NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

četrtek 25-apr
  • Tadej Toš: ABRAhmm

  • petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Virtualno mravljišče   
    torek, 7. marec 2006 @ 05:18 CET
    Uporabnik: Tatjana Malec

    (Satira za stare in mlade)

    Možganski hardware mi pravi, da je besedni kanon ustvaril mravljišče, ki odvezano od mišljenja posameznih mravelj, z neko iskrivo silo svoje mravljišče razdira in ga na novo organizira, med tem ko se mravlje v oddaljnjem mravljišču osamosvojijo in ustvarijo novo mravljišče, ki po žicah prihaja do izvornega, na novo organiziranega mravljišča in ta pritegne nove mravlje v matematični objekt mravljišča, ki se mojstrí v svojem termitu in sile razuma iskrijo naprej.

    Mišljenje ljudi lahko pomeni marsikaj. Lahko pomeni ustvarjalno reševanje problemov, lahko pa psihično funkcijo zavestnega bitja. Vendar ob tem se postavlja vprašanje ali je zavest računalnikov dosegla stopnjo ustvarjalnega reševanja problemov, ki so povezani s samozavedanjem njihovega reševanja. Algoritem ne more biti popoln, vedno se mu kaj izmakne. Zatakne se prav tam, kjer ima zavest prste vmes. Za kače – zmaje, ki se grizejo v svoj rep in obupno poskušajo izstopiti iz dveh dimenzij v tretjo je algoritem popolnoma neučinkovit, ubogi hardware pa trpi bolečine ugrizov v lastni rep.


    In, ko je izvorno mravljišče povezano po horizontalnih nitih z mravljiščem dislociranih, na novo organiziranih mravljišč, je dedukcija dogodkov razumela, da se mora vrniti k ideji možganskih nevtronov.

    A glej ga vraga, pod arkadami hardwara je galerija slik. Ne boste verjeli, v hardwaru je velikanski parnik, ki se s svojim softwerom hoče peljati na križarjenje po Sredozemlju, ker se mravljišče izgublja v vrtincu vrvenja mravelj v termitih in potrebuje počitek.

    A ker je mravljišče v Hardwaru ugotovilo, da softwer nima dovolj denarja, da bi piskal s parnikom po Sredozemlju, se bo zadovoljilo z nižjo ležečo strukturo zadovoljitve in s svojim mravljiščem malce refletkiralo kdo utegne imeti v tej dvojni spirali DNK status sprenevedave mravljice. In nevrotični računalniški program je spoznal, da sta mravljišči na dveh oddaljnih točkah lahko dve različni meditativni zgodbici, ki hočeta prva drugi zlomiti razum, druga prvi pa osvetliti razum. Hardward se je opil v tej čudežni mešanici softwerja in ugotovil, da je vmes tudi presenetljiva zanka, ki ujame mravljico v past, če jedra hardwarove inteligence ne moreš gledati v oči, ga čutiti, se z njim soočiti na štiri oči, ga čutiti kako se s telesom in gibi vede subjekt, ki ustvarja mravljišče in če te kdaj pogleda v oči, ali gleda samo v tla.

    Nato dobim v svoje mravljišče email z naslednjo vsebino: Delate na zastarelih aplikacijah, katerim se morate prilagajati vi, namesto da bi bilo obratno? Po meri vam izdelamo programsko opremo, ki bo v celoti zadostila vašim željam in potrebam. V tesnem sodelovanju z vami analiziramo obstoječe stanje. Po natančnem seznanjanju s problemom poiščemo optimalno rešitev, izdelamo podroben načrt in v najkrajšem možnem času napišemo aplikacijo, ki bo zmogla ravno to, kar od nje pričakujete.

    Ju…hu…hu, je vzkliknil moj hardware in naredil luping, akrobacijo v zraku, se zazrcalil na soncu in načrpal vodo za ublažitev svojega padca na noge iz lastnega tolmuna. In moj hardware je skočil iz sistema in šel na dopust.

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • Več od avtorja Tatjana Malec
  • Več s področja * Zgodbe iz sebe

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Trackback

    Trackback URL for this entry: http://www.pozitivke.net/trackback.php/VirtualnoMravljisce

    No trackback comments for this entry.
    Virtualno mravljišče | 2 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Virtualno mravljišče

    Prispeval/a: Pozitivke dne torek, 7. marec 2006 @ 14:58 CET
    test


    Virtualno mravljišče

    Prispeval/a: Tatjana Malec dne torek, 7. marec 2006 @ 17:05 CET
    Pozitivke svetujejo test? Preizkus duševne sposobnosti hardwera ne bi uspel in tudi softwera ne, ke je vedno človek - mravljica tisti, ki polaga sebe vanj. Človeka pa je zelo težko testirati, ker funkcionira v svojem mravljišču - termitu le, če ni moten njegov način bivanja.

    Pomembne so tiste filozofske mravlje in mravljice v mravljišču, ki se sprašujejo, če obstaja Bog?. Nekatere so se včasih tudi grizle v lastni rep, ker na to niso znale odgovoriti.Kako um osvoboditi te besede?

    Mravljice so trdile, da ne vedo kaj beseda Bog pomeni. Nato je prišel med mravljice Krišnamurti in je rekel: »Beseda je tradicija, upanje, želja, odkriti absolutno, težnja h končnemu, gibanje ki daje vitalnost bivanju«. Mravljici je povedal, da tudi ona ni njeno ime, pa vendar brez njenega imena mravljice ne bi mogel poklicati.

    Kako naj se um osvobodi besede: mravljica. Če bi se um osvobodil besede mravljica, bi bil um osvobojen lastne dejavnosti. Upanje poraja verovanje in potem iskanje. No, in mravljice iščejo naprej Boga. Potem se ena mravljica oglasi in pove, da je to iluzija. Bog je torej iluzija, ki jo je vernik ustvaril.

    Nevernik pa ustvarja za iluzijo drugačnega boga, ki časti n.pr. državo, potrošništvo ali kako ideologijo, za katero meni, da vsebuje vso resnico. Zato mravljice vprašajo ali se lahko osvobodijo kakršne koli besede z iluzijo, ki jo beseda vsebuje.

    Mravljice so rekle, da morajo o tem razmisliti.
    Nato je Krišnamurti vprašal: Če ni iluzija, kaj ostane.
    Mravljice so odgovorile: Samo tisto, kar je.
    Krišnamurti je odgovoril: Prav ta »kar je« pa je največja svetinja.

    Nato se je oglasil morilec, ki naj bi mu bilo ime Pluton ali nekaj podobnega in je zavpil: »Ne vtikajte se, moje početje je sveto!«

    Takšni ali podobni pogovori bi se lahko odvijali tudi na Pozitivkah. Zato, ker smo na Pozitivkah delali na zastarelih aplikacijah, ki smo se jim morali prilagajati. Sedaj, ko imamo po meri izdelano programsko opremo in analizirano dejansko stanje, so trojka : Igor, Aleš in Gape izdelali programsko opremo, ki nam daje točno to, kar od nje pričakujemo, in to stanje deluje v smeri prekrasnega sožitja bralcev, samih lepih novic ter razreševanja dilem, kakor tudi nenehnega dvigovanja bralnosti.

    Tu je obveljalo vprašanje, ki ga je odprl Vladimir Bartol v Alamutu. Šele vera, ki jo imam sam v svoje poslanstvo, v svoji izjemnost, v svojo zmožnost razreševanja – odreševanja, mi daje moč, da druge o svojem poslanstvu prepričam. Mravljice so se nad Bartolovimi besedami zamislile.

    Nato se oglasi neka mravljica in reče:«Tehnološka revolucija ima za spremstvo svoj mistični spremni pojav: znanstveno fantastiko, ki včasih naredi iz muhe slona.« In točno ta humoreska je naredila iz muhe slona, iz harwara in softwerja pa humoresko. Je ni stvari, ki bi jo hardwere ali softwere zamočil, to je sposobna samo mravljica ob računalniški mizi.

    Lep pozdrav
    Tatjana




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,60 seconds