8. Nacionalno konferenco globalnega učenjaUmanotera in Humanitas 8. novembra skupaj pripravljata že 8. Nacionalno konferenco globalnega učenja.
Letos bo posvečena izjemno aktualni in pereči temi: podnebnim migracijam.
Spraševali se bomo:
- Kakšna je povezava med podnebnimi spremembami in migracijami?
- Kako so podnebne spremembe in migracije vpete v družbena, politična in ekonomska razmerja?
- Kako razvijati informirane in celovite odzive na ta vprašanja?
- Kako te kompleksne teme približati mladim?
PODNEBNE MIGRACIJE
RAZUMEVANJE IN IZOBRAŽEVANJE O EDINSTVENEM IZZIVU NAŠEGA ČASA
v sredo, 8. novembra 2023, od 9. do 14.30 ure
Dvorana dijaškega doma Tabor, Ljubljana
Vabilo in program konference najdete tukaj.
V okviru konference bo kot osrednja govorka nastopila dr. Sarah Walker, ki trenutno deluje kot gostujoča podoktorska raziskovalka na Univerzi v Bologni. Pri svojem delu preučuje presečišča migracij, rase, spola in državljanstva. Trenutno raziskuje interakcijo med migracijskimi režimi in mladimi Afričani, birokratsko označenimi kot »mladoletniki brez spremstva«.
Na konferenci bomo prvič predstavili tudi knjigo Nekoč je bil dom, knjigo osebnih zgodb o življenju, ki ga narekujejo (tudi) spremenjene podnebne razmere. Urednica knjige Manca Šetinc Vernik je zapisala: »To niso le zgodbe; to so okna v srca, misli in domove ljudi, ki so se soočili s kruto resničnostjo spreminjanja sveta, kot smo ga poznali doslej.« Knjiga je plod sodelovanja udeležencev in udeleženk projekta Onkraj zgodb, ki ga v sodelovanju s partnerji iz Avstrije, Španije ter Bosne in Hercegovine vodi Humanitas, slovenski partner projekta pa je Umanotera.
Vabimo vas, da se konference udeležite, spregovorite z našimi gosti in gostjami, prelistate knjigo Nekoč je bil dom ter tako prispevate k celovitejšemu razumevanju kompleksnega fenomena podnebnih migracij.
Na konferenco se prijavite tukaj.