 
Ko se veje drevesa spoznanja začnejo spreminjati v lovke meduze in drevo spoznanja dobi zmajevo glavo z množico sikajočih kač, takemu simbolu poglabljanja njegovih korenin, ki so spremenile obliko drevesu, da namesto živosti, da bi drevo rodilo užitne sadeže, se izrodijo veje v pošasti in veje pošasti objemajo svoj ud in vzdihujejo: "Pridi, pridi!"
In drevo spoznanja dobi čisto rdeč obraz od vročine in iz njega iztekajo snovi, ki niso čista semena izcejana iz kože drevesa, temveč semena zla, ki začnejo drseti in s svojim sršečimi trepalnicami iščejo kače, s katerimi bi se parile. Kakšna zajebana narava je to, da se je drevo spoznanja spremenilo v pošast in ljudje smo se privadili na to dejstvo.
Noben še tako premišljen odgovor ne more prodreti v globino korenin, da bi dal odgovor zakaj je drevo spoznanja pognalo takšne sikajoče veje pošasti, vpete v kalvarijo nasilja in žrtvovanja sebe.
|
To v kar zremo, ni drevo spoznanja
Prispeval/a: Tatjana Malec dne sobota, 17. september 2005 @ 07:25 CEST
Človeka po krvavih osvajanjih in nasilnemu spreminjanju sveta srečmo kot plavajočo lupino, iz katere zrejo demonske oči z glavo, ki je kot bucika napram njegovemu telesu, nesorazmerna je njena veličina z velikostjo okončin, ki hlastajo po planetu, si ga prisvajajo, spreminjajo in uničujejo.
Človekova duša postaja bolna in izmučena, ker izgublja tla pod nogami, zdravo hrano, konje in vozove, les, kisik, zrak in vodo.
Brezupno je to peklensko potovanje, neznosnost preobjedenosti, nesmiselnosti in norosti, kljubovalnosti zdravemu razumu. Ta votel strah, ki prihaja iz notranjosti, ta zlovešča hoja človeka, to lomastenje po planetu, ta napojmljiva strast za uničevanje narave z onesnaževanjem zraka in vodnih virov, to sekanje gozdov, ki so pljuča planeta, vse to spreminja človeka v hudodelca, ki ga usoda planeta ne gane. Hudodelstvo se je potuhnilo vanj pod zlagano krinko "dobrega in uspešnega gospodarja", pod krinko globalizacije, pod krinko blagostanja narodov, pod krinko civilizacije človeštva in podobnih pojmov.
Ali res?
Človek je zakrivil in zadele so ga nesreče: uničujoče poplave in cikoni, krvavi prizori, letalske nesreče in vse nesreče, ki se dogajajo v zmehaniziranem strojnem sistemu. Žrtev postaja človek sam, ob pritisku na gumb mu slede še druge številne žrtve. Sam sistem avtomatizacije in tehnike se postopoma sprevrača v sistem, ki postaja s svojim delovanjem zločinski. Blagoslov stroja in napredka se sprevrača v prekletstvo. Uspeh, ki ga je človeštvo doseglo prek znanosti in tehnike se izkazuje vedno bolj poguben, vse več ljudi boleha za posledicami napredka (asbestoza, živčno razrvanostjo, depresijami, samomori, zasvojenostjo z mamili, s posledicami delitev na revni in bogati svet, vojnami, itd).
Žalostno je to, da je človek vse manj angažiran v tem tehnološkem procesu kot osebno etično, odgovorno bitje. Človek deluje le kot računarski načrtovalec dobička in to je pobubno. Človek živi v zmoti, da sam pritiska na vzvode in premika nepregledne sklope naprav, a dejansko je obratno: človek se spreminja v vzvod, na katerega vse pritiska.
Edino narava je tista, ki se človeku maščuje. In če je narava, ki jo človek uničuje božje stvarstvo, uničujemo Boga in samega sebe. Ali je to naše drevo spoznanja?
Tatjana
To v kar zremo, ni drevo spoznanja
Prispeval/a: koki dne sobota, 17. september 2005 @ 18:07 CEST
---
Nikoli ni tako, da nekako ne bi bilo...
To v kar zremo, ni drevo spoznanja
Prispeval/a: advice dne nedelja, 18. september 2005 @ 15:46 CEST
ki bi morali imeti vrednote (biti vzor!), zastavljene človeku v naravi prijaznemu načinu in dolgoročnemu učinkovanju...