarjev, ker ne veaste s čim imate opravka! slepci! mogoče sem preveč trd v izrazih ampak včasih drugače ne gre! kaj naredi prozak???
    naredi iz vas rastlino, ki bo s časoma z vesm zadovolna in srečna. točno tako, ampak... boste kmalu postali gluhi in trdi kot kamen. res, da tudi kamenje vam bo padalo na glavo, boste s prozakom občutili Neizmerno Srečo, hkrati pa boste tudi srečni, če komu drugemu bo letelo kamenje na glavo. To, da prozak ne škodljiv je LAŽ! Prozak je po svojem delovanju točno toliko nevaren kot bilo kateri drugi preparat, ki izziva zasvojenost. kmalu boste biorobot! Veste zakaj toliko antidepresivov? Pa ja zato, da bi vas utišati in da bi pri vseh dogodkih občutili srečo in mir in da ničesar nebi ukrepali, prozak in njemu podobni antidepresivi ko tudi pomirjevala vam na "lep " način odvzamejo vaše mnenje, vaši občutki, vaše glave, odvzamejo vam vas. VEM! Bulimija in bruhanje je manj nevarno kot posledice teh zdravil. Depresija pa se pozdravi z drugimi načini in predvsem z odstranitvijo vzroka, ki leži v nezadovolstvu. Odstranimo vzrok le, če se soočimo s svojimi strahovi, oz. s svojimi željami katere se bojimo uresničiti, ker je tvegano in se bojimo, da nam bo spodletelo. Odstraniti je treba strahove, ampak ne na tak nalčin, ker prozak odstrani ni le strahove, odstrani tudi vas in vaši glavo ter vašo osebnost.
    ... kar na jok mi gre... sedaj pa res srečno


    Quote
    Gost: happy girl
     marec 21 2011 20:08   


    Here, vem in razumeš kaj pišeš! Tudi meni hodi to vsak dan po glavi, a res ne bi šlo drugače?? ampak 6 let nism našla moči... vem da se zdim večini mal "nora" ker jem prozac, ampak vsaj našla sem moč, pa čeprav je "umetna" da začnem delati na sebi.
    Lahko je obtoževati ljudi, in tisti kateri imate iskušnje z AD zelo dobrodošli s kakšnimi izkušnjami, jaz jih nimam. Vem samo to da se sedaj malo bolje počutim in imam voljo...
    Vem da se bom pozdravla!!! V to ne dvomim, amapak tako sem pač morala narediti prvi korak...


    Quote
    Forum generiran v : 0,79 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CET. Ura je 01:13

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 1,16 seconds