NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obvešèen ? 

Sonèna Pošta:
Brezplaène pozitivne novice, èlanke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sonèno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Meseèni koledar  
Dogodki te strani

torek 07-jul
  • Livija Pandur: Brezmadežna

  • sreda 08-jul
  • Opera Balet SNG Maribor: Evita

  • petek 10-jul
  • Volleyball on water - Powered by Big Bang

  • sobota 11-jul
  • The Damned: Final Damnation 50

  • nedelja 12-jul
  • Godba veteranov Å tajerske Ervina Hartmana

  • sreda 15-jul
  • Gioachino Rossini: Seviljski brivec

  • èetrtek 16-jul
  • Poletje v Minoritih: Regi Kvak

  • petek 17-jul
  • Poletje v Minoritih: KOALA VOICE

  • sobota 18-jul
  • Delavnica ilovnatega ometa - Z rokami kot nekdaj

  • nedelja 19-jul
  • Poletno doživetje v rimski gomili

  • ponedeljek 20-jul
  • Dejavnosti za gibalno ovirane v Režijskem obratu

  • sreda 22-jul
  • PoèitniÅ¡ko ustvarjanje v galeriji

  • nedelja 26-jul
  • Poletno doživetje v rimski gomili

  •   Veè o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Jedrska razorožitev: Dobrodejni domino uèinek   
    èetrtek, 27. julij 2006 @ 06:05 CEST
    Uporabnik: Anonymous

    * socialaDR. Hans Blix, predsednik neodvisne Mednarodne komisije za nadzor orožja za masovno unièenje, je na tiskovni konferenci povedal, da bi ZDA lahko vzpostavile pozitivni primer zmanjševanja jederske razorožitve. Okolišèine so take, da bi z ratifikacijo Sporazuma o prekinitvi jederskih poskusov Kitajska sledila zgledu ZDA. Kitajski bi sledila Indija, potem Pakistan in potem še Iran.

    TO BI SPROŽILO DOMINO UÈINEK.

    Dokument orožje terorja ponuja 60 izhodišè za zmanjševanje jederskega, biološkega in kemiènega orožja. Analizira ogroženost miru in stabilnost v svetu in vkljuèuje statistike o kvantiteti jederskega orožja. Dokument se osredotoèa tudi na grozeèe trenutne razmere na Bližnjem vzhodu, v Iranu, Severni Koreji, Indiji in Pakistanu. Komisija je spodbudila vse dežele k podpisu Sporazuma o prekinitvi jederskih poskusov, jederske sile pa je pozvala k ustavitvi vseh jederskih programov. Iraku in Izraelu so priporoèili ustavitev programov bogatitve urana in sorodnih dejavnosti, s èimer bi pripomogli k zmanjševanju jedrske grožnje na Vzhodu.

    Blix je bil kritièen do stališè ZDA: "Medtem ko so ostale dežele hotele okrepiti nadzor kršitev Sporazuma o prekinitvi jederskih poskusov, so se ZDA, edina velesila, pri iskanju rešitev zanašale predvsem na svojo vojaško moè." Washington bi moral narediti premike, ki bi pripeljali do omejevanje oborožitve:" Èe prevzamejo vodstvo, bo svet temu vzorcu verjetno sledil. Èe se pa to ne bo zgodilo, lahko prièakujemo porast jederskih poskusov in stopnjevanje oborožitvene oborožitvene tekme." je dejal Blix. Komisija poziva Rusijo in ZDA, naj sprejmeta dogovor v korakih, ki bi umaknili prste s sprožilcev jederskega orožja, dežele, ki imajo jederske arzenale, pa naj bi podpisale obvezujoèe sporazume o nenapadanju nejederskih dežel.

    Vir: The Hindu Indija,
    The Washington Post,
    The New York Times

    VARNOST JE POVEZANA Z VIŠJIM ŽIVLJENSKIM STANDARDOM, NE PA Z JEDERSKIM OROŽJEM

    Mohamed El Baradej, prejemnik Nobelove nagrade za mir 2005, je posvaril Paula H. Nitzeja (šola naprednih mednarodnih študij), da je razvoj jederske oborožitve vse težje nadzirati. "JEDRSKE BOMBE ROJEVAJO JEDRSKE BOMBE." Dokler doloèene države zaradi lastne varnosti zahtevajo jedrsko oborožitev, bodo temu zgledu sledile tudi druge. Velike sile vztrajajo pri svoji pravici do jedrske oborožitve, ki pa razumljivo, k temu navaja tudi druge. To pa je v nasprotju s prizadevanji, Mednarodne agencije za jedrsko energijo pri ZN.

    El Baradej meni, da je nastopil èas odloèitve: "Moramo se odmakniti od varnostnega sistema, ki temelji na jedrskemu arzenalu, ali pa se moramo sprijazniti s Kenedyjevo napovedjo (1960) o svetu, v katerem je jedrsko oboroženih od 20 do 30 držav. El Baradej meni, da je bilo zastraševanje z jedrskim unièenjem nekdaj uspešna obrambna strategija - med hladno vojno. Danes pa ni veè moè ustaviti prenosa informacij o tej tehnologiji, saj sodobne komunikacije omogoèajo hiter prenos podatkov. Pravi še, da je treba razviti nadomestni sistem kolektivne varnosti,... ki odstranjuje potrebo po jedrskem zastraševanju.

    "Šele, ko se bodo jedrske države prenehale zanašati na svojo jedrsko moè, je moè prièakovati zmanjševanje jedrskega arzenala v svetu,"dodaja. El Baradej ni predstavil svoje vizije novega varnostnega sistema, predlagal je dvig življenskega standarda v deželah v razvoju. S tem se bo takoj prièela zmanjševati možnost spopadov.

    Vir; Reuters
    pripravila Alida

    Vir: http://www.gibanje.org

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • http://www.gibanje.org
  • Veè od avtorja Anonymous
  • Veè s podroèja * sociala

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji èlanek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Trackback

    Trackback URL for this entry: http://www.pozitivke.net/trackback.php/Jedrska_Razorozitev_Domino_Ucinek

    Here's what others have to say about 'Jedrska razorožitev: Dobrodejni domino uèinek':

    Sonics, Wilcox Close to Completing Deal from apart" but
    season. Wilcox, a 6-foot-10 power forward, asked for $24 million over three years." Wilcox and the Sonics were "reportedly [read more]
    Tracked on èetrtek, 31. avgust 2006 @ 02:23 CEST

    Essay: Choosing a ‘God Squad,’ When the Mind Has Faded from dialysis brings
    for dialysis brings new strains to Medicare’s budget and prompts the question: When is it ethical to stop the treatment? [read more]
    Tracked on sobota, 2. september 2006 @ 07:16 CEST

    PSNI probing possible abduction attempt from olice are investigating
    are investigating a possible attempted child abduction in Co Derry. [read more]
    Tracked on torek, 5. september 2006 @ 11:36 CEST

    *censored**censored*
    free squirting *censored* bestiality stories tights [read more]
    Tracked on torek, 5. september 2006 @ 17:47 CEST

    i like big butts
    big *censored*oris reel big fish huge knockers [read more]
    Tracked on torek, 5. september 2006 @ 20:43 CEST

    Laimbeer Not Counting Douglas Out from of their best-of-three
    So focused, in fact, that he isn't even entertaining the thought that Katie Douglas, the Sun's leading scorer, [read more]
    Tracked on èetrtek, 7. september 2006 @ 04:51 CEST

    Jedrska razorožitev: Dobrodejni domino uèinek | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (zaèetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,49 seconds