NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sobota 18-maj
  • Mesec mode v muzeju

  • nedelja 19-maj
  • Čarobna glasba Harryja Potterja

  • ponedeljek 20-maj
  • Eksluzivni spletni darshan Paramahamse Vishwanande

  • torek 21-maj
  • Ustvarjalnice z Galerijo C.C.U.: Morske pošasti

  • sreda 22-maj
  • 27. Slovenski dnevi knjige v Mariboru

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  • nedelja 26-maj
  • VegaMarket v Mariboru

  • ponedeljek 27-maj
  • Still Corners (UK) - 27. 5. 2024, Škofjeloški grad - Festival In Memoriam prof. Peter Hafner - 15 let

  • sreda 29-maj
  • Kako misliti in živeti svetovni etos odprto izven religioznih sistemov

  • četrtek 30-maj
  • Vlado Miheljak

  • petek 31-maj
  • Operna noč

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu



    Za veliko prometnih nesreč v Sloveniji je krivo:

    Mentaliteta naroda 626 (28,52%)
      
    Objestnost posameznika 1.037 (47,24%)
      
    Slaba vzgoja o CPP 91 (4,15%)
      
    Slabo delo policije 31 (1,41%)
      
    Slabe ceste in prometna signalizacija 190 (8,66%)
      
    Prehitri avtomobili 100 (4,56%)
      
    Prenizke kazni 36 (1,64%)
      
    Drugo (komentiraj) 84 (3,83%)
      
    2.195 glasov | 12 komentarjev.
    Za veliko prometnih nesreč v Sloveniji je krivo: | 12 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    luči podnevi

    Prispeval/a: koruza dne nedelja, 30. januar 2011 @ 13:23 CET
    Za povečano število prometnih nesreč je kriva zakonodaja. Konkretno del ki govori o tem, da morajo imeti avtomobili čez dan obvezno prižgane luči.
    Iz psihološkega vidika je to izredno škodljivo, ke so naše oči dnevno pri vožnji podvržene dobesedno tisočem bliskom, kar naš psihični sistem destabilizira in nismo več koncentrirani na vožnjo razen tega težko opazimo detajle v ozadju teh bliskov. Kar pomeni, da ne zaznavamo vseh prometnih situacij, kar je vzrok za nesreče.
    Če naredimo test z baterijo in nekomu posvetimo v obraz enkrat lahko pričakujemo jezno reakcijo, če ponovimo večkrat tvegamo tudi pretep.


    luči podnevi

    Prispeval/a: aurigo dne petek, 4. februar 2011 @ 17:50 CET
    za vsaj tretjino nesreč so krive slabe ceste,
    poiščite študijo, ki so jo že naredili, več kot 60 odstokov cest je neprimernih! posebej regionalk, se voziš kot na divjem zahodu, grbie, luknje, pa še kaj!


    Za veliko nesreč je krivo:

    Prispeval/a: kajster dne sobota, 16. april 2011 @ 21:28 CEST
    Predvsem učitelji vožnje!

    To je vedno veljalo, če nekdo ni znal dobro opraviti svoje delo, se ga je vprašalo" kje si se pa ti učil vožnje ..." ali pa kaj drugega.
    Dober učitelj ali mojster je vedno izučil dobre strokovnjake!

    Sedanji mladi šoferji pa se ne znajo niti postaviti na pravo stran ceste, ko zavijejo levo ali desno, se veno postavijo na nasprotno stran zavijanja, ko da žmigavec na levo, takrat zavije na desno, ali pa obratno, da ne moreš mimo njega in s tem povzroči zaviranja prometa ter ustvarja nevarnost verižnega trčenja!!

    Tudi nihče več ne ve na kakšni razdalji mora predhodno vključiti žmigavec, preden zavije na stransko ali drugo cesto!!

    Mnogo je še napak, ki jih ni mogoče vseh napisati, ko to vse vidiš, če si šofer odlične vožnje, kjer se gre na izpitih na izpad za najmanjšo napako in nikoli več ponavljanja, kot se to dogaja sedaj, ko lahko nepismen Rom položi izpit za tovornjaka itd.- itd,!???


    luči podnevi

    Prispeval/a: kajster dne sobota, 16. april 2011 @ 22:29 CEST
    Ti si še mlad voznik pa ne veš kaj so slabe ceste!

    Pred štiridesetim in več leti ni bilo nikjer asfalta, razen po večjih mestih, pa če si šel v Celje ali Maribor po dežju, ko se niso videle jame, da se bi jim lahko izmikal, so ti kolesa padale v jamo, da nisi vedel ali bi vozil v drugi ali prvi zato, da ne bi imel defekta, pa ko si pogledal na uro, si videl da boš prepozen in se boš moral vrniti pa sem dal v tretjo- pa gas, šlo je kar čez 60 km/h in avto se je kar uravnal, ker se kolesa niso imele časa ugrezati v jame in vse je šlo v redu, toda takrat ni bilo mrtvih na kateri koli cesti, če pa se je kje kdaj dogodilo v celi Jugoslaviji, je to bila senzacija objavljena v vseh časopisih!

    Dogajalo pa se je, da si le kdaj poškodoval pločevino, nikoli pa ne avta kot sedaj!
    Zato menim, da se je zelo nespametno izgovarjati na ceste, ker nikoli v zgodovini niso bile boljše!

    Je pa tudi res, da so avtomobili krivi, ker imajo po nepotrebnem toliko premočne motorje, da lahko presegajo celo 200 km/h, kar ne morejo nikjer v Evropi in Ameriki uporabljati, ker nikjer ne smejo voziti več kot 130 km/h!

    Zato pa so odgovorne le vse države, ki to dovoljujejo, in zato žrtvujejo toliko človeških življenj na leto, kot da je ves svet v vojni!

    Zato niso krivi samo hitri vozniki, ker kdo ima tako močnega žrebca pod seboj, se stežka obvlada da ga vsaj malo ne piči pod rebra!!


    Zakaj je na cestah toliko nesreč

    Prispeval/a: Mirjan Mesiček dne torek, 3. maj 2011 @ 17:59 CEST
    Ali nam svet, mediji takšni kot so, res služijo za razvoj človečnosti, ki je prvi predpogoj za dobrega voznika. Filmi z divjimi vožnjami, in kaj še vsem zastrupljajo človeka že od otroštva.
    V človeka se tiho in na zelo prefinjen način, vgrajujejo mnoge nečloveške lastnosti, ki pridejo nekega dne na dan, in so ovira za razodetje resnično ljubeče izvorne biti, ki je lahko edini temelj za dobrega voznika..
    Torej, če rečemo, da je vsemu temu kriva mentaliteta smo preplitki, če pa rečemo, da so temu krivi temeljni vzroki, ki tako mentaliteto ustvarjajo smo pa resnični.
    Marsikoga pri 40 letih ko prehitro vozi, se odkrije da misli da je Šumaher.
    No to ni šala .
    V glavnem so žalost, nesrečnost, naglica, brezizhodnost, nezadovoljstvo, lahkomiselnost, poistovetenje z dvomljivimi idoli, lažen občutek varnosti, nepravilna sigurnost v samega sebe, ki ne temelji na ravnotežju notranjega ljubečega miru, ampak na izkazovanju «junaštev«, verska fanatična sigurnost, češ nič se mi ne more zgoditi, primarni razlogi nesreč.
    To delajo tudi občutki manjvrednosti, ki silijo človeka v to, da bi se dokazal.
    To tudi povzročajo težki udarci življenjskih okoliščin, ki ranijo človeka do najgloblje biti, in ga zaradi prizadetosti popačijo, ter potisnejo temeljno uravnoteženo, ljubečo bit v ozadje. Prisilijo ga da se z mislimi med vožnjo s tem ukvarja, ter mu odvzamejo potrebno pozornost, kar ga pripelje v nesrečo
    Zaradi mnogih okoliščin, je človek, v današnjih dneh nezadovoljen s sabo, pa tudi svetom. Tak svet kot je, zelo slabo podpira človečnost, saj se mnogim zgodi, da niti sebe nimajo radi, kaj šele svojega bližnjega. In mnogi zaradi tega iščejo izhod, v divjanju, saj nezadovoljstvo in slabe lastnosti neutrudno tiščijo navzven. In v času šibkost, ne da bi opazili prevzamejo vodstvo. Mnogim tudi ne vladajo, vendar jih občutek nesrečnosti, ali pa tudi lažne sigurnosti, ki je nekje v ozadju, naredi nepazljive ali brezskrbne, nekakšno senco čez obraz, ki je nekega dne lahko tako močna , da pridejo v nesrečo..
    Pri vožnji je pač na žalost tako, da tisočkrat lahko greš na ozko skozi, se tega navadiš ter vidiš samo to da to gre, in je dovolj, da samo enkrat to ne gre, in je takrat povzročena strašna tragedija nesreča, ki se ne da popraviti.


    prometne nesreče

    Prispeval/a: dresden dne sreda, 17. avgust 2011 @ 09:08 CEST
    Kako naj glasujem, če pa bi morala navesti več vzrokov:
    Vsekakor je del krivde v naši mentaliteti, še zlasti pri mladih in
    pijancih, del v slabih cestah, slabi prometni signalizaciji, del v
    prehitrih avtomobilih za tiste, ki jim je avto statusni simbol in
    morda še kaj.


    pasivna vožnja

    Prispeval/a: Tomaž Ogrin dne sreda, 26. oktober 2011 @ 01:49 CEST
    Nekatera podjetja (vem za Shell, ko je imel predstavništvo pri nas) pošljejo svoje zaposlene, ki veliko prevozijo, v dodatno šolo pasivne vožnje. Namen je zmanjšati tveganje na cesti, na katerega lahko sam vplivaš. Moram reč, da sem velik podpornik take vožnje, ker jo uspešno uporabljam. Neverjetno se zmanjša število potencialno nevarnih situacij.

    Morda kdo kaj več ve o takem šolanju? Menim, da bi ga vsak novopečeni šofer moral opraviti po enem letu. Spremeni miselnost.


    Za veliko prometnih nesreč v Sloveniji je krivo:

    Prispeval/a: kajster dne nedelja, 26. avgust 2012 @ 17:04 CEST
    Ne morem razumeti, zakaj na splošno ljudje in države nikakor ne razumejo, da ne gredo skupaj omejitev hitrosti na največ 130 km/ uro, a na drugi strani pa zakonsko dovoljujejo prodajo avtomobilov, ki lahko vozijo tudi 100% hitreje od najvišje dovoljene hitrosti na sodobnih avtocestah!?

    Tu nekaj ni logično, ali pa močno smrdi po korupcijah!


    luči podnevi

    Prispeval/a: kajster dne nedelja, 26. avgust 2012 @ 17:27 CEST
    Slabe ceste in luči vsekakor niso krive za nesreče na cestah saj imamo sedaj, ko so vse ceste asfaltirane pa tudi še tiste ki vodijo v vinograde, neprimerno več smrtnih in drugih nesreč, kot pa pred štiridesetimi leti ko so še vse ceste razen stara avtocesta, bile makadamske in so bile luknje pri luknji, da se je vso vozilo treslo kot vibrator in tudi zanašalo zadnji konec avta, da nisi vedel kdaj te bo potegnilo v graben!

    Mi starejši vozniki, tudi v sanjah si nismo mogli zamisliti, da bodo enkrat vse ceste asfaltirane kot v samih mestih, zato danes trditi da so ceste krive za nesreče je preveč za lase privlečeno!

    Problem pa je v človeškem mišljenju in premočnih avtomobilih ki jih države dovoljujejo, da lahko z njimi vozijo po hitrostno omejenih voznih pasovih!


    prometne nesreče

    Prispeval/a: kajster dne nedelja, 26. avgust 2012 @ 17:52 CEST
    Za prometne nesreče niso krivi le pijanci, saj danes skoraj ni pijanega voznika za volanom, a nesreč pa je vsaj 10 krat več kot pred tridesetimi leti, ko ni bilo voznika tovornega vozila, ki ni imel vsaj dva deci vina v želodcu, ker je veljalo staro pravilo starih tovornjakarjev: "Da če ne popije dovolj, vidi dve cesti in nikoli ne ve katera je ta prava in če ga rukne še dva deci pa vidi tri ceste in zato vedno varno pripelje domov"!

    Zato se danes tudi vina vsaj trikrat manj proda, ko ga imajo vinogradniki še iz prejšnjih let in kuhajo iz njega žganje, ko je v prejšnjih časih vina v septembru vina pri vinogradnikih vedno zmanjkalo, pa čeprav je bilo mnogo dražje kot danes!
    Toda tovornjakarji so s slabimi stroji lahko vozili največ 90 km le po avtocesti, sicer pa le 60 km po običajnih cestah, ko danes vozijo tudi več kot 140 km/ uro po avtocestah, kar predstavlja s svojo težo pravo težko bombo v okolju!


    krivda za prometne nesreče

    Prispeval/a: igmúwathogla dne sreda, 29. avgust 2012 @ 00:40 CEST
    za prometne nesreče je predvsem in izključno kriv promet. (dokaz: ljudje so že padali z vozov in konjev, se zaletavali v drevesa in padali v jarke, ko še ni bilo ne inštruktorjev, ne kake posebne prometne zakonodaje, ne vozniških izpitov...).


    Vozniki

    Prispeval/a: Mei dne torek, 4. september 2012 @ 15:48 CEST
    Mislim, da tudi inštruktorji delajo kar dobro, vendar ko dobimo
    izpit v roke, je vsa odgovornost na nas. Inštruktorji nas
    nagovarjajo in učijo, da za vsakim ovinkom pričakujmo
    najhujše (tovornjake ipd), da smo nekako vedno v
    pripravljenosti. Vendar se novi vozniki te odgovornosti
    prepogosto premalo zavedajo in se odpravljajo na ceste zelo
    lahkomiselno in dostikrat nepripravljeno. Zakoni so kot so, in
    avtomobili so kakršni so, vendar bi naša odgovornost morala
    v vsakem primeru zadostovati. vendar vsak ki ima avto, ki je
    sposoben velikih hitrosti, slej kot prej testira te velike hitrosti,
    in tu bi morala nastopiti odgovornost voznika, spoštovanje do
    sebe in drugih. Voznik ob tem občuti adrenalin in veselje, v
    kolikor pa se vse skupaj slabo konča pa to ponavadi obžaluje
    vse življenje. Ampak človek postane odgovornejši šele po
    kakšni nezgodi. Šele takrat dojame, kako hude so lahko
    posledice lahkomiselnosti in neodgovornosti za volanom. Kar
    je žalostno kaj ne? Ampak znano je vsem, da nekdo razume
    šele takrat ko to doživi na svoji koži. Tako težko verjamem da
    se bodo stvari poboljšale. Mogoče bi reklame s groznih,
    krvavih nesreč pomagale, saj bi vozniki mogoče vsaj malo
    dobili ta občutek posledic nespametnosti za volanom.
    Mogoče. Ne glede na zakone in urejenost cest, se bodo
    nesreče še vedno dogajale, če ne bodo vozniki odgovorni in
    pripravljeni stopili za volan.
    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,50 seconds